Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtátok, hogy ötven éves a Rubik kocka? fórum

Tudtátok, hogy ötven éves a Rubik kocka? (beszélgetős fórum)


febr. 2. 08:41
nem tudtam
13. cicosz
febr. 1. 08:51
Igen
12. libikóka (válaszként erre: 11. - Channa*)
febr. 1. 08:36

Nekem is a BNV -ről lett,, osztálykirándulás.


Komolyan,,ültünk a vonaton,,és senkit nem érdekel semmi más az egészből csak hogy lehessen kockája:)Pedig sokan nem voltunk Budapesten még.

febr. 1. 07:20

Kb. 10 éves lehettem, amikor első alkalommal kiállították a bűvös kockát a BNV-n. A szüleim a BNV-n dolgoztak, így nekünk a kiállítás előtt volt annyi, hogy a családban is mindenkinek tudtunk adni és még osztálytársaknak is.


Világoskék papír dobozba volt csomagolva. Hónapokig tekergettük, mire ki tudtuk rakni az összes oldalát. Akkor még nem volt hozzá segítség, így magunktól kellett rájönnünk.

Sokáig csak addig ment, hogy 4 oldal teljesen jó volt, de 2 oldalon 1-1 pont fordítva volt, így ennek kirakása nagyon sokáig tartott.

Mindig van itthon rubik kockánk, a gyereknek is kezébe nyomtam, ahogy annyi idős lett, hogy érdekelje. Ő is sok időt eltöltött vele és neki is kellett idő, mire sikerült kiraknia.


Az internet segítségével, viszont most már egyszerűvé vált. Követve a leírást már könnyedén kilehet rakni;)


Rubik játékait nagyon szerettük. Ahogy megjelent egy újabb, rögtön megkaptunk néhányat belőle. A másik kedvencünk a Bábel torony volt.


Jó játék! Tetszik, hogy szinte minden filmben feltűnik egy-egy bűvös kocka.

10. Zakariás napja van (válaszként erre: 1. - Kiskékelefánt)
febr. 1. 00:39
Okosabban halok meg, ez már biztos! 👍
jan. 31. 22:24

42 évvel ezelőtt raktam ki először. Nagyon menőnek számítottam a suliban. Pult alól vettük, olyan kelendő volt. Élet és Tudományban volt benne az algoritmusa, hogyan kell kirakni. Máig tudom. De vannak sokkal gyorsabb módszerek is. Van rá kismillió oktató videó.

A megaminxet is kirakom, ugyanaz a módszer. Voltak egyéb bűvös cuccaink is. Bábel-torony, bűvös dominó, stb... jól eljátszadoztunk vele. Elő-előveszem néha.

8. globus (válaszként erre: 5. - Secret8)
jan. 31. 22:08
Nekem olyasmi rémlik, hogy páros 8-as, 120-as, erre volt szabály, hogyan kell: bal kézben tartva szemközti oldal 1x le, 2x balra, vissza, körbe, mindig működött. Elfelejtettem. A középső szín határozta meg, hogy az oldal milyen színű lesz.
7. timycat (válaszként erre: 6. - Timycat)
jan. 31. 22:04
karikavázzsal = karikavarázzsal
jan. 31. 22:04
Van itthon 2 db, a 40. szülinapra kiadott készlet. Én akkor kezdtem el tekergetni, gyerekként kimaradt. A kockát ki tudtam rakni, de csak mert betanultam, ma már nem menne. A készletből a kígyó volt a kedvenc, abból bármi ment oda-vissza, a karikavázzsal viszont nem tudtam mit kezdeni, azt sem értem ott mi a cél? 🤷‍♀️
jan. 31. 21:46
Ki tudtam rakni minden oldalát, mert megtanultam a menetét. Akkoriban mindenki ezt tekergette otthon is, a suliban is. Arra emlékszem, hogy egy oldal kirakása után a koszorút kellett kirakni (a kész szín alatt körbe), és talán utoljára kerültek helyükre a középső kockák. Közben persze szétesett, amit már kiraktunk, de a végén helyreállt minden. Már nem tudnám megcsinálni, maximum egy színt.
jan. 31. 20:56
Igen tudtam. Több millió darabot adtak el belőle. Most különleges fényvillanó variációs megoldáson gondolkodnak. A csúcstartó a kirakásban pár másodperc (talán 3 másodperc) alatt rakta ki. Nekem még soha nem sikerült kiraknom.
jan. 31. 20:46

Gyerekkoromban 1 oldalt tudtam nagy nehezen kirakni.


Aztán kaptak a fiaink is egyet-egyet. A kisebbik - talán 11-12 éves lehetett - addig nem nyugodott, amíg a youtube-os videók segítségével ki nem rakta. Addig nézte és próbálgatta, amíg egyszer csak sikerült neki. Irtó büszke voltam rá 😉 Ma már 20 éves, talán még most is ki tudja rakni, de majd rákérdezek 🙂

2. Enissa (válaszként erre: 1. - Kiskékelefánt)
jan. 31. 20:37

Régen teljesen ki tudtam rakni.

Pont a múltkor akadt a kezembe, 2 oldal ment vért izzadva.

jan. 31. 20:22

Unom már a szerelmi tragikomédiákat.

50 éves a Rubik kocka.

Vannak élményeitek?

Anyámékat rábeszéltem nekem a fejlődésemhez feltétlenül kell egy iyen.

Rögtön szanaszét tekertem.

Nagy nehezen egyoldal sikerült.

Aztán később valaki elárult egy titkot, hogy kell kitekerni.

Már elfelejtettem.

Most itt van mellettem széttekerve.

Széttudnám szedni összerakni, de az milyen már?

Ki meddig jutott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook