Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Valóban nem tehetsz róla? fórum

Valóban nem tehetsz róla? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Valóban nem tehetsz róla?

1 2 3 4 5
84. 80ASIQ (válaszként erre: 82. - 80ASIQ)
2015. jan. 18. 19:44
Az erődlakás bizonyos helyeken már nem jönne rosszul... Ne menjünk bele...
83. Miss Poppy (válaszként erre: 82. - 80ASIQ)
2015. jan. 18. 19:44
Engedéllyel nem tilos!
82. 80ASIQ (válaszként erre: 81. - Selena78)
2015. jan. 18. 19:43

A fegyverrel az a baj, hogy nálunk tilos hordani is, tartani is. Ha meg Isten őrizz, önvédelemből halálát okozod valakinek, még Te leszel a hibás...

Biztos, hogy egy erőddé alakított otthon lenne a teljes garancia, de hát ennek nincs realitása. Nem tudom, nem az lesz-e egyszer a jövő...

Nagyon örülök, hogy Unommal megtaláltuk a közös nevezőt a 76. hozzászólásban. Ezt ajánlom figyelmedbe.


Volt egy film Charles Bronson főszereplésével Bosszúvágy címmel. Valamikor a 70-es, 80-as években készült. Témába vág.

81. selena78 (válaszként erre: 70. - 80ASIQ)
2015. jan. 18. 19:28

azért egy 45-ös magnum hatékonyabb volna...


és tényleg aszondod, hogy dobjam ki a a feszes nadrágjaimat, rövid szoknyáimat, esetleg csadort húzzak föléjük?

vagy nagyjából itthon hordjam őket, miközben töltött káposztát főzök? ... de az utcára ne...ékszert se hordjak? Talán az volna a legjobb, ha ki sem mennék a házból?


Aztán a házat sem ártana erőddé fejleszteni, mert ugye olyan is van, akit a lakásában támadnak meg...és ott aztán mindegy, mi van rajta...

80. 80ASIQ (válaszként erre: 78. - Unom)
2015. jan. 18. 19:19

:D

Semmi baj!

79. 80ASIQ (válaszként erre: 76. - Unom)
2015. jan. 18. 19:18
Nagyon szépen köszönöm! Megtaláltuk a közös nevezőt!
78. unom (válaszként erre: 77. - 80ASIQ)
2015. jan. 18. 19:17

Persze, ha beszólok, az feltűnne :)

Attól, hogy nem mindenben értünk egyet, ha igazad van, elismerem.

Szerintem a viszonzatlan szerelem, visszautasítás mindenkinek ismerős, ezen át kell esni :)

"Mindegy, ki kakasa csinálta, az én tyúkom tojta?" :D Bocsi..

77. 80ASIQ (válaszként erre: 74. - Unom)
2015. jan. 18. 19:15
Ez most őszinte dícséret volt? Meglepő, eddigi párbeszédeink után. Hidd el, nem vagyok erőszakoló. Szeretem a nőket, az embert is látom bennük, nem csak a lyukat. (Elnézést, nem kívánok közönséges lenni.) Sokan utasítottak már vissza, de azt hiszem, ez férfisors. Viszonzatlan szerelemben is volt már részem, nagyon rohadt érzés! Végül, mégiscsak sikerült megnősülnöm, egy fiú és két lány apja vagyok. (Ilyenkor szoktak a haverok cukkolni, hogy biztos vagyok én abban? :D Mindenesetre nálam nevelődtek fel ami nagyobb dolog, mint megcsinálni őket. :)
76. unom (válaszként erre: 75. - 80ASIQ)
2015. jan. 18. 19:12

Már maga a cím hibás. Az egyik hozzászóló leírta a jobb megoldást: Nemtehetsz róla, de tehetsz ellene. Ez így korrekt.

Nekem az áldozathibáztatás a bajom, amit a rendőrség művel.

Tehát: vannak szabályok, pl. szükség esetén ismerős taxis, aki akár ingyen is elhozza, én meg rendezem később, baráti társaság, akik figyelnek egymásra, és hasonlók. Valamint kiskorától kezdve önállóságra nevelés, önbizalom.

75. 80ASIQ (válaszként erre: 72. - Unom)
2015. jan. 18. 19:09

Hát, minden bizonnyal.

--

Szerintem ne kezdjük előlről! Egy másik topikban is csatáztunk már. Nincs abban semmi tragikus, hogy nem tudtuk egymást megérteni.

Azt hiszem, Gyula sem erre számított. A topik 5-6 ember vitája(?) volt. Ez nem 5-6 embert érintő probléma, hanem sokkal többé. Más megoldást kell találni a nők védelmére. Egy ilyen topik ezek szerint erre nem alkalmas.


Mindenesetre kíváncsi lennék, hogy Ti mit tennétek azért, hogy zsenge leányaitok ne legyenek nemi erőszak áldozatai.

74. unom (válaszként erre: 73. - 80ASIQ)
2015. jan. 18. 19:05
Gratulálok, ez így teljesen korrekt viselkedés.
73. 80ASIQ
2015. jan. 18. 19:02

Egyszer egy baráti társaságban egy helyes lány rámnyomult. Nekem nem volt közeli ismerősöm. Nem volt jó híre, azt beszélték róla, hogy gyereket akar magának csináltatni, elvetetni magát feleségül, 5 év múlva elválni és megszerezni a férje vagyonának jelentős részét. Mindez 1982-83-ban történt kb.

Eljött a búcsúzás pillanata és megkérdezte hazaviszem-e autóval. Hát hogyne! Hazafelé a legenyhébb jobbrakanyarban is beledőlt az ölembe. A házuknál mentegetőzve beinvitált. Beszélgettünk majd egyre közelebb jött. Alapvetően balfék tipusú ember voltam, de ezt nem lehetett elhibázni! Smaci. Vetköztetés kísérlete. Nem! Ezt ne!

Jó, rendben, akkor marad a smaci.

5 perc múlva mégis könnyedén lekerült az első ruhadarab. A második ruhadarabra: Nem! Ezt ne!

Jó, rendben, akkor eddig.

Újabb 5 perc múlva lekerült a második ruhadarab.

Így tovább, még volt egy-két "lépcsőfok".

Ő alulról lett mezítlen, szabaddá vált a hüvelybemenet. Rólam egyetlen ruhadarab sem került le. Megújaztam és ezt "gyakoroltam" szerintem sokáig. Eszembe jutott, mit beszélnek róla és nem akartam továbbmenni. De eddig miért? Mert lényegében nem voltam még azelőtt nővel és gyakorolni akartam. Több mint 25 éves voltam akkor. Végül ráunt a dologra és megegyeztünk, hogy ma eddig, majd még találkozunk.

Találkoztunk ugyanabban a baráti társaságban, de levegőnek nézett. Nem volt baj nekem.

Valakinek nagyjából akkor amikor velem volt (néhány nap eltéréssel persze) "sikerült" őt teherbe ejteni. Ez már nem az én gondom volt. A legutolsó pillanatig győzködte a lányt, hogy vetesse el a gyereket amit ő tényleg a legutolsó pillanatban tett meg. Többé nem láttam a lányt, azt beszélték róla, hogy a többrendbeli abortusz miatt már többé nem lehet gyereke. Valamikor egyszer összetalálkoztam vele egy szórakozóhelyen, de amikor ráköszöntem szó nélkül ott hagyott. Velem nem volt szerencséje...

Példa: a NEM, nem mindig "NEM"...

72. unom (válaszként erre: 70. - 80ASIQ)
2015. jan. 18. 18:48

Tegyük kötelezővé a nőknek a csadort, és férfikíséret nélkül ne mehessenek utcára?

A te logikád szerint ez még nagyobb biztonságot nyújtana.

71. Érdekes73 (válaszként erre: 56. - Unom)
2015. jan. 18. 18:47

A vádlottak

amerikai filmdráma, 106 perc, 1988

Jodie Foster főszereplésével sajna még mindig aktuális pedig nem mostanában készült...

70. 80ASIQ (válaszként erre: 67. - Selena78)
2015. jan. 18. 18:41
Viccnek szánod, de komolyan gondolom, hogy ez esetben jelentősen csökken ennek esélye. Ha meg valami önvédelmi sprayt is viszel magaddal és az első gyanús jelre kézbe veszed...
69. Érdekes73 (válaszként erre: 30. - Unom)
2015. jan. 18. 18:40
elég szomorú hogy 2015-ben még mindig itt tartanak némelyek...
68. 80ASIQ (válaszként erre: 64. - KGyula)
2015. jan. 18. 18:38

Elhiszem, hogy elhangzott ez a párbeszéd.

(Erről hangfelvétel vagy (gyorsírásos) jegyzőkönyv készül?) Nagy kár, hogy magáról az eseményről nincs felvétel. (Vagy hogyan fogalmazzak?)

AMENNYIBEN ténylegesen így zajlott az esemény, akkor nem is lehet azon csodálkozni, hogy megtörtént az erőszak.(Magas labda, leüthető!) Alkoholos állapot, lány felül félmeztelen, fiú alul... (Magas labda, leüthető!) Persze a bűncselekmény így is bűncselekmény, gondolom.


AZONBAN sokkal hajlamosabb vagyok azt hinni, hogy a fiú menthető dolognak próbálta beállítani az eseményt.

És persze tényleg szükség lenne a lány vallomására is. Úgy érzem, ő nem ezt, nem így mondaná. Gondolom, egy ilyen vallomástétel valóban nagyon rohadt érzés lehet, amitől sok áldozat ódzkodik, de ezzel nem mondok újat. Hát persze pláne, ha valóban igaz a fiú vallomása...

Hogy aztán kinek, hogyan hisz a bíróság és hogyan ítél...2-5-től 8 évig... Ebben az esetben biztosan nem a maximumot szabják ki.


"Kísérlet miatt büntetendő, aki a szándékos bűncselekmény elkövetését megkezdi, de nem fejezi be. A kísérletre a befejezett bűncselekmény büntetési tételét kell alkalmazni [Btk. 10. § (1)–(2) bekezdése]. "

Nem értem. Vagyis nincs különbség a kísérlet és a befejezett búncselekmény megítélése között?

67. selena78 (válaszként erre: 61. - KGyula)
2015. jan. 18. 18:33

Ja, abberáltak...

És akkor szerinted mégis elkerülhetem az erőszakot, ha bakancsban, pufajkában járok, és csak narancslevet iszom?

66. unom (válaszként erre: 65. - Kriszta773)
2015. jan. 18. 17:13

"tényleg ennyire hülyék a rendőrök, hogy egy ilyen párbeszédet tanmesének akarnak lenyomni az emberek torkán? "

Igen, sajnos. Ennyire.

Fel sem merül bennük, hogy esetleg a másik felet kérdezzék meg, mire lenne szüksége. Az sem zavarja őket, hogy a módszereik nem működnek. Kevesebb feljelentés=kevesebb meló, a pénz meg ugyanannyi.

65. kriszta773 (válaszként erre: 64. - KGyula)
2015. jan. 18. 17:10

mert az biztos totál hiteles és szent igazság, amit egy 19 éves srác mesél az anyjának a beszélőn egy erőszakról :)

tényleg ennyire hülyék a rendőrök, hogy egy ilyen párbeszédet tanmesének akarnak lenyomni az emberek torkán?


értem én, hogy ha már ide leírkáltad a dolgaidat, ragaszkodni akarsz a magad vélt igazához, de mikor valaki erőszakon vagy molesztáláson esett át és leírja itt neked az esetet, hogy még azon is átugrasz és kiforgatod, gratulálok

64. KGyula
2015. jan. 18. 16:54

Tisztelt Hozzászólók!


Köszönöm a cikkhez fűzött észrevételeket, a lehülyézőknek a trágyakupacozóknak nemkülönben, azzal a kitétellel, hogy van egy bizonyos színt, ami alá homo sapiens sapiens nem süllyed... nekik sikerült. (Ezzel tovább nem kívánok foglalkozni, fátylat rá!)


Az értékes, érdemi és kulturált megnyilvánulásokért külön hálás vagyok. A magam részéről a témát szeretném lezárni, mivel a parttalan vitának értelmét nem látom, illetve nincs időm egyfolytában Hoxa portálján "lógni", bármennyire szeretném.


Befejezés gyanánt, olvassatok el egy dialógust, egyfajta – a témánk szempontjából – "fordított" párbeszédet, ami egy édesanya és előzetes fogvatartott 19 éves fia között zajlott le, praktikusan egy "beszélőt", amelyre a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet Gyorskocsi utcai egységében került sor. Eredeti szándékaim szerint, a párbeszédet követően feltettem volna néhány kérdést... Most viszont úgy vélem, hogy ez nem szükséges. Ellenben, tisztelettel kérem, hogy mindenki, különösen azok, akiknek fiatal fiúgyermekük, unokájuk, illetve öccsük vagy bátyjuk van, töprengjenek el dolgokon. Semmi mást, csak ennyit kérek...

______________________________


– Kisfiam! Uram-isten, mit csináltál?!

– De én, anya tudod...

– Kisfiam, apád ezt nem éli túl! Mit tettél?!

– Anya...

– Fiam, hiszen nem is ismerted...

– Anya, értsd meg: valamennyit ittam, amikor a lány odajött hozzánk, a bokszba. Előtte két lánnyal ült a szemközti asztalnál, látszott rajtuk, hogy egy keveset már ittak. A lány jókedvű volt, át-átmosolygott hozzánk, szemeztünk...

– És ez elég ahhoz, hogy megerőszakold? Istenem...

– Anya, hát nem érted? Átült hozzánk, egyenesen mellém. Whisky-kólát ittunk... Táncoltunk, ölelkeztünk, csókolóztunk, szinte forgott velem a világ. Nagyon rámenős volt...

– Hogy hívták, fiam?

– Azt hiszem...

– Azt hiszed? Istenem, azt hiszed...

– Nem tudom, anya, nem emlékszem. Talán, Erika... Értsd meg: sokat ittam!

– És mi történt később?

– Hát... Semmi.

– Semmi?!

– Csókolóztunk és... és, hát simogattam, majdnem rám mászott már a bokszban. Rendesen "benne voltam", ha érted, mit...

– Jaj, ne mondd, ne mond, fiam, kérlek, ne! Nem akarom hallani...

– Te kérdezted, anya... Aztán hajnali három óra felé ittunk egy kilépő whisky-kólát, majd elindultunk a liget felé... Ott egy padon ölelkeztünk és csókolóztunk, érted, anya! Mindent engedett... Aztán egyszer csak elkezdett kiabálni, hogy most már elég volt, hagyjam békén, engedjem el, de akkor már rajtam nem volt nadrág, ő pedig derékig meztelen volt... Dulakodni kezdtünk, teljesen elveszítettem az eszemet. Akkor tértem magamhoz, amikor karmolni kezdte az arcomat. Lecsúsztam a padról, fölálltam, menet közben kapkodtam össze a ruhámat és elkezdtem futni az Ajtósi Dürer sor felé...

– Mit tettél, jaj, mit tettél, Fiam? Ez borzasztó!

– Semmit, anya, én semmit...

– De hát, megerőszakoltad! És még csak tizenhét éves...

– Én, anya? Én? És csak tizenhét éves volt? Nekem azt mondta, húsz lesz... Egyébként, ő is akarta, aztán, amikor már nem, akkor otthagytam. Igazából "az" nem történt meg. Amíg futottam, hallottam, hogy még mindig sikít... Szerintem, valamitől teljesen bekattant. Az Ajtósi Dürer sor és a Hungária körút kereszteződésében kapott el két taxis...

______________________________


A szexuális erőszak alapesetben [Btk. 197. § (1) bekezdése] kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha szexuális erőszakot tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére követik el [Btk. 197. § (3) bekezdés a) pontja].


Kísérlet miatt büntetendő, aki a szándékos bűncselekmény elkövetését megkezdi, de nem fejezi be. A kísérletre a befejezett bűncselekmény büntetési tételét kell alkalmazni [Btk. 10. § (1)–(2) bekezdése].

63. KGyula (válaszként erre: 58. - Inta)
2015. jan. 18. 16:11

De van ilyen videó, kedves inta! Sőt, se szeri, se száma a különböző nőjogi mozgalmaknak, jogvédő egyesületeknek, összejöveteleknek, konferenciáknak, tréningeknek, egyetemi nyílt napoknak, PTSD-feldolgozást elősegítő foglalkozásoknak, és sorolhatnám...


De most itt nem ez a kérdés, hanem az.

62. KGyula (válaszként erre: 57. - Elbb)
2015. jan. 18. 16:06

"NEM tehetsz róla, DE tehetsz ellene!" Jó, sőt nagyon jó! Komolyan gratulálok. De... (megint az a fránya "de"). Te is tudod, hogy az általad javasolt vagy kitalált szlogennel sem "ment volna át simán" az a három miniklip. Több okból (a cikkemben utaltam rá, nem ismétlem önmagam)...


Nem vitatom, hogy a rendőrségen belül néhány (vagy ennél valamivel több kolléga) hozzáállása visszafogottan fogalmazva is kívánnivalót hagy maga után. Azonban egy jó szándékú bűnmegelőzési klipsorozat miatt, egy szekérderéknyi (vagy több) szart (már bocsánatot kérek) rázúdítani a rendőrségre...


Azt gondolom, hogy nem csak a "rendőrség", igazából a rendőrök, pontosabban csak néhány rendőr hozzáállásán kellene változtatni. Mint írtam: divat ma zsigerből savazni, ekézni a rendőrséget. Nem kéne...

61. KGyula (válaszként erre: 47. - Selena78)
2015. jan. 18. 15:55

Kedves selena78!


A példád kissé klaudikáns... Egyébként, a szexuális erőszak elkövetői valamilyen szinten aberráltak (kivétel, persze akad).


Úgyhogy felvetéseid vagy kérdéseid költői kérdések.

60. KGyula (válaszként erre: 46. - Kristo_f)
2015. jan. 18. 15:51

Kedves kristo_f!


Köszönöm a hozzászólást.


Bándy Kata tragédiájával kapcsolatosan szeretnék két dolgot megemlíteni.


Az egyik, hogy ez esetben a nyomozást nagymértékben hátráltatta az áldozat halála. A rendőrség az egyik legfontosabb bizonyítékforrását veszítette el (még mielőtt bárki felhorkanna: most csak és kizárólag a nyomozás szempontjából lényeges és rideg tényeket mérlegelem), olyan bizonyítékforrást, akitől a bűncselekmény tekintetében a leghitelesebb információt remélhette.


A másik: a nyomozás során azt is megállapították (térfigyelő-kamerarendszerek, tanúvallomások és végső soron a gyanúsított vallomása), hogy az áldozatnak lett volna lehetősége a lakására távozni, ugyanis a tettessel nem egy "kört" tett meg, hanem legalább kétszer bejárták a médiákban is közzétett útvonalat.


Fájdalom, de már soha nem fogjuk megtudni, miért...

59. KGyula
2015. jan. 17. 14:31

Sziasztok!


Átfutottam a hozzászólásokat (eddig muszáj volt dolgoznom), most pedig egy planetáriumi előadásra rohanok. Késő délután leszek, akkor majd reflektálok a felvetésekre, feltéve, hogy lesz mire, mert a parttalan vitának, az egymás mellett elbeszélésnek nem vagyok a híve.


Egyébként is: azt gondolom, már mindent leírtam, amit szükségesnek véltem. További szép napot és kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

58. inta
2015. jan. 17. 10:01

Legtöbb esetben egyetértenék azzal, hogy az áldozat figyelmét érdemes felhívni a lehetséges ellene irányuló bűncselekményre. De azt gondolom, az említett videókban ez messze nem a megfelelő módon történt. Nincs tippem, hogyan kellett volna, de biztosan szakemberek (pszichológiai területre gondolok) bevonásával, több empátiával az áldozatok felé, nem azt sugallva, hogy "aki hülye haljon meg" és "én megmondtam".


Abban nem értek egyet a cikkíróval, hogy "megérte" közzétenni, néhány lehetséges eset elkerülése miatt. Szerintem egy ilyen hangulatú videó sokkal inkább járul hozzá a már meglévő áldozatok bűntudatának növeléséhez, mint a jövendőbeli áldozatok viselkedésének megváltoztatásához, azaz káros.

Azt nehezen tudom elképzelni, hogy valaki azért húz miniszoknya helyett nadrágot, iszik narancslevet vodka nélkül, mert megnézte a videót. A legtöbb ember alapvetően hajlamos azt képzelni, hogy ilyesmi vele nem történik, nem történhet meg.

Azt viszont el tudom képzelni, és ne legyen igazam, hogy a fokozott szégyenérzet miatt néhányan magukat érzik bűnösnek vagy legalábbis azt gondolják, hogy mások őket (is) látnák bűnösnek, megmondtamoznának, és inkább eltemetik a dolgot, mint jelentik (és nem is beszélek az ilyen eltemetett ügyek beláthatatlan lelki következményeiről). Pedig az áldozat, még ha az esélyét növelte is a bűntény bekövetkezésének, soha nem bűnös.


Többen említették előttem, hogy a családban elkövetett erőszak gyakoribb, és nehezebben kezelhető jelenség is, mint az utcai erőszak. Arról nem készül videó, hogy ha erőszakoskodó, agresszív pasival randizgatunk, akkor tegyük meg magunknak azt a szívességet, hogy nem megyünk hozzá feleségül, kitéve magunkat és/vagy jövendőbeli gyerekünket egy lehetséges családi terrornak, amit magunknak köszönhetünk (nem, nem magunknak).

Nemcsak azért nincs ilyen videó, legalábbis kampányvideó, mert hülyeségnek tűnik a nyilvánvaló esélyes következményekre felhívni a figyelmet (de ez a cikkben felmerült spotokra is igaz), hanem mert egy ilyen áldozat (szinte) mindenki szemében áldozat.


Viszont egy fiatal, bulizó, piáló, miniszoknyás lány sokkal könnyebb célpontja, áldozata egy ilyen, elméletileg az ő érdekében létrehozott videónak (is). Ezért nem tartom fairnek.

57. elbb
2015. jan. 17. 07:55

Szerintem két kis szóval simán el lehetett volna kerülni ezt az országos felháborodást.

NEM tehetsz róla, DE tehetsz ellene.

Másképp hangzik, pedig ugyanazt akarja elmondani.

Én értem KGYula mondandóját is, de én pl éltem már át buszon taperolást, amikor a hajnal háromkor kelést csak úgy tudtam kompenzálni, hogy a buszon elaludtam. Mint annyi más ember.

Gyula, ismersz. Nem vagyok egy bomba nő. Semmi kihívó nincs rajtam, legtöbbször nadrágban járok. Mégis arra eszméltem, hogy a mellettem ülő keze a combom között van. ÉS hiába tudom, hogy én nem tehetek róla, ennyi év távlatából is van bennem szégyenérzet. Mert rohadt érzés.

Akkor mit gondolhat az az összetört testű tizenéves? Hát persze hogy ő is szégyelli magát, és ilyen szlogenek láttán inkább nem is fordul a rendőrséghez. Hanem elássa magában évekre ezt a titkot, hogy aztán felnőttként még nehezebben dolgozza fel, vagy éppen nyomorítsa meg a saját életét, párkapcsolatát.

Csak két szó Gyula. És máris más a gyerek fekvése.

56. unom (válaszként erre: 48. - Kristo_f)
2015. jan. 16. 21:27

Mikor jut már el: az nemi erőszakok többségét nem idegen követi el, félreeső, sötét helyen. Hanem átlag pasi, aki épp lehetőséget lát a megúszásra.

Úgyhogy igen, tőletek kell félteni, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak. Ha erőszakról hallanak azt keresik rögtön, mit tett a nő, amivel provokálta.

55. 80ASIQ (válaszként erre: 53. - 6b006fc769)
2015. jan. 16. 19:04
Ironizálok. Örülök, hogy akad valaki széles-e pusztán aki érti miről is van szó. Bocs, ha félreértést okoztam! :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook