Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtad, hogy egyes termékek némely összetevői károsak az immunrendszerre és gyengítik azt? fórum

Tudtad, hogy egyes termékek némely összetevői károsak az immunrendszerre és gyengítik azt? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. Droma (válaszként erre: 12. - 5464505f6a)
2007. febr. 15. 13:43
Jajj,ennek nagyon örülök.Bárcsak mindenki így tenne,és azok a cégek tönkremennének,akik szegény kis állatokon tesztelnek!
16. enikö (válaszként erre: 5. - 5464505f6a)
2007. febr. 15. 13:32
hát igen!ez szőrnyűség!!!
15. 5464505f6a (válaszként erre: 13. - Bazsó)
2007. febr. 15. 13:26

[link] -iit megtalálod!

Sajnos,sok nagyon ismert lesz a tesztelősök között.Sztem nem nagy megerőltetés,ha ezeket nem vesszük meg.

14. Bazsó (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2007. febr. 13. 18:37

Kedves Tinendó!


hol tudom megnézni ezeket az összetevőket?

eldöntöttem leírom magamnak egy papírra és ezzel megyek vásárolni.

13. Bazsó (válaszként erre: 12. - 5464505f6a)
2007. febr. 13. 18:35
Légyszi megköszönném!
2007. febr. 13. 17:50
Ha estleg érdekel,tudok mondani egy listát,ahol felsorolják,mely cégek tesztelnek állatokon és melyek nem.Én csak olyat veszek,ami nem!
11. Bazsó (válaszként erre: 10. - 5464505f6a)
2007. febr. 13. 16:17

Szerintem ez már hab a tortán!

Borzalom!

2007. febr. 13. 15:30
És azut tudjátok,h ezeket a kozmetikumokat(mintahog y pl.az összes vegyszert-és persze még ezermást)állatokon tesztelnek? Engem rettenetesen felháborít,h rengeteg ember nem tud róla,jobban mondva aki tud róla,azt sem érdekli,h szerencsétlen állatok,akik semmiről sem tehetnek,szenvednek és pusztulnak el iszonyú kínok közt az emberi gyarlóság miatt.
2007. febr. 12. 19:33

Elgondolkodtató,hogy míg a cigarettázás ellen mekkora kampányok vannak(ezt okoz meg azt okoz),addig ezek a kozmetikumok,tisztítószerek semmi nemű figyelmeztetés nélkül kerülnek forgalomba!!

Hát persze,hogy is nézne ki egy esetleg márkás testápoló így- Vigyázat bőrelváltozást okoz!-vagy-Vigyázat xy szemránckrém irritációt okoz!


Míg a cigarettáról tudni lehet milyen betegséget lehet kapni,addig ezek a készitmények felvilágosítás nélkül,babáktól-nagymamákig alattomosan rombolják a szervezetünket.

8. tinendo (válaszként erre: 7. - Bazsó)
2007. febr. 12. 10:02

Szia.

Sajna nincs lista ezekről a kozmetikumokról, csak azokról az összetevőkről van, amiket nem ajánlatos megvenni.

7. Bazsó (válaszként erre: 3. - Tinendo)
2007. febr. 12. 08:42

Kedves Tinendó!


Lehetséges,hogy valahol meglehet nézni ezeknek a kozmetikumoknak a listáját?

Köszi!

6. tinendo (válaszként erre: 5. - 5464505f6a)
2007. febr. 12. 00:08
Utánanéztem anak is, elég elszomoírtó a helyzet. :(
2007. febr. 11. 23:53
Hát bizony ilyen ez a világ. De ez nem új keletű dolog.Nem mintha a gyógyszerekkel más lenne a helyzet...
2007. febr. 11. 20:49

Én nem értek valamit?!


Könyörgöm miért kell ilyen kozmetikumokat gyártani ,de minden mást is ami káros az egészségre.

Valakiknek ennyire mindegy,hogy meggazdagodjon?

Ez valami borzalom!

2007. febr. 11. 20:30

Épp ma néztem az egyik csatornán egy műsort, ami arról szólt, hogy a fogyasztási cikkeink többsége összetételénél fogva, milyen hatással vannak a szervezetünkre. Egyes termékek összetevői károsak az immunrendszerünkre és ha tehetjük kerüljük azok használatát. Mint pl. némelyik dezodor aluminiumot(sót) tartalmaz, ami káros a szervezetre, vagy pl. némelyik tisztítószer, ami nátriumlauryl szulfát tartalmaz, ami szintén kerülendő....


Mivel megfogott ez az adás, egy kicsit utánakeresgéltem, s megdöbbentem a találtak alapján:

Egy amerikai tanulmány beszámol arról, hogy az OSHA hivatala egy olyan kutatást végzett, melynek során 2983, kozmetikumokban található kémiai anyagot vizsgáltak meg. Ezek közül 884 mérgezőnek bizonyult!

146 daganatot/tumort okozhat,

376 a bőr és a szem irritációját idézheti elő,

314 biológiai elváltozásokat eredményezhet,

218 szaporodási problémákat okozhat.

EZEK AZ ANYAGOK A MAI NAPIG ALKOTÓI A VIZSGÁLT KOZMETIKUMOKNAK! VESZÉLYESSÉGÜK AZÉRT IS JELENTŐS, MERT A BŐRÖN ÁT FELSZÍVÓDÓ MÉRGEK KÖVETLENÜL JUTHATNAK A VÉRÁRAMBA ÉS ONNAN NEM TUDNAK KÖNNYEN KIÜRÜLNI, MÍG HA LENYELNÉNK ŐKET EGY RÉSZÜK A BÉLCSATORNÁN ÁT TÁVOZNA BELŐLÜNK!

Meglepődtem a kutatások alapján, már az sem mindegy, hogy mit vesz ezentúl az ember. Jobb, ha megnézzük a címkéket.


Ti tudtok ilyen összetevőkről, amik akármilyen formában is károsítják valamelyik szervünket?

ha tudtok és ha tudjátok, hogy mi(k)ben fordul elő, légyszíves osszátok meg velünk.

Köszi.

2007. febr. 11. 20:22
Napjainkban egyre tobb az ilyen termek, sajnos.Itt van pl.az uditoital,ami mestersegesen eloallitott edesitoszert es aszpartamot tartalmaz ami nagyon sok rendelenesseget okoz a szervezetben.
2007. febr. 11. 20:15
Tudtad, hogy egyes termékek némely összetevői károsak az immunrendszerre és gyengítik azt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook