Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon tényleg indokolt a császármetszés? fórum

Vajon tényleg indokolt a császármetszés? (beszélgetős fórum)


1 2
18. Petra11 (válaszként erre: 16. - Lili74)
2012. okt. 11. 15:28
?! A sima szülés után nem várható fájdalom?! Pl. ha teljesen szétszakadsz, és ülni sem tudsz hetekig. Engem császároztak, semmi bajom nem volt. Beindult a tej, a hasfájás nem jelentős. Nem minden ember egyforma, és nem minden szülés.
17. 130454e42d (válaszként erre: 16. - Lili74)
2012. okt. 11. 15:26
A tej beindul, a has fájhat, de hüvelyi szülés után meg az alfeled, mindkettőnek van előnye, hátránya.
16. Lili74 (válaszként erre: 15. - Petra11)
2012. okt. 11. 15:22

Ahogy olvastam, a császár után minden sokkal komplikáltabb. Nem indul be a tej, fáj a has, stb.

Van aki nem akarja ezt, én sem akarnám.

2012. okt. 11. 15:20
Na bummm... És mi van ha császár?! Talán az orvos jobban tudja.
14. Kriszti0711 (válaszként erre: 11. - Rekuczy)
2012. okt. 11. 15:18
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de sztem az, hogy a baba nagy lesz, arra nem igazán lehet adni, hiszen az UH nem pontos. Nekem a nagyobbik lányomat 3,5 kiló fölött mérték, aztán 3 kiló lett.
13. Kriszti0711 (válaszként erre: 12. - 130454e42d)
2012. okt. 11. 15:15
Én meg a hüvelyit abban is volt részem nemrég:)
12. 130454e42d (válaszként erre: 10. - Kriszti0711)
2012. okt. 11. 15:04
Én is tudom, és azt is, milyen a hüvelyi szülés. ha újra szülnék a császárt választanám.
11. rekuczy (válaszként erre: 10. - Kriszti0711)
2012. okt. 11. 15:02
nem ez volt a kerdes de ha itt tartunk en is tudom milyen
10. Kriszti0711 (válaszként erre: 7. - Rekuczy)
2012. okt. 11. 14:45
Lehet, hogy butaság, nem tudom. Azt viszont tudom, hogy milyen a császár!
2012. okt. 11. 14:32
Nem vagyok orvos, nem láttam a leleteidet. A baba súlyát pedig jórészt a feje adja, ezért is vannak nagy eltérések. Lehet, hogy az orvos úgy látja, hogy a baba feje az ami nagyobb és nem biztos, hogy át tud haladni a szülőcsatornán. A csípő szélessége pedig még nem jelent arányosságot. Így messziről pláne nem lehet ezt megmondani. Szóval ha bizonytaléan vagy, kérd ki egy másik orvos véleményét is. Itt látatlanban minden szakmai ismeret nélkül nem lehet tanácsot adni. Egyébként rendes az orvos, hogy felkészít erre a lehetőségre is.
2012. okt. 11. 14:27

Szerintem ez nem azt jelenti, hogy mindenképp császár lesz. Hanem azt, hogy készülj fel rá, hogy császár lesz belőle. Ez nem jelenti azt, hogy úgy fog indulni.

Gondolom figyelni fogja, hogy mennyire tágulsz, és ha úgy látja, hogy nem eléggé, akkor visznek a műtőbe. Feleslegesen nem hinném...nekem több, mint 30 órát várt a dokim, és amikor már veszélyben voltunk a babával mindketten akkor tolt be a műtőbe, na de akkor volt ám sürgés forgás...szóval jobb előre felkészülni, nem úgy, mint ahogy az én dokim hajtotta, hogy megszüljük mindenképp...

2012. okt. 11. 14:25
Sziasztok azert a dokinak igaza van ha nagy a baba akkor indokolt. Kriszti ne haragudjal de butasag amit irsz az en babam is akkora hogy nem tudnam megszulni es mi az hogy valaki egyszer azt mondta honnan tudod hogy nem kitalalta. Mizsu szerintem hallgas a dokira mert azert gondolom van tapasztalata engem is jovohetre irtak ki csaszara csak minket csutortokre :).
6. Pen80 (válaszként erre: 1. - Mizsu77)
2012. okt. 11. 14:23
Az UH nekem egyik gyereknél sem találta el a súlyt. A lányt jóval nagyobbnak, a fiút jóval kisebb súlyúnak mérte. Önmagában a nagyobb súly - én is így tudom - nem indokol császárt. Kérdezz rá, hogy miért akar ő császárt. Nem lehet, hogy csak arra gondolt, hogy ez is benne van a pakliban és készülj rá lelkileg, hogy az lesz? Készül a szervezeted a szülésre pl.? Gondolom, azért van a dokinak tapasztalata.
2012. okt. 11. 14:22
Tudtommal létezik azért téraránytalanság, de itt nem úgy tűnik, hogy van. Legjobb lenne, ha nyíltan rákérdeznél az orvosnál, miért akar császározni, jogod van tudni.
4. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - Mizsu77)
2012. okt. 11. 14:22
Mondd meg a dokinak,hogy te mindenképp természetesen akarsz szülni,ha csak nem indokolja komoly dolog a császárt.
3. Lili74 (válaszként erre: 1. - Mizsu77)
2012. okt. 11. 14:21
Tapasztalatom az ugyan nincs, de mások is szültek már simán 4 kg feletti babákat, így azért csak lehet valami oka, hogy ezt mondta. Ki kellene faggatnod miért akar császárt.
2012. okt. 11. 14:21

Szerintem a baba súlya nem indokolja a császárt. Egyszer azt mondta vki, hogy a baba akkora lesz, amekkorát az anyuka meg tud szülni.


Melyik kórházban fogsz szülni?

2012. okt. 11. 14:18
Sziasztok! Véleményeket szeretnék kérni: jövő hét vasárnapra vagyok kiírva szülni. A dokim nagyon rendes, az intézmény vezetője, tehát gondolom, hogy nagy tudású, és érti a dolgát. Viszont olyan problémám van, hogy sosem "hiszi" el az ultrahang által becsült súlyát a babának, mindig azt mondja, hogy szerinte nagyobb. Ehét kedden pedig lesokkolt, hogy emiatt császárra készüljünk. Én úgy tudom, a baba mérete nem indokolja a császárt. Semmilyen más problémám nem volt a terhesség alatt (pl.cukor vagy magas vérnyomás), a csípőm sem keskeny, szóval nem nagyon értem a dolgot. Most a héten megyek még egy ultrahangra, bízom benne, hogy még 4 kg alatti súlyt fog becsülni. Minden tiszteletem a dokié, de ha nem muszáj, nem akarok császárral szülni. Persze megint más, ha közben valami kiderül, hogy gond van a babával, akkor gondolkodás nélkül. Van valakinek valami ötlete vagy tapasztalata ezügyben? köszönöm szépen!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook