Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új munkahely, első nap. Tippek, tanácsok. Mit igen, mit ne? fórum

Új munkahely, első nap. Tippek, tanácsok. Mit igen, mit ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. Channa* (válaszként erre: 52. - 12d083b51b)
2018. máj. 8. 08:58

Naaaa! Nem rád gondoltam....

Bocsánat.

52. 12d083b51b (válaszként erre: 48. - Channa*)
2018. máj. 7. 07:10
Igen, eléggé régies! Akárcsak én! :))
51. 61e75fb84c (válaszként erre: 42. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 6. 20:25
Mindenkepp! Gyes utan felfrissitettem magam eteren es tessek elem is toltak egy excel tesztet! Az elso naptol kezdve pedig komoly diagramokat stb kellett csinalni, semmi ido nem lett vna utkozben megtanulni.
50. l.luiselotte (válaszként erre: 49. - Globus)
2018. máj. 6. 19:20

Jelenlegi m.helyem imádom. De : l kolleganőt tegezek, akivel egyidősek vagyunk l ffi és 1 nő kollegát magázok, pedig legalább 25 éve ismerjük egymást, és igazán bensőséges viszonyban vagyunk egymással..



Korábbi munkahelyeimen sem tegeződött mindenki mindenkivel, csak akik életkorban nagyon közel álltak egymáshoz. Sőt, ha egy idősebb ffi és egy fiatal nő tegeződtek, már már gyanús volt.

De ez igazán izlés dolga.

49. globus (válaszként erre: 48. - Channa*)
2018. máj. 6. 18:52
Nálunk vannak olyanok, akik kb. 30 éve együtt dolgoznak és magázzák egymást. Férfi és nő... :D
48. Channa* (válaszként erre: 43. - 12d083b51b)
2018. máj. 6. 17:43

Létezik olyan cég, ahol magázódnak? Én még sosem dolgoztam ilyen helyen. Még olyat is mindig letegeztem, akivel csak telefonon voltunk kollégák.

Szerintem a munkahelyi magázódás már elég régies dolog.

47. Channa* (válaszként erre: 42. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 6. 17:41

Én azt gondolom, hogy nem érdemes, majd mindent megtanulsz a melóban.

Én sosem készülök előre, hiszen azt sem tudom, hogy mire készüljek. Most gondolj bele, hogy bevágod a ha függvény, közben meg elég a szummát ismerni:D

Felesleges!

Én konkrétan tudtam, hogy másik adatbáziskezelőt fogok használni (mssql-t) és ennek ellenére nem készültem, mert szerintem egyszerűbb konkrét munka kapcsán megtanulni, feleleveníteni a tudást. És a termékeket sem néztem át. Valamikor ismertem őket, most meg majd előjön, ahogy dolgozok velük.

46. Channa* (válaszként erre: 36. - L.luiselotte)
2018. máj. 6. 17:36

Már miért ne lehetne tegezni a főnököt?

Nehogy már!

Nem a sértés miatt nem nénizünk munkahelyen, hanem azért, mert ott kollégák vagyunk.

45. 12d083b51b (válaszként erre: 42. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 6. 13:58
Gondolom a te gépeden is alapból rajta az Exel táblázatkezelő program. A billentyűzet jobb oldalán levő számokat vakon!! írni bele, lehet gyakorolni.
2018. máj. 6. 13:52

Jo lenne tudni milyen ceg...



Pl a multiknal olyan a legtobb helyen a vallalati kultura, hogy mindenki tegez mindenkit, korra, nemre es poziciora valo tekintet nelkul.

43. 12d083b51b (válaszként erre: 35. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 6. 13:38
Ez jutott nekem is időközben eszembe. Akár nő, akár férfi, de ha nem a te korosztályod, eszedbe se jusson letegezni addig, amíg külön nem mondják. Képzeld el, ha a főnököd vagy éppen a tulaj. férjét/feleségét tegeznéd le, és nem igazán venné jó néven.
2018. máj. 6. 12:45
Most pár napja elővettem a régi szám.terch füzetem , meg az excelt néztem át. Azt mondták táblázatkezelés kell majd, az emlékeim próbálom feleleveníteni. Vajon érdemes?
41. fe22c2d57c (válaszként erre: 38. - 61e75fb84c)
2018. máj. 6. 12:42
Igaz. A kölcsönös megfelelés a lényeg.
40. fe22c2d57c (válaszként erre: 37. - 31bc25d879)
2018. máj. 6. 12:41
Köszi! :)
39. fe22c2d57c (válaszként erre: 36. - L.luiselotte)
2018. máj. 6. 12:41
Nyilván nem a 35 éveseket néniztem, hanem a 65 év körülieket, akik nyugdíj mellett dolgoztak. De őket sem mindet.
38. 61e75fb84c (válaszként erre: 25. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 6. 12:00
Miert kell tartani barkitol? Nem emberevok:) Azonkivul ne csak te nekik hanem ok is feleljenek meg neked, nem? Legy termeszetes,alkalmazkodj a szokasokhoz, ennyi. Nem kell koszongetni sem semmit. A ceg is oruljon h lett egy jo embere.
37. 31bc25d879 (válaszként erre: 31. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 6. 11:53

Ha tegezve köszönt el, te is tegezheted. Az azt jelenti, hogy tegezni akar és engedi, hogy te is tegezd. Én is így vagyok a fiatalabbakkal ha jönnek gyakorlatra tegezem őket, nem mindenki mer visszategezni, de akkor mondom, hogy nyugodtan, hiszen kollégák leszünk majd:)


Én inkább az idősebb férfiakat magáznám elsőkörben, aztán majd meglátod.

36. l.luiselotte (válaszként erre: 34. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 6. 11:44

szvsz, 2 tanács, de nem kell feltétlen betartani


l. ) főnököddel egészségeseabb, ha nem tegeződsz

2. ) ne nénizd a 35+ nőket, mert - majd 10 év mulva megtudod, nagyon sértő tud lenni egy nem gyerek, hanem egy felnőtt nő szájából. Ha ő ragaszkodik a néni státuszhoz, majd mondja

35. fe22c2d57c (válaszként erre: 33. - 12d083b51b)
2018. máj. 6. 11:33
A tegezés-magázás a mumusom. Interjúkor láttam 50 év körüli férfiakat. 20-25 évvel idősebbek nálam. Beosztásukat nem tudom. Én jó reggeltet / jó napot kívánokot mondanék elsőre ha az épületben találkozom velük. Meg úgy mindenkinek szerintem, mert a beosztásukat nem tudom...
34. fe22c2d57c (válaszként erre: 32. - Channa*)
2018. máj. 6. 11:29

Az aggaszt, hogy teljesen a nulláról kezdek majd mindent. Voltam próbanapon egy másik cégnél 2-3 napot, és csak lestem hogy mi van? Egyszer megmutatták a programot, aztán a kezembe nyomtak egy köteg papírt, és aztán ha valamit kérdeztem, hülyének éreztem magam. Furcsa volt az egész.


A tegezéssel nincs bajom, a régi munkahelyemen is fiatal-idős tegeződés volt. Pl: szia Marika néni, vagy néni nélkül. Hanem erre a konkrét esetre gondoltam, hogy interjú után letegeztem. És ha megyek holnap, tegezzem-e :D Meg úgy általában akiknek bemutatnak, vagy majd találkozom ahogy jövök- megyek az épületben.

33. 12d083b51b (válaszként erre: 31. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 6. 07:19

Ezzel a tegeződéssel jól csináltad, csak egy valamit ne felejts el, amikor a főnököddel tegeződve beszélsz: Tegeződve is meg lehet adni a tiszteletet a másiknak, és magázódva is tudom én azt mondani bárkinek: maga-maga-marha! :))


Szóval a számítógép, az egy dolog, a benne levő program, amivel dolgozunk, az pedig egy másik dolog. Én pl. könyvelőként az évek alatt 4 féle könyvelő programmal ismerkedtem meg, mindegyik másként csinálta, de a végeredmény mindegyiknél ugyanaz lesz. Oda kell figyelni, és menni fog az!

32. Channa* (válaszként erre: 30. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 5. 21:25

Ha megnyugtat, akkor is meg kel tanulni a munkát, ha ugyan azt csinálod, mint a régi helyeden. Mindenhol vannak helyi specialitások, így ha mást nem is ezt mindenképp meg kell tanulni.


Én holnap kezdem a 4. hetemet és bár ugyan olyan munkát vállaltam mint az előző volt, így is hülyének érzem magam:DDDD


Tegeződés: Ne zavarjon, hogy idősebb valaki nálad, a munkahelyeken tegeződünk, legyen akárhány éves a másik. Engem is tegeznek a gyerekemmel egyidősek, illetve én is tegezem a nálam jóval idősebbeket.

2018. máj. 5. 18:55

A hölgy aki interjúztatott és felvett, azt mondta, hogy lesz majd betanulás természetesen. Mert én már akkor mondtam, hogy nekem nincs ilyen jellegű tapasztalatom. És erre mondta, hogy majd megtanítunk mindent.


Még ami felmerült bennem: tegezés-magázás :D

A hölgy mikor eljöttem az interjúról, kezet nyújtott, és azt mondta: "Szervusz XY". Én pedig azt mondtam szervusz. Ez csúszott ki a számon, pedig jó 20-25 évvel biztos idősebb nálam. Aztán bántam meg, hogy lehet nem kellett volna.

30. fe22c2d57c (válaszként erre: 28. - 12d083b51b)
2018. máj. 5. 18:51

Ez a kis üveges üdítő ez jó ötlet, úgysem nagyon merek majd szerintem inni sokat, mert akkor nem győznék pisilni járni, szóval csínján bánok a vízfogyasztással.


Valóban mindenki régebb óta lesz ott mint én, és igen sok betanulás vár majd rám, mert ilyen munkakörben még sosem dolgoztam. Annyi csak, hogy van számítógépes ismeretem, de más jellegű munkakör mint amiben eddig dolgoztam. Szóval ez is aggaszt, hogy lesz-e türelmük tanítani, meg mennyire megy majd nekem gördülékenyen a tanulás.

29. fe22c2d57c (válaszként erre: 27. - Gabbbicica)
2018. máj. 5. 18:47
Köszi :)
28. 12d083b51b (válaszként erre: 27. - Gabbbicica)
2018. máj. 5. 10:47

Első nap váltócipőt nem vinnék, majd rákérdezel, vagy majd látod, hogy a többiek mit-hogyan. Bár irodistáknak külön-külön szekrény nem igazán szokott lenni, a váltócipő vagy befér az íróasztal egyik polcára, vagy az asztal lába mellett marad. Majd.

Első nap kis üveg üdítő, és amikor kiürült, akkor már csapvízzel tölteni. Akkor már azt is látod, hogy van-e ott plusz pohár, vagy mindenki visz magával...

A többiek: mindenki régebben van ott, mint te, vagyis ha papír szerint nem is főnökeid, de kezeld úgy őket, mintha azok lennének. Majd kitapasztalod, hogy közöttük milyen rangsor van, ill. a nyújtott teljesítményed alapján a próbaidő alatt meddig, hanyadik helyig leszel képes bedolgozni, feldolgozni magadat!!! A rangsort az egyenlők között a nyújtott teljesítmény határozza meg!

27. gabbbicica (válaszként erre: 26. - Fe22c2d57c)
2018. máj. 5. 09:17

én első nap nem vinnék még semmit, hanem megnézném, hogy milyen tárolási lehetőségek vannak, milyen szekrénykét, konténert, asztalt kapok, milyen fiókokkal :)



második nap pedig már otthagynék mindent :)

2018. máj. 5. 08:08

Apróság, de bögrét vigyek magammal, vagy igyak üvegből? :D

Nem szeretek üvegből inni, de első nap nem akarom hogy azt mondják már "beköltöztem" :D


Illetve első napjaimon hozzam-vigyem magammal a cuccaimat, vagy bent hagyhatom? Üdítő, váltócipő stb. 3 hónap a próbaidő.

2018. máj. 5. 08:03
A közvetlen kollégáktól tartok majd, hogy milyenek lesznek. Rajtuk múlik sok. Milyen lesz a fogadtatás, segítenek-e majd, hogy fogadnak. Meg a betanulás hogy megy majd.
24. fe22c2d57c (válaszként erre: 4. - Babyapocakban)
2018. máj. 5. 07:59

Na hát ez jó kérdés. Aki felvett szimpi volt. Nekem amíg beszélgettünk az jött le róla, hogy mintha tyúkanyó típus lenne. Aztán ki tudja? Lehet hárpia :D

De fogalmam sincs, hogy ő ki. Mi a rangja ott, vele fogok-e dolgozni, vagy HR-es volt-e... Elég részletesen elmesélte a munkafolyamatokat amik a feladataim lesznek, szóval lehet a felettesem lesz. De ezt már ciki megkérdezni ha ott leszek, hogy ő kicsoda :D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook