Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyvéd tanácsára lenne szükségem (felelősség) fórum

Ügyvéd tanácsára lenne szükségem (felelősség) (beszélgetős fórum)

1 2 3
22. Pirosalma (válaszként erre: 19. - F1933d1844)
2010. jún. 10. 12:20

Mondom, hogy jogilag nem tudom, ki a felelős. Én azt mondtam, ezek nem morális kérdések. Ha így vagy úgy áll a törvényben, akkor az van. Én ennyit állítok.


"nem problémamentes...sztem ez nem is alkalmazható."


Hogy a jog mennyire képes differenciálni, azt nme tudom. De lehetnek problémás esetek.



"az meg hogy kinek mire van pénze, szintén nem mérvadó.."


Ilyen nem is állítottam.

21. fdóri (válaszként erre: 14. - F1933d1844)
2010. jún. 10. 12:18

Igen felelős vagyok érte. De nem tehetek róla hogy nem vagyok ott az iskolában, hogy ilyeneket megakadályozzak. Nem mondtam hogy a tanár a felelős, mert nem lehet ott minden gyerek háta mögött... De úgy gondolom, hogy ezt a kárt az iskola köteles megfizetni JOGILAG.

Egyébként meggyőződésem ellenére jár ilyen iskolába, nincs kedvem leírni a többit. Elég annyi hogy mióta az iskolába jár, megtanult a többiektől káromkodni, köpködni, verekedni stb.. Mielőtt odament rászólt a társaira az oviban ha csak azt mondták hogy hülye, vagy étel helyett kaja. Mert itthon ezt tanulta. Keresztény szellemben neveljük, gyülekezetbe járunk, ilyen viselkedést tőlünk nem lát. Az anyósomékkal lakunk, nem túl jó a kapcsolatunk, ez lehet rá rossz hatzással, de erről nem igen tehetek..

20. Pirosalma (válaszként erre: 17. - A9986bef96)
2010. jún. 10. 12:18

Így van.


De hogy ki a felelős ebben a helyzetben, nem tudom, mert nem értek hozzá, de azt gondolom, hogy a felügyelő tanár is lehet hibás.

19. f1933d1844 (válaszként erre: 15. - Pirosalma)
2010. jún. 10. 12:17

megcáfoltad tudás, és bizonyiték nélkül...

állitasz olyat, amit nem tudsz..hisz ezt leirtad korábban, hogy ügyvéd nem vagy..nem általános esetről volt szó, hanem konkrét szituról..az iskola felelőssége akkor áll, ha NEM bizonyitható, ki dobta el a követ, ki törte be az autóüveget...ez gyakorlati tapasztalat.


...nem moralizálni kell, hanem konkrét esetre konkrét példát irni...én megtettem.

Számomra furcsa is lenne az általad felvázolt szitu, mert akkor gyerek pl. nem szereti a tanárt, kivárja, amig az adott tanár az ügyeletes, ekkor betöri szándékosan az autó üvegét, adott tanár a hibás?...nem problémamentes...sztem ez nem is alkalmazható.

Itt van , aki okozott kárt, ebben az esetben anyagilag ő a felelős. nálunk igy működik és ennyi, ilyen problémázás esetén, meg van külön iskolarendőr, ilyenkor ezt értesitjük, plusz a szülőt azonnal.

a nevelő helyesen járt el, amikor értesitette a szülöt.

az meg hogy kinek mire van pénze, szintén nem mérvadó..talán a gyereknek nem kellett volna eldobnia azt a követ.

18. Pirosalma (válaszként erre: 16. - Fdóri)
2010. jún. 10. 12:16

És lehet, hogy azért veri szét, mert a szüleitől nem kapott megfelelő nevelést, de ettől még jogilag ő a felelős. Ezek jogi és nem morális kérdések elősorban.

A jogi rendszerek bizonyos bizonytalansággal hivatottak modellezni a sokszor nehezen megállapítható morális igazságokat, szükségszerűen egyszerűsített metodikával dolgoznak (a felelősség megállapításában). Ezért jöhetnek ki sokszor abszurd eredmények egyedi esetekben.


Tehát lehet itt magyarázni a szülő, a környezet (társadalom stb.) szerepét, csakhogy a jog nem így működik.

17. a9986bef96 (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2010. jún. 10. 12:16

Egészen pontosan:

Cselekvőképtelen:14év alatti,meg akit a bíróság annak ítélt-nem büntethető

Korlátozottan cselekvőképtelen:14-18év között,meg akit a bíróság annak ítélt-felelősségre vonható

Cselekvőképes: 16 év feletti engedéllyel házas,illetve 18év felettiek-btk!:)

Sajnos a gyerek által okozott kárt a szülő köteles megtéríteni,de szerintem tekintettel a jelen helyzetre,tényleg érdemes jogi segítséget kérni.Ha,valóban ilyen procedúrára vágysz...mert ez is hozzátartozik...:( Egy szélvédő 100ezerben is benne van...

16. fdóri (válaszként erre: 8. - F1933d1844)
2010. jún. 10. 12:11
Nem. A ki szétveri a bárpultot felnőtt, ez merőben más.
15. Pirosalma (válaszként erre: 13. - F1933d1844)
2010. jún. 10. 12:08

De, megcáfoltam. Te felelős vagy a tetteidért, az említett korú gyerek nem. Ezen szerintem nincs mit vitatni.


"Persze, kereshetsz magad helyett más felelőst"


Erre is csak azt tudom mondani, hogy nem morális értelemben vett felelősségről van itt szó. Igen, felelős lehet a szülő, a tanár, a gyerek, a gyerek játszótársai, a környezet egyéb elemei stb. Mindenkit meg lehetne büntetni, arányosan a morális felelősség mértékével. Utóbbi azonban jellemzően nem megállapítható, jogilag van adott felelős (tanár, szülő stb.) a különböző helyzetekben.

14. f1933d1844 (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2010. jún. 10. 12:02
ezért felelős a szülő.de nem győzködök senkit, nálunk igy működik.
13. f1933d1844 (válaszként erre: 9. - Fdóri)
2010. jún. 10. 12:00

Azt gondolom, ha valaki elesik, és betöri a fejét azért minőségében más eset, mintha szándékosan betöri egy autó szélvédőjét...

Úgy látom, a biztonsági őrös példámat azért nemigen cáfoltad meg...

Persze, kereshetsz magad helyett más felelőst, a háritás mindig a legkönnyebb. Azonban, ha az iskola arra tanitaná a gyerekeket, hogy dobáljanak be szélvédőket, akkor gondolom, mindezt órakeretben tennék.

A gyermeknek -már bocsánat- normális családi nevelés esetén tudnia kell, más autóját nem hajigáljuk meg. Ennyi. A pedagógus nem szülő -bármennyire is sokan rá akarják testálni saját feladataikat.

De látom, meggyőzni téged felesleges, én elmondtam, amit tapasztaltam.

2010. jún. 10. 11:56

Én azt gondolom (nem vagyok jogász, sem ügyvéd), hogy ebben az esetben a felügyelő tanár a felelős.


Itt nem az a kérdés, hogy morális értelemben kié a felelősség, ki mennyiben tehetett arról, hogy az esemény bekövetkezett, hanem hogy jogilag ki a felelős. Utóbbit könnyebb eldönteni, előbbit általában jóval nehezebb.

11. Pirosalma (válaszként erre: 8. - F1933d1844)
2010. jún. 10. 11:53
Nem azonos a helyzet. Te mentálisan egészséges felnőttként teljes mértékben vagy felelős a tetteidért, a 18 éven aluliak csak korlátozottan (akár semennyire).
10. f1933d1844 (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2010. jún. 10. 11:53

nem akarok kötözködni veled, ne igy értsd...

De.

"be tudjak menni az igazgatóhoz és magabiztosan elmondani a véleményem"--> vajon mi a fityfenét vágnál magabiztosan a fejéhez?...vajon mit...hihetetlen, de komolyan:/

9. fdóri (válaszként erre: 8. - F1933d1844)
2010. jún. 10. 11:50

Ebbe az osztályba 13-an járnak(mert kiscsoportos)

Ebből ma kb 6-an vannak ott...

Nem mondtam hogy a tanító néni tehet róla, de az iskola felelőssége sztem ami az iskolában történik. Ott voltam hogy vigyázzak rá, rászóljak? Nem. Az is az én felelősségem volna ha az iskolaudvaron betörné a fejét?

8. f1933d1844 (válaszként erre: 7. - Fdóri)
2010. jún. 10. 11:43

sztem nem.

nem várható el egyetlen pedagógustól sem, hogy rendőrt játsszon...nehéz is lenne, mikor a legtöbb iskolában egy tanárra 25-30 gyerek jut..

nem a nevelő adta a gyerek kezébe a követ, senki nem kényszeritette, hogy dobja hozzá a kocsihoz, ha egyértelműen bizonyitható /többen látták/ hogy megtette, a következmény a szülőn csapódik...

...ez sztem eléggé egyértelmű eset.

kb olyan lehet a szitu, mintha egy szórakozóhelyen szétverem a bárpultot, majd a biztonsági őr fizessen, mert ő azért van, hogy rend legyen...

7. fdóri (válaszként erre: 6. - F1933d1844)
2010. jún. 10. 11:34
Értem, de a gyerekemnek ilyen eszébe sem jutna mikor velem van... Egyébként pont azért jár ilyen iskolába mert problémás a viselkedése, szerintem ez más...
6. f1933d1844 (válaszként erre: 1. - Fdóri)
2010. jún. 10. 11:32

volt hasonlóra példa nálunk...bár ügyvéd én sem vagyok.

itt börlabdával rúgták be egy autó ablakát.

a károkozó egyértelműen a gyermek , és nem az iskola-hiszen senki sem kényszerítette, hogy a gyermek kővel dobáljon autókat...nevetséges is lenne az iskolát, bármelyik pedagógust felelőssétenni ebben a helyzetben...ez családi nevelés kérdése, hogy a gyerek odamegy-e a kőhöz, és betöri-e vele az autó ablakát...és 18 éves korig minden ilyen cselekedetért a szülő a felelős..

bizony, ebben az esetben a szülőnek nyulni a kellett a pénztárcájához-és nálunk ki kellett fizetnie a bőrlabdával betört szélvédőt-az okozott kárt.

2010. jún. 10. 11:22

Hát,nem irigyellek.

Remélem megoldódik ez mihamarabb.

Nem is tudom kitől kellene tanácsot kérned.

Nincs jogi szakember ismerősötök?

Egyébként nekem is hasonló a véleményem.

(a gyerek is hibás,de a tanár volt ott.....).

2010. jún. 10. 11:12

Köszönöm, én is így gondolom. Tudom hogy amit csinált az elfogadhatatlan, de....

Azért egy ügyvéd, vagy hozzáértő ember megerősítésére várnék, hogy be tudjak menni az igazgatóhoz és magabiztosan elmondani a véleményem.

3. ájrin (válaszként erre: 1. - Fdóri)
2010. jún. 10. 11:03

Bár én nem vagyok ügyvéd, úgy gondolom, hogy az iskola felelőssége az udvaron olyan felügyeletet biztosítani, ami megakadályozza a gyerekeket a balesetek okozásában és a balesetek elszenvedésében.

Nem szép dolgot művelt a fiad, szó se róla, de ha teszem azt kirohan az utcára és elüti egy autó, az is a Te felelősséged lett volna?

Egy gyereke korlátozottan cselekvőképes, ezért szorul felügyeletre.

2010. jún. 10. 11:02
Én nem vagyok ügyvéd de szerintem ha az iskolában van akkor övék a felelősség. Azért vannak hogy vigyázzanak a gyerekre.
2010. jún. 10. 10:56

Kisfiam az iskolában van. Felhívott a tanító néni, hogy az első udvarról hátra szaladt a hátsó udvarra, mire odaért a tanítónéni, addigra kidobott a kerítésen ködarabokat. Beverte egy autó szélvédőjét. Hozzátartozik, hogy kiscsoportos iskolába jár (elsős), ahjová hiperaktív stb gyerekek járnak..

Nekem kéne kifizetni a kárt? Az iskolának? Nem kéne biztosításuknak lenni ami ezt fedezi?

Bár az én gyerekem, nem érzem magaménak a felelősséget, ha az iskolában van. És nincs is több 10ezer forintom erre....

Kérlek segítsetek...!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook