Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőrák- a hozzátartozók oldaláról fórum

Tüdőrák- a hozzátartozók oldaláról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
93. TiffanyMary (válaszként erre: 90. - Enci28)
2013. jan. 4. 19:10
nem lesz valami vizsgálat ami igazolja, vagy megcáfolja a gyanútokat?
92. csibész25 (válaszként erre: 89. - TiffanyMary)
2013. jan. 4. 14:55
Szia! Hát fizikailag nem szenvedett, mert nem voltak fájdalmai, még morfium sem kellett egyáltalán. Viszont lelkileg nem viselte jól a leépülését. Azt sajnálta nagyon hogy nem tud egyedül se fürdeni, néha még Wc-re sem menni. De az utolsó 3-4 hétben jöttek a téveszmék és ritkán volt tudatánál, majd az utolsó héten fel sem ébredt már.
91. TiffanyMary (válaszként erre: 90. - Enci28)
2013. jan. 4. 14:13

szia.

a legjobbakat kívánok neki/nektek!

Mikor ért véget a sugár?

volt azóta CT vagy ilyesmi?

90. Enci28 (válaszként erre: 87. - TiffanyMary)
2013. jan. 2. 14:35
sziasztok.Apum jol van,tönetmentes,de pár napja fáj a bal válla,olvastam a neten rola hogy tüdö daganat okozhat ilyan panaszt.Megijedtem....20 kg-ot fogyott a sugárkezelés ota,de azota még egy kilot se szedett vissza, pedig jo étvágya van.Ugyhogy gyanus....
89. TiffanyMary (válaszként erre: 88. - Csibész25)
2012. dec. 31. 14:26

Szia!

Köszi a választ. Fogadd részvétem. Hogy vagytok így fél évvel a szomorú veszteség után?

Sokat szenvedett?


Édesanyám egészséges.

Apukám még küzd a "döggel"

Túl van kemón, sugáron, most tablettában szedi a kemót, Tarceva nevű gyógyszer formájában, kemény mellékhatásokkal.

Azon kívül a Culevitet használja még.

Gyenge, a 24 órából 20at fekszik, és borzasztóan el van keseredve.

2012. dec. 30. 21:06
Szia! Nem sokkal miután írtam a fórumba távozott a mamám az élők sorából. Június 20-án halt meg. Ami jó hogy szenvedés nélkül elaludt a kórházban. Épp abban az órában indultam haza Ausztriából hogy vele legyek. le volt beszélve hogy éjjel is bemehetek hozzá. Nem láttam így többé... TiffanyMary neked hogy vannak?
2012. dec. 30. 19:55

Sziasztok!

Jár még ide valaki?

Hogy vagytok? Hogy vannak az érintett családtagjaitok?

Jó lenne, ha visszajönnétek.

86. csibész25 (válaszként erre: 81. - TiffanyMary)
2012. jún. 4. 10:13
Szia! Végigolvastam a fórumot. Jól értem hogy apukád után most anyukád is???? Nagyon sajnálom és sok kitartást nektek!
85. csibész25 (válaszként erre: 83. - Bella1125)
2012. jún. 4. 10:12
A mamánál is így indult 2011 februárjában, de még él. Igaz nagyon rosszul van már, de volt még egy szép bő fél évünk.
2012. jún. 4. 10:11
Sziasztok! Én is csatlakoznék. Nekem a mamám (csak 65 éves) tüdőrákos (laphám karcióma) máj és nyirokáttétel. Már fogyott vagy 20 kg-t, kezd zavarodott lenni, már nem igazán bír járni... És a legnagyobb baj hogy nem tudok velelenni. Külföldön élek és nem tudok annyit menni mint szeretnék. Papám vigyázz rá, ő ápolja és most kerestem fel a hospice szolgálatot, az otthoni ellátásra.
2012. jún. 3. 19:08
Édesayám rosszindulatú tüdőráos:( Az egész jobb tüdeje nem kap levegő és már a légcső aljában is terjed.Tüdőgyulladással került kórháza.Kemót nem kezdik nála,mert nincs olyan állapotban. Van még remény?
82. csabi4
2012. máj. 4. 07:10
2012. máj. 3. 19:55
Anyukám is tüdőrákos :(
2012. ápr. 20. 18:22
Én most kaptam egy emailt, amiben leírják, hogy a főzött spárga leturmixolva elmulassza a daganatot. A spárga pépet kell egy kis vízzel higítani, és ezt fogyasztani napi 3-szor 1-2 kanállal.
79. Enci28
2012. ápr. 16. 09:09
Nagyon bizok benne hogy reagálni fog a sugárra.Nehezen bir enni már most, sok étel csipja a daganatot.
78. saintpaulia (válaszként erre: 77. - Enci28)
2012. ápr. 15. 19:33
A sugárkezelés általában nem jár mellékhatással, max kipirosodik, rosszabb esetben kicsit megég az a terület, ahová a sugarat irányítják. Ha reagál a kezelésre a daganat, akkor elkezd zsugorodni, legjobb esetben pedig eltűnik. Hangsúlyozom: ha reagál rá!!!
77. Enci28
2012. ápr. 14. 17:31
Sziasztok!Sajnos nálunk a családban is megjelent ez a fránya betegség.Nem tüdörákrol van szo, hanem szájüregi daganatrol, apukámnál diagnosztizálták tavaly.tul van 6 kemon és 2 hét mulva kezdi a sugarazást.engem nagyon megvisel, mert rosszul néz ki és olyan rossz hogy nem tudok rajta segiteni.ö is szedi a Varga gyógygombákat 2 honapja, a vérképe jo és az utolsó kemotol nem volt rosszul.most nagyon félek a sugárzástol,sok rosszat hallottam rola.Van köztetek valaki vagy ismerösötök aki tünetmentes lett egy ilyen daganot betegség után?Milyen mellékhatása van a fej nyaki terület besugárzásának?egyáltalán hogy reagál egy ilyen daganat a sugárra?
76. 07b09d4f4c (válaszként erre: 75. - TiffanyMary)
2012. ápr. 11. 21:24
dióhéjban, mit találtál?
2012. ápr. 11. 20:32

rákerestem a gugliban a tüdőrák lelki okaira.

megdöbbentő

2012. ápr. 11. 19:39
Sajnálom, most megpróbáltam és valóban fel lett számolva az oldal. A [link] odalon ugyanez van, csak bő lére eresztve. Az sokkal jobb volt, sajnálom, nem tudtam róla, hogy megszüntették.
73. saintpaulia (válaszként erre: 72. - 41fdab80c1)
2012. ápr. 11. 19:11
Nem tudnád belinkelni, mert nekem a posa.hu-ra nem jön be semmi! Köszi
72. 41fdab80c1 (válaszként erre: 70. - 07b09d4f4c)
2012. ápr. 11. 17:31

Nem voltam semmi ilyenen. Nekem nagyon sokat segített a hitem, az volt a kapaszkodóm. Sokat meditáltam, agykontrolloztam. Nagyon sok öngyógyítással kapcsolatos könyvet olvastam, CD-t hallgattam, amiből reményt merítettem.

Balogh Bélát, Domjánt néztem a YT-n, kifejezetten gyógyító meditációkat végeztem. És talán a derűs, határozott természetem is segített, ami egész életemben segített bármilyen mélyről felállni.


És ne haragudjon meg senki, de bizony a kapcsolataimat nagyon is megszűrtem, akiből én csak a negatív érzelmeket kaptam, leépítettem. Egészségesen még tudtam ezeket kezelni, még én próbáltam az ilyenekbe lelket önteni, de innentől

már határozottan éreztem, hogy húz engem lefelé, amiből nem kérek. Lehet, hogy csúnyán hangzik, de itt már az én életemről van szó.


Ha hallgattok ilyen témáról előadást, akár személyesen, akár YT-n. mindenhol elmondják, hogy ennek a nyavalyának lelki eredete van, lehet tudni, a betegségből, hogy az illetőnek milyen lelki problémája van. A nőknél az sem mindegy melyik mellel van gond, mert más az oka. Ha a posa.hu oldalon megnézitek, ott konkrétan ki lehet keresni, hogy azt a rákot mi okozta.

Az az első és legfontosabb, hogy az a problémát megszüntessék. Anélkül gyógyulás nem várható.


AQz új medicina szerint, amit már itt is végez pár orvos, képesek a rákot csak a lélek gyógyításával gyógyítani. És ez nagyon komoly dolog.Keressetek

rá a neten az új medicína címszóra, akit érdekel.

71. Lencsy (válaszként erre: 61. - 41fdab80c1)
2012. ápr. 11. 16:26
Ő hozzátartozók tapasztalatait kérte és ehhez sajnos hozzátartozik a fene nagy igazság is ! Hidd el nagyon sajnálom , de akkor is hozzátartozik .Tudod ..lehetne köntörfalazni , amitől egy darabig burokban tudjuk tartani őket , de van értelme ? A nagyapám elmúlt 70 éves , így nála a csodákban már hiába is bíztunk volna ..ezért mertem nyíltan leírni mit élt és mit éltünk át . A szomszédaim meg ..háát ..igen , fiatalon haltak meg , de ezen sem lehet szépíteni . Igen , mint írtam ..vannak csodák és ismerek én is gyógyult rákost nem is egyet , de hazudni nem fogok ...
70. 07b09d4f4c (válaszként erre: 65. - 41fdab80c1)
2012. ápr. 11. 16:09

igen, embere válogatja ezért nem lehet konkrét tanácsot, csak irányvonalat adni a hozzátartozónak


Te találkoztál ezzel a pszichoonkológiai rendeléssel esetleg? Azért lovagolom ezt a témát mert ott biztos, hogy a jó "végénél fogják meg" a témát.


Sajnálom, hogy a lányod kevésbé partner a gyógyulásodban

69. jucusmucus (válaszként erre: 68. - 41fdab80c1)
2012. ápr. 11. 15:01

Ez nagyon gáz, tényleg sajnálom... :(

Az ilyen típusú emberekre mondják, hogy karrierista.

68. 41fdab80c1 (válaszként erre: 67. - Jucusmucus)
2012. ápr. 11. 14:45
Ezt inkább nem részletezném. A lábam miatt nem tudok kijárni a lakásból, de teljes mértékben ellátom magam. Nem is tehetnék mást, mert Ő annyira a munkájának lett a megszállottja, hogy már az is teher lehet, hogy el kéne menni bevásárolni. Nekem kéne őt megértenem, hogy nincs ideje semmire.
67. jucusmucus (válaszként erre: 65. - 41fdab80c1)
2012. ápr. 11. 14:28

Szia Gmarta!

Hogy értetted azt, hogy nem kényeztetett? és hogy gyengédebb módszereket is el bírnál képzelni?

Nem foglalkozott veled? vagy esetleg fárasztotta, mikor panaszkodtál neki?

2012. ápr. 11. 14:18

Sziasztok!

20 éve nagypapám vastagbélrákban hunyt el.

Tavaly két hét különbséggel diagnosztizálták ugyanezt a nagymamámnál (70 éves) és az unokabátyámnál (30 éves). A harminc évest októberben temettük, a nagymamám pedig meggyógyult.

Én pedig rettegek!

65. 41fdab80c1 (válaszként erre: 62. - 07b09d4f4c)
2012. ápr. 11. 14:14

Tudod ez is embere válogatja. Én ami létezik, mindenhol mindent elolvastam, igenis tisztában akartam lenni a helyzettel.

Az én egyetlen gyermekem 42 éves nagy kislány. Túl az első sokkon és az ismételt műtéten, mikor úgy nézett ki, hogy egy ideig még megmaradok, nem mondhatnám hogy kényeztetett. Tény, hogy mindent megvett, amit jónak ítéltünk, ami reményt adhatott, de egyébként szerinte ez egy feladat, amit meg kell oldanom és képes is vagyok rá.

Ilyen hozzáállás mellett az ember tényleg magára van utalva, mert már végül panaszkodni sem mer, mert gyengének tűnik. És ebben meg lehet erősödni, bár ettől gyengédebb módszereket is el bírnék képzelni.

2012. ápr. 11. 14:04

rosszul fejeztem ki magam


arra gondoltam, hogy egyet értek azzal amit gmarta írt



amúgy meg az a véleményem, hogy minden eset és minden beteg más. Valaki jobb ha tudja mi az ábra van akinek azzal teszünk jobbat ha megóvjuk.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook