Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új munkahely, első nap. Tippek, tanácsok. Mit igen, mit ne? fórum

Új munkahely, első nap. Tippek, tanácsok. Mit igen, mit ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. máj. 5. 07:53

Nagyon köszi a válaszokat, ilyen dolgokat vártam mint amiket írtatok! :D

Nem volt még meg az első napom, majd hétfőn kezdek, de a téma elkezdett foglalkoztatni jóval hamarabb. :)

22. fehérke111 (válaszként erre: 20. - 12d083b51b)
2018. máj. 5. 07:00

Nem elég, hogy a kérdezőnk eltűnt, még én is befagyasztottam a témát! Nem volt szándékos, csak ez jutott eszembe. :-)


Reméljük, hogy jól startolt az új helyen, de azért jó lenne tudni róla.

21. fehérke111 (válaszként erre: 15. - L.luiselotte)
2018. máj. 4. 08:29

Ez szuper! Nekem sajnos nincsenek jó tapasztalataim - az utolsó munkahelyemen még a WC-t is az ügyféltéren keresztül lehetett megközelíteni - mire az ajtóig eljutottam, minimum négyszer kellett mondanom, hogy "elnézést, majd visszafele jövet hallgatom meg" :-))), azokat, akik ott a sarokban támaszkodtak a falnak, külön megkérni, hogy engedjenek oda az ajtóhoz - na, hát voltak kalandok :-)))

Ráadásul egyetlen helyiség volt 14 nőből és 3 férfiből álló csapatra.

Hát, mit mondjak - nem igazán _Ajrópa! Bár, ne legyek igazságtalan: klímaberendezés van a számítógép szerver helyiségében :-))))

Ja, és már hatodik éve nyugdíjban vagyok, de ott e téren a helyzet azóta is változatlan.

2018. máj. 4. 07:55
A mi kérdezőnk bizony úgy eltűnt, mint az a bizonyos szürke szamár a ködben. Semmi élmény beszámoló az első 1-2 napról, semmi infó. Pedig milyen jó kis tanácsokat adtunk!
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2018. máj. 3. 18:57
Én nem! Még elég béna vagyok, hiszen most kezdtem itt:DDDD De az iroda!:DDDD
18. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Channa*)
2018. máj. 3. 18:54
Nagyon pro vagy! :)
17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2018. máj. 3. 07:36
Ez igen!:)))
16. Channa* (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2018. máj. 2. 19:20

Nekem az előző munkahelyemen is volt. És milyen jó is volt, mert amikor fürdőt újítottuk fel, akkor bent tusoltam:DDDD


A jelenlegi munkahelyem nyerte egyik évben az év irodája díjat:D

15. l.luiselotte (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2018. máj. 2. 18:52
Régebben nem igazán volt ilyen dolgozói igény, de a mi irodúnkban van fürdőszoba és a 36 fokos hőségben én bizony - rövid idüő alatt senkinek nem reklámozva megfürödtem, isteni volt
14. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 2. 08:30
Drukkolok, majd írj!
13. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 2. 08:27
Kíváncsian várjuk, hogyan történt, mi történt, milyen szájízzel zártad a napot!
12. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2018. máj. 2. 08:02

Jó munkahely lehet, a tusoló tetszik!

Most fiam biciklivel jár, mivel egyedül megy, ott is elkelne egy tusoló.....gondolom. D

2018. máj. 2. 05:15

Sikerült olyan hangosan bemutatkozni, hogy mindenki hallotta.

Aztán beállítottak nagyképűnek, mert volt rajtam smink és leszaroztam az automatás kávét.


Mára kedvelnek, mert megismertek.

2018. máj. 1. 22:26

Mit ne tegyél . én tavaly váltottam és az első napokban az öltözködésel eléggé sikerült melléfogni..

Jogi munkaörbe kosztümbe, kimondottan elegáns nyári ruhákban jártam dolgozni, még a többiek - szintén diplomás munkaörbe farmerbe, hozzáillő jobb felsőbe, ffiak szinte 100 % farmerbe, pólóba jártak. Azért az egész társaság csinos volt, nem szakadt. Mostmár én is lejjebb adtam - de azért a fehér porcelánnadrágért még kapok néha ...

Járj oélyan ruhába, mint a többiek.

Hasonloó végzettségű és életkorú társasággal azonnal megtaláltam a közös hangot, régi ismerősők " csábitottak el", ilyen problémám nem volt. Mivel régről ismertük egymást, ugy adtam magam,. ahogy eddig is megismertek, mindenféle megjátszás vagy rájátszás nélkül.

9. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 1. 17:38

Készülj fel rá, hogy előfordulhat, hogy kiállítanak és az egész csapat előtt el kell mondanod, hogy kicsoda-micsoda vagy te. Hány éves vagy, honnan jársz be, milyen munkatapasztalatod van, családi állapotod. Ezt elmondod, meg hozzáteszed, hogy örülsz neki, hogy sikerült idekerülnöd és igyekezni fogsz minél előbb hasznos tagja lenni a csapatnak.

Öltözék: nem tudom milyen irodai munka, általában, ahol viszonylag sokan dolgoznak egy irodában ott mindenféle öltözékkel találkozik az embert. A kimondottan szakadttól az elegánsig, vagy épp van, aki szeret kihívóan öltözni. Szerintem vegyél fel szoknyát, szandált, blúzt. Vagy farmer + blúz, de ez nyilván attól is függ, hogy milyen ruháid vannak otthon.

Kérdezni és semmiképp sem azt kérdezném, hogy mikor meg hol lehet ebédelni, cigizni (ezt általában szerencsére elmondják maguktól is a kollégák), inkább azt, hogy kihez fordulhatsz segítségért. Füzetet vigyél magaddal, hogy tudj jegyzetelni. Az egyéb beszélgetés meg majd alakul magától.

Nem tudom miért ijesztgetnek a bunkó kollegákkal, sokkal ritkábbak, mint a normálisak. Inkább azoktól óvakodj, akik elkezdik neked mesélni, hogy kit mennyire utálnak, kinek mondták meg a magukét stb... Alakuljon ki saját véleményed mindenkiről.

2018. máj. 1. 14:03

Először is gratulálok, hogy sikerült valamit találnod és megkapnod és kívánom, hogy alakuljon úgy minden, ahogy szeretnéd!


Nem tudom, hogy multiknál milyen szokások vannak, én 2 hete kezdtem új helyen és nekem könnyű dolgom volt. Nem én jelentkeztem a helyre, hanem megkerestek és mivel megfeleltek a kondíciók, így bevállaltam. Sok évig dolgoztam az előző munkahelyemen, így nehezen váltottam és csak bízok benne, hogy jó döntést hoztam. Abban is szerencsés voltam, hogy megkérdezték nincs e ismerősöm, aki szintén ilyen munkakörben dolgozna, és persze, hogy volt, és mi 1 napon kezdtünk. Az előző helyem is hasonló cég volt, így az öltözködés nem okozott gondot, úgy öltözhetek, mint ez előtt. Én jellemzően nadrágot hordok (farmer, vászon, szövet) és hozzá valami jó felső. Az első napomon farmert vettem fel egy pólóval és farmer dzsekivel. Teljesen jól voltam öltözve. A kollégák kedvesek voltak már az első napon is, érdeklődtek, hogy mit csináltunk, hogyan, stb. és mutogatták, hogy náluk mit és, hogyan kell.

Minket az első napon mindenkinek bemutattak úgy, hogy körbevittek a cégen, majd egy nagy közös bemutatás is volt, illetve emailban is bemutatkoztunk. Mindent megmutattak hol van (WC, konyha, étterem, tusoló, ha bicajjal akarnánk járni, elmondták mi, hogy van), részt vettünk több megbeszélésen, stb.

Tehát, ahhoz képest, hogy mennyire izgultam semmiség volt:D

Ne görcsölj rá, ne aggódj, bár tudom, hogy mondani könnyű:D


Sok sikert! Óránként állj fel az asztaltól, vagy akár sűrűbben is, mozgasd meg a derekadat, hogy ne legyen gond!

7. Bichi (válaszként erre: 2. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 1. 10:05

Azt hogy milyen ruha kell, csak te tudhatod, hisz nem voltunk ott, nem láttuk mi a dresszkód. A felvételi során láttad a többiek kb miben vannak, próbálj se sokkal jobban, se sokkal rosszabbul öltözni. Van multi, ahol igenis elvárják a kiskosztümöt, és olyan is, ahol a szakadt farmer is megteszi. Ebbe ne itt várj segítséget szerintem, hisz nem tudjuk hova mész. Ha látatlanba mennék, akkor nekem a csinos nadrág/egyszerű felső a jó megoldás mindig, mert az nem kirívó a farmerosok és a kosztümösök között sem.

Megköszönni nem kell, csak bizonyítani hogy jól döntöttek :)

A lényeg, hogy kérdezz, ha valamit nem tudsz, de ne vidd túlzásba, ha magadtól is meg tudsz oldani valamit, az neked is öröm, nekik meg visszaigazolás, hogy jól döntöttek :)

6. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - Babyapocakban)
2018. máj. 1. 08:56

Olyan ruhában menj, ami megszokott viselet napközben számodra, ne légy rongyrázó, de topis sem. Ha ahhoz vagy szokva, nyugodtan menj farmerban, és egy könnyű blúz, kardigán, amennyiben zárt iroda, és nem u.n. ügyfélfogadós. Ez utóbbi esetben jobb, ha valami diszkrét árnyalatú, egyszínű blúz.


Vigyél magaddal egy tollat, és ha kell, a szemüveged és egy jó adag papírzsepi sem árt. Meglehet, hogy akár csak próbaképpen is bunkók lesznek a csajok.


Ahogy megmutatják hol az asztalod, mit hol találsz, még mielőtt magadra hagyna az, aki bevezet a hely rejtelmeibe, kérdezd meg tőle, hol találod, ha kell a mosdót, és hol szoktak kávézni (cigizni???)


Aztán már csak akkor szólalj meg, ha a melóval kapcsolatban van kérdésed (első napokban inkább kérdezz, mint bármit is elb...) majd esetleg dél közeledtével megkérdezed, hol, hogyan szoktak ebédelni??? Azért nem árt, ha a táskádban lapul egy adag előre elkészített ebéd, nem biztos, hogy lehet menni ide-oda vásárolni bármit is.


Ha kérdeznek valamit kedvesen válaszolsz, ne légy túl szűkszavú, de bőbeszédű sem, csak úgy módjával. Majd látod, érzed azt a levegőben, hogyan tovább. Menni fog az!

5. syria (válaszként erre: 3. - Babyapocakban)
2018. máj. 1. 08:35
Egyetértek.
2018. máj. 1. 08:34
Aki felvett, amellett fogsz dolgozni? Ő fog holnap fogadni és körbevezetni? Ő szimpi volt? Legalább már egy arcot ismersz, az is valami.
2018. máj. 1. 08:33

Szia! Legyél csinos, igényes, de szerintem nem kell kiskosztüm. :)

Csuriban lesz a gyomrod, az biztos. Hogy meddig, attól függ, milyen lesz a fogadtatás. Nekem volt már olyan első napom, hogy 5 perc után oldódtam, mert a kolléganőm tündér volt, 5 perc alatt lejött, hogy mellette nagy bajom nem lehet. :))))


Köszönj és mosolyogj, kérdezz, de mértékkel, csak amennyit muszáj. Legyél kedves és udvarias mindenkivel.


A többi a közegen múlik, amibe kerülsz.

Ha bunkók, lehetsz bármilyen jó... :( Sajnos.

2018. máj. 1. 08:21
Megköszönjem-e a hölgynek aki engem választott, hogy rám esett a választása? Milyen ruhába menjek?
2018. máj. 1. 08:16
Új munkahelyem lesz, irodai munka egy multinál. Bármilyen tanácsot elfogadok, hogy mivel tehetem könnyebbé az első napokat. Tapasztalatok, storyk is jöhetnek a ti első napotokról. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook