Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valóban káros mikróban melegíteni? A sógornőm még a tápszerhez a vizet is mikrózza. A szilárd táplálékot is műanyag edényben mikrózza. Baj? fórum

Valóban káros mikróban melegíteni? A sógornőm még a tápszerhez a vizet is mikrózza. A szilárd táplálékot is műanyag edényben mikrózza. Baj? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
133. Arianne113 (válaszként erre: 132. - F3b788b175)
2011. márc. 7. 21:50
Ezt senki sem mondta, és nemértem miért kell ennyire felhúzni magadat, én normálisan írtam, sosem voltam se flegma se bunkó...ez az én egyéni véleményem volt. nemtetszik akkor nemnézed. jóéjt.
2011. márc. 7. 21:48
EZEK SZERINT AZ ÖSSZES ORVOS MIND MIND HÜLYE...................GRATULÁLOK!!!!!!!!SZÉP ESTÉT NEKTEK!
2011. márc. 7. 21:47
Tudom hogy soklett bocsánat ez még a tanulmányhoz tartozott. Én elhiszem nekik amit írtak. Ugyanakkor újra csak azt tudom mondani hogy mindenki maga dönti el, hogy mit hisz és mit nem, és hogy mennyit mikrózik és mennyit nem.
130. f3b788b175 (válaszként erre: 128. - Arianne113)
2011. márc. 7. 21:47
Ez szééééép gondolat menet...
2011. márc. 7. 21:46

A mikrohullámú sütőknek számos előnyük van, a legfontosabbak a következők:



•Gyorsabb, mint a hagyományos főzési eljárás.



•A hagyományos főzés során rengeteg energiát elhasználunk olaj- és vízmelegítésre, míg a mikrohullámok csak az ételt melegítik, így energiát spórolhatunk meg



•A tápanyagok az ételben maradnak



•A proteintartalmú ételek nem barnulnak meg mikrohullámú sütőben való főzéskor. Ez a csökkentett oxidáció azt jelenti, hogy az ételben található A-és E vitamin kevésbé sérül



•A mikrohullámmal melegített ételekben több vitamin marad, mint a hosszú főzéssel elkészítettekben



•Az egészségünkre potenciális veszélyt jelentő mikroorganizmusok 5 és 60 Celsius fok között szaporodnak, ám mikor mikrohullámú sütőt használunk, annak gyorsasága miatt minimálisra csökkenthetjük ételünknek a kritikus zónában töltött idejét


Gyakori tévhitek


Természetesen sok tévhit is kering a mikrohullámú sütőkről, ezek közül a leggyakoribbak a következők:



•A mikrohullám megváltoztatja az étel kémiai szerkezetét. Nem igaz. Nincs bizonyíték a mikrohullámú energia által keltett veszélyes vagy mérgező anyagváltozásra.



•A mikrohullámmal elkészített ételek fogyasztásával nagyobb sugárzásnak tesszük ki magunkat. Nem igaz. Abban a pillanatban, ahogy a mikrohullámú sütőt kikapcsoljuk megszűnik a mikrohullámok jelenléte az ételben.



•A mikrohullámú energia radioaktív. Nem igaz. A mikrohullámú energia nem tud radioaktívvá alakítani sem ételt, sem mást.

2011. márc. 7. 21:40

Ja Napsugár egy utolsó gondolat. Olyan sokminden van az életben amitől félni kell, hogyha minden ilyennek olyan hatalmas jelentőséget tulajdonítana az ember, nemlenne normális az élete, mindíg félnie kéne akármit is csinál. Ez a mikró is ilyen. Nemmondom hogy agyba főbe kell mikrózni, és biztos egészségtelen műanyag tálba tenni az ételt, de az én gondolkodásom szerint ha annyira halálos lenne akkor tényleg nemlenne engedélyezett a használata. És most megnéztem egy hivatalos tanulmányt is: jó hosszú de ajánlom mindenki figyelmébe:


Az Országos Sugárbiológiai és Sugár-egészségügyi Kutató Intézetben (OSSKI) is foglalkoztak a mikrohullámú sütő vélt, vagy valós ártalmaival, de semmiképpen sem tartják veszélyesebb ételkezelési eljárásnak a hagyományos nyílt tűzi vagy rezsós sütési-főzési eljárásoknál. A mikrosütő belülről kifelé melegíti fel a bele tett folyadékot, élelmiszert, behatol a melegítendő anyagba, s megfőzi azt. (Sütésre a mikrohullám alkalmatlan.) A hagyományos sütési-főzési eljárások során biztosan keletkezik rákkeltő anyag az élelmiszerben, akár egészségre káros mértékben is, p., amikor odakozmál az étel, megfeketedik a sütemény, a pizza vagy a hús felszíne. A zsiradékokat pedig csak egyszer szabadna használni, ha másodsorban is sütünk az olajban, rákkeltő anyagot viszünk az ételbe.

A mikrohullámú sütőben nem pörkölődhet meg az étel, az eljárás nem tud sült felületet adni, s ilyen szempontból egészségesebb melegítőeszköz a hagyományos nyílt lángú vagy villany sütő-főző eszközöknél. A kombinált mikrohullámú sütőkben közel 300 Celsisus-fokos levegő befújásával elérhető a pörkölődés, s a módszerrel rákkeltővé is tehető az étel. Minden hőkezelés hatására megváltozik, degenerálódik az élelmiszer anyagszerkezete, olyannyira, hogy egy odaégett, elszenesedett csirkecombról még azt is nehéz megállapítani, mi is lehetett eredetileg. A mikrohullámú sütőben szintén a felismerhetetlenségig megváltozhat egy anyag, de – mint ahogy az odakozmált csirkét sem fogyasztjuk el – a mikróban tökéletesen átalakult élelmiszertől is jobb idegenkedni. De abban a tekintetben is megnyugodhatunk, hogy a mikrózott élelmiszer nem tudja elnyelni vagy felvenni a mikrosugarakat, s nem is tudja tárolna ezt az energiát. Abból, hogy a mikrosütő belülről kifelé, s nem kívülről befelé degenerálja az élelmiszert, még nem következik az, hogy több rákkeltő anyagot tartalmazna, mint a hagyományos módon hőkezelt élelmiszerek, s bizony azt sem állíthatjuk, hogy a mikrózott élelmiszerben kevesebb táplálék és vitamin van, mint elfogadottabb társaiban.

127. Arianne113 (válaszként erre: 123. - F3b788b175)
2011. márc. 7. 21:31
ja és akkor ne lépjek ki az utcára sem mert biztos mennyi rákkeltő dolog van, ne egyek semmit, ne használjak semmit... nagyon szomorú hogy rákos lettél kívánom a legjobbakat, megértem hogy félsz, de úgysem tudod kizárni az életedből ezer százalékosan a rosszat, valahol valamiben mindíg ottlesz. Persze az az emberen magán múlik hogy miként vigyáz az egészségére.
126. Gavrilo1 (válaszként erre: 121. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 21:31

A technika vívmányai közül egyedi jogon mindenki kiválaszthatja hogy mit használ.

Sokan esküsznek a mosható pelenkára például, és szappant is szoktak csinálni Johnson helyett és a positörlő is bőven a gáz dolgok közé tartozik. Fával is fűtenek- és újból egyre többen .

125. Gavrilo1 (válaszként erre: 121. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 21:26
És???
124. Arianne113 (válaszként erre: 123. - F3b788b175)
2011. márc. 7. 21:24
Én nem azt mondtam neked hogy műanyagba mikrózok, sőt egy alábbi kommentemben is leírtam, hogy nem használom a mikrót csak egy nap egyszer de az sincs mindíg...a rák pedig olyan dolog hogy nembiztos hogy a mikró miatt lettél rákos, sajnos az sokminden miatt alakulhat ki amiről az ember nem is gondolná... amondó vagyok én még élek, a környezetemben sem lett beteg senki a mikrótól... olvastam róla hogy ellenőriztetni kell és akkor nemlesz semmilyen káros hatása, de pontosan sajnos már nem emlékszem a cikkre. A másik pedig nem azért írtam hogy támadjon mindenki, szívemre nemveszem, csak a véleményem írtam le mint akárki más. Nem használok olyan sűrűséggel mikrót, mert mindent lábosban melegítek általában, hogy félnem kellene tőle.
123. f3b788b175 (válaszként erre: 110. - Arianne113)
2011. márc. 7. 21:03
És ha elkezdeném sorolni egy nap mennyi de mennyi mindennel találkozol ami rákkeltő.....lehet hogy elgondolkoznál...és nem azért mert orvos vagyok, hanem mert 27 évesen rákos voltam...két gyerekkel a hátam mögött...hidd el, tudom mit beszélek.De aztán te döntöd el.Én bizos hogy nem mikóznék müanyagba...és hogy miért???Olvass utána.Ennyi.Szép estét.Napsugár...
122. f3b788b175 (válaszként erre: 110. - Arianne113)
2011. márc. 7. 20:56
HA EGY ONKOLÓGUS MONDJA NEKED AZ ELÉG??????????????????
121. 06bfdda89d (válaszként erre: 120. - Gavrilo1)
2011. márc. 7. 20:53
Sőt!Régen úgy születtek ikrek,hogy nem volt mosógép!A patakban kellett mosni!Meg eldobható pelenka sem volt!Meg popsitörlő sem!Meg gáztűzhely sem,hanem úgy kellett a fát egybehordani!Meg nem volt csapból folyó melegvíz sem,úgy kellett külön melegíteni!Meg nem volt Johnson's,hanem szappant főztek zsírból,meg lúgból!Bizony ám!!!
120. Gavrilo1 (válaszként erre: 119. - Kismanó86)
2011. márc. 7. 20:17
Ez a kettő ordít egyszerre nem kifogás valami iránt- régebben is születtek ikrek és azok is kaptak tápot, mikro meg kb. a nyollcvanas évektől van errefelé. Addig is melegítettek vizet, tejet, ebédet stb mikro nélkül is. És érdekes mód most én is levagyok nélküle.
119. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2011. márc. 7. 17:52

Én is mikrózom az előtte már felforralt vizet és a pépeket is. Még él a gyerek.

Több helyen olvashatod, hogy nem javasolt, de azért, mert nem egyenletesen melegszik fel az étel és megégetheti a baba száját. Erre a megoldás: jól meg kell keverni.


Nem értem egyébként, miért zavar ez téged. Az ő gyerekei, úgy neveli őket, ahogy akarja. Olvasom, ikrek, nem tudom, van-e gyermeked, de ha kettő ordít egyszerre, meg is értem, hogy nem forralgatja a vizet, hanem bedobja a mikróba.

118. 06bfdda89d (válaszként erre: 117. - 4aeed0a8dd)
2011. márc. 7. 17:38

:DDDDDDDDDDDDDDDDDD


;)

117. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 115. - Mkjudit)
2011. márc. 7. 17:35
Ez már nem az ortorexia jele? :)
116. 06bfdda89d (válaszként erre: 113. - Emagdi)
2011. márc. 7. 17:34
Köszi!:)
115. mkjudit
2011. márc. 7. 17:31
Szerintem amit lehet jobb kiiktatni az életünkből.Nálunk is csak porfogó már elég hosszú ideje a mikro,főleg a műanyag edények...Jesszus ,szinte látom,hogy miket esztek meg vele,brrrrr.
114. Arianne113 (válaszként erre: 111. - Emagdi)
2011. márc. 7. 14:32
hát ha nem agyba főbe mikrózik az ember, és odafigyel a gépre is magára akkor nemlehet baja tőle..sokmindenre mondták hogy rákkeltő. De persze ez csak az én egyéni véleményem, sokan sokféleképp gondolják ezt:)
113. emagdi (válaszként erre: 112. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 14:17
azért irigyellek, hogy el tudod dönteni, hogy mi az ami baromság és mi nem:))) jó lehet ilyen okosnak lenni :D
2011. márc. 7. 14:06
Na,még egy eszement topik...Jesszus,de sok baromságot olvastam hirtelenjében...Jájj...
111. emagdi (válaszként erre: 110. - Arianne113)
2011. márc. 7. 13:43
sajnos én nem vagyok ebben olyan biztos:(
110. Arianne113 (válaszként erre: 109. - F3b788b175)
2011. márc. 7. 13:29
már ne is haragudj ha annyira rákkeltő lenne akkor már rég betiltották volna a mikró használatát...
2011. márc. 7. 12:38
Müanyagba SOHA ne melegits!Nem szabad...
2011. márc. 7. 12:30
A cimhez válaszolva, igen, valóban káros mikróban melegiteni müanyag edényekben.Rákkeltő!!!!
107. syria
2011. márc. 7. 12:26

Teljesen igazad van abban, amit nagyanyáink étkezéséről írtál.

A baj csak ott van, hogy amilyen minőségű ételeket ők ettek, az nem is említhető egy napon a mostani génkezelt, agyonmanipulált, ki tudja milyen vegyi anyagokkal szennyezett alapanyagokkal, ételekkel.


A mikróval nekem is van némi fenntartásom, nem viszem túlzásba a használatát. Tudni kell használni, hogy ne változzon meg az étel élvezeti értéke. Sokszor nagyon praktikus, de amit lehet, gázon melegítek. Szerintem ebben is mint mindenben a mértéktartás a fontos. Ahogy pl. ebéd után 1 pohár vörösbor jót tesz az egészségnek, tudjuk mi történne, ha abból mondjuk 1-2 liter kerekedne.

106. 06bfdda89d (válaszként erre: 105. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 7. 09:16
Üdvözlöm a férjed!:DDD
105. 4c1a787e8f (válaszként erre: 98. - Syria)
2011. márc. 7. 08:17

Szia!


Néhány ifjúkori kilengés után éppen ezért tartok ott, hogy nagyanyáink tényleg vegyes, mindent szerető, helyi anyagokat használó táplálkozása a legjobb... Ők ettek tésztát, krumplit, húst, zsírt, de rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, tojást, túrót, vajat, mézet, de cukrot is, meg szóval mindent. És nem azért, mert valami önmagában egészséges vagy nem, hanem mert testi-lelki egységünk részét képezi. Persze a kóla nem képezi, tehát nem azt gondolom, hogy a sz.t is meg lehet, vagy kell enni... ...mert előbb utóbb minden dologról kiderül, hogy nem is úgy van, mint ahogy a "tudomány" mondta évekig...


Mindehez persze társul egy - az élet minden helyzetét elfogadó lelkület, és nem a feltétlen önmegvalósítás...


Meg a testmozgás is nyilván.


A mikróról meg annyit, hogy nekem valahogy nincs sok bizodalmam hozzá. Most rossz a mienk, mindent meg is teszek, hogy ne legyen megjavítva... inkább melegítgetek a kislábosban..


A férjem persze jókat röhög, hogy mérnöki diplomával ennyi eszem van, de ebben én szeretnék a női megérzéseimre hallgatni, és fellendíteni a zomácozott edények piacát..

104. Gavrilo1 (válaszként erre: 102. - Syria)
2011. márc. 7. 07:32
Írtam hogy tisztelet a kivételnek! Egyébként nekem ez atapsaztalatom és kész. Minden vagyok csak nem pesszimista :-))
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook