Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás. Mi van, ha az egyik fél nem akar válni? fórum

Válás. Mi van, ha az egyik fél nem akar válni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jan. 20. 16:27

Köszönöm a segítséget!

A válást mindeképpen én fogom kezdeményezni, ez biztos. Tehát most nekem kell bemenni a bíróságra, és ott beadni a kérvényt? Mit kell tartalmazni a kérvénynek? ezt is alá kell írnia? Vagy csak megjelenni a kitűzött tárgyaláson, és ott kell aláírnia.

Neki is jobb lenne a közös megegyezés, mert akkor ha jól tudom, akkor nem kell indokolni. Nem annyira akarom a szennyest kiteregetni. Rám nézve is szégyen amit csinált. Legalábbis engem elég rosszul érint.

7. panna77 (válaszként erre: 1. - Panka1980)
2009. jan. 20. 16:20
Igen. Csak nem közös megegyezéssel.
2009. jan. 20. 16:20
Mindenképpen elválasztanak, akkor is, ha a másik fél nem akar válni. Viszont tovább tart majd a procedura és több tárgyalás lesz, mintha beleegyezne. Sok sikert!
5. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Panka1980)
2009. jan. 20. 16:15
Semmi sem történik, csak többe fog kerülni ha nem közös megegyezéssel váltok.
2009. jan. 20. 16:14

Ragaszkodj akkor nagyon az elhatározásodhoz: válni akarsz.


Viszont a pakliban benne lehet, hogy ha ő nem akar válni, akkor elhúzódhat az egész procedúra.

2009. jan. 20. 16:14

Igen, mert van rá okod, amiket felsoroltál.

Viszont az aláírása kell hozzá...próbáld meg valahogy...

2009. jan. 20. 16:13
szerintem igen
2009. jan. 20. 16:12

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e, volt már ilyen tapasztalatotok. 3 hónapja külön vagyunk, és már semmi pénzért nem mennék vissza. Hazudott, megcsalt, és még sorolhatnám. Ő viszont most teljesen lelkibeteg, és könyörög. Nyugtatót, altatót szed, és szinte azóta táppénzen van. Rosszul vagyok tőle, és attól rettegek, hogy a bíróságon majd közli, hogy ő nem is akar válni, szerinte még helyrehozhatók a dolgok. Mi következik ilyenkor? Elválasztanak akkor is, ha csak az egyik fél akarja?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook