Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tusolsz, vagy fürdesz? Mi a praktikusabb 50 felett? fórum

Tusolsz, vagy fürdesz? Mi a praktikusabb 50 felett? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2022. jan. 12. 23:12

Fürdök,és nem is éltem még olyan házban,lakásban,ahol ne lett volna fürdőkád.

Engem ellazít,feltölt,ha este beleülök a kádba.Azt sem tudom elképzelni,hogy a szőrtelenítést (lában és egyéb testszőrzetem leborotválását) a zuhany alatt fél lábon balettozva végzem.

Őszi-téli utazáskor amikor zuhanyzós helyen vagyunk,utálom azt az érzést amikor végez az ember a tus alatt,kihajtja a kabin ajtaját,vagy kihúzza a függönyt,és megcsapja a hideg.

Hajat mosni is kádba behajolva szeretek,az egy külön processz nekem,zuhanyzás közben nem komfortos.

Persze ha megérem,hogy idős leszek,és nem tudok mozogni,ezek az érvek nem számítanak majd.

Egyelőre még a hatvanas szüleimnél sem téma ez.

14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Falipapir)
2022. jan. 12. 22:51

Javaslom, hogy építsetek zuhanyzót. A zuhanykabinok általában szűkek és a tisztántartásuk is sok munka.

A bp-i lakásomban sarokba építtettem, így egy + válaszfal kellett. Fel lett csempézve, beépített ülőkével. A padkát elég magasra csináltattam ahhoz, hogy bármit zuhanyoztatva tisztíthassak benne. Zuhanyfüggönnyel müxik, amit könnyebb cserélni vagy mosni, mint a zuhanykabin ajtaját.

13. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Falipapir)
2022. jan. 12. 22:27
Tusolok, fürdök - amihez épp kedvem van. Szerintem az igazi gondok 70 felett kezdődnek. Én nem számolnám fel a kádat, csak megfelelően leparavánoznám.
12. globus (válaszként erre: 1. - Falipapir)
2022. jan. 12. 22:26

Attól is függ, mennyi időre terveztek.

Bizonyos kor után jöhetnek mozgásszervi nyavalyák, amivel tényleg nem tudsz kádba mászni. Parkinsonos gondozottamnak fürdőkádajtót csináltatunk, barátnőm idős édesanyja remekül tudja használni, ülőkével. Mellé még jöhet kádparaván, ha valaki állva tud, szeretne zuhanyozni.

Az biztos, hogy bármit választasz, a fürdőszoba robbantását nem lehet megúszni... egyik részmunka vonzza magával a másikat.

2022. jan. 12. 22:19

A nagynéném családi házban élt és amikor lerobbantak a férjével a kádat megcsináltatta süllyesztettnek.


De valóban a tusolás látszik praktikusabbnak főleg még később.

2022. jan. 12. 22:13
Ahogy irtad, egyre nehezebb lehet bemászni a kádba. Az ember nem veri szét pár évente a fürdőszobát, jól meg kell gondolni. A tusolásra szavazok. Kevesebb víz fogy, kényelmesebb a ki- be szállás, gyorsabban végez az ember, és később ülőke is szerelhető bele, ha szükség lenne rá.
9. tien
2022. jan. 12. 22:10
A kádban tusolok .
2022. jan. 12. 21:32
A kád csak puhosodásra jó.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Falipapir)
2022. jan. 12. 21:31

Meg lehet a kádat is oldani zuhanyzási lehetőséggel. Szuper zuhanyfalas kádak vannak. Rakjátok mélyebbre ha lehet. Vagy fellépőt építeni mellé.


Én kádba fürdök inkább. A tusolóban vizes lesz a hajam.

6. bnedora (válaszként erre: 4. - Falipapir)
2022. jan. 12. 21:31
Azt írtad, hogy szétrobbantjátok a fürdőszobát. Próbáljátok meg úgy tervezni, hogy akár mindkettő legyen. Persze, kádban is lehet zuhanyozni, vannak már ilyenek is. Igaz, nem olcsók: [link]
2022. jan. 12. 21:15
Egy szavazat a fürdésre, én legalábbis utálok tusolni.
4. Falipapir (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2022. jan. 12. 21:13
Egy öreg fürdőnk van. Kádnál nincs zuhanyfüggöny. Javítgatni nem akarom, mert ronda repedezett a csempe, cementlap az alja, és millió sebből vérzik a helység.
2022. jan. 12. 21:11
Tusolást javaslok. Nem értem, miért tiszta víz a párod után minden.
2022. jan. 12. 21:07
Tusolok
2022. jan. 12. 20:59

Szét robbantjuk a fürdőszobát. Sajnos a kád mellett nem fér el még egy zuhanykabin is.

Párom inkább tusol, én nem mert tiszta víz utána minden.

Ahogy az ember idősödik nehezebben is mozog. Bemászni a kádba stb. De jobb megoldás a zuhanykabin?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook