Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás után a közös barátok fórum

Válás után a közös barátok (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Dominó123)
2016. ápr. 18. 19:11

Ha nem vagy ott, honnan tudod, hogy kollektíven téged szidnak?


Mindegy, ha nem is szidnának, akkor sem maradnék, mert már bocs, te otthon cselédkedsz meg bébiszitterkedsz a pasid gyerekeire, aki az exével bulizik meg a haverokkal és te nem mehetsz?

39. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Dominó123)
2016. ápr. 18. 19:07

Biztos vagy benne, hogy ezt terjesztik közösen, hogy szétmentetek? Nem az ex kavar? Mert ha az extől hallod csak vissza, és ők nem terjesztettek semmit, akkor pláne, hogy szólnod kellene nekik, a párod előtt. Ha igaz ez, akkor is, mert látnod kellene a reakciót.


Ha te ennyire rosszul viseled az egészet, ennyire szarul megy a kapcsolatod vele, mi tart még vissza? Csak az, hogy bebizonyítsd, hogy márpedig együtt maradtok? Marhára nem nyersz vele semmit, csak egy pipogya alakot, aki ki sem áll melletted és még hülyébbnek fognak nézni, méginkább ki fognak nevetni mert akkor veled mindent lehet. Hátad mögött alázni, hazugságot terjeszteni, a barátod előtt szemtől szembe szivatni, úgyis maradsz, mert akkor tényleg birka vagy. Nem sértésből írom, csak ők már így könyveltek el. Te nem szólsz, a pasid nem szól, bármit megtehetnek veled, ennyi. Akkor már inkább mennék a pitsába, minthogy ilyenekkel maradjak.


Mi kell ahhoz, hogy ebből kilépj?

38. Dominó123 (válaszként erre: 37. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 18. 18:56

Igazából csak annyit, hogy amikor a barátai szidnak és antiszociálisnak tartanak, mert nem akarok velük jópofizni, akkor az én oldalamon állnia és elmagyarázni a barátainak, hogy miért nem.....

Ha a munka miatt együtt vannak akkor beszélgessenek akkor, és ne a családi program rovására járjon át vele jópofizni..

Meg talán leállítani akár a volt feleséget meg a barátokat is hogy ne terjesszenek valótlan pletykákat.

Ez nekem pont elég lenne, ha nem erőltetné rám hogy menjek át meg legyek velük kedves és cserébe nem engem piszkálna, hogy nem bírom őket elviselni....


nem tudom, lehet nagyok az elvárásaim...de majd megmondjátok kívül állóként.

(én ezeket a saját barátaimmal megtenném ha a páromról lenne szó és őt bántanák..)

37. finomfőzelék (válaszként erre: 36. - Dominó123)
2016. ápr. 18. 18:17
És szerinted ezt hogyan kéne kezelnie, mit kellene csinálnia?
36. Dominó123 (válaszként erre: 35. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 18. 17:34
Persze, hányszor, mennyi mindent (nem csak ez van)...abból áll ki a dolog, hogy bőszen hallgat...aztán meg másnapra mintha semmi se történt volna, egy cukorfalat...mindaddig míg fel nem hozom a témát...
35. finomfőzelék (válaszként erre: 34. - Dominó123)
2016. ápr. 18. 17:04
Beszélgettél vele erről? Nem is úgy értem, mikor felidegesítetted magad és vitáztatok, hanem elmondtad-e neki, hogy mi zavar konkrétan és mi bánt.
34. Dominó123 (válaszként erre: 33. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 18. 15:59
azt hiszem igazad van neked is és sok hozzászólónak itt :( a páromat baromira nem érdekli, hogy én miről mit gondolok...és így lehet tényleg időpocsékolás ez az egész :(
33. finomfőzelék (válaszként erre: 32. - Dominó123)
2016. ápr. 18. 15:32

Nem akarlak elkeseríteni, de az sokat megmutat, hogy a párod mennyire van tekintettel rád, az érzéseidre. Szerintem már az is, hogy te nem kedveled a párod barátait. Nem véletlen a mondás, hogy madarat tolláról, embert barátjáról. A párod sem lehet sokkal különb a barátainál, és ezt az is mutatja, ahogy viselkedik.


Biztos így akarsz élni, egy ilyen emberrel? Gyakran előfordul, hogy az ember nem akarja látni a valóságot, és hosszú éveket pazarol el valakire, akire nem kéne.

32. Dominó123 (válaszként erre: 31. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 18. 15:15

3 évig minden összejövetelen azt hallgattam hogy az ex-feleség milyen jó. Erről hiába próbáltam leállítani őket nem sikerült, és a párom sem mondta nekik, hogy fejezzék be. (ez nyilván eddig is zavart)

Csak ebben a 3 évben...az exnej, nem tartotta a kapcsolatot velük -így teljesen rendben volt, hogy beszélnek a régi emlékekről egymás közt...de most felbukkant és újra baráti viszonyt ápol velük és amig én otthon tanulok a gyerekkel, ő odajár arról társalogni, amiről halvány gőze nincs. Na és ebben nem áll ki mellettem a párom, hogy én ezek után miért nem akarok jóban lenni velük.


Ergo a párom és a barátai kollektívan engem hibáztatnak, hogy antiszociális vagyok.


Az ex feleséggel azon kívül hogy amúgy a gyerekek kapcsán meg tudnám fojtani egy kanál vízben...semmi bajom. Olyan amilyen, a gyerekek előtt vagy jót vagy semmit...ő pedig velem beszélni meg a hétvégéket is.


Csak a pletykálkodást a kavarást gyűlölöm. Na megy hogy ebben a párom nem engem véd meg...

31. finomfőzelék (válaszként erre: 28. - Dominó123)
2016. ápr. 18. 14:03

Szerintem próbáld higgadtan átgondolni a dolgokat. Nem hiszem, hogy 3 év után hirtelen ez ennyire zavart, korábban pedig nem. Lehet, hogy te vagy kihegyezve a volt feleségre és felnagyítod a dolgokat, rögtön ugrasz arra, ha szóba kerül, és minden apró megjegyzést óriási, ellened irányuló kirohanásnak veszel.


Minden társaságban megy a pletykálkodás, ahogy téged kibeszélnek, a volt feleséget is, hidd el. Nem hiszem, hogy szándékosan előtted hozzák fel folyton. Lehet, hogy néha felmerül a neve, és te már arra ugrasz. Ha ez a probléma, akkor tudsz változtatni a hozzáállásodon is.


Ha tényleg nem csak az a bajod, hogy a volt feleség is ott van körülöttetek, hanem így bánnak veled, a párod is, akkor gondold át a kapcsolatodat, mert akkor csak egy pótlék vagy a párodnak is, a társaságnak meg egy nem kívánt betolakodó.


De 3 év után én ezt nem hiszem. Ha elfogadod, hogy mindenkinek van múltja, és a közös gyerekek miatt jelen is van, hogy az emberek pletykálnak, de téged szeret a párod, veled él, téged akar, akkor másként tudnál hozzáállni ehhez és nem fújnád fel.


Ha ott élne a közeletekben a volt férjed és a közös baráti társaságotok, akiket szeretsz, összejártok, ott is szóba kerülne mindig a múlt.

30. Dominó123 (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2016. ápr. 18. 13:35

én már semmilyen kapcsolatot nem tartok velük -a köszönésen kívül.

A párom igen mert akar is és mert munkakapcsoalt is van a háttérben...de mindezek mellett ha nem engem szidnának folyton...az nem lenne oly rossz

29. Dominó123 (válaszként erre: 26. - Smudlaagi54)
2016. ápr. 18. 13:34
ööö sajnos az a baj, hogy ezt sokszor én is így látom. Szóval neked lehet igazad :(
28. Dominó123 (válaszként erre: 27. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 18. 13:33

köszi. igen valóban nem voltam velük jóban eddig sem.


Engem nem az bánt, hogy velük van és halálra unom magam otthon vagy nekem nincs hova mennem.

Engem az dühít, hogy a volt feleség is odajár...és kollektívan engem szidnak, mert én nem akarok velük jóban lenni...


hát nem is, hogy ha ide-oda játszanak

27. finomfőzelék (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2016. ápr. 17. 16:50

Az érződik a leírásodból, hogy te nem szereted az ő barátait, nem is alakult velük baráti kapcsolatod, inkább csak kényszerből, illendőségből voltál velük kedves.


Szerintem ne csinálj ügyet abból, ha a párod velük van, mikor te nem érsz rá. Ha fordítva lenne, hogy ő nem jön ki jól a barátaiddal, de te szereted őket, nem hiszem, hogy lemondanál a barátaidról végleg. Vagy igen?


Szerezz barátokat, akkor nem fog bántani, hogy ő velük van időnként.

2016. ápr. 17. 16:18

Nekem ebből az jött le,hogy csak kihasználni szeret téged!Mosol,főzöl takarítasz rá,a gyerekeivel foglalkozol!Lehet alázni a barátok előtt,ők sem néznek semmibe,mit akarsz még?Hagyd ott a

francba!

25. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Dominó123)
2016. ápr. 17. 12:09
Én vagy a társasággal való kapcsolatot szüntetném meg, vagy a jelenlegi pároddal való kapcsolatot. Ez nem normális így!
24. Dominó123 (válaszként erre: 21. - Ina87)
2016. ápr. 17. 11:43
szerinted mi lehet ilyen amitől felnyílik, ha az kevés hogy szóltak volna, hogy a volt nej lopja, csalja...hogy azt terjesztik közösen, hogy mi szétmentünk...akkor mi az a dolog amitől a nagy barátság még tönkre meheten?
2016. ápr. 17. 11:42

úgy néz ki, hogy neki nem az :( tegnap is a haverjával volt, aki azt mesélte, hogy előtte nap a volt pár náluk volt....

és ő meghallgatja és nem állítja le....

még jó, hogy elvileg utálja a volt nejt...-nekem ebből már nem úgy tűnik

22. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2016. ápr. 17. 00:16
Ha maguktól nincs ennyi eszük, akkor a párod igazán szólhatna, hogy találjanak már más témát a jelenlétedben, mert neki ez kellemetlen.
21. ina87
2016. ápr. 16. 22:18
egèszen adig mèg valamit a jóbaràtok elnem követnek amitöl a pàrod szeme feknyilik sajnis kàr ezen vitàzni mert ez nemfig vàltozni...
2016. ápr. 16. 17:47

Akkor tényleg ők ilyenek...


Köszönöm.

A párom alapvetően nem érti mi ezzel abaj...igy nem fogja öket leállitani.

Belegondolva...eddig sem tette..miért épp most.


Egyénként nem én föztem...mindig szóltam h az ex nem érdekel...de kb nem volt más téma...én csak nem akartam bunko lenni v nem elmenni a párommal hozzájuk.


Csak most már képben van az ex is..igy még inkább nem vagyok rájuk kíváncsi

19. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2016. ápr. 16. 13:51

Intelligencia kérdése... A párod baráti körének tudnia kéne, hogy nem beszél előtted az exről, és nem adja tovább a nálatok hallottakat.

Én is voltam/vagyok olyan helyzetben, hogy az elvált pár mindkét felével jó viszonyban vagyok, de soha nem beszélem ki egyiknek a másikat és fordítva. Ezt pontosan tudják is, de ha mégis valamelyik kérdezősködne, biztos, hogy megmondanám, hogy nem óhajtom kijátszani egyiket sem a másiknak. De szerencsére ez eddig nem merült fel problémaként.

18. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2016. ápr. 16. 13:34
Igen ! Kezdj el saját baráti kör kialakítani,vagy kerits másik pasit.
17. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2016. ápr. 16. 13:12

Igen "hülye" vagy,mert 3 évig szó nélkül hallgattál,most edd meg amit főztél....

Legyen már önbecsülésed,és merj magad mellett kiállni,az nem a te párod,aki így viselkedik.

2016. ápr. 16. 12:27

Megint valami ami túl van gondolkodva. Min t egy folyamatábra, gondold végig.

Jó ez így neked? Nem.

Párod megérti és váltotztat? Nem.

Boldog és kiegyensúlyozott vagy? Nem.


Nem értem mit kell itt még gondolkodni és elmélkedni. hagyd ott, és keress olyat akivel egy húron pendülsz.

15. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Dominó123)
2016. ápr. 16. 11:47

Látod, ők teszik jól.


Halottról csak jót vagy semmit, az exről az új előtt csak rosszat vagy semmit.


A jól neveltség ennyi, ha nem tud valaki a helyzetnek megfelelően viselkedni, inkább ne mondjon semmit. Nem illik ecsetelni az ex jó tulajdonságait a másik előtt.


De, és ez az ami súlyosabb: nem a párod barátai tehetnek arról, hogy a párod nem áll ki melletted vagy nem állítja le őket. Ők csak provokálnak, de a párod meg úgy döntött, hogy hagyja őket téged provokálni, sőt, jól szórakozik ezen. Ha szeretek valakit, nem teszek ilyet, sőt, ha a barátaim szeretnek engem, megértik és nem sértegetik előttem azt, akit szeretek

14. Panna.33 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2016. ápr. 16. 11:31
Igen, ez a tolvajbecsület az, amitől egy pár a pár. Mindegy, hogy házasok, élettársak,járnak vagy csak lötyögnek. Ettől egymáséi.
13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2016. ápr. 16. 11:25

Nem te vagy a hülye, én is sértve érezném magam. Jóban vagyok a férjem összes barátjával, sőt, a feleségeik egytől egyig barátnőim is, nincs ezzel baj, sőt, nekem nem volt probléma, ha exekről beszéltek, igaz, kezdetektől inkább kritika ment az exekre. Hogy ezt kétszínűségből mondták, nyalizásból, vagy őszintén, az elején még nem tudtam, az évek során kiderült, hogy őszinte dicséretek voltak felém, illetve a kritika, amit az exekről mondtak finoman a férjem előtt, az is őszinte volt.


Olyan barát, aki nekem nem felelt meg, csak 1 volt és miután tisztáztuk, ő "lemorzsolta" azt a barátját, ellenben a pasi akkori barátnőjével nekem szövődött egy életreszóló mély barátság, úgyhogy volt ebben jó is, ők összevesztek amúgy.


A barátod nem tisztel téged eléggé. Nem azt mondom, hogy szakítson velük, hanem azt, hogy le kellett volna állítani a rosszindulatú kommenteket. Nem tette, sőt, tesz is rá olajat a viselkedésével, ebből arra következtetek, hogy nincs köztetek igazi tolvajbecsület, ami nagyon alapja minden tartós kapcsolatnak.

12. Dominó123 (válaszként erre: 4. - Túrógombócka)
2016. ápr. 16. 10:56
Az én barátnöim is jönnek de akkor a párom is itthon van és ő szereti kivétel nélkül mindet....amelyik ismerte az exemet is egy szót ki nem ejt a száján a párom előtt róla
11. Dominó123 (válaszként erre: 7. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 16. 10:55
Nem tanul a gyerekekkel. Csak én. Igazából olyan ez így három év után mintha az elődöm helyébe léptem volna...háztartás gyereknevelés tanulás baráti társaság...csak vhogy nincs kedvem ehhez jó képet vágni
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook