Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vallató óvó-/tanító nénik? fórum

Vallató óvó-/tanító nénik? (beszélgetős fórum)


1 2
15. mothertiger (válaszként erre: 14. - Molyka)
2009. ápr. 17. 21:24

:D

Bennünket is agyaltak a tanárok (én sem voltam kivétel), de nem emlékszem, hogy kikérdezett volna a családomról akármelyik is...

14. Molyka (válaszként erre: 11. - Mothertiger)
2009. ápr. 17. 20:31
Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja. Nem tartom bűnnek, ha valaki lekever egyet a gyereknek amikor azt a helyzet megkívánja. Igazából szoktam mondani a tanítványaimnak, ha az én kisfiam/kislányom lennél bizony jól nyakon vágtalak már volna...
2009. ápr. 17. 19:47

Encsy: egy három éves gyereket az anyagiakról még nem olyan könnyű kifaggatni, és lehetnek téves nézetei a témát illetően. Az hogy mindent megkap, számára olyan mintha gazdagok lennének, persze ez a szülőknek pozitív "pletykának" bizonyul, ám máshol visszaüthet.


A gyerekbeszéd sokféleképpen értelmezhető...

12. Encsy75 (válaszként erre: 1. - Mothertiger)
2009. ápr. 17. 18:10
Szerintem az a leg jobb ha otthon bizonyos dolgokat nem a gyerek előtt beszélnek meg a szülők.Nálunk egy óvi van.Ide kell járni,a másikba utazni kellene.Ebben az oviba elég durva óvonők vannak,egy csoportba 27-en vannak.Ez túl sok nekik azt mondják.Minek megy óvonőnek az akinek nincs türelme a gyerekekhez,de az a legrosszabb ha elötted meg nyájasak.
11. mothertiger (válaszként erre: 7. - Molyka)
2009. ápr. 17. 17:08

Ha én sarokba állítom, vagy alkalomadtán megpofozom a gyereket, az egy olyan embernek, aki más elveket vall, halálos bűn.

A gyerek egy kis fejest is hatalmas verésként értelmezhet, ebből is származhat félreértés.


Nézőpont kérdése!

2009. ápr. 17. 16:31
remélem azért nagyjábol érthetö volt mire gondoltam
9. d0860dee94 (válaszként erre: 8. - E47d027f74)
2009. ápr. 17. 16:26
:D
2009. ápr. 17. 16:24

üss vissza :))


én eleve felkésziteném a gyereket . hogy sulyos de ugyanakkor poénos dolgot adjon elö iskolában oviban... :)) mindent elkövetnék hogy meglepödjön az aki kérdez


ha meg aztán engem vonnak felelössére pl a gyereknek miért kell 4 évesen este a kocsmában inni az apjával???

élböl visszakérdeznék hogy miért nem jön ö is..

esetleg még bármi lehet.. (ezt kortol nemtöl független)


ezen valószinü ugy megakadna hogy aztán meggondolja kétszer is jó-e neki ha kérdezösködik:))

7. Molyka (válaszként erre: 1. - Mothertiger)
2009. ápr. 17. 16:23

Még annyi, hogy az, hogy kit hogyan büntetnek meg, az se egy olyan dolog ami katasztrófa lenne, hiszen egy-egy beszélgetéskor elmondja a gyerek, hogy kapott a fenekére vagy jól megverték... A konfliktuskezelésben lehet szerepe annak, ha az óvónők tudják, hogy kit hogyan büntetnek. Mi az iskolában amikor az anamnézist vesszük fel, a szülőktől kérdezzük meg, hogy ha rossz a gyerek vagy elfogy a szülő türelme, akkor kap-e büntetést és milyen büntetést kap ha igen.

Az viszont, hogy a szülők nemi életéről faggassanak egy gyereket, illetve hogy efféle témákat, hogy ki szegény és ki nem, semmiképpen nem szabad mindenki előtt megbeszélni.

6. d0860dee94 (válaszként erre: 5. - D0860dee94)
2009. ápr. 17. 16:20

más, de hasonló...


válófélben lávő szülők, gyerek épp a láthatását tölti az apjánál és megfenyegetik a gyereket, hogy mesélje el miről szoktak otthon a nagyszülei az anyukájával beszélni mert ha nem kiverik belőle...


eszembe jutott, mert a minap hallottam és itt most kiírtam magamból.

bocsika, mert nem ide tartozó cska hasonló

5. d0860dee94 (válaszként erre: 1. - Mothertiger)
2009. ápr. 17. 16:18

sehogy, nem tudod elmagyarázni.

ésszel kell élni meg körültekintően....


de maximálisan igazad van, ez gáz

2009. ápr. 17. 16:16

Nővérem mesélte, akinek másodikos a kislánya, hogy a tanárnőjük olyan kérdéseket tett fel az osztálynak, hogy kik érzik, hogy szegények lennének, kit hogyan vernek otthon.


A szülők a szülői értekezleten megdöbbentő dolgokat hallottak vissza, amiket mondtak a csemetéik. Volt olyan gyerek, aki azt vallotta, hogy ostorral verik otthon... Gondolom igyekeztek túllicitálni egymást a kis buták, hát ez lett belőle.

Valamelyik gyerek meg véletlenül fennmaradt éjjel, és az iskolában elmesélte felszólításra, hogyan szeretkeztek a szülei...

Ez azért kicsit durva.

3. Molyka (válaszként erre: 1. - Mothertiger)
2009. ápr. 17. 16:15

Azta. Ez durva. Én gógypedagógus vagyok, minden évben kérdezgetem az új gyerekeket, de csak olyan kérdéseket teszek fel, hogy melyik városban lakik, kikkel él együtt, van-e testvére és anyukája és apukája is van-e. Ha ennyit kérdezne az óvónő nem is lenne baj. Az, hogy miként megy a soruk, azt lehet látni a megjelenésükön, illetve azon, hogy befizetik-e a beizetni valókat.

Ha ettől tartasz, hogy magánabb jellegű dolgokról faggatják a gyerekeket, akkor a vezető óvónővel beszélj beiratás előtt, hogy ezt és ezt hallottad és nagyon reméled, hogy ennek nincs alapja. Ilyenkor ha több szülő jelzi, akkor az értekezleten meg kell hogy említse a vezetőnő, hogy efféle problémák kerültek előtérbe. Senki nem akar majd ezek után az állásával játszani. A gyerekednek meg szépen meg kell mondani, hogy vannak dolgok, amik csak a családra tartoznak, pl. ha nincs pénzünk, erről nem kell beszélni se a barátoknak se az óvónéninek, ahogyan arról se ha veszekedtünk, hiszen ha azt akarnánk, hogy más is tudja akkor kimentünk volna az utcára vitázni.

2. klenca (válaszként erre: 1. - Mothertiger)
2009. ápr. 17. 16:12

Nem az a legnagyobb baj, ha kivallatja, hanem amikor kiteregeti a beszedett infókat.

Egy idő után nem tudod, miért néz a fél falu furcsán rád, pedig csak a csemete mesélte el otthon, miről volt szó az oviban.


A gyerekek gyorsan felejtenek, de a felnőttek.:((

2009. ápr. 17. 16:09

Idén ősszel óvodába megy a fiam, vele együtt barátnőm kisfia is.

Településünkön két óvoda üzemel egymás szomszédságában. Mielőtt beíratnánk a gyerkőcöket, informálódtunk egy kicsit. A környezetről, és persze az óvónőinkről. Megdöbbenve hallgattunk több beszámolót, miszerint az óvónők (a későbbiekben pedig a tanítónők) előszeretettel faggatják ki a kis lurkókat, hogy milyenek a családi körülményeik, sőt, szüleik szexuális szokásait is kivallatják a gyerekekből; körkérdést indítanak: kit hogyan büntetnek meg otthon, kik a legszegényebbek...


Szerintem ez felháborító, személyiségi jogokat sértő viselkedés. Hogyan kerülhetnénk el, hogy a gyermekeinket (aki bizalmába fogadja ezeket az embereket) kivallassák, olyan dolgokat kérdezve, ami egyáltalán nem tartozik rájuk??? Hogyan lehet kivédeni, hogy ne vájkáljanak a magánügyeinkben? Hogyan magyarázhatnám el egy hároméves kisgyereknek, hogy semmi magánjellegű kérdésre ne válaszoljon?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook