Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utálom a 21.századot. Mindenhova kártya, kód, applikáció kell. fórum

Utálom a 21.századot. Mindenhova kártya, kód, applikáció kell. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7
67. c914d3c5e9 (válaszként erre: 65. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 31. 13:04

Mást kell olvasgatni, ez az egyik része a dolognak, pl. Kerényi Dénes Sötét középkor? c. könyvét, de ha a googlbe beírod, hogy "sötét középkor", akkor az első oldalon ki fog dobni olyan találatokat, amik ezt a toposzt megcáfolják. De egyébként ebben a könyvben is ennek az ellenkezőjét lehet olvasni (legalábbis árnyalja a képet):

[link]

A sötétségről pedig annyit, nem kell nagyon messzire mennünk, elég pár évtizedet az időben, 20. század, diktatúrák, nácizmus, bolsevizmus, háborúk a 21. században. Így viselkedik egy felvilágosult emberiség? 😮

67. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 66. - Tien)
2023. jan. 31. 13:04
Jahhhh, a sötét jelző az enyém, stipi-stopi..-)))
66. tien (válaszként erre: 65. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 31. 12:19
Na ,ne már Te korlátolt elme😉{tudod ,hogy kedvellek}
2023. jan. 31. 12:09
A középkort én is mindig a "sötét középkor" jelzővel olvastam.-)
64. tien (válaszként erre: 63. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 11:53
Oké ,akkor korlátolt vagyok.
63. c914d3c5e9 (válaszként erre: 62. - Tien)
2023. jan. 31. 11:42
Az megvan, hogy a középkor nem 100 évig tartott? Hogy amikről írsz, az csak egy része a középkornak? Egy kb. 1000 évig tartó korszakról beszélsz, aminek természetesen volt jobb, és rosszabb része. Kicsit utána kell ennek a témának olvasni, mert mondom, ezt így kijelenteni, nagy mértékű korlátoltságra vall.
62. tien (válaszként erre: 60. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 11:39
Pestis , lepra,feketehimlő ,kis jégkorszak:éhezés inkvizíció megvan?
61. c914d3c5e9 (válaszként erre: 55. - Channa*)
2023. jan. 31. 11:20
"Olvasgasd magad, hogy érezd mire gondolok." - őőő, nem fogok találgatni, amúgy sem különösen érdekel, hogy mit gondolsz rólam.
60. c914d3c5e9 (válaszként erre: 54. - Tien)
2023. jan. 31. 11:20
Azért a sötét középkort ne nagyon hangoztasd, ha éppen tudományos berkekben vagy, mert ez egy marxista toposz. Melyik része volt a középkornak sötét? Ezt a mítoszt még egy olyan szerző is megcáfolta az egyik könyvében, aki nem történelemmel, vagy filozófiával, hanem a közgazdasággal foglalkozik.
2023. jan. 31. 11:07

Utálom a 21.századot."


Én nem utálom, de tény, az előző század nekem jobban tetszett, mert akkor voltam teenager..-)

58. ,zumba (válaszként erre: 37. - Ildi)
2023. jan. 31. 11:02
Egyenlőre én hadd döntsek már, hogy hova megyek, mennyi időt fordítok valamire. A készpénz egy szabadság érzetet ad, de a ma embere erről is lemond, mert megmondják neki, minden éretted van... A mögöttes tartalmat nem figyelik sokan, amit a kényelem szó takar. Tegnap mentem az utcán, jön egy honfitársam szembe és nézi a telefont, nekiment az ott álló személygépkocsinak.... jót nevettem.
57. tien (válaszként erre: 56. - Dfc04c70e4)
2023. jan. 31. 10:47

Köszönöm 😉


Teljes szemléletváltás kellene,hogy ne egy szétbarmolt világot hadjunk az utókornak.

56. dfc04c70e4 (válaszként erre: 54. - Tien)
2023. jan. 31. 10:08

Tetszik, amit írtál.

Különösen ezek a soraid: „Mi tehetünk róla ,mi emberek hogy megvan mindenünk ami egy teljes élethez kell :tudás , technológia stb.

Visszaélünk vele.”


Tény, hogy túlfogyasztunk. Túl-túl. De már évtizedek óta ez megy. Ezt nem tudjuk megállítani.

Az intő jelek hosszú ideje érzékelhetőek, de itt a másik igazság, amit írtál: „De ilyen az ember és ilyen volt mindig.”


De hogy milyen lesz az emberiség élete 50-100 év múlva? Nem jósolok sok jót. Nem pesszimizmus ez. Tény.

55. Channa* (válaszként erre: 53. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 10:00

"egy valamirevaló autó 10 millió" Emelkedő árak


"ész nélküli fogyasztás létjogosultságát vontam kétségbe, amihez sok energia szükséges" sokan vagyunk, azaz születés szabályozás


Sokan vagyunk és mivel sokan vagyunk, egyre többen fognak születni, hacsak nem lesz születés szabályozás, amit nem mi tudunk befolyásolni.

Egyre fejlettebb az orvoslás, bár itt Mo-n most épp ez nem észre vehető;), így egyre tovább élünk, azaz egyre többen leszünk.


"lehet sima projekció" Olvasgasd magad, hogy érezd mire gondolok.

54. tien (válaszként erre: 52. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 09:57

Egyszerűen megfogalmazva.

Jobb most élni ,mint az ipari forradalom kezdetén ,mikor gyerekmunkától kezdve a munkások teljes kizsigerésével jutottunk idáig.

Vagy esetleg szebb és élhetőbb volt a sötét középkor?


Mi tehetünk róla ,mi emberek hogy megvan mindenünk ami egy teljes élethez kell :tudás , technológia stb.

Visszaélünk vele.

De ilyen az ember és ilyen volt mindig.

Talán azt gondolod ,hogy a "régiek"jobbak voltak ,hát nem!


Lehetne ezt ragozni nap estig.

53. c914d3c5e9 (válaszként erre: 51. - Channa*)
2023. jan. 31. 09:36

"Ezt már mi nem fogjuk megtapasztalni, hacsak fel nem találják közben az örök életet." - mit nem fogunk megtapasztalni, hogy pl. az autók száma (maradjunk egyszerűen ennél a példánál) csökken? Vagy az a cél, hogy csökkenjen, mondjuk a nagyvárosokban? Itt van előttünk, csak körül kell nézni, 5 millió forint egy újautó, egy valamirevaló autó 10 millió, az uniós országokban olyan szigorúak a környezetvédelmi előírások, amiket lassan a belsőégésű motorral szerelt autók nem tudnak teljesíteni.

"Mi innen nem tudjuk befolyásolni a születések számát, de pl. egy nagy járvány vagy háború képes lehet rá." - szó nem volt születések szabályozásról, az ész nélküli fogyasztás létjogosultságát vontam kétségbe, amihez sok energia szükséges.

"Miért érzem megint azt, hogy valaki e téma mögé bújva akar nagyon okosnak/empatikusnak/intelligensnek tűnni?"- talán kérdezd meg magadtól, lehet sima projekció 😊

52. c914d3c5e9 (válaszként erre: 48. - Tien)
2023. jan. 31. 09:30

"De még mindig ez az a kor ahol a legjobb élni." - ha abból az előfeltevésből indulunk ki, hogy a fejlődés lineáris, tehát a jövő mindenképpen jobb lesz, mint a jelen, akkor ez igaz. Viszont valóban így van? Nem hiszek a lineáris időfelfogásban, a ciklikusban hiszek; minden civilizációnak van egy felfelé ívelő szakasza, majd utána hanyatlásnak indul. Jelenleg úgy gondolom, a hanyatlási fázisban vagyunk.

Nyilván, ha a köztudatban globálisan a lineáris időfelfogás él, akkor a bennünket megelőző korok akként vannak interpretálva, hogy ezt a pre-koncepciót alátámasszák.

51. Channa* (válaszként erre: 50. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 09:28

Ezt már mi nem fogjuk megtapasztalni, hacsak fel nem találják közben az örök életet.


Mi innen nem tudjuk befolyásolni a születések számát, de pl. egy nagy járvány vagy háború képes lehet rá.


Miért érzem megint azt, hogy valaki e téma mögé bújva akar nagyon okosnak/empatikusnak/intelligensnek tűnni?

50. c914d3c5e9 (válaszként erre: 49. - Channa*)
2023. jan. 31. 09:24

Az emberiség száma folyamatosan növekszik, tömegek akarnak egyre jobban és jobban élni, mert a fogyasztói társadalom erre ösztönzi őket, szerintem nem lehet fenntartani, egyszerűen ehhez az életszínvonalhoz kevés lesz a rendelkezésünkre álló energia. Nagyon egyszerű példa, az autók száma is korlátozva lesz a jövőben, vagy megfizethetetlen lesz az átlagember számára.

Nem kell rögtön végletekben gondolkozni. Ez csak találgatás, de így szerintem nem mehetnek sokáig a dolgok, ahogy jelenleg mennek.

49. Channa* (válaszként erre: 47. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 08:37

Miért ne lehetne fenntartani?

Mire gondolsz, amikor ezt írod?


Az emelkedő árakra? Mert én, ha ilyen kerül szóba, erre gondolok. Remélem nem jutunk el oda, hogy nem tudjuk kifizetni a számláinkat és emiatt nem lesz net, telefon és társai, bár ha ezt nézzük, akkor nincs is szükségünk az ilyen fizetési lehetőségekre, mert úgy sincs miből fizetni...

48. tien (válaszként erre: 47. - C914d3c5e9)
2023. jan. 31. 00:32

Igen ,fent lehet tartani (egy ideig)

De milyen áron?


Az emberiség nem fér a bőrébe.


De még mindig ez az a kor ahol a legjobb élni.

2023. jan. 30. 23:19
Engem mostanában az a kérdés foglalkoztat, fent lehet-e tartani azt azt életszínvonalat, ahogyan jelenleg él az emberiség, vagy drasztikusan vissza kell vennünk?
46. tien (válaszként erre: 45. - Timycat)
2023. jan. 30. 23:18

Pazarlás ,ha csak emiatt mennek nyugdíjba.


Viszont érthető.

45. timycat (válaszként erre: 41. - Tien)
2023. jan. 30. 22:48
Sok szakma van ahol már kötelező. Pl idős ügyvéd, orvos ha nem talált az online világban jártas, megfizethető asszisztenciát akkor inkább elment nyugdíjba
44. tien (válaszként erre: 38. - Globus)
2023. jan. 30. 22:46

Kb.így jártunk a paypal -al.


Megváltozott a telefon számunk.


Nem engedett be,mert kellett a tel.szám.

De csak ha beléptél ,akkor tudtad megváltoztatni.


Valahogy megoldottuk ,de vért izzadtam.

43. tien (válaszként erre: 42. - 71ddaa07fa)
2023. jan. 30. 22:32
:)
42. 71ddaa07fa (válaszként erre: 41. - Tien)
2023. jan. 30. 22:28
Tőlem mikor megkérdezik, hogy milyen netem van, azt válaszolom inter. Ezzel azt hiszem rá is jönnek, hogy valóban menthetetlen vagyok. :)
41. tien (válaszként erre: 40. - 71ddaa07fa)
2023. jan. 30. 22:17

Interneten keresztül vettünk házat is ,akkor éppen külföldön éltünk .


Persze megszakértve 😉,értő emberkével.


Mindenki hüledezett,de rendben ment minden.


De mindenki úgy csinálja ,ahogy szereti.

Még nem kötelező neten intézni mindent.

40. 71ddaa07fa (válaszként erre: 39. - Tien)
2023. jan. 30. 22:11

Én inkább állok a postán sorban, vagy az OTP-ben. Utóbbi helyen mindig megkérdezik tőlem, hogy internetem van-e? Mondom, hogy igen, de én az a régimódi fickó vagyok, aki még nem ott szocializálódott, hanem aki szívesebben intézi a hagyományos módszerrel a pénz befizetését.


Csatlakozom a fórum létrehozójához, számomra átok ez a mostani világ.


Szerencsére a feleségem jobban ért ezekhez a dolgokhoz, ha színház, koncert, vagy sportrendezvényre szeretnék jegyet venni, akkor mindig neki szólok, hogy jöjjön és segítsen.


Nélküle, valószínű csak olyan rendezvényre mennék, ami a lakóhelyünkhöz közel van és személyesen lehet jegyet venni.

De egyéb internetes rendeléseket is ő intézi, tőlem ez olyan távol áll, mint Makó, Jeruzsálemtől.

39. tien
2023. jan. 30. 21:29

Hiába nyivogunk ,de soha jobb dolgunk nem volt mint ebben a digitális világban.


Bár engem inkább tiltani kellene tőle.

Szeretek netről rendelni és sajnos nem csak én hanem a férjem is.

Számlákat netbankról intézzük .

Nem szeretek várakozni postán ,unom .

38. globus (válaszként erre: 34. - Globus)
2023. jan. 30. 21:20
Még eszembe jutott, hogy milyen bosszantó a gmail kétlépcsős azonosítása. Történetesen otthon felejtettem a telefonom. Dobnék egy emailt, de nem tudok belépni telefon nélkül. Mi van, ellopják vagy elvesztem a telefont?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook