Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új helyre költöztünk és a séta sokszor egy borzalom. Én nem tudok alkalmazkodni vagy a kutyáimat neveltem túl aktívvá? fórum

Új helyre költöztünk és a séta sokszor egy borzalom. Én nem tudok alkalmazkodni vagy a kutyáimat neveltem túl aktívvá? (beszélgetős fórum)


29. tien (válaszként erre: 27. - Regin_a)
2023. okt. 27. 21:57

Pontosan,a nagy kerttel "rendelkező"kutyákat is el kell vinni sétálni.

A miénk nincs egyedül szinte soha ,foglalkozunk vele kinnt és bennt is,de nagyon szeret sétálni.Szinte megőrül az izgalomtól,ha meglátja a hámját.

28. Regin_a (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 27. 21:46
Ne hagyd a fejedre nőjön. Légy te a nagyobbszájú és meglásd elk..elhallgat
27. Regin_a (válaszként erre: 3. - K-né Zsóka)
2023. okt. 27. 21:44

Nem zsebkendőnyi lakásban nyomorognak, hanem 10-20 áras telkeken tombolják ki magukat"

Bitony nem igy van. Mindkét szomszédombsn van/volt kutya és örömmel szöktek át hozzám hncurozni és ugyanigy ha a gazda néha elvitte sétálni őket

Tudod kutyánál is számit a változatosság, nem az a pár megszokott négyzetméter

2023. okt. 27. 21:05
Most mondták, hogy az a nő hülye, szét van gyógyszerezve és a kutyái se normálisak. Kerüljem ki, ahogy tudom.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Karmol)
2023. okt. 25. 20:00
Aki szinte leb.sz, hogy forduljak meg, hirtelen felidegesített, mert direkt állva maradtam az életveszélyes út szélén és erre meg azt akarja ,hogy visszaforduljak.. Örültem neki, hogy végre nem esik az eső és van másfél órám sétálni és más miatt ne kelljen már otthon ülni a kutyákkal..
24. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 18:49
Nem azert voltak bunko, mert nem fordultal vissza, hanem mert bemutattal. Egy becses kezmozdulat nelkul is kikerulhetted volna oket.
23. levarosbukta (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 18:17
Én is szeretlek! :) :)
22. andi6020 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 16:59
Biztos velem van a baj, mert nem értem mi a probléma.
21. tien (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 16:56

Nem tudom ,de mi Németországban éppen az ellenkezőjét tapasztaltuk.

Annyi jó nevelt kutyát és gazdit nem láttam még sehol.


Bár adót kell fizetni értük,nem keveset.Nyilván ezért sincs annyi kóbor és felelőtlenül tartott eb.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
2023. okt. 25. 16:07
A szomszédokkal semmi baj nincs, csak ez a séta probléma ne lenne..
2023. okt. 25. 16:03

Ne úgy képzeljétek el a falut, mint otthon. Vannak több generációs családi házak, de vannak társasházak, de még egy 10 emeletes is van. Kóborkutya elvileg ninxs, de egyik nap is az egyik túraútvonal elejére akartam benézni és póráz nélkül ott végezte a dolgát egy nagy kutya. Gazda is biztos volt valahol, de pórázon kellene akkor is lennie..

Átmentem én az út másik oldalára, de nincs járda és a keskeny füvön az árok mellett kellett toporognunk. A nőnek ez nem volt elég, miközben mehettek volna előre, hátra fordult és mutogatott, hogy menjek vissza.

Nagykutyánál annyi a lehetőség, hogy bemegyünk a másik oldalon a fűbe, de pl eső után nem épp kellemes.

18. Ghost👻 (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 15:55

Nem körülötted forog a világ,èn a fórumindìtóról ìrtam...

Egyébként van aki nem lehet hülyèbb.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Ghost👻)
2023. okt. 25. 15:50

Mondd miért kell félremagyarázni?

Nem engedélyt kell kérni, hanem mert a kisvárosi begyöpesedett eszű "őslakosok" csak akkor fogják befogadni az újat, a más településről beköltözőt!

De ha most kötözködős kedvedben vagy, ám tedd azt. Attól még én nem leszek hülyébb, csak te fogod azt hinni, milyen okos vagy! :))

16. Ghost👻 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 15:30

A futtatóra pláne nem kell engedèly!

Ìgy is komplett hülyèt csinál magából a bemutogatással,ássa mèlyebbre magát?

15. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
2023. okt. 25. 15:24
Nézzétek meg már meg, kinek a hozzászólására hivatkozva írtam! Ott a futtatónál összegyűltekről volt szó, és semmi másról.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Ghost👻)
2023. okt. 25. 15:21
A futtatónál levőkről írtam, és nem a szomszédokról beszéltem!
13. levarosbukta (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 15:20
Persze! Jó hogy nem engedélyt kérjen hogy egyáltalán odamerészelt költözni! Minek gazsuláljon le az egész faluval csak azért mert ők régebben ott laknak? Elég ha a két szomszédnak és max a szembeszomszédnak odaköszönni amikor találkoznak. A többi meg kialakul, ha kialakul.
12. Ghost👻 (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 15:19

Mi?

Ha ide jönne az új szomszéd azzal,hogy elhozhatja-e a kutyáját a ház előtt, konkrètan hülyènek nèznèm ès ezzel el is ásta magát.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Smaragdzöld 🐉)
2023. okt. 25. 15:09

No meg egy kisebb közösségbe újonnan bekerülni, és elfogadtatni magunkat a régiekkel, először azt kell elérni.

Értem ez alatt: odamenni hozzájuk, bemutatkozni, elmondani, hogy újak vagyunk, megkérdezni, hogy jöhetünk-e? Hülyén hangzik, mert közterület, bárki mehet, de a lelküknek, májuknak ez kell!

10. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 15:04
Mondjuk ha van rá lehetőség, menj át a tulsó oldalra, és amikor már lehagytad a mamit, vissza. Ha ennyire nem tárgyalóképes, akkor kár is lenne vele beszédbe elegyedni, úgy sem értené meg, hogy te nem passzióból mégy arra.
9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 14:43

Nincs kutyám,,,attól még tudom hogy falun a kutyasétáltatás nem megszokott,,pedig jó lenne az állat is többet lát stb.. de azt sem tudom elítélni,,nem is kell,,ha valaki az udvaron játszik vele,futtatja meg ,,lényeg hogy foglalkozva legyen vele.


Azzal kell tisztában lenned hogy nem az ott élők fognak hozzád igazodni,,nekik lehet te vagy a zavaró pont.

Ha pedig "jól" 🙃működő falu,,akkor már tudják hogy hogy kezeled az ilyen helyzetet.Na ez sem fog segíteni.

2023. okt. 25. 14:39

A kutyások éppúgy tudnak egymásba marni, mint azok az emberek, akiknek nincs kutyájuk.


Volt kolléganőm napi rendszerességgel vitte ki a kutyáját a kutyafuttatóra. Nagy kutyabarát, de valamit mégis rosszul csinálhatott, ha saját elmondása szerint a többi kutyásnak egyedül vele és a kutyájával volt baja. Minden nap megvívta a harcát a többiekkel, és nekem minden nap elmondta újra meg újra, hogy felháborító, milyen emberek vannak.😀


Ezzel ellentétben a húgomnak egészen más tapasztalata van. Igaz, teljesen más a hely, ahová a kutyusát hordja. Neki jó tapasztalata van. Mindenki mindenkivel cimbi, a kutyák jó elvannak egymással.


Nevelés a kulcsszó szerintem.

2023. okt. 25. 14:33

Volt nagytestű kutyám ès volt picurka is.

Sosem sètáltattam őket,hisz itt az udvar.

De ez inkább szól a règi lakók fikázásáról mint a kutyákról...

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 14:23
Nincs kerted, ahol futkározhatnak a kutyáid?
5. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 14:15
Miért nem kerülöd ki őket? A tieid miért ugatnak? Őket is meg kéne nevelni. Hülyét kapok én is a kis neveletlen kutyáktól, sétáltatom a németjuhászt, és a kis 2-3 kg-os neveletlen kutyák neki akarnak menni, a drága "gazdájuk" meg alig bírja őket tartani, miközben nekem magyaráz, aki pórázon viszem a jólnevelt, képzett kutyámat, aki rájuk sem hederít.
2023. okt. 25. 14:04
Jól tetted, ha nem fordultál vissza. Ha sétáltatni akarja a kutyáit, akkor fegyelmezze őket. Ezzel csak az a baj, hogy ti vagytok veszélyben, ha nem tudja visszafogni őket. A másik kutya gazdáját lehet figyelmeztetni, hogy javítsa meg a kerítést.
3. K-né Zsóka (válaszként erre: 2. - Tien)
2023. okt. 25. 14:00
Azért tegyük hozzá, hogy a falusi kutyasétáltatás igen új módi. Azok a kutyák általában házőrzők. Nem zsebkendőnyi lakásban nyomorognak, hanem 10-20 áras telkeken tombolják ki magukat. Nem hiányzik nekik a napi séta. Az, hogy időnként elvisszük magunkkal, az legalább annyira magunk kedvtelése mint az övé.
2. tien
2023. okt. 25. 13:38

Nem.

Kisebb településeken nincs (tisztelet a kivételnek)

kutyasétáltatási etikett.

Mi egy pici faluban élünk ,kb.hárman sétáltatnak kutyit.

A többi eb keritésen belül őrjöng.

Szegények...

Néha nincs is kedvem sétálni vinni a kutyámat,mert jönnek a boszorkányok és "mit csinálok a kutyákkal?"

Azt nem értem,hogy minek az ilyennek kutya ,ha az alapvető szükségleteit sem elégíti ki.Séta , ivartalanítás stb..


Mondjuk a kutyám is vissza pofázik a keritésen belüli kutyáknak 😝

2023. okt. 25. 13:19

Akinek van kis méretű kutyája, azok csak a környékre viszi őket ki,mert állítólag nem szeretnek sétálni 20 percnél többet. Enyémek meg 6 kg létükre 10-20-25 km-es túrát is szó nélkül viselik.


Ahhoz, hogy ne a település egy kis részén kőrözzünk délután a nagy sétára, le kell mennünk egy hosszú utcán, ahol van egy nagy kutya, elég rossz kerítés mellett, aki mindig ugat és a fejét is kidugta a kerítés alatt. Állítólag még nem volt vele gond, hogy kijött volna. Lejjebb van egy nő, kétszer már találkoztunk vele. 2 közepes testű kutyát visz, masik kezében cigi vagy telefon meg szatyor. Ma épp boltba mentem volna kutyákkal, mert sokszor a sétával egybe kötöm. Délutánra megyek dolgozni és ne kelljen már 15 percet oda-vissza feleslegesen sétálni egyedül. A nő ma előttünk ment és örjöngött a 2 kutya, alig bírta tartani. Megálltam, mert az enyémek is ugatnak, de nem húznak el az összesen 12 kg-jukkal. Nő meg mutogatott hogy miért állok, forduljak vissza. De hova vissza? Onnan ahonnan jöttem? Sétálni mentem velük, nem voltam hajlandó visszajönni, meg időre megyek dolgozni, bolthoz mentem. Nő tuti alkoholista, látszik rajta, hogy nem normális. Bemutattam neki és mondtam, hogy én arra megyek és nem megyek vissza. Bunkó vagyok , mert az egyenes utcán nem voltam hajlandó hazafelé elindulni, mert a szerencsétlen nem bír a 2 kutyájával? Hol sétáljak akkor, ha állandóan veszélyes minden , ha nem csak a 20 perces kis kört akarjuk megtenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook