Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki hogyan kell kiszámolni a fűtést?(távfűtés) fórum

Tudja valaki hogyan kell kiszámolni a fűtést?(távfűtés) (tudásbázis kérdés)


4. jstefan (válaszként erre: 1. - Babyke21)
2011. ápr. 18. 20:27

A lakás hőmennyiségmérőn leolvasott KWh-t át kell számolni GigaJoule-ba ,és ha társasházban laksz hozzá kell adni a veszteséget, és a közös helyiségek ,folyosó,lépcsőház tulajdoni hányadra jutó hőmennyiségét.

1 GigaJoule=277,778KWh vagy 1 KWh=0,0036 GigaJoule hőmennyiség.Társasházakban az SZMSZ szerint a közös képviselőnek kell a lakásra jutó fűtési költséget felosztani a tulajdoni hányad arányában,és azt a tulajdonosokkal kötelezően közölni kell.

3. 53dfddad18 (válaszként erre: 2. - Babyke21)
2011. ápr. 17. 16:00

A vízórás hőmennyiségmérő GJ-ban (gigajoule) mér, azt kell megszorozni a hődíj egységárával, és hozzá kell adni az alapdíjhoz.


A radiátorra szerelt un. költségosztó már nehezebb ügy...

2011. ápr. 17. 14:59

Sziasztok,remélem tud valaki segíteni.Albérletben lakunk a párommal és szeretném tudni hogyan számolhatom ki mennyi lesz a fűtésszámlánk kb.Minden hónapban rögzítem a lakásban lévő órák mérőállását,hogy tisztán lássam mire és mennyit fizetünk és ha elszámolásról van szó mennyit kapunk vissza.Az ívóvízdíjat és az áramot megtaláltam a neten,de sajna a fűtés számla kiszámítását sehol nem találtam:(Fűtésmérős lakásban lakunk és távfűtés van.

Előre is köszi a válaszokat.

2011. ápr. 17. 14:56
Tudja valaki hogyan kell kiszámolni a fűtést?(távfűtés)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook