Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van esélye, hogy évtizedek múlva nagyobb kedvezményeket kapnak a két -vagy háromgyerekesek? fórum

Van esélye, hogy évtizedek múlva nagyobb kedvezményeket kapnak a két -vagy háromgyerekesek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. nov. 4. 16:48

Évtizedek múlva talán igen. Azzal a burkolt számítással, hogy a korábban támogatott családok gyerekei itt lesznek adófizető állampolgárok.

Még a jól gazdálkodó pénztárcából is kifogy, ha abból (többféle módszerrel) mindig csak kivesznek, bele alig tesznek.

Azt hiszem, szalonképesen fogalmaztam, minden benne van 🙂

2021. nov. 4. 16:37

Bár többen vállalnának kettőt,de sajnos egyre többet hallom az ilyet és ehhez hasonló indokokat,mint ami leírtál.Egyébként kapnak támogatást,kedvezményt.Nekem is kettő van.A környezetemben is van sok.Igaz olyan is van aki megmondta ,hogy ő nem szül többet,még élni szeretne...


Nos,nem szólok meg senkit,de az is tény,egyre több az egyke vagy a három gyereket vállalók száma.

Az is tény,hogy megnőttek az emberek igényei és mindent meg akarnak adni maguknak és gyermeküknek anyagilag.De az is igaz,hogy az élet nagyon megdrágult nálunk.


Jobban nem akarok belemenni,mert az már manapság politizálásnak számit.Mikor lesz jobb? Ha az ország stabilabb lesz,de azt ki tudja megmondani? Senki...Igéretből már tele van a padlás.Tehát saját egyéni felelősség,hogy mennyi gyereket vállalj.

2. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 16:18

3 gyermekem van, de sosem ez miatt vállaltunk 3 gyermeket. Sőt, eredetileg 2 gyermeket terveztünk.


Szerintem nagyon szomorú és gáz ha valaki csak a kedvezmények miatt vállal gyermeket..ha valakinek ez a motivációja..

2021. nov. 4. 15:43

Egy gyerekünk van. De egy okból nem vagyok benne biztos, hogy akarok-e többet.

Két gyerekes család nem kap nagyobb támogatást mint az egygyerekes (pl SZJA), és már elvből is bosszant hogy legalább egy kicsivel is jó lenne ha kedvezőbbé tennék az adózásomat és ezzel az anyagi meglétünket. Szép meg jó dolog a tesó, de a boldogsággal "nem lehet számlákat fizetni". Úgy érzem jó lenne ha "Állambácsi" is tenne valamit a motivációra. Úgy érzem ilyenkor mintha a két gyerek "semmire nem lenne jó". (ilyenkor megértem hogy kevesen vállalnak inkább egyet VAGY hármat, de nem kettőt. Hármat meg nem biztos hogy bírnánk, na meg ahhoz meg is kell fogannia.


Vajon van arra esély, hogy a közeljövőben a kétgyerekes családokat is valamivel motiválják államilag, adók stb?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook