Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi látható pontosan az UH felvételen? fórum

Mi látható pontosan az UH felvételen? (tudásbázis kérdés)


17. Charlize (válaszként erre: 16. - Purrfect92)
2023. szept. 22. 06:39

Anno ilyenkor elmentem egy másik orvoshoz is magánban, akinek volt UH gépe, mert nem bírtam volna ki a 2 hetet. Mondjuk kár volt, mert az a doki nagyon nem értett hozzá, de legalább jó drága volt. Össze-vissza hablatyolt, minden áron tudni akarta, mit mondott a másik orvos és akkor ő is azt mondta. De ezt te is megteheted, hátha jobbat találsz és megnyugtat.

Majd genetikai UH-nak lesz értelme, de azt bőven a 20. hét után csinálják, ha jól tudom.

2023. szept. 21. 07:32

Igen, sok mindent most nem tehetek. Felmentem az ugyfelkapus cuccra, ahol latom a leleteket stb, de ott sincs a tegnapi naprol semmi. 😔

Illetve, lehet hulye kerdes, de az also kiskepen latszik egy ilyen vonal (er?) ami bele megy a petezsakba. Az micsoda lehet?

15. tyityu (válaszként erre: 13. - Purrfect92)
2023. szept. 21. 06:40
Nekem volt ures petezsakom es hidd el a vetelest megerzed…. De nem szabad erre gondolni biztos minden rendben lesz.
14. Charlize (válaszként erre: 13. - Purrfect92)
2023. szept. 21. 06:34

Sajnos nem feltétlenül. Ezért kell olyankor sokaknak műtéti befejezés.


De egyelőre ne erre gondolj! Szedd a progit és terhesvitamint, folsavat, most ennyit tehetsz.

2023. szept. 20. 20:17

Igen en is ebben bizok. Csak ez a ket het rohadt hosszu lesz… 🥺

Szedek progit, ha esetleg nem fejlodne tovabb es elvetelnek akkor azt mindenkeppen ereznem? Verzesre es gorcsre gondolok.

12. tyityu (válaszként erre: 11. - Purrfect92)
2023. szept. 20. 20:08

Ha az orvos irt beutalokat akkor biztos mindent rendben talalt.

Oszinten en nem latok embriot, de nem vagyok orvos, es a kep os eleg rossz minosegu ha baj lenne biztos mondta volna. Szerintem a dokik atlagos 28 napos ciklussal szamolnak de ha neked hosszu a ciklusod akkor kesobb is volt ovud tehat fiatalabb a terhesseged.

Nyugodj meg.

11. Purrfect92 (válaszként erre: 10. - Tyityu)
2023. szept. 20. 20:04

Nem irt leletet, csak beutalokat kaptam, vervetelre, vedonohoz a jo istenhez is. De nem ertem, amig nem latszik embrio, addig minek? Es nem negativ akarok lenni..

Egyik alkalmazas szerint amugy 5+5 vagyok, masik szerint 6+5, a doki 6+2t irt. Nem tudom.. a ciklusaim hosszuak, 33 naposak.

10. tyityu (válaszként erre: 9. - Purrfect92)
2023. szept. 20. 19:58

Szia ! Talan kicsit kesobb fogant ? Mar ilyenkor tenyleg van altalaban szivhang es de embrio biztos. De ilyenkor a fogantatas idejeben par nap elteres is sokat szamit.

Leletet nem irt az orvos ? Csak uh keped van ?

Gesztacios zsak a petezsak.

9. Purrfect92 (válaszként erre: 8. - Nilem023)
2023. szept. 20. 19:54

A gesztracios zsak az a petezsak amugy? Bocsi ha butyuta kerdeseim vannak, elso terhesseg.

Nem baj hogy meg ures? 🥺 nem tul nagy ahhoz kepest?

8. nilem023 (válaszként erre: 1. - Purrfect92)
2023. szept. 20. 19:37

A gesztációs zsák/ez viszi körül az embriót/ már látszik. Ez mutatja azt is hogy méhen belüli a terhesség.Ez 13.9 mm

Ha jól látom 6 hetes és 2 napos terhes vagy.

2023. szept. 20. 19:32
Az a baj semmit nem magyarazott el.. tudom en is kuka vagyok. 6 hetes vagyok, de meg embrio nincs, meg szivhang se semmi. Szikholyagrol szo se volt es azt se tudom hogy a petezsakra vonatkozik a 14 mm?
2023. szept. 20. 19:29

Ha azt mondta 6 terhes vagy, akkor ezt láthatta. Ezt a terhesség hétről hétre oldalról szedtem.


"Noha az embrió a terhesség 6. hetében még alig több mint 1 cm, és még nem hasonlít egy babához, már két különálló fekete folt található a gyorsan fejlődő fej két oldalán. Ezek az optikai hólyagok, melyekből később a szemek lesznek. Ezzel egyidejűleg az orr, a fül, az állkapocs is formálódni kezd, a kezek és lábak csírája is megjelenik, valamint az emésztőrendszer és a légzőrendszer kialakulása is kezdetét veszi.


A legizgalmasabb fejlődés ezen a héten, hogy egy vaginális ultrahang vizsgálat valószínűleg képes felismerni a magzati pólust, amely a magzati sejtek gyűjteménye, a fejlődő baba legkorábbi vizuális bizonyítéka.


Terhességi vizsgálat

Noha a várakozás nehéz lehet, valószínűleg már csak 3 hét van az első nőgyógyászati vizsgálatig. Ugyanakkor, ha korábban volt már vetélésed, vagy ha hüvelyi vérzést tapasztalsz, valószínű, hogy már most korai ultrahangos vizsgálatra küldenek. Bár a pecsételő vérzés normálisnak tekinthető ebben az időszakban, ha a vérzés sok vagy vérrögös és görcsölsz, fordulj orvoshoz!


Mire figyelj ezen a héten?

Ha sokszor kell pisilned, az valójában jó hír, és azt jelenti, hogy elég hidratált vagy, ami fontos szerepet játszik a placenta kialakulásában. Törekedj arra, hogy legalább napi 8-12 pohár vizet fogyassz! Ha nem jársz gyakrabban a mosdóba a szokásosnál, az annak a jele lehet, hogy több folyadékra van szükséged, vagy figyelmen kívül hagyod a szervezeted jelzéseit.


Bár az állandó vizelési inger kellemetlen lehet, fontos, hogy ne tartsd vissza sokáig! Ugyanis akkor, ha a vizelet túl hosszú ideig van a húgyhólyagban, nagyobb az esélye a baktériumok megtelepedésének, és a húgyúti fertőzéseknek. A 6. terhességi héttől fokozott a húgyúti fertőzések kialakulásának kockázata."

Boldog babavárást!

5. nilem023 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2023. szept. 20. 19:28
👍🏻
2023. szept. 20. 19:28
Katt rá és rá lehet nagyítani is még jobban.
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Nilem023)
2023. szept. 20. 19:26
Rákattintottam a képre, és nagy lett.
2. nilem023 (válaszként erre: 1. - Purrfect92)
2023. szept. 20. 19:24

Ez a kép annyira pici/legalábbis nálam/, hogy ezt kiolvasni lehetetlen!

Töltsd fel a képet a Hoxára akkor talán tudunk segíteni!

2023. szept. 20. 19:16

Sziasztok! A doki annyit mondott kb 6 hetes terhes vagyok. Nem mondta mi mekkora, van e szikholyag semmi. Menjek vissza ket het mulva. Valaki segitene leolvasni?

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook