Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudnál élni önellátó gazdálkodásban? fórum

Tudnál élni önellátó gazdálkodásban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
43. ec882cfc9f (válaszként erre: 42. - Pomi)
2009. dec. 14. 11:32

:) Szerves trágyát is lehet kapni, fillérekért. :D Komposzt pedig minden háztartásban keletkezik.

A növényvédő szerek biztosan hasznosak, de legtöbbször feleslegesek. A mi répánk se volt kukacosabb, mint annak, aki vegyszerezi, permetezi, műtrágyázza, és szerintem kevebb munkánk is volt így vele.

42. Pomi
2009. dec. 14. 11:29

A bio növénytermesztés annyira nem drága, de a növényvédőszereknek, műtrágyáknak azért elég borsos az áruk. Szerves trágyához pedig állat is kell, ami szintén nem olcsó pld. egy db szarvasmarha.

Egyébként van egy műsor a Deko tv-ben egy gazdálkodás napjait mutatja be. Ha ezt látom nekem is mindig kedvem lenne belekezdeni.:)

A növényekhez már kicsit értek, de állatokat is szeretnék nagyon. Tényleg jó lenne, ha az ember meg tudná valósítani az álmait.

41. ec882cfc9f (válaszként erre: 39. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 14. 11:20

:DDD Egész éltemben falun laktam. Még a férjem is.

Minden évben műveltük a kertünket, még terhesen is kint gurulásztam a vetésben. :D

Azt hiszem, tudom miről beszélek. Most okoskodunk, hogy hol tudnánk állatokat tartani, mert a házhoz nincs ól. :( MÉG nincs. :)

2009. dec. 14. 11:20
Én szerintem tudnék.Falun nőttem fel most városban élek,de nagyon vágyom vissza falura.Kertben imádtam szöszmötölni.
39. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 35. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 14. 11:17
Próbáld ki!!!!!!!
38. ec882cfc9f (válaszként erre: 29. - GreenFairy)
2009. dec. 14. 11:17
Szerintem nem lenne időd unatkozni. :D
2009. dec. 14. 11:16
Nem hogy tudnák!!szeretnék!!Benne szerepel az 5 éves tervemben!
36. ec882cfc9f (válaszként erre: 22. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 14. 11:15

Nekem az a bio a halálom. Az a cseresznye, ami hatalmas, kukacmentes, és szebb, mint a permetezett, nem bio.

Az almáknak is olyan műanyag szállítódoboza van, amiben pont ugyanakkora lyukak vannak, pont ugyanakkora almáknak. Bio a francokat. :(

35. ec882cfc9f (válaszként erre: 20. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 14. 11:14

Nem győzök csodálkozni.

Ezt honnan veszitek, hogy ennyire drága lenne növényt termeszteni?

Gondolj bele: akik a középkorban, meg párszáz éve maguknak termelték, ők se kaptak hozzá havi fix fizetést, és mégis működött.

Nem tudom, hogy miért terjedt el ez ennyire, hogy drága a kertet művelni, és olcsóbb megvenni a multiban, de ez egy hatalmas baromság.

34. ec882cfc9f (válaszként erre: 16. - 3ee957c74d)
2009. dec. 14. 11:12

El is tudod ezt képzelni? :(

Az embereket elnézve: a munkában mindenki csak teng-leng, mert így is, úgy is ingyen van minden. Nem erőlködnének.

A boltban meg mindenki vinne mindent, még a macskák is lazacon meg kaviáron élnének, a gyerek is skót whiskyt inna, és nem mosnák, hanem cserélnék a ruhákat.


Egyébként amit felvázoltál, az a kommunizmus, ami még sehol sem valósult meg.

2009. dec. 14. 11:11
Valószínűleg tudnék. Az emberben többek között az a csodálatos, hogy bármihez tud alkalmazkodni. De nem szeretnék.
32. ec882cfc9f (válaszként erre: 28. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 14. 11:09
A mélyhűtőt szerintem én írtam. De tököt pl hogy lehet elrakni befőttnek?
2009. dec. 14. 11:09
Visszaértem. :D
30. Pomi
2009. dec. 14. 11:08

A mostani válságban, gondolom sok embernek megfordul a fejében az önellátó gazdálkodás.

Akinek már van kertje el is kezdheti:)

Azért ehhez is kell tőke az elején és később az értékesített áruból talán meg lehet élni.

Sajnos mi magyarok elég pesszimisták vagyunk és nem merünk belevágni semmi újba. Ezért marad az álmodozás:) Na meg persze az országunk sem támogat semmiben. Meg kell nézni a magyar gazdák esetét. Az egyik nap olvastam, hogy az almát 11 Ft/kg áron veszik át tőlük. Ez elég elszomorító azt gondolom.

A mai világban ebben az országban teljesen önellátónak lenni nagyon nehéz lehet, de nincs benne tapasztalatom.

2009. dec. 14. 11:07
én meghalnék szerintem kb. de a lakatlan szigeten is. :D azt se tudom, hogy kell fogni a kapát, nem tudom megkülönböztetni egymástól a zöldségeket, az alapvetőeket sem, és különben is unatkoznék szerintem egész nap otthon meg a kertben. de lehet hogy nem, csak egész életemben csak belvárosban laktam kert nélkül meg most egy tízemeletes koliban :D
2009. dec. 14. 11:07

Ki írta a mélyhűtőt?

A nagynéném mindent befőttes üvegben rakott el télire, a gyümölcsöket is, meg a borsót, zöldbabot, a boltban is lehet ilyen konzerveket kapni. Ő még mélyhűtő nélkül nőtt fel. :D

27. ad65f28ec1 (válaszként erre: 25. - Lillacska)
2009. dec. 14. 11:05

Pontosan!

A paradicsomnál mi is kipróbáltuk, hogy rézdrótot szúrtunk a szárába, és tényleg nem lett beteg.

Szomszédbácsi lát el minket a tanácsaival, egy élet tapasztalatával tudja, mit beszél. :D

26. Lillacska (válaszként erre: 22. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 14. 11:04
Teljesen igazad van.
25. Lillacska (válaszként erre: 23. - Anka71)
2009. dec. 14. 11:03
A hipermarketben meg altalaban takarmanyrepat lehet kapni csak aki nem ismeri nem veszi eszre a kulombseget. Es nem mellesleg az ott vasarolt zoldsegek meg gyomolcsok tartositva vannak. Igy nem romlik meg sokaig pl az alma sem.
24. Lillacska (válaszként erre: 18. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 14. 11:01

Tevedes hogy permetezni kell. Vannak kartevok amik az egyik novenyt szeretik a masikat pedig nem es ezeket kell egymas melle ultetni hogy ne tamadja meg a kartevo. Pl a sargarepa koze hagymat meg foghagymat kell ultetni es igy nem tamadja meg semmi a sargarepat. A regi oregek tudtak meg ezeket a trukkoket.


A vetomagot meg nem kell minden evben megvenni mert elteszel a termesbol valamennyit vetomagnak.

23. Anka71
2009. dec. 14. 10:59

Szerintem a lustaságon is sok múlik.

Ismerősöm is családi házban lakik. Sok lett a sárgarépája. Ajánlgatta a szomszédasszonyának (annak ugyanis nem volt,neki füves a kert). Kiszedett egy csomó répát az ismerősöm, jó szívvel kínálta a szomszéd nőnek, annak meg nem kellett, mert "földes, meg kell mosni, stb...."

Jó, mi?

22. ad65f28ec1 (válaszként erre: 18. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 14. 10:58

Régen működött, és mégsem haltak éhen. :D

Ma ezt úgy hívják, hogy biogazdálkodás, és a permetezés és műtrágya nélkül nevelt gyümölcsért kérik el a legtöbbet. :(

Nem használok vegyszereket, és mégis szép minden a kertben. Nem tudom, lehet, hogy csak én vagyok szerencsés.

De ezekkel a műtrágyákkal is úgy vagyok, mint a szoláriummal: valaki elhitette, hogy szükség van rá, és sokan bevették.

21. Anka71 (válaszként erre: 17. - Manul)
2009. dec. 14. 10:57

Mi is, három éve minden nyáron van saját paradicsomunk.

Férjem három éve, "idén még nem ettem normális ízű paradicsomot" felkiáltással vásárolt egy csomó palántát. Azóta igazi, napérlelte paradicsomot eszünk. Még az illata is más. Még be is tuddtam főzni, kb. 70 litert.

20. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 17. - Manul)
2009. dec. 14. 10:56
Ez nállunk is így van én is tarok konyhakertet finom és nem kétséges az eredete nem vegyszeres stb...stb De a befektett pénz meg a munka meg az idő ..........lehet hogy olcsóbban jön ki aki megveszi a multiból.
19. ad65f28ec1 (válaszként erre: 12. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 14. 10:55

Nagyiparban, mezőgazdasági vállalkozásnál ez így van, de háztáji termelésnél nem.

Nem kell hozzá pénz, legalább is nem akkora összeg, mint sokan mondják. Tapasztalat. Egy komoly beruházás kell hozzá: kapát, gereblyét és ásót venni. :)

Mi szoktunk csereberélni a szomszédokkal, pl. a pünkösdi rózsáért kaptam kardvirágot, a paradicsompalántát kaptunk, cserébe adtam sóskát és spenótot, mert annyi lett, hogy nem bírjuk megenni.

A vetőmagok ott sorakoznak a kamrában, a legtöbb növényről lehet gyűjteni.

18. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Ec882cfc9f)
2009. dec. 14. 10:53

én nem. Nem értek hozzá, és túl lusta is vagyok...


de pénz nélkül te sem. A magokat meg kell venni, permetezni kell, mert ha nem, akkor a kártevők eszik meg a ti kajátokat, az állatoknak is kell kaja.

A mai vilában ez a dolog nem működne.

17. manul (válaszként erre: 12. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 14. 10:52
Persze ez így van.De mennyivel jobb az íze a saját nevelésü zöldségnek!Kertes házban élünk,így én minden évben ültetek néhány paradicsom és paprika palántát,plussz tartok friss fűszernövényeket is.Összehasonlíthatatlan az íze a boltival.Nem olyan szép,de sokkal finomabb.
2009. dec. 14. 10:51
Az lenne a jó,ha rendesen bejárnánk dolgozn,de nem kapnánk fizetést,de az üzletekben meg nem kellene semmiért fizetni,....na ez az igazi önellátás:)
15. ad65f28ec1 (válaszként erre: 5. - Burkuska)
2009. dec. 14. 10:51

Vetőmagokat most is lehet gyűjteni, nem kell megvenni. Az állatok is szaporodnak maguktól.

Régen eladták, amiből volt felesleg, és abból vásároltak ruhákat. Igaz, akkor nem egy telet bírt ki a csizma, mint most. :(

14. Meliga
2009. dec. 14. 10:50
Önellátó, persze, csak jöjjőn minden honapban a fix pénz, amivel kifizetem a számlákat, a többit kitermelem.:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook