Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ülőmunka - méhsüllyedés? fórum

Ülőmunka - méhsüllyedés? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 14. 10:22

Kedves Andid,


Kicsit megkésve válaszolok, elnézést. Nos én mindössze két nőgyógyászról tudok, akik sikeresen alkalmazzák több éve a konzervatív komplex terápiát, az egyik, a módszer kitalálója,a Győrben rendelő Dr Németh Zoltán, őt már ismeritek,a másik pedig a miskolci Gubás Péter doktor úr, róla minden infót megtalálsz honlapján: www.gynoprotect.hu

Remélem, segítettem.

4. 465cf2cca9 (válaszként erre: 3. - Sztrawi)
2012. febr. 13. 10:45

Kb. 1 hónapja szültem és utána kb. két hétre vettem észre magamon a méhsüllyedés jeleit. Konzultáltam a nőgyógyászommal és Ő azt mondta idő kell még helyreáll a dolog! Valóban rendeződhet magától?! Bennem kétségek vannak! Intimtornát folyamatosan végzek, de hiába, mert vannak olyan szükségletek melyek végzése közben előjön.

Kedves Sztrawi előre is megköszönném, ha esetleg meg tudnád adni azoknak az intézményeknek az elérhetőségét, ahol a méhsüllyedés kezelésére alkalmazzák az általad említett komplex terápiát.

2011. máj. 4. 11:23
Ha valóban méhsüllyedésed van, akkor ugye az a gátizom meggyengülésének a következménye ez tény. Olyan problémáknál, mint a méhsüllyedés- nekem is volt és műtét is , de hiába-, hüvelysüllyedés, hólyagsérv stb az intimtorna eredménye kétséges. Az a gond vele, hogy az elgyengült gátizomzat nem szorítható össze erősen, vagy azt sem tudod pontosan, hogy jó izomzatot mozgatsz e, mert ha a hasizmodat mozgatod a gyenge gátizomzat helyett, akkor könnyen előfordulhat, hogy épp ellentétes hatás áll be, vagyis a kismedence szervei lefelé nyomulnak, a gyenge gátizomzat felé és így tovább gyengítik azt, a méhsüllyedés tovább romolhat. De pl ilyen esetekben a hüvelysúlyt sem érdemes csak önmagában használni, mert a meggyengült gátizom nem képes tartani a méhet, hólyagot így a súlyzózás eredménye- bár azzal legalább egyértelmű lesz, mit kell összehúzni, vagyis tudatosítja, hol a gátizom és így nem a hasizmodat mozgatod helyette- nem marad meg, ezért kell ideiglenesen a szilikon kocka pesszárium és az el. stim is. Ezeket én is használtam, és teljesen meggyógyultam!Ez a komplex terápia csak két helyen érhető még el az országban. Ha írsz nekem, szívesen segítek.
2011. ápr. 8. 14:32
Igen van, az intimtorna. Kriston Andrea féle, például, én is most akarom elkezdeni, a videó már megvan a képzéshez.
1. pure
2011. ápr. 8. 14:28

Lehet butaságot kérdezek, de az ülőmunkától lehet méhsüllyedést kapni?


Van olyan torna amivel a hasi alsó részt tudjuk erősíteni és karban tartani?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook