Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudtad, hogy a melletted elhaladó kóbor állat lehet, hogy egyszerűen szomjanhal? fórum

Tudtad, hogy a melletted elhaladó kóbor állat lehet, hogy egyszerűen szomjanhal? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
23. csigabaga (válaszként erre: 22. - B486c9cf7d)
2011. szept. 3. 15:00

Talán nem azokat kellene megszólni, aki segítenek, hanem azokat, akik kidobják a megunt állatot!

cccccc

2011. szept. 3. 12:32

Ez tuneti kezeles, a problemat magat nem oldja meg, hogy fel kellene fogniuk az embereknek esszel, mi a felelos allattartas.

Etetessel, itatassal nem oldod meg, hogy ne kelljen tovabb is az utcan csatangolnia. Megharap, megkarmol egy gyereket, a szulo gondolkodhat, vajon mit kaphatott el tole.

Vagyis inkabb nem ezt neveznem allatbarat megoldasnak.

21. 378a8e16b7 (válaszként erre: 20. - Habospite)
2011. szept. 3. 12:23

persze nem veszélytelen a dolog...engem egyszer megkergetett egy:DDDDD, szegény annyira elvadult volt már....

Sokszor az a baj hogy kirándulás közben is találkoztunk már ilyen állatokkal. most itt kutyára gondolok.....és az erdőben élnek...elvadultak....


Na de ez mid az ember bűne.

2011. szept. 3. 12:20
Ha egy kóbor állat elhalad mellettem, én arra gondolok, hogy "úristen, csak ne, hogy megharapjon". Legalábbis ha kutyáról van szó.
2011. szept. 3. 12:14

Én mindig segítek a kóbor állatoknak....

volt olyan anno, hogy suliba a kajás pénzemen vettem egy kutyának enni.....hát én nem ettem aznap, de legalább ő igen.


És szégyellje meg magát aki kidob egy állatot!!!!!!!!!

18. arrival (válaszként erre: 12. - Csigabaga)
2011. szept. 3. 12:07

Ez nagyon szep tortenet ! Barcsak mindenki ilyen lenne :(


Az en kutyam eletet egyszer egy kobor kutya mentette meg. A tolunk nem messze levo kisboltnal hosszu evekig lakott egy kis kutya, gazdaja nem volt, de a boltosok etettek, es ott is aludt. Mi arra jartunk setalni a kutyammal, igy mindug csatlakozott hozzank. A kutyam pici volt akkor, par honapos. Egyszer egy hazhoz ertunk , ahonnan kirohant egy nagytestu kutya es ravetette magat az en picimre. Ekkor a kis kobor tacsi a ket kutya koze allt, igy a nagy kutya ot kezdte el tepni :(

Nagynehezen kijott a gazdaja. Ha nem ugrott vilna oda, nem biztos, hogy az en kolyokkutyam ma itt lenne, 12 evesen.


Bocsi, hogy ezt leirtam, csak azert, hogy a kobor kutyak milyen csodasak tudnak lenni.


De legtobbszor az emberek nagy ivben kikerulik :(

17. d62762eb79 (válaszként erre: 11. - F1e23b97ee)
2011. szept. 3. 09:01

Doctor,

a házad/lakásod elé rakj ki vizes tálkát, ezt teheted, ezt MINDENKI megteheti.

16. d62762eb79 (válaszként erre: 12. - Csigabaga)
2011. szept. 3. 09:00
csigabaga, te is nagyszerű vagy! csodás dolgot tettél. megtetted a legtöbbet, amit abban a helyzetben lehetett.
15. d62762eb79 (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2011. szept. 3. 08:58

nem megoldás a kitett vizes tál, azt tudom, de sokszor életeket menthet.

11 befogadott macsám és 5 befogadott kutyám van, kutyamenhelyen dolgozom, eléggé tisztában vagyok a helyzettel.

azzal is, hogy mindenkinek csak egy apró dologban kéne cselekednie, és jobb lenne a világ.

adott esetben a kitett vizes tálkákkal...

14. csigabaga (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2011. szept. 3. 08:44

Én csak egy kis vízre gondoltam. Az pedig ingyen van.

Jó esetben a kóbor állat talál valami élelmet (bár nem sok esély van rá).

13. bnedora (válaszként erre: 6. - D62762eb79)
2011. szept. 3. 08:39
Tudod, nem az a megoldás, hogy az utcán etessük az állatokat, azoknak otthon kellene. Sajnos, a kutyamenhelyek is tele vannak, azoknak sincs elég ennivalójuk. Sok ember fél az utcán lévő kutyáktól, macskáktól, mivel betegséget hordozhatnak. Egyre több lesz az utcán lévő kidobott állat, mivel drága az ellátásuk, sok embernek magának sem jut megfelelő élelmiszer. Szóval, nehéz ügy ez, nem is tudom, mikor lesz megoldva helyzetük.
2011. szept. 3. 08:37

Én Pesten lakom. Ritkán látok kóbor állatot, de tegnap nagyon elkeseredtem. A buszvégállomásnál egy fekete cica ült a tűző napon. Lihegett. Nézte a kevés fűben, hátha talál egy bogarat. Láttam rajta, hogy már alig van benne élet, a szomjúság lassan teljesen elveszi az eszét. Bár nem terveztem, gyorsan bementem a Lidl.be és vettem tejet, tálkát. Igaz, így egy csomó műanyag tálat meg kellett vennem.. :)

Mire kiértem, nem láttam. Keresgéltem, végül a messziségben ráakadtam, ahogy erőtlenül bandukol. Utánamentem, pedig igen kellemetlen helyre ment (de ezt inkább hagyjuk..). Szegény lefeküdt és már fekve itta a tejecskét, amit kiöntöttem neki. Jó sokat ivott. Semmi esélye nem lett volna a túlélésre, ha nem adok neki.


De bizony, rajtam kívül senki még csak rá sem nézett.. szomorú..

Szegény állatok nem tudnak szólni, hogy mi a bajuk, lehet, hogy éhesek, de ebben a melegben csupán egy kis víz, ami életet menthet náluk.


Olyan iszonyat, hogy mi, emberek, ennyire tudatlanok vagyunk. Sajnos, aki ebbe a topic.ba ír, csak az foglalkozik ezzel, de remélem, hogy aki átfut a kérdéseken, annak így most már eszébe jut ilyesmi..

2011. szept. 3. 08:36
És ez ellen én egyedül mit tehetek? Mindig egy vizes balonnal induljak útra, ha elmegyek itthonról?
2011. szept. 3. 08:32

Én mikor még kicsi voltam már akkor haza hoztam minden kobor állatot.Nekem ha volna rengeteg pénzem és ha megkérdeznék ,hogy kin segitek a beteg embereken vagy az állatokon akkor egyértelmű,hogy az állatokon.

Az állatok nagyon hálásak megtudják nagyon hálálni.Ja és egy állat menhejt nyítnák.

9. nila (válaszként erre: 7. - D62762eb79)
2011. szept. 3. 08:29
:) köszönöm.
2011. szept. 3. 08:28
:(((
7. d62762eb79 (válaszként erre: 5. - Nila)
2011. szept. 3. 08:24
nila, ez csodálatos, köszi, h leírtad!
6. d62762eb79 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2011. szept. 3. 08:23

én nagyon keveset látok ebből, azért tartom jónak a témafelvetést.

nem kellenek vagyonok ahhoz, h segíthessünk.

kéne vmi kampányt csinálni, v ilyesmi...:]]]

5. nila
2011. szept. 3. 08:23

:'( én mindig próbálok valahogy segíteni , egy pici enni valót adni , ha lehetőség van rá vizet is adok a kóbor kutyusoknak , cicusok elszaladnak általában . A Mi Kutyánk is befogadott"családtag" .

Még 6 éve hajnalban az első busszal jártam dolgozni.Egy alkalommal azt láttam ,hogy két felnőtt férfi(gerinctelen dögök)rugdostak egy nagyon sovány sánta kutyát, én rájuk szóltam ,hogy hagyják abba stb . és a kutyának adtam az az napra csomagolt szendvicsemet.A Kutya másnap is ott volt, 3 nap már jött elém, és én vittem neki a kaját.Aztán haza felé is valahogy össze futottunk és elkísért. Kiderült a Fiam is eteti a kutyust Őt is haza kíséri és őt meg is várta a suli előtt.Karácsony előtt nagyon hideg volt nyüszített a kapuban, a férjem nem engedte ,hogy be engedjem , de egy múlva fel kelt ő se bírta én se be engedtük az udvarba. Azóta meg hízott, boldog , szeret minket mi is őt.csak a gyerekeket, nem szereti a piciket és nagyon fél a lapáttól(ásó)


Bocsi :S hosszú lett , nem ez volt a kérdés, de vannak még emberek akik figyelnek !!!

2011. szept. 3. 08:17
Persze hogy tudom, több kutyát, macskát az utcáról vittem haza. Szerencsére, sokan gondolkodnak hasonlóan, etetik, itatják a kóbor állatokat. Ha tehetem, segítek rajtuk.
2011. szept. 3. 08:17
ezt egyébként mindenki megteheti, semmibe se kerül, egy ócska fazekat bárki beáldozhat, naponta egyszer megtölti vízzel, és lehet, h életeket ment vele.
2011. szept. 3. 08:13
ja, jó topik. a házam előtt van vizes edény, mást nemigen tudok tenni. te mit teszel?
2011. szept. 3. 08:11
Tudtad, hogy a melletted elhaladó kóbor állat lehet, hogy egyszerűen szomjanhal?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook