Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Valóban nem tehetsz róla? fórum

Valóban nem tehetsz róla? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Valóban nem tehetsz róla?

1 2 3 4 5
24. unom (válaszként erre: 22. - 4d5610bcc4)
2015. jan. 16. 13:06
Olvasgass a témában, áldozatok beszámolóit. Ők a hibásak, mert egyedül voltak az utcán, beengedték a lakásba a régi ismerőst, taxiba mertek szállni egyedül. Hogy képzelik?
23. KGyula (válaszként erre: 19. - 80ASIQ)
2015. jan. 16. 13:02

Kedves 80ASIQ!


Valóban: soha, senki ne állította azt (a kérdéses videoklipek, valamint jómagam sem sem), hogy az úgynevezett kihívó, könnyelmű, stb. magatartást tanúsító hölgyek "megerőszakolását" rendben lévő dognak tartja.


De - és erre az írásomban is utaltam - a sértetti közrehatást nem kellene a szőnyeg alá söpörni, hiszen ez faktum, tudományos ténykérdés, és nem csak az úgynevezett erőszakos szexuális bűncselekmények sajátja.


Fájdalom, de ki kell mondanom: a cikkemre való reagálás, nagyon szomorú képet fest néhány portállakó mentalitásáról. Hangsúlyozom: itt nem arról van szó, hogy nem értenek egyet az álláspontommal, hiszen az írásomat pontosan vitaindítónak szántam. A probléma az, hogy mit és miképpen reagálnak. Vitatkozni lehet, sőt, kell, de ami itt folyik, az nem vita.


És ez nagyon-nagyon szomorú...

2015. jan. 16. 12:59

A "feminazi"-k napjaiban, hasonló témákat épeszű férfi nem feszeget. Se nő. A normális nők tudnak viselkedni, fel mérik épp ésszel, hogy vannak bizonyos állatok, akik szeretik kihasználni az adódó helyzetet. A nem normálisakkal meg nem jó foglalkozni. Még a végén a kezedbe adják a tökeidet (virtuálisan).

Ha egy picivel közvetlenebb lenne az írásod/hozzászólásod, sokat javítana a megítéléseden, mert hála az égnek ez nem egy szakportál...

21. unom (válaszként erre: 20. - KGyula)
2015. jan. 16. 12:52

Nem kell a lenéző stílus. Ha nem bírtod a kritikát ne írj nyilvánosan.

Igen, a rendőrségre a te hozzáállásod a jellemző. Ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az elkövetők megússzák. Köszönjük...

A stílus maga az ember: olvasd el ezt a hozzászólásodat, és gondolj erre. Lenéző, fölényeskedő a megszólítás. A főnökeiddel is meg mernéd tenni? Vagy csak nőkkel szemben?

Az erőszaktevők hálával tartoznak neked.

20. KGyula
2015. jan. 16. 12:47

Kedveseim!


Amikor Hoxának elküldtem a cikket, azt reméltem, az írásom alkalmas lesz arra, hogy a portálon egy egészséges, előremutató és indulatoktól mentes vitát generáljon a témában. Most már látom, hogy túlontúl optimista voltam.


Nem kevesen lehülyéztetek, az cikkemet "szarkupacnak" tituláltátok (copyright: honeymoon), a témában való jártasságomat megkérdőjeleztétek (pl. unom). Agresszívek vagyok, észérveket mellőzve vagdalkoztok, fröcsögtök, csak azért, mert az írásom valami miatt nem tetszik nektek, avagy annak tartalmával nem értetek egyet.


Végezetül: ez egy szakcikk, Ti pedig pedig "izomból" reagáltok rá, akárcsak az inkriminált pécsi bűnmegelőzési klipekre reagált az "istenadta nép", és sajnos azok is, akiktől elvárható lett volna, hogy szakmai oldalról közelítsék meg a problémát.


Mint mondhatnék (írhatnék) erre? A türelmesebbeknek, a gondolkodásra képeseknek és hajlandóknak javaslom, hogy olvassák el még egyszer az írásomat. A minősíthetetlen stílusban kommunikálóknak pedig Buffon grófjának örök érvényű mondását ajánlom a figyelmébe: "Le style, c'est l'homme" (A stílus, maga az ember).


Bizony, bizony!

19. 80ASIQ (válaszként erre: 17. - KGyula)
2015. jan. 16. 12:40

Kedves Gyula! Magam részéről örülök, hogy egy szakember (remélem, itt a neten sosem lehet tudni...) jelentkezett. A második vagy harmadik hozzászólásomben megemlített másik topikban ketten szóltunk hozzá férfiak, körülbelül azt az álláspontot képviselve, hogy a kihívó öltözet illetve vislekedés rásegít a nemi erőszakra. Nem azt állítottuk, hogy ez esetben már teljesen rendben lévőnek tartjuk a nemi erőszak, de ezt hölgy ellenfeleink már így értelmezték és amit aztán kaptunk... Férfitársam el is hagyta a topikot, azt hiszem, ő tette jól. Magam még egy kicsit maradtam, de hiába...

Ide azért szóltam hozzá mert a téma továbbra is foglalkoztat, illetve nem tudom megállni, hogy ne szúljak hozzá. De én már nem kívánok erősködni.

18. unom (válaszként erre: 17. - KGyula)
2015. jan. 16. 12:29

Szakcikk? Akkor talán szakmai fórumon lenne a helye, ahol szakmabeliek vitatják meg.

Amennyiben tényleg szakember vagy, még felháborítóbb a hozzáállásod. E miatt nem jelentik a nők azt, ha megerőszakolják őket...

17. KGyula (válaszként erre: 6. - Unom)
2015. jan. 16. 12:27

Kedves Unom!


A viktimológiával kapcsolatosan: valóban, hallottam, hogy van ilyen, sőt régóta hallom. Büntetőjogász (azon belül gazdasági büntetőjogász) és kriminalista vagyok, számos szakkönyv, főiskolai és egyetemi jegyzet, illetve számtalan tanulmány szerzője. Több mint tizenöt éve oktatok főiskolán és egyetemen. Tudom, ez nem a dicsekvés helye, hanem ténykérdés. Az ellenvéleményed nem zavar, bár viktimológiával kapcsolatos ismereteimről alkotott elképzelésed mókás. Arról pedig nem nyitnék vitát, hogy ki, mihez ért...


Végezetül: ez egy szakcikk, Te és a hozzászólók zöme pedig "izomból" reagál rá, akárcsak az inkriminált pécsi bűnmegelőzési klipekre.

16. 80ASIQ (válaszként erre: 15. - Unom)
2015. jan. 16. 12:22
Az emberi különbőző gondolkodásmódbúl következik, hogy mindkét fajta vélemény létezik. Hogy ehhez a topikhoz hányan szólnak hozzá, nem tudom. Nem számítok sokra, annyira sem mint a másik topikban. Más helyeken ugyanebben a témában mindkét tábornak voltak hívei és kemény szócsaták voltak.
15. unom (válaszként erre: 14. - 80ASIQ)
2015. jan. 16. 12:01

Veled, abban, hogy bárkinek joga van leírnia a véleményét.

A cikk írója részemről kb. lehülyézést érdemel, de biztos lesznek, akik egyetértenek vele.

14. 80ASIQ (válaszként erre: 13. - Unom)
2015. jan. 16. 11:55

Velem értesz egyet vagy a cikkel?

Mit érdemel a cikk írója?

13. unom (válaszként erre: 10. - 80ASIQ)
2015. jan. 16. 11:28
Én egyetértek. Csak az a kérésem lenne, hogy akkor az író vállalja a következményeket.
12. 80ASIQ
2015. jan. 16. 11:22
Javasold Hoxának a topik törlését!
11. 80ASIQ (válaszként erre: 9. - Unom)
2015. jan. 16. 11:21
Mi nem, de az erőszakolók/rablók igen.
10. 80ASIQ (válaszként erre: 6. - Unom)
2015. jan. 16. 11:20
Annyit hadd mondjak, hogy mindenkinek joga van írni. Azt hiszem a cikkek átmennek egy bírálaton és uána engedik megjelenni. Ezzel persze lehet egyetérteni és lehet nem egyetérteni.
9. unom (válaszként erre: 8. - 80ASIQ)
2015. jan. 16. 11:19
Annyiban hasonlít, hogy senki nem erőszakolunk meg, rabolunk ki, bárhogy viselkedik. Ez az alap.
8. 80ASIQ (válaszként erre: 7. - Unom)
2015. jan. 16. 11:17

Van szó a cikkben leitatásról?

Nem emlékszem rá, hosszú a cikk, hadd ne olvassam el újra. De ha már szóbajött, akkor a cikktől függetlenül az a véleményem, hogy elég baj az, ha egy pasit nők le tudnak itatni és ki tudnak rabolni. Ha valami kábítószert is belecsempésznek az italába, akkor nagyságrenddel megnő a szememben a nők bűnössége! Ebben az esetben a nők a bűnösek, de a férfi is hibáztatható. - mondom ezt férfiként.

Ez az eset NEM tükörképe a nők megerőszakolásának.

7. unom (válaszként erre: 5. - 80ASIQ)
2015. jan. 16. 11:00
A cikkíró szerint ez a pasi hibája. Egyetértesz?
6. unom
2015. jan. 16. 11:00

Viktimológia: hallottad, hogy van ilyen, megkerested a definícióját, és azt képzeled, értesz hozzá.

A bűnözők olyan áldozatot választanak, akinél esélyét érzik a "győzelemnek", a büntetés elkerülésének. Ez pedig független az öltözködéstől. Egy önbizalomhiányos, csendes nő burkában is könnyebben válik áldozattá, mint egy magabiztos, határozott fellépésű miniszoknyás társa.

Ha ennyit sem tudsz nem kéne erőltetni az írást.

5. 80ASIQ (válaszként erre: 4. - Kriszta773)
2015. jan. 16. 10:59
A pasikat a nők leitatják és kirabolják.
4. kriszta773 (válaszként erre: 1. - KGyula)
2015. jan. 16. 10:43

te hülye vagy bakker. majd mondd el mindezt a 17 éves lánynak, akit nemrégen megerőszakoltak és az apjának is, hátha díjazza, hogyan is lehetett volna elkerülni. nem ám azt vizsgálni, miért kellett kiengedni egy bűnözőt, mikor első dolga az volt, hogy elkapjon bármilyen nőt napközben a nyílt utcán, hogy megerőszakolja, mert próbálkozott másnál is.


bármilyen bűncselekmény megelőzésére, elkerülésére való tippek, tanácsok azok nagyon is jók, csak hát ez nem erről szól. a konkrét idétlen emlegetéssel kapcsolatban is, ha valaki leissza magát egy szórakozóhelyen, az megerőszakolható? akkor a pasiknak miért nem készül videó, hogy ne vedeljél, mert megerőszakolhatnak?

2015. jan. 16. 10:05

Hasonló topik itt a Hoxán:

[link]

2. unom
2015. jan. 16. 09:34

Megírtad, leközölték örülhetsz.

Ha valamilyen témáról akarsz írni jó lenne, ha előbb utánanéznél, nem a közhelyeket ismételgetnéd.

2015. jan. 16. 09:08
A "Valóban nem tehetsz róla?" című írásom a "rendőrség buliellenes spotjai" (copyright: Index internetes hírportál)néven elhíresült, pécsi bűnmegelőzési videoklipekkel kapcsolatos.

A cikket azok helyett írtam, akik az inkriminált bűnmegelőzési videoklipekkel kapcsolatos "boszorkányüldözés" során némák maradtak, pedig illett volna megszólalniuk, valamint azok helyett is, akik ugyan megszólaltak, de minek... Helyettük szégyellem magam!

Reményeim szerint, az írásom alkalmas lesz arra is, hogy itt, Hoxa portálján egy egészséges, előremutató és indulatoktól mentes vitát generáljon.

Ugrás a teljes írásra: Valóban nem tehetsz róla?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook