Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudjátok, hogy módosítani szeretnék a gyes-t? fórum

Tudjátok, hogy módosítani szeretnék a gyes-t? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. máj. 5. 17:08

"Kóka tervbeiben van, hogy rászorultsági állapottól tenné függővé"

a rászorultak jobban élnek mint mi

csak számoljuk ki

ott a cs.p.

a gyet a rendszeres szoc segély egyéb támogatás, 90% utazás ....stb

a bicska is kinyilik a zsebembe

33. 14775640c4 (válaszként erre: 31. - Fb3d790ac9)
2008. máj. 5. 17:06

egyetértek vele de elvből nem küldöm tovább :))

amúgy tényleg elszomorító ez az egész. múltkor is volt egy nagycsaládos a tv-ben és annyit mondott hogy 4 gyerek után 70 ezer szoc segélyt kap.

szóval

nekem a fizetésem sem annyi

én ha most leirnám mit tennék az ilyennel hát...

Hoxa törölne azonnal

2008. máj. 5. 17:04

"Tudjátok, hogy módosítani szeretnék a gyes-t?"



nem

2008. máj. 5. 17:02

Maximálisan egyetértek, ezért továbbküldöm:

Megdöbbentő!

Újabb 400 roma döntött úgy, hogy ha nem kap a miniszterelnöktől ÚJ LAKÁST, akkor elhagyja Magyarországot.

Kérdés: Te kapsz új lakást a miniszterelnöktől??

Pedig te dolgozol, ebből kifolyólag jövedelmed közel felét

odaadod az államnak.

És kapsz valamit érte?

Igen:

- Gyönyörű tűzijátékot

- Autópályát amiért fizethetsz (Önöknek építjük az Ön pénzéből)

- Csodálatos lakáshiteleket (ahol csak 25% a hitel, és ha

minimum 400 000 Ft a havi jövedelmed, van is esélyed egy lakásra)

- És nem utolsó sorban kapsz érte szép, új autókban közlekedő

politikusokat, köztisztviselőket, akiket semmi nem érdekel saját magukon kívül.

Tehát ha lehet ne dolgozz !

- Így előbb utóbb lesz szép Mercedes-ed !

- Lesznek több kilós arany nyakláncaid !

- Kapsz segélyt, még ha Mercedes-szel is mész érte !

- Kapsz ingyen jogosítványt ! (láttatok már romát vezetni tanulni ??? )


- Szerepelhetsz jobbnál jobb műsorokban hogy neked milyen

kurva szar az életed.

- És ami a legfontosabb, kimehetsz Franciaországba, mert ugye

te olyan rohadtul üldöztetve érzed magad. De sajnos az már Európa, és nem biztos hogy ott is megúszod munka nélkül!


Ugye mennyivel jobb nekünk!


Mi elvihetjük gyermekeinket a mi pénzünkbol készült fizetős

autópályán a mi pénzünkből épülő nemzeti színházhoz. Mennyivel jobb ez

mint nekik! Hiszen mi jó van abban, ha kapsz lakást, van autód, és

mindezért még csak dolgoznod sem kell!


Ugye nem!!!!!!


Persze hogy nem !


Kérem tehát hogy senki ne próbálja meg ezeket az embereket

lebeszélni a távozásról. Hadd menjenek! Fogynak.

És talán így a pénzedből nem lesz metálzöld mercedes, arany

nyaklánc. Talán egyszer hozzájutsz egy saját lakáshoz. Talán egyszer az

életben elmehetsz úgy egy hosszabb útra hogy nem kell félhavi fizetésedet

autópályadíjra költened.


Kérlek ha egyetértesz a levéllel úgy küldd tovább; ha nem,

akkor ne.

30. fb3d790ac9 (válaszként erre: 27. - 9e7527505c)
2008. ápr. 25. 19:37

Nekünk sikerült!!!

A többi ne érdekeljen!!!:)

29. 9e7527505c (válaszként erre: 28. - Supin)
2008. ápr. 25. 19:24

Az a helyzet, h az apukát ismerve nem nagyon tudnának mit behajtani.Többször próbáltam megkeresni, már csak azért is, mert a párom a nevére szeretné venni a lányomat, főleg most h jön a közös baba.Sajnos az ő nevén van mert ragaszkodtam hozzá, így utólag már bánom, pedig akkor jó döntésnek tűnt.

Legutóbb mikor sikerült elérni telefonon már azt sem tudta ki vagyok és miről beszélek.

Amit le tudok rakni azt így is lerakom neki.

Valahol már a büszkeségem is visszatart.Egy ilyen embertől nekünk nem kell semmi.

28. supin (válaszként erre: 27. - 9e7527505c)
2008. ápr. 25. 18:51
A gyerektartást én azért behajtanám.Leraknám a gyerek részére. Nagy korában lehet,hogy majd szüksége lesz rá.. Nem tudni előre,hogy mit hoz az élet...
27. 9e7527505c (válaszként erre: 26. - Fb3d790ac9)
2008. ápr. 25. 18:13

Köszönöm:)

Én sem kértem soha segélyt, sőt a gyerektartást sem hajtattam be a "kedves apukán".

Nekem is van azóta egy nagyszerű párom ,Aki sajátjaként szereti a kislányomat és akivel szintén a közös babót várjuk:)

Furcsa h mennyire hasonló sorsok vannak, nem?

Tul. képp. igazán az a bosszantó, h a hozzánk hasonlók, akik tényleg küzdenek és nem másoktól várják a segítséget,nehezen érvényesülnek és sokan megvetik őket/minket.

Azok pedig akik évente szülik a gyerekeket, megélhetés céljából, vígan élnek az állam pénzéből.Vagyis abból a pénzből amit mi kín keservel megkeresünk:(Ez az igazán szörnyű:(

26. fb3d790ac9 (válaszként erre: 22. - 9e7527505c)
2008. ápr. 25. 17:55
Engem is lenéztek,meg kinevettek,de nemérdekelt.Megmutattam,hogy egyedül is megtudom csinálni.Albérletben,ketten a lányommal,24ezer forintunk volt.Muszáj volt meloznom,mert a lakásért havi 45000körülit kellett fizetnem.Nem mentem segélyért,pedig járt volna.Én büszkén megyek végig az utcán,-pedig városban lakom,mindenki tud mindent,-mert egyedül csináltam végig.Mostmár mindenki azt mondja,erös vagyok!Most pedig,boldog vagyok,mert van egy remek párom,aki elfogadta a lányomat,akivel várjuk a babánkat,mi kell ennél több?Megérte!De nem az államnak szülök,hanem magamnak!Hozzáteszem,gyerektartást sem kaptam még az elmult több mint 5 évben,és az államtól sem kértem,hogy fizessenek.Megértem,ami veled történt,együttérzek,mert tudom min mész/mentél keresztül.Nem is az ilyen szülökröl van szó,mert Te is remek Anya vagy!Azok bosszantanak,akik szülnek a világba és nem foglalkoznak semmivel,csak egész honapban azzal,hogy a segélyes papírokat kitöltögessék...
25. 09ca1d3343 (válaszként erre: 24. - 9e7527505c)
2008. ápr. 25. 13:41

Ezek szerint akkor nem eléggé!

Mindig az sír,akinek van...


Különben nem tudom,hogy mi kapnánk - e "csak úgy" valahol egy házat, vagy lakást, aztán nem beszélve a rengeteg segélyről. Nagyon felháborító ez az egész,de nem akarok nagyon belefolyni,mert nincs semmi értelme.


Az egyik faluban egy család kapott egy házat, kertes házat! A családfő télen eltüzelte a kerítést,mivel az önkormányzat nem adott elég pénzt,hogy tüzelőt vegyen...

Szerintem mindenki tudna mesélni ilyen vagy hasonló sztorikat. Sajnos! :(((

24. 9e7527505c (válaszként erre: 23. - 09ca1d3343)
2008. ápr. 25. 13:38

Ezt már én is hallottam.

Mégis ők panaszkodnak legjobban h az állam nem támogatja őket:(

2008. ápr. 25. 13:34

Sziasztok!

Nem olyan régen hallottam egy történetet,hogy egyes kisebbségi tényezők,hogyan tudnak (láss csodát) eltartani 3-4 vagy 5 gyereket is,hogy nem dolgoznak,és nincsenek megélhetési gondjaik! Hát,a drága állam fizeti!

Szóval, a saját gyerekeiket beadják állami gondozásba, a rokon család kiveszi őket,hogy majd ők nevelik címszóval. Közben ezért az állam fizet nekik ugyebár. A gyerekek persze visszakerülnek a saját szüleikhez, a pénz is odakerül,a "jótevő" szülők azért kapnak egy kis pénzt amiért ilyen rendesek,és mindenki jól járt.

A kecske is jól lakott és a káposzta is megmaradt!


Hát,drága sorstársaim ez a nem gyenge!!!


Az én gyerekem is szept.-től megy sajna bölcsibe,már 10 hónaposan beírattam,biztos ami biztos...no comment.

22. 9e7527505c (válaszként erre: 19. - Fb3d790ac9)
2008. ápr. 25. 13:27

Ne haragudj, ezek szerint félreértettem.

Sajnos nekem már elég sok rosszindulatú emberrel volt dolgom.

2008. ápr. 25. 13:09
Ez tök jó. Aztán szüljél 3-4 gyereket, mert fogy a magyar. Vaze. Így is a nők nagy része anyagi okok miatt eggyel kevesebb gyereket vállal, mint amennyit tervezett. Így majd valakinek már -1 lesz.
2008. ápr. 25. 12:58
A nagyobbik lányommal, aki most 8 éves még otthon tudtam maradni három évig. A munkahelyem is megvolt. A picit muszáj betennem a bölcsibe, bármennyire nem szeretném, hisz nincs más választásom. Sajnos rá vagyunk kényszerítve :( Ha nem megyek vissza dolgozni, akkor mehetünk a híd alá. De a bölcsibe már most be kellett íratnom - pedig még csak 14 hónapos, hogy majd, ha betöltötte a kettőt akkor tudjon menni, mert akkora a túljelentkezés. Megkérdeztem a vezetőt, hogy most ennyire sok a gyerek, vagy ilyen kevés a bölcsöde. Annyit mondott, hogy semmivel sem több a gyerek, csak túl kevés a bölcsöde. Azt hiszem ezzel mindent elmondott. Sajnos jól fog jönni az a kis plusz. Bár ne kéne ezt tenni.
19. fb3d790ac9 (válaszként erre: 18. - 9e7527505c)
2008. ápr. 25. 11:49
Nem rólad volt szó,hanem azokról,akik munka helyett szülik a gyereket.Azonos cipöben jártunk akkor,bár én otthon tudtam dolgozni.Nem akartam senkit megbántani,mert mindenki tudja kikröl van szó....????
18. 9e7527505c (válaszként erre: 4. - Fb3d790ac9)
2008. ápr. 25. 11:20

Sziasztok!

Én 19 évesen szültem a lányomat,érettségi után.Nem tudtam dolgozni, mert már jött is a baba. Apuka lelépett, anyukámmal éltünk albérletben.Nagyon nehezen találtam munkát GYES-mellett, bölcsiről nem is beszélve. Jól jött az a kis pénz, és nem azért mert ingyen élő vagyok!Volt h még a pelenkát is csak abból tudtam megvenni!Erre is gondolj!

17. lufi
2008. ápr. 24. 15:15
Volt egy műsor a tévében nem is olyan rég, ahol azt mondták, hogy 2010-től 3 éves kortól lesz kötelező az óvoda.
2008. ápr. 24. 13:55
Ja azt még elfelejtettem,hogy azért ők jobban is élnek,mint mi.
15. timcsa73 (válaszként erre: 8. - Ipi)
2008. ápr. 24. 13:52
ez így van!Mi még nem is szólhatunk semmit.Ausztriában és Németországban is sokkal kevesebb időt lehet otthon lenni a kismanókkal.
14. Szapi (válaszként erre: 6. - G.)
2008. ápr. 13. 21:21

Én is ezt hallottam, hogy ha akarod két év alatt megkaphatsz mindent, ami jár. Cél, hogy a kismama hamarabb visszamenjen dolgozni. Hova???? Hogyan???


Vannak olyan települések, ahol a bölcsibe nincs hely csak várólista. Az óvoda pedig csak 5 éves kortól kötelező, tehát ha ott sincs hely a gyerek 5 éves koráig maradhat otthon. Biztosan vannak olyan anyukák, akik a gyes tetelte után sem tudnak visszamenni dolgozni, mert nem veszik fel a gyereket az óvodába.

13. fb3d790ac9 (válaszként erre: 9. - D@nu)
2008. ápr. 12. 15:57
Én ugy tudom megszüntetni akarják,pont azért mert mi vagyunk az egyetlenek,akik 3 évig otthon lehetnek.Igazából nem értem miért,hisz nálunk,ahova vidékröl is idehordják bölcsibe,oviba a gyereket,sorrazárják be.4 bölcsink van összesen,5-szörös túljelentkezés mindenhol,az ovikat már nem is emlitem.Itt az a borzasztó,hogy szegény gyerek még alig született meg,iratják be bölcsibe,pedig érdemes otthon lenni,hisz akkor tanul a legtöbbet.Igazából engem nem érdekel mi lesz,elveszik vagy marad,én nem ezekre apelláltam mikor gyereket vállaltam,ezek után sem fogom ezt tenni.Szerencsére tudok dolgozni,mindenünk megvan,osztottam szoroztam,jöhet a 2.baba.Csak kérdem én:aki mindezt kitalálta,annak a felesége nem kapja/kapta ugyanezeket a juttatásokat?Igaz náluk nem kérdés a csösz fizuja....
12. G.
2008. ápr. 12. 15:42

Reménykedem benne,de csak reménykedem benne,hogy majdan az én kislányom is élvezheti ezeket az előnyöket.Pontosabban arra gondolok,hogy ő is legalább 2 évet ,de még jobb lenne,ha 3-at maradhatna otthon a gyermekével.Az én véleményem az,hogy a gyermeknek és az anyának is szüksége van erre a 2-3 évre,amit együtt tölthetnek.(És itt most most nem a gyermekeikből élő nyúlszindrómás kissebbségi "díszmagyarokra" gondolok.)

Őszintén remélem,de csak remélni tudom,hogy ezt a 2-3 évet nem veszik el tőlünk.

2008. ápr. 12. 15:34

Akkor ez az oka annak, hogy a képcső vacakol.

Lajosunk megint a nadrágszíjamat akarja huzigálni????


Szokjon már le rólunk!!!

10. d@nu (válaszként erre: 8. - Ipi)
2008. ápr. 12. 15:24
Ez azért kétoldalú, ugyanis nem hiszem, hogy Fr-ban gondot okozna kifizetni a magánbölcsit vagy a bébicsőszt, míg itthon már az is gondot okoz, hogy vállalj-e gyereket, ugyanis nem biztos, hogy lesz miből felnevelni vagy akárcsak lesz hova visszamenni dolgozni.
9. d@nu (válaszként erre: 4. - Fb3d790ac9)
2008. ápr. 12. 15:22
Most akkor meg akarják szüntetni vagy a feltételeit akarják módosítani? :OO Nem mindegy...
8. ipi
2008. ápr. 12. 15:22
Ha abból indulunk ki, hogy sokan nem tudják milyen nagyon támogatva van nálunk a szülés, meg az anyaságiak és az otthoni gyermeknevelés, nem csodáálkoznánk sokmindenen. Franciaországban élő barátnőm mesélte, hogy szülés után 2 hónapig anyuka otthon lehet, aztán oldja meg a szittelését a gyermeknek, mert nem kap semmit, vissza kell mennie dolgozni. Azt hiszem mi vagyunk a közelben az egyetlen ország, ahol ennyire "el vagyunk kényeztetve". :(
7. ec63a7fc29 (válaszként erre: 2. - 7d6d76a2fa)
2008. ápr. 12. 15:04

Volt már olyan, hogy a gyed csak úgy megszűnt, a családi pótlékra pedig csak a hajléktalanok és a minimálbérből élő taxisorőrök és kamionosok voltak jogosultak....1996-tól. Akkor szültem a 3. lányomat.


Nekem az a véleményem, hogy nagyon konghat az az államkassza, vagy valami pénzügyi gáz van, ha ilyenre adnák a fejüket. Mert akkor a születendő gyereklétszám a 0-hoz közelítene, ami egy csomó dolgot váltana ki megint.


Alapítsa már meg valaki a JÓZAN PARASZTI ÉSZ Pártját!!! Nagyon belépnék!!!

6. G.
2008. ápr. 12. 15:04

Nem akarnak megszüntetni semmit,hanem 3 év helyett 2 év alatt kérhetnéd azt ami jár eredetileg.És erre azt a hülyeséget hallottam,hogy mindezt azért,mert van,aki hamarabb szeretne visszamenni dolgozni mint 2 év.Aminek ugye nem sok értelme van,hiszen ha munkába is állsz mielött letelik 3 év,a fizu mellé megkapod a gyerek utáni járandóságot.Naa meg ki akar hamarabb visszamenni?:-)))

De már itt is az újabb probléma:nincs hely a bölcsiben,mert ugye ez a sok okos bezáratta őket.A nagyszülök 65 éves korukig munkakötelesek.(a nyugdijkorhatárt csak emelni akarják)Sitterre nem futja,mert olyan jól még nem élünk.Akkor ki vigyáz a gyerekre?

2008. ápr. 12. 15:01
Valóban nem kacsa, tényleg szó van arról, hogy a hároméves gyes/gyed-et le akarják csökkenteni 2 évre... Mindeközben meg ovodákat meg bölcsödéket zárnak be, s ezek utóbbiak ráadásul túl vannak zsúfolva...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook