Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tusolsz, vagy fürdesz? Mi a praktikusabb 50 felett? fórum

Tusolsz, vagy fürdesz? Mi a praktikusabb 50 felett? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
45. Falipapir (válaszként erre: 41. - Kannanana)
2022. jan. 13. 10:32
Igen. Mi erre hajlunk. :)
44. Falipapir (válaszként erre: 40. - LBO)
2022. jan. 13. 10:32

Ez jó meglátás. Majd megvárja a kádban állva míg megszárad, nehogy megcsússzon amikor kilép.

Ha nem érted a fórum indításának a lényegét, akkor jobb ha nem szólsz bele.


Bye bye

43. Falipapir (válaszként erre: 39. - C85d1d200b)
2022. jan. 13. 10:29

Köszi az építő jellegű kommentjeidet.

Mint már írtam valahol nem a baszogatás a cél, hanem egymás életének megkönnyítése.

Köszi a figyelmed, keress valami más szórakozást.

42. Falipapir (válaszként erre: 36. - C85d1d200b)
2022. jan. 13. 10:26

Nem tervezem évente átépíteni a fürdőt. Nem vagyunk milliomosok. Azt hogy egy kádat lesüllyesztesz, azzal jár hogy a lefolyót is le kell süllyeszteni. Magyarul szét kell verni az aljzatot.

A függöny ok. De minek vegyek egy kopott öntvénykádhoz, ami amúgy is le lesz cserélve. Másrészt meg gusztustalan. vizesen mindenhez hozzátapad, a vizet talán még jobban kivezeti a kád mellé, nehéz tisztítani.

Mivel nullára bontjuk, a vízvezeték, és lefolyócső cserék miatt az egészet, és kell metlakit, csempét is cserélni, nem fogok belebonyolódni félmegoldásokba. Az elmúlt 20 évben amíg voltak gyerekek, és nem volt pénz, épp elég pénzt dobtunk ki félmegoldásokra, amit muszáj volt megoldani valahogy, de nem tudtuk kivitelezni végleges formára, mert nem volt meg rá a fedezet.

41. kannanana (válaszként erre: 1. - Falipapir)
2022. jan. 13. 10:25
vegyes, de ha választani kellene, akkor zuhany lenne 50 felett
40. LBO (válaszként erre: 38. - Falipapir)
2022. jan. 13. 10:21

A nevedből nem derül ki hogy nő vagy e, vagy férfi, mint ahogyaz írásodból sem. De nem is érdekel. Ha jól emlékszem, én sem írtam hogy nő a párod vagy férfi.

Nekünk is van kádunk és zuhanyzónk is.

Ha egyikünk a kádban zuhanyik, a másik megvárja, amíg felszárad és utána megy zuhanyozni. Ennyi.

39. c85d1d200b (válaszként erre: 38. - Falipapir)
2022. jan. 13. 10:19
Ilyen funkcionális életmód mellett 50 éves korára nem tanult meg pocsalas nélkül tisztálkodni? És ezt majd be is vesszük....
38. Falipapir (válaszként erre: 35. - LBO)
2022. jan. 13. 10:14

Rátapintottál a lényegre. MÉGSEM.


Egyébként a párom a nő, és feltörli maga után. Ennek ellenére nedves marad a kő, és balesetveszélyes.


Pont az lesz az új fürdőszoba lényege, hogy frissen fürödve ne kelljen nekiállni takarítani. A mi igényeinket maximálisan kiszolgálja a kis méretű fürdőszoba, és minimális energiaráfordítással tisztán, karban lehessen tartani.


Ez a cél a teljes telken, így választunk mindenhol burkoló anyagot, bútorokat amiket cserélünk, és gépeket is. A kertben magas ágyást építettünk, ne kelljen végig kapálni 200m2-t, helyette robotgép nyírja a füvet, és egy kis medencében lehet áztatni magunkat, amíg a gép dolgozik helyettünk. A féltető alatt könnyen tisztítható kanapé van, amit a macskák is használnak. A lakásban kerüljük az érdes bútorokat, mivel nehézkes a takarításuk. Az egyszerű letisztult formákra törekszünk, és nem arra hogy baszogassuk egymást, hanem megkönnyítsük egymás életét idős korunkra.


Mindenesetre kösz az építő jellegű hozzászólást.

37. c85d1d200b (válaszként erre: 35. - LBO)
2022. jan. 13. 10:11
De hat a kurdobadba sem tud belépni :Pppppp
2022. jan. 13. 10:09

50 évesen (hacsak nem valami fatális sérülés vagy betegség ért agyon) azon kellene gondolkodni, hogy hogy lehet egy fürdőkádat megugrani.


A nagyszüleimnel átépítés volt, mikor 70 felett voltak. Se zuhany kabin, se semmi, csak süllyesztes.

Olyan régi fürdő meg nincs, ahová zuhanyfuggonyt fúrás nélkül nem lehet feltenni. A pasim és az exem is mindig úszómedencet csinált a furdobol függöny ide vagy oda. Mindig visszaküldtem őket, amíg nem takarítottak fel mindent. Érdekes módon azóta működik náluk is a függöny.

35. LBO (válaszként erre: 1. - Falipapir)
2022. jan. 13. 09:53
Pofon egyszerű. Zuhanyzás után törölje fel maga után a kifröccsent vizet.
34. Amaunet (válaszként erre: 25. - Falipapir)
2022. jan. 13. 09:40
Nem is egészséges sok időn át áztatni magunkat. Főleg, ha valakinek az érrendszere nincs rendben. Idős korban mindenkinél előjön.
2022. jan. 13. 09:13
is-is
2022. jan. 13. 08:16
A tusolás nem csak praktikusabb, egészségesebb is. Nálam nincs pazarlás. Úgy van beállítva a vízmelegítő hőfoka, hogy állítgatás nélkül alá lehet állni.
31. Józsibirka (válaszként erre: 30. - Libikóka)
2022. jan. 13. 08:11
Úgy igaz!
30. libikóka (válaszként erre: 29. - Falipapir)
2022. jan. 13. 08:10
Igen, 0 -45 fok, a csap egyik oldalával nyitsz a másikfelén meg csak eltekered a neked megfelelő hőfokra,és tartja is nem kell ugrálni hogy hideg vagy meleg:))
29. Falipapir (válaszként erre: 27. - Libikóka)
2022. jan. 13. 07:27

Termosztátos csap?

Nem hallottam még ilyenről. Önmaga állítja be a hideg és meleg víz arányát?

28. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Falipapir)
2022. jan. 13. 07:24
... hááááát sose tudd meg !!! h milyen ? amikor alig tudsz kimászni a kádból ?! 1 hétig dögrováson voltam és nagyon nem volt egyszerű a kádból kijönni ! eddig nem okozott gondot ! / 68 évesek leszünk nemsoká :) / és bár 1x 1x voltam már carul , de nem is gondoltam még rá h ilyen is jöhet ! sokkal finomabb abba a meleg vízbe elnyúlni , kicsit regenerálódni :) mint zuhanyozni ! csak éppen zuhanyzás után könnyebb kijönni a kádból :))))))... 1 óra múlva leengedtem a vizet , gondoltam :) majd akkor könnyebb lesz ! 1 frászt ! hiába a kapaszkodó a kád szélén , azért a végén csak sikerült és még csak el se csúsztam @@@@@@@@
2022. jan. 13. 07:13

Pár éve lett tusolónk,,jó nagy.A kád szélességében teljesen,nem kabinos/tálcás, hanem épített.10 cm van megmagasítva ,tolóajtós.Csúszásmentes járólappal(tényleg nem csúszik)

Néha hiányzik 1 jó meleg fürdő,,mégis jó ötlet volt ez.

Termosztátos csap van, nem kell állítgatni a vízhőfokot,,játszogatva a hideg/meleggel.

2022. jan. 13. 07:11
Ne bánd a kádat, a zuhany praktikusabb, könnyebb tisztán tartani, időt és vizet spórol neked. Ha kívánsz ázni, majd elmész egy termálfürdőbe.
25. Falipapir (válaszként erre: 19. - Sirga)
2022. jan. 13. 06:56
Igen. Nekem is ez a gondom. Ha belefekszem a kádba, akkor elpunnyadok, és sok idő elmegy vele. Sok minden a zuhany kabin mellett szól, viszont kicsit tartok a kád felszámolása miatt adódó későbbi meglepetésektől.
24. Falipapir (válaszként erre: 16. - Bichi)
2022. jan. 13. 06:54

Hajjaj. Mi remélni sem merjük hogy megéljük azt a kort.

Még sok egészséges évet kívánok a nagyinak :)


Mi az 50-et tapossuk. Én jövő héten megyek sérvműtétre. Nem tudom nem e lesz visszatérő a probléma. Szüleim is nehezen mozognak 70-es éveikben, bár nekik van mindkettő, tudnak választani miben fürdenek.

23. Falipapir (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2022. jan. 13. 06:49
Valami hasonlóra gondoltam, ha végül csak kabin lesz. Sokat heteltem, így sokat láttam. Ahol nem csempézett kabinok voltak, azok igen gusztustalanul néztek ki. A célom, hogy amit megcsinálunk könnyen fenntartható legyen. Ne legyünk a ház rabszolgái.
22. Falipapir (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. jan. 13. 06:45

Ez így van. A konyhát apánként teljesen egyedül felújítottam (villany, víz szerelés, csempézés, gipszkartonozás, festés komplett konyhabútor) 2 év alatt, de a fürdő az nem ennyire egyszerű. Szét kell verni mindent, mert a vascsövekben sem bízom a falakban.

Lehet ez az ajtós kád a megoldás paravánnal, így bármit hoz az élet, tudjuk használni.

21. Falipapir (válaszként erre: 11. - Cicamica3)
2022. jan. 13. 06:39
Igen, itt az előre látás az elsődleges cél. A gyerekek kirepültek, és jól láthatóan magunkra fogunk maradni, egy rakat cicával és kutyával. :)
20. Falipapir (válaszként erre: 10. - Secret8)
2022. jan. 13. 06:38
Igen pont erre gondoltam én is. Sajnos egy öreg ház, És van vagy 50 éves a fürdő benne, úgy hogy nullára akarjuk bontani. A mi életünkben tuti nem lesz többet bolygatva, ha kész lesz. Ezért is a saját, kettőnk igényeit tenném a fókuszba.
19. Sirga
2022. jan. 13. 06:32
Tusolok. Nincs türelmem a fürdéshez.
18. Falipapir (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2022. jan. 13. 06:32
Gondoltam rá, de sajnos kivitelezhetetlen. Kicsi a helység, benne a mosógéppel, wc-vel, gázbojlerrel, egyszerűen nem fér el a kettő. Lehet ilyen oldal ajtós kád megoldaná kérdést, mivel nem kell nagyot lépni, de mégis használható kádnak is ha úgy adódik.
17. Falipapir (válaszként erre: 5. - Sütikee)
2022. jan. 13. 06:25
Én fürdök, de fél órákat döglök benne, mert elpunnyadok. Attól tartok ha nehezebben mozgunk, már nehezünkre esik belemászni, na meg ki a kádból.
16. Bichi (válaszként erre: 1. - Falipapir)
2022. jan. 12. 23:18
A 92 éves nagyanyám is simán bemászik a kádba, ott le tud ülni, és legalább nem csúszik el :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook