Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás. Mi van, ha az egyik fél nem akar válni? fórum

Válás. Mi van, ha az egyik fél nem akar válni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. Panka1980 (válaszként erre: 37. - 6c5f346e46)
2009. jan. 31. 08:19

Sajnos az én páromnál a pénz mindig nagyon központi kérdés volt. Míg az autót meg nem vettük, természetes volt, hogy én adtam fel minden csekket. Utána mondtam, hogy elég. Mindig is külön számlán voltunk, pedig szerintem nem ez a normális. Novemberben jöttünk el, de eszébe sem jut azóta sem, hogy adjon egy vasat is.

Az övé a lakás, a kocsi, de most nagy bajban van, hogy nincs ott az én fizetésem is. Most kezd rájönni, hogy ha befizet mindent, rezsit, autótörtlesztést (a kocsi nem nekem kellett, nem is használtam), akkor nem marad enni vagy cigire. Választhat. Vagy eladja a kocsit. Igazából nincs rá nagy szükség, én kibírtam volna nélküle is. A szülei 5 percre laknak tőle, én most is szintén. A munkahelyére céges busz viszi.

A láthatást én se vonom meg tőle, egyáltalán, sőt. De ő sajnos nem csak férjnek volt pocsék. Felelőtlen. 1 héttel, mielőtt elköltöztem elment táppénzre magas vérnyomással, lassan 3 hónapja táppénzen van. Az én gyerekem még egyszer sem sírt utána (sajnos). Nekem ez a fura, én emiatt gondoltam a pszichológusra. Hogy nem-e valami elfojtott dolog. Akkor viszi, amikor akarja, otthon van állandóan. A héten a kislány is itthon volt, hét elején volt egy kis hasmenése. Egyszer vitte el délután 2 órára.

37. 6c5f346e46 (válaszként erre: 32. - Panka1980)
2009. jan. 29. 20:35

ácsi...mi az,hogy nála van a családi pótlék????az a gyereké...az nem lehetne nála,csak ha a gyerek nála lenne és rá költené...az én férjem ugy ment el itthonról,hogy haraggal,de eszébe nem jutott volna az,hogy ne fizessen,én 28oooft gyerek tartást kapok havonta,de elötte,amig meg nem tudta,hogy van egy új kapcsolatom a dupláját tette le nekem,annélkül,hogy kértem volna,kifizette a lakbért arra a hónapra,mert ő is ott lakott velünk az albérletbe,sőt,a gáz vég számla teljes egészét...az én férjem nem rossz apa,nem rossz ember,csak férjnek volt pocsék...

a másik,ha nem fizet gyerektartást és bizonyitani tudod,hogy elvitte a gyerek pénzét,az neki szerintem nagyon sokba lessz...

a láthatást én első pillanattól nem vontam meg tőle,mert szüksége van a gyereknek az apjára és forditva is...nekem van autóm,a gyerek érdekeit nézve én viszem minden szombat reggel az apjához a gyereket,messze lakunk egymástól és kétszer minimum át kellene szálniuk,ha buszoznának,stb....szokott benzinbe beszálni és igy ez már működik másfél éve...amikor akar ott alszik apánál a kislány...hétköznap nem találkoznak,mert apa dolgozik,a hétköznap az enyém,a hétvége apájé általában...nem érdemes veszekedni,mert azt csak a gyerek sinyli meg,azt ne felejtsétek el,hogy minden vállásnak a gyerek a legnagyobb veszetse..tudom,mert néha nekem is sirvafakad a kislány az apja után..voltunk pszihologusnál,de nincs gáz,fel kell dolgozza...de néha nagyon nehéz,mert olyankor teljessen vigasztalhatatlan....

36. rózsakő (válaszként erre: 35. - Panka1980)
2009. jan. 29. 20:04
Én se akartam pereskedni pedig,mi 15 év után váltunk el.Nálunk a lakás anyósom nevén volt és igy nem kellett vagyont osztani.
35. Panka1980 (válaszként erre: 33. - Rózsakő)
2009. jan. 29. 19:48

Semmi gond, köszönöm, hogy írtál.

Igazából nekünk sincs közös vagyon. A lakás az övé, még a házasság előtt vették. Azt meg amit én invesztáltam bele... Végülis pereskedhetnék érte, és lenne is belőle valami, de ha másért nem, a gyerkőc miatt nem akarok teljesen összebalhézni vele. Szerintem örülhetek, ha majd gyerektartást fizet. Az autón meg van még 1 millió törlesztés. Én nem nagyon használtam, de ő "wc-re is azzal járt". Hát azt meg csak törlessze. A gyerkőc bútorait (egy ágy és egy szekrény) hoztam el, illetve a személyes holminkat. A szekrénysort anyukámtól kaptuk, de őszintén, nem akarom azt látni sehol még egyszer. A lányom cuccai legyenek meg, hogy ne legyen neki minden idegen, én viszont mindent magam mögött akarok hagyni.

A vagyonmegosztást azért kérdeztem, mert találtam egy bontóper indítási kérelem mintát a neten, és ott benne van, hogy csatlni kell ezt a megállapodást is.

34. rózsakő (válaszként erre: 28. - Panka1980)
2009. jan. 29. 16:56
Bocsi a ismétlésért!:)Én kézzel irt kérelmet adtam be.Én is külön éltem már akkor,hivatkoztam arra,hogy nem látok esélyt az összekerülésre.Bár az én párom ivott is,én erre is hivatkoztam.
33. rózsakő (válaszként erre: 27. - Panka1980)
2009. jan. 29. 16:48
Bocsi,hogy ilyen késve irok.Visszatérve a kérdésedre van egy közös gyermekünk de közös vagyon nem volt.A másodikra behivták anyósomat tanuként.A harmadikon kimondták a válást a gyermeket nálam helyezték el.Közös vagyon nem volt.De a válást akkor is kimondják ha a vagyont nem tudtátok megosztani.
32. Panka1980 (válaszként erre: 30. - 6c5f346e46)
2009. jan. 29. 10:07

Szerencsére már nem tud. Azért most is rossz érzés, amikor ilyenekkel áll elő, de most már csak még mélyebbre süllyed ezekkel a dolgokkal előttem.

Írtad, hogy egy évig nem váltál el papíron. Hogy oldottátok meg addig a láthatást, gyerektartást?

Nálunk ez most úgy működik, hogy néha elmegy érte oviba, heti egyszer legalább, illetve elviszi(k) (az anyósomékkal), szombat vagy vasárnap délelőtt és délután hozzák.

Ott alvás nincs. Ő sem hozta fel, és nem is engedném, míg gyógyszereket, altatót szed. De szerintem nem is merné elvinni. Soha nem volt még egyedül a gyerkőccel este vagy éjszaka. Ha valahová mennem kellett, mindig anyukámnál aludt.

Gyerektartást nem fizet semmit egyelőre, eszébe se jut. Sőt, a novemberi családi pótlék is nála van, de legyen vele boldog. Viszont hallottam olyat, hogy visszamenőleg fizetnie kell arra az időre, mialatt még házasok voltunk papíron, de nem éltünk együtt.

31. Panka1980 (válaszként erre: 29. - 6c5f346e46)
2009. jan. 29. 10:03

Köszi!

Bennem is ez motoszkál, hogy hagyni kéne a dolgokat. Viszont már kérdezte tőlem azt is, hogy miért nem váltam már el, ha egyszer nem akarok visszamenni hozzá. Félek, hogy úgy gondolja, hogy azért nem adom be, mert nem végleges a döntésem. Bár igazából csak leesik neki, ha telik az idő, és nem történik semmi, hogy vége. Majd meglátom.

30. 6c5f346e46 (válaszként erre: 23. - Panka1980)
2009. jan. 28. 10:54
ne hagyd magad befolyásolni ilyen pitiáner trükkökkel...lény férfi,nő létedre...
29. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Panka1980)
2009. jan. 28. 10:53

szia...

én a nyárom váltam el,de akkor már külön éltünk egy éve...a férjem nekem is nyugtatókon élt,és öngyilkossággal fenyegetőzött...tudtam,hogy nem teszi meg,csak az elkeseredés beszélt belőle,ezért vártam egy évet a vállóper beadásával,mert tudtam,hogy addigra lehiggad és akkor már lehet vele beszélni,én is azt gondoltam,hogy visszalép,de szerencsére nem tette,mondjuk egy év külön élés után,és nekem addigra már meg volt az új párom,mi oka lett volna,hogy vissza lépjen,ha csak az nem,hogy engem bosszantson,én ugy tudom,hogy ha 5 éven belül sem adja be a derekát,de külön vagytok és te továbbra is fentartod a válókeresetet,akkor 5 év után szétválasztanak,ha akarja,ha nem...

hagyd,a dolgokat leüllepedni és akkor higgadt fejjel eltudjátok intézni,én egy hónap alatt elváltam,megegyeztünk mindenbem,ugyhogy a biróságon már csak bólogattunk mindenre,én azóta is elég jó viszonyban vagyok az exemmel,de a gyerek miatt muszáj is....

sok sikert...

28. Panka1980 (válaszként erre: 26. - Rózsakő)
2009. jan. 28. 10:43
Nincs esetleg bontóper indítási kérelemhez mintád? Itt a neten csak közös megegyezésest találtam, de nem garantált, hogy ez így lesz.
27. Panka1980 (válaszként erre: 26. - Rózsakő)
2009. jan. 28. 10:42

És van közös gyerek is?

Közös vagyon?

26. rózsakő (válaszként erre: 25. - Szöszke40)
2009. jan. 27. 14:24
Ez igy igaz,én is igy váltam el.A férjem nem jött el egyik tárgyalásra sem.A harmadik tárgyaláson kimondták a válást.
2009. jan. 27. 12:46
Sziasztok!Itt az egyik honlapon azt olvastam egy ügyvéd elmondásai alapján,hogy a felperes akkor is eltud válni ha amásik fél semmit nem ír alá sőt akkor is elváltnak nyilvánítják őket ha az alperes el sem megy a tárgyalásra.Mindenki mást mond.Mit tudtok erről?
2009. jan. 20. 18:16
Aki már vált közületek? Meddig tartotta kérelem beadásától a válás kimondásáig. Ha húzodott, miért?
23. Panka1980 (válaszként erre: 22. - Fbd0ceb525)
2009. jan. 20. 18:05
Egyetértek. Nem hiszem, hogy ő fel fog hozni valamit is, hiszen békülni akar. Inkább ettől félek, hogy előadja a hattyú halálát. Egy hónappal ezelőtt a helyi ideggyógyász állítólag attól tette függővé az idegosztályra való befektetését, hogy visszamegyek-e hozzá. Pedig állítólag mindent elmesélt neki (másik nő, stb.). Na de mégse fektették be. De azért bepróbálkozott ilyenekkel, és sajnos ezek nagyon megviseltek. De most már kemény leszek.
22. fbd0ceb525 (válaszként erre: 20. - Panka1980)
2009. jan. 20. 18:01
Na látod, épp ezért érdemes beírni amit az előzőben javasoltam. A bíró sem kiváncsi az ilyen ostoba vádakra. Az jön ki jobban, aki hallgat.
2009. jan. 20. 17:35

Na de ne térjünk el a tárgytól.

Nagyon hasznos tanácsokat kapok. Remélem gyorsan lezajlik az egész. Már csak rá kéne venni magam, hogy lépjek az ügyben.

Na jó, mindenesetre holnap kikérem a kivonatokat. Ez már egy lépés.

20. Panka1980 (válaszként erre: 17. - Fbd0ceb525)
2009. jan. 20. 17:32
Igazából amivel ő vádolt engem, az egy dolog. Szerinte kosz és rendetlenség volt nálunk. Na de ezt inkább hagyjuk, mert felszívom magam. Szerencsére időben rájött, hogy kár ezzel dobálózni, mert mindenki szemberöhögte, mikor elmondta, hogy ez az oka mindennek. Nem azt mondom, hogy tip-top minden, de a 8 óra meló, gyerek melett mindennap főztem, és mindent megcsináltam idővel. "Sajnos" nekem az a véleményem, hogy a lakás van értem, nem én érte. És nem raktam be minden hajnalba az ágyat (főleg, mikor ő még benn hempergett)
19. Panka1980 (válaszként erre: 18. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 20. 17:30

Köszönöm!

Jogos!!!:-)

18. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Panka1980)
2009. jan. 20. 17:16
Igen, kérhetsz másolatot. Nincs időkorlát, az ember születési adatai ritkán változnak :))
2009. jan. 20. 17:16

Ha a beadványba beírod hogy az okokat nem kívánod feltárni, akkor a bíró nem is fogja firtatni. És ha következetesen tartod is magad ehez, akkor a másik fél hiába mond bármit, le fogja állítani. Neki is egyszerűbb így, mint végighallgatni egy csomó vádaskodást.

Egy tárgyalással később, de kimondja a válást. Viszont a vagyonmegosztást praktikus addig ügyvéd előtt megejteni. Akkor nagyon gyorsan el lehet válni.

16. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Panka1980)
2009. jan. 20. 17:15

Nagyon sok jó ügyvéd van, de neked most az a lényeg, hogy családjogban nagyon otthon legyen, ilyet keress.


Nem kell kitálalnod, egyszerűen hivatkozhatsz visszafordíthatatlanul megromlott kapcsolatra.

Kérhetsz zárt tárgyalást és nem kell idegenek előtt kiteregetned a dolgaidat. Bár Magyarországon nem nagyon szokás tárgyalásokra bejárni.


Jó lenne megegyeznetek a láthatásban és a gyerektartásban, mert igazán ezek szokták mocskossá tenni a végkifejletet.

15. Panka1980 (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 20. 17:15

Köszönöm!

A gyermek születési anyakönyvi kivonata és a házassági anyakönyvi kivonat szerencsésen eltűnt. Már mindenhol kerestem. Azóta nincs meg, hogy útlevelet csináltattunk a kislánynak, és én visszamentem dolgozni, ők meg haza. Ők vitték el, de nem találjuk sehol. Ki kell kérnem az anyakönyvi hivatalban. Az eredetinek számít? Vagy van ilyesmi előírás, hogy pl. 3 hónapnál nem lehet régebbi?

2009. jan. 20. 17:10

Saját irataid (személyes iratok, szül. anyakönyvi kivonat fénymásolatát, házassági anyakönyvi kivonat másolatát, gyerek születési adatait, az ő születési anyakönyvi kivonatának fénymásolatát, valamint a kérvényben indokold meg, hogy miért kéred a házasság felbontását.


A gyerek elhelyezése iránti kérelmedet, valamint a tartásdíj igényedet. A kérvényt lehetőleg géppel írd, de megteheted kézzel is.

13. Panka1980 (válaszként erre: 11. - Meliga)
2009. jan. 20. 17:01

Örülnék, ha nem kellene indokolni. Remélem nem fog annyira kiborítani, hogy kitálaljak. Bár most már meglehetősen higgadtan kezelem a dolgot.

Van a munkahelyemen egy nagyon jó ügyvéd. Ha minden kötél szakad, beszélek vele, de ha nem muszáj, nem akarom belevonni.

12. Panka1980 (válaszként erre: 10. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 20. 16:59

Nincs vagyonközösség. A lakás az övé volt, mikor összeházasodtunk. A személyes cuccokat, és a gyermek bútorait elhoztam. Azt a rohadt autót meg csak törlessze, úgyis bele fog szakadni egyedül. Nagyon szép volt minden, amíg ott voltam a dupla keresetemmel (mint az övé). De ebből elég, hogy ő él, mint Marci Hevesen, és közben még a rossz is én vagyok.

Egy közös gyermekünk viszont van.

Most, hogy eljöttünk, rájött, mennyire imád, és velem akarja leélni az életét. Olyanokat mond, hogy Shakespeare is megirigyelhetné.

Minél előbb le akarom tudni az egészet.

Mit kell tartalmazni a kérvénynek? És mit kell csatolni hozzá?

11. Meliga
2009. jan. 20. 16:37

Nem kell részletesen megindokolni akkor sem ha Ö nem akar vállni.De az biztos,hogy hosszas lesz ha nem megy el a tárgyalásokra.

A kérelmet 4 példányban írd meg,mindegyiket két tanuval hitelesisd( e nélkül személyesen sem veszik át). Sajnos az első tárgyalás még csak békitő tárgyalás,mely után be kell adnod még egy kérelmet,hogy kéred a bontóper folytatását.Ezz után jön kb 3-4 hónap múlva egy újabb tárgyalás...itt ki is mondhatják a válást,ha sikerül megegyznetek és elmegy az alperes is a tárgyalásra.

10. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - Panka1980)
2009. jan. 20. 16:33

Úgy hogy a vagyonközösséget is fel kell bontanod, ha nincs megegyezés. A bíróság dönt a javak elosztásáról, ennek illeték vonzata is van, másrészt az ügyvéd általában a perelt összeg bizonyos százalékát kéri.


Békéltető tárgyalás mindenképpen van, de ha a felek egybehangzóak válni akarnak, felbontják a házasságot és vége. Ha viszont az egyik nem akarja, az hosszú ideig eltarthat.

9. Panka1980 (válaszként erre: 5. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 20. 16:31
Hogy érted azt, hogy többe fog kerülni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook