Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudnál élni önellátó gazdálkodásban? fórum

Tudnál élni önellátó gazdálkodásban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
13. ad65f28ec1 (válaszként erre: 1. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 14. 10:49

Azt hiszem, tudnék így élni. :D

Kertészkedni szeretek, állattartáshoz kéne talán ól, de más minden adott.

Aki szerencsés, most is arra hajt, hogy önellátó legyen: napelemet használ, és egyre többen használják a kútvizet pl. a WC lehúzáshoz, meg ilyenekhez. Inni csak akkor lehetne, ha bevizsgálják. Kezd divatos lenni az is, amikor geotermikus enegriával fűtenek.

Kár, hogy mindez egyelőre a nagyon gazdagok számára megoldható. :(

2009. dec. 14. 10:48
A földműveléshez és az állattartáshoz bizony szükség van pénzre .Ez nem úgy van hogy ingyen adogatják a vetőmagot meg a jószágokat te meg neveld fel.A külföldről behozott áruk lefele kényszerítik az árakat az tart falun állatokat és az művel földet aki megteheti.
11. manul (válaszként erre: 7. - Anka71)
2009. dec. 14. 10:47
Én is sokat álmodozom erről mostanában.Szerintem ez a korral jár.Régebben el sem tudtam volna ezt képzelni!
2009. dec. 14. 10:47
valószínűleg nem.
2009. dec. 14. 10:46
Szüleimnek 90 méter mély kútjuk van, artézi vizet fogtak, szóval nem minden kútvíz műtrágyával szennyezett:)
8. ec882cfc9f (válaszként erre: 3. - E47d027f74)
2009. dec. 14. 10:45
Azt hiszem, az egyetlen elektromos eszköz, amiről nem tudnék lemondani, és nem tudnám kiváltani semmivel, az a méllyhűtő. :(
2009. dec. 14. 10:44

Imádnék így élni. Férjemnek a nagy álma, azt mondta, ha sok pénzt nyernénk, venne egy tanyát. Aztán szél termelné az energiát, kútból lenne a vízellátás. Állatokat tartanánk, növényeket termesztenénk.

(És kb. három hónapban egyszer bejönnénk egy utált hipermarketbe megvenni, amit nem tudunk összehozni).

2009. dec. 14. 10:44
Csak azt látom magam körül: sokan sírnak, hogy mit fognak enni, mert amit kapnak pénzt, az nem elég erre se, arra se. De falun se tart állatot, nem ültet, csak ül az elektromos eszközök előtt, és butul.
5. Burkuska (válaszként erre: 1. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 14. 10:44

Valamennyi pénzre nyilvánvalóan szükséged lenne:vetőmagokat venni,energia,ruházat stb stb.


Amúgy én nem élnék így:)

2009. dec. 14. 10:43
Ez persze azért annyira idealizált lenne, hogy nem szennyezett a kútvíz műtrágyával, és nem kell egy vagyont fizetni az erdészetnek a fáért.
3. e47d027f74 (válaszként erre: 1. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 14. 10:42

az jo az oké.. ez mind szép és tökéletes.. de.. sem a villanyt nem termeled ki a földböl.. sem az egyéb elektromos szorakoztató eszközt.. és valjuk be.. meg vagyunk halva internet nélkül.. pl.


amugy nem rosz ötlet..

2009. dec. 14. 10:41

En imadnek igy elni :)

Igazabol nem is kell a kozepkorig visszamenni, nekem a dednagymamamek meg igy eltek, emlekszem gyerekkorombol. Dolgoztak tavasztol keso oszig a foldeken, nevelgettek az allataikat, sutottek kemenceben a kenyeret es tok jol elvoltak.

En nagyon szeretnek igy elni!

2009. dec. 14. 10:38

Sziasztok!

Most többször is felmerült bennem, hogy az emberek mennyire függnek a pénztől, és mennyire nem tudnak megteremteni maguknak semmit.

Vidéki kertesházban is azt látom, hogy a kert műveletlen, vagy jobb esetben füvesítve van, és ott játszhatnak a gyerekek.

Ha megkérdezném valakitől, hogy mi lenne vele egy lakatlan szigeten hajótörés után, mindenkiből kibújik a lelkes kalandor. A többség jobban ellenne, mint Robinson. :D

De ha ugyanezt a kérdést felteszem úgy, hogy meg tudna-e élni egy kertes házban a földből, pénz nélkül, a többség hülyének néz.

Tényleg akkora lenne a különbség? A magokat elveti, learatja a termést, fát tudna gyűjteni, lenne kút ivóvízzel, lehet tenyészteni állatokat, tyúkot, disznót, oda megy, ahova akar, nincs elzárva a külvilágtól. Szerintem könnyebb lenne így élni, mint egy mindentől elzárt, ismeretlen szigeten, ahol azt se tudja, mi ehető, és vannak kígyók meg pókok.

Tulajdonképpen a középkorban is éltek így emberek milliói, és most is élnek így milliók a szegény országokban.


Tehát arra lennék kíváncsi, ki az, aki el tudná képezlni az életét úgy, hogy nem kap pénzt, hanem magának termeli meg az ennivalót?

Én el tudom képzelni, szerintem megélnénk belőle a két gyerekkel együtt is. Talán még élveznénk is, hogy nem kell munkát keresni, utazgatni, folyton külön lenni a család többi tagjától.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook