Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tud valaki segíteni Londonban állást találni? fórum

Tud valaki segíteni Londonban állást találni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
56. MelisUK (válaszként erre: 52. - Andorina)
2009. ápr. 16. 13:42

Mondom, tényleg üzend meg neki, hogy nyomtasson ki vagy fénymásoljon rengeteg példányt az önéletrajzából és járja a várost, menjen be minden étterembe, pub-ba, próbálkozzon mindenfélével. És ha tényleg munkát akar, akkor ne írjon be nagy végzettséget, mert akkor túlképpzett. Én is az vagyok, a diplomát jobb nem beírni egy mosogatós munkához. :P De azt, ha valaki diák, azt szeretik, a diákok könnyebben kapnak munkát.

Írja bele mindenképp az önéletrajzába, hogy milyen képességei vannak mindig az adott munkakörhöz igazítva. Pl ha pincérnek jelentkezne, akkor ilyesmiket, hogy:

- nagyon jó vendég kiszolgáló képesség,

- jó pénzkezelési és kassza kezelési képesség,

- megbízható,

- képes csoportban dolgozni és egyedül is,

- nagyon keményen dolgozik,

- fogja továbbképeztetni magát és új képességeket tanulni,

Valami ilyesmiket írjon, mindent, ami az adott munkához kapcsolatos.

És persze nagy valószínűséggel csak akkor fogják fölvenni, ha már csinálta azt a fajta munkát, amire jeletkezik, azaz lenni kell referenciájának a korábbi munkaadójától (aki brit), hogy föl lehessen hívni leellenőrizni, hogy milyen munkaerő. Enélkül szinte lehetetlen munkát találni. És ha fölvesznek pl pincérnek, akkor nehéz utána mást találni, főleg a mostani helyzetben. Ha szerencséje van, akkor fölveszik referencia nélkül is, de csak akkor, ha tényleg nagyon kell az ember és nincs más jelentkező.

55. Fiatal nő (válaszként erre: 53. - MelisUK)
2009. ápr. 16. 13:34

Itteni árakhoz képest az még egész jó. Nem szabad telhetetlennek lenni. :-)

(Jó, mondjuk Anglia azért drágább bír lenni, mint Magyarország. :-))

54. andorina (válaszként erre: 53. - MelisUK)
2009. ápr. 16. 13:34
Remélem, igazad lesz. De addig, amig helyre nem áll a rend, hogyan lehet átvészelni? Haza kell jönni????
53. MelisUK (válaszként erre: 51. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 13:31

Én nem olvastam róla hiteles infókat, csak a rádióban levő híreket hallgatom reggelizés közben. Remélem, hogy tényleg egész hamar helyreáll a rend, mert ez már tarthatatlan, hogy milyen állapotok vannak.

A párom is hónapokig napi 30 fontért dolgozott, mire végre emeltek a fizetésén és bejelentették.

Én meg ott is hagytam a bangladesi éttermet, amint a hotelba fölvettek, mert 6 órára 20 kemény fonttal szúrták ki a szemem, plusz két személyre étellel. A kajcsi mondjuk nagyon jó volt, azt vihettem haza, amit csak akartam, minden friss volt és tényleg hatalmas adag. De hetente kétszer kellett csak mennem, pénteken és szombaton, szóval a heti keresetem a 12 órára kemény 40 font volt, mikor a minimálbér 8 órára 40 font körül van - levonva a taxot, NI-t.

52. andorina (válaszként erre: 48. - MelisUK)
2009. ápr. 16. 13:27
Köszi a sok jó tanácsot. Igen, így nehéz segíteni, hogy itthon vagyok, főleg csak így hallomásból ismerem az ottani jelenségeket. Mivel ezen az oldalon vagyok, gondoltam megpróbálom, hátha valami csoda történik...
51. haaeen (válaszként erre: 49. - MelisUK)
2009. ápr. 16. 13:21
én olvastam pár hitelesebb elemzést, azok nem ilyen derűlátóak. de inkább neked legyen igazad :)
50. MelisUK (válaszként erre: 48. - MelisUK)
2009. ápr. 16. 13:17
De itt is csak részmunkaidőben dolgozom, mert mindemellett tanulok.
49. MelisUK (válaszként erre: 47. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 13:17
A rádióban 1-2 hónapja folyton ezt rebesgették a Tay FM-en, hogy annak ellenére, hogy itt lett a legtöbb munkanélküli Nagy-Britanniában, mégis a válság itt fog a leghamarabb befejeződni, ez év végén. Más országokban, mint pl Mo sok sok évig gond lesz még.
48. MelisUK (válaszként erre: 46. - MelisUK)
2009. ápr. 16. 13:15

Azért ajánlom, hogy személyesen menjen próbálkozni, mert ha akár a jobcenre oldalán, akár a gumtree-n, akár bármelyik álláshirdetős oldalon keres, azokra az állásokra sok százan jelentkeznek, kb a hirdetés feladása után 1-2 hónap múlva fogják lezárni a jelentkezést, utána válogatnak a jelentkezők közül, kb 5-10 embert behívnak interjúra és azután kb egy héttel szólnak, ha fölvettek.

Személyesen próbálkozva meg akár aznap vagy másnap is munkába lehet állni, ha épp kell az ember.

A bangladesi étterembe engem is úgy vettek föl pincérnőnek részmunkaidőbe, hogy már aznap kezdhettem volna, csak nem volt hozzá fehér ingem, fekete szoknyám és fekete cipőm, így másnap kezdtem.

Aztán fölvettek egy hotelba is házvezetőnőnek, ott is ahogy jelentkeztem, aznap este visszahívott a nő és fel is vett. Pont aznap mentek interjúra mások is hozzá, akik a jobcentre honlapján látták a hirdetését. Én meg ahogy megláttam a hirdetést, egyből leszaladtam, mivel öt percre van tőlünk az a hotel. Mondta a tulaj, hogy épp ma várja a többieket, de majd du 5 után hív, hogy hogy döntött. Szerencsére engem választott, nekem tapasztalatom is volt a munkához és pl amelyik hotelban 2 éve nyaralt Cipruson, én előtte ott dolgoztam a bárban, ott készítettem koktélokat. Szóval szimpi lettem neki és engem vett fel. És még csak nem is minimálbért fizet nekem és ha esik az eső vagy erősen fúj a szél, akkor az öt perces hazasétám helyett hazahoz kocsival. Volt törökben is nyaralni, hozott nekem ajándékokat is. Nagyon jól megvagyunk. :D

47. haaeen (válaszként erre: 46. - MelisUK)
2009. ápr. 16. 13:15
"év végére minden rendben lesz" - melyik év végére?! mert hogy nem az idei év végére, az tuti.
2009. ápr. 16. 13:07

Nem véletlen, hogy most nem tud munkát találni. Te otthonról nem fogsz neki munkát találni, neki kell intézkednie személyesen. Járnia kell a városban mindenfelé, mindenhol otthagynia a CV-jét, azaz az önéletrajzát. Mindenhol kérje egyenesen a főnököt, hogy vele akar beszélni. És még így is lehet, hogy hosszú hónapokon keresztül munkanélküli lesz, mert nagyon sz@r most a helyzet egyész Nagy-Britanniában. A válság végett itt lett a legtöbb munkanélküli!!! Pl a megyében, ahol én élek egy hónapon belül több mint 180ezer embert küldtek el. Most nem ajánlatos kijönni, most utálják a külföldieket, hisz még az itt lakók is munkanélküliek. És persze nem a külföldit fogják most fölvenni, hacsak nem vállalja el a munkát semmi pénzért. Tudom, mert én is kint élek. 5 hónapig napi 8 órában kerestem részmunkaidős munkát, mire végre nagy nehezen találtam egy pincérnői állást egy étteremben a minimálbér feléért órabérben. Szóval az egész totál feketén, de örültem, hogy végre lett valami meló.

De ha már kint van, akkor nézegesse a gumtree.com oldald és a jobcentre.gov.uk oldalt, ezeken rengeteg álláshirdetés van. De az emberek zöme már odáig jutott, hogy minden lehetséges munkára, amit csak meghirdetnek, arra jelentkezik. Napi 40-50 munkára is elpostázzák az önéletrajzot az emberek, amihez természetesen kézzel írott levél is párosul, hogy miért őt vegyék fel. Nehéz most, tényleg nagyon nehéz. Két héten belül nem feltétlenül fog munkát találni, hiszen már a britek is elvállalják a mosogatói állást is, hogy legyen miből ételt venni!

Bár mondjuk városa válogatja, én eddig úgy tudtam, hogy Londonban könnyű ilyen pincér vagy mosogatói állást találni. De hamarosan lefut ez a fránya válság dolog, állítólag év végére minden rendben lesz. Végre valahára.

2009. ápr. 16. 13:03
neten nagyon sok munka van,o nincs internetközelbe?
2009. ápr. 16. 13:02
bármi érdekelné
2009. ápr. 16. 12:55
Minek van kitanulva a ferjed?nezek vlmi munkat neten..
42. andorina (válaszként erre: 36. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 12:34
Megnézem, köszi. Te mit dolgozol Angliában?
41. 6ebf587766 (válaszként erre: 39. - Andorina)
2009. ápr. 16. 12:34

Hat meg egy honapot varjon hatha talal..attol fugg anyagilag hogy all.

Vagy jojjon haza,lehet itthonrol hamarabb talal munkat kettotoknek is,nem?pl irodan keresztul.

40. andorina (válaszként erre: 38. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 12:33
hát igen. Gyerek még nincs. Így nehéz is lesz:-)))
2009. ápr. 16. 12:31
szerintetek meddig érdemes próbálkozni?
38. 6ebf587766 (válaszként erre: 37. - Andorina)
2009. ápr. 16. 12:29
Hat elhiszem,nem lehet neki jo tavol a hazajatol,toled nemtudom gyerek gyerekek vannak-e.Munka nelkul.De csak talal vlmit.
2009. ápr. 16. 12:28
el is van csüggedve rendesen
36. haaeen
2009. ápr. 16. 12:28
totaljobs.com
35. 6ebf587766 (válaszként erre: 31. - Andorina)
2009. ápr. 16. 12:25
Japánul is?ez igen.
34. haaeen (válaszként erre: 31. - Andorina)
2009. ápr. 16. 12:25
hát, nem lehet akkor könnyű neki :( sajnálom. kifogytam az ötletekből (így, hogy nem Londonban élek, még nehezebb ötletelni), de remélem valamit csak talál.
2009. ápr. 16. 12:24
És mit dolgozol?
32. andorina (válaszként erre: 30. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 12:24
Hát tényleg szerencséd volt!! Ilyen mázli kellene a férjemnek is:-)))
31. andorina (válaszként erre: 28. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 12:23
úgy tudom, nem. Tegnap kérdeztem tőle, azt mondja, annnyira be vannak még azok is telítve. Volt egy próbamosogatáson egy japán étteremben, bizakodó volt, hogy legalább oda felveszik..., de nem jelentkeztek, pedig japánul is tud egy kicsit beszélni.
30. haaeen (válaszként erre: 29. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 12:21
nekünk nagy mázlink volt - a volt munkahelyemen bejelentettem, hogy jövök Angliába, csak még nincs melóm, erre az egyik kollégám szólt, hogy az egyik ismerőse most jön haza a férjével egy tuti helyről, felvettem velük a kapcsolatot és most az ő volt lakásukban lakunk, munkahelyükön dolgozunk. :)
29. 6ebf587766 (válaszként erre: 27. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 12:15

Tudom igazad van..

Te hogy mentel ki?

28. haaeen (válaszként erre: 21. - Andorina)
2009. ápr. 16. 12:15

igen, de ott olyan "igazi" ajánlatok vannak cégektől, akik tényleg munkaerőt keresnek.

se meki/domino pizza/ étteremben mosogató állást sem talál?

27. haaeen (válaszként erre: 24. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 12:13
csak jótanács: semmiképp ne gyertek ki úgy, hogy nem beszélitek a nyelvet!!! (csak gondolj bele, otthon ki alkalmazna pl. egy románt, aki egy kukkot sem beszél/ért?!) amúgy tényleg kevés most a munka, érződik a válság, nem kicsit + erősödik az EU-s munkavállalókkal szembeni negatív hangulat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook