Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon meddig lehet bírni, hogy hazugságban éljünk? fórum

Vajon meddig lehet bírni, hogy hazugságban éljünk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
10. Lhara (válaszként erre: 8. - Szilvamama)
2011. márc. 13. 19:08
Szinte lehetetlen... De tán mégis? A bizalom - most már látom, többek szerint, velem együtt - létfontosságú "egészségbiztosítás" szerepet tölt be az életünkben. Így aztán amolyan "életvédelmi" célokból minden áron megpróbáljuk feléleszteni, újraépíteni... (?) Azt vettem észre, hogy magam s eszerint járok el.
2011. márc. 13. 18:58
elég sokáig
2011. márc. 13. 18:57
Nem sokáig ... És ha már elveszett valaki iránt a bizalom, szinte lehetetlen visszaszerezni. És másban sem tud már olyan könnyen megbízni az ember lánya ...
2011. márc. 13. 18:31

Ettől féltem, hogy leginkább erre "voksol" mindenki, aki tiszta szívből és felelősséggel szól hozzá.

Köszönöm. Csak megerősítést kaptam eddig.

6. 9536810fa1 (válaszként erre: 2. - C130f7eb3b)
2011. márc. 13. 18:25
Így van... és építeni ... újra... új talapzatra. :)
2011. márc. 13. 18:23

Érzelmileg az nem mindegy, ki és mivel játssza el a bizalmunkat. A kollégánk? Nem nagy ügy, attól még dolgozhatunk egymás mellett. A barátunk? Majd keresünk másikat...

A párunk? Akire az életünket építettük? Hát igen, itt kezdődhet a hosszas őrlődés: hányszor bocsássak meg, meddig bírom még, akarok-e, merek-e túllépni ezen? Ide már bátorság kell.

A gyerekem?! Erre gondolni sem merek.

Mindazonáltal azon sem árt elgondolkodni, hogy miért pártolt el tőlünk a másik... És mielőtt végzetes önsajnálatba esnénk, egy alapos önvizsgálat ránk is ránk fér...

2011. márc. 13. 18:00
Hazugságban élni viszont nagyon hamar felőrli az embert.
2011. márc. 13. 17:59
Minden csalódás reálisabbá tesz, de a realitás talaján is lehet bizalomra épülő kapcsolatokat építeni. Ha a bizalom elveszett, akkor már eléggé reménytelen a kapcsolat helyreállítása. Lehet adni a másiknak még egy esélyt, de semmiképp nem többet szerintem.
2011. márc. 13. 17:05
Azt gondolom, hogy a bizalom-vesztett kapcsolatokból ki kell lépni. Amilyen gyorsan csak lehet. Az esélyadogatás, a hánykódás reménység és reménytelenség között, a sebeink nyalogatása megbetegít bennünket. Halálosan. Tudom. A panaszkodás a gyenge embereket jellemzi. Nem elsírnunk kell a problémáinkat a "nyilvánosságnak", hanem megoldanunk. És az első dolgunk: felégetni magunk mögött mindent, ami fáj. Előre menekülni, mert arra van a megoldás. És soha nem nézni hátra...
2011. márc. 13. 16:44

... és azt, hogy minden erőnkkel újból bízzunk abban, aki teljesen eltiporta maga iránt a bizalmunkat? És valóban csak ő iránta halt el bennünk a bizalom a csalódás miatt, vagy teljesen ki tud halni belőlünk és már senkiben és semmiben nem tudunk bízni ezek után?

Én ha megpróbálok bízni, előbb vagy utóbb újból csalódást élek meg, amikor valami eszembe juttatja mit tett, megszólal a vészcsengő és máris támadó állásban várja a lelkem, hogy mikor jön az újabb támadás. Feltépődik minden gyógyuló seb, felperzselődik minden frissen sarjadó bizalom-fűszál és ismét menekülök... Hová? A legbelső zugaimba, ahol azt remélem, tán nem ér el a fájdalom és összeszedve minden maradék erőm megpróbálom a keserűségem, a félelmeim és a haragom semlegesíteni... Újból és újból nekiveselkedve legyőzni magam... mert ember akarok maradni, jó ember. Haragomban senkit meg nem bántani, bánatommal senkit sem terhelni. Kínjaim tán még szégyellem is... A sebnyalogatás meg cudarul magányos tevékenység, mert vagy elvonulunk a fentiek szerint, vagy úgyis elmenekülnek mellőlünk, ha a panaszt, vagy a bánatunk "bátor" nyilvánossá tételét választjuk a helyzet "oldására".

Tehát semlegesítés, oldás... De vajon van megoldás? Nem csak ámítjuk magunkat azzal, hogy azt állítjuk, van? Vagy csak megoldásoknak látszó kapaszkodókon lógunk kicsit, majd egy másikra lendülünk át és ehhez az önámítás pihentető, időnyerő volta ad némi erőt és előbb utóbb egyikről a másikra lendülve, mint Tarzan a fákon, eljutunk valami megnyugtató helyzetbe? Tehát szükséges rossz lenne ez az hazugság amibe belefészkeljük időnként magunkat? Mit gondoltok?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook