Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Trappoló felső szomszéd - nonstop fórum

Trappoló felső szomszéd - nonstop (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
76. Mézes-Krémes (válaszként erre: 74. - L.luiselotte)
2022. febr. 7. 15:50
A fűnyírással az a baj, hogy poros lesz az ablakuk. Erre meg nem tudunk tekintettel lenni, hiszen a füvet le kell nyírni nyáron, különben megesz a gaz. Mondjuk őket is megenné, közös a kert.....
75. Winter (válaszként erre: 74. - L.luiselotte)
2022. febr. 7. 15:41
Így is lehet.
2022. febr. 7. 15:35

Mi családi házban tekintettel vagyunk a szomszédainkra, az udvarunkra néz a konyhaablakuk, amikor nyitva van behúzunk a házba, nem hallgatózunk, füvet sem nyíru, tüzet gyujtani meg amúgy is szabálysértés.

( macska nem tartja tiszteletben, ő azonnal beugrik a nyjtott ablakon, néha lop is a főztjükből )

73. Winter (válaszként erre: 72. - Mézes-Krémes)
2022. febr. 7. 15:32
Itt a szándékos zavarásról van szó. A főzés normális dolog, de szerintem az nem, ha valaki hajnalban trappol időközönként úgy, hogy tudja mit vált ki vele.
72. Mézes-Krémes (válaszként erre: 71. - Winter)
2022. febr. 7. 15:28

Na és mi van azokkal az emberekkel, akik úgy gondolják, hogy rájuk mindenki legyen mindig tekintettel, de ők soha senkire nem azok? :)


Én tekintettel vagyok, viszont a főzésről pl. nem fogok lemondani. És szerintem nem is kell.

71. Winter (válaszként erre: 70. - Amaunet)
2022. febr. 7. 15:25
Gondolom te sem arról vagy híres, hogy "legyünk tekintettel másokra is".
70. Amaunet (válaszként erre: 54. - Winter)
2022. febr. 7. 15:11

Jah! Mert a megfogalmazásodban nem utaltál arra, hogy kire/kikre is vonatkozik a megállapításod.

Mivel senkihez sem intézted a szavaid csak "bedobtad" a közösbe, a fórumozók, akik nem a fi-val értenek egyet érthették félre is, magukra is a becsmérlő szavaid.


Szóval nem csak nekünk kéne szöveget értelmezni, hanem másoknak is indulatok, becsmérlő szavak nélkül fogalmazni egy nyilvános fórumon.

69. Mézes-Krémes (válaszként erre: 67. - Winter)
2022. febr. 7. 14:57
És ki beszélt itt direkt bosszantásról. Mi van akkor, ha valakit minden IS bosszant?
68. Mézes-Krémes (válaszként erre: 65. - 55Judit)
2022. febr. 7. 14:56

Én kicserélném a kopogós papucsomat. :) Ez nem is lenne kérdés. Viszont vannak bizonyos embertípusok, akikhez bárhogy is akarsz, nem tudsz jól alkalmazkodni, mert minden IS zavarja, és a legjobb az lenne a számára, ha megszűnnél létezni... Én csak erre szerettem volna rávilágítani.


Pl. szólt a glettelésért is, hogy fejezzük be a "kaparászós" hangot, AZONNAL. :)

67. Winter (válaszként erre: 64. - Mézes-Krémes)
2022. febr. 7. 14:30
Az nem empatikus, amikor valaki direkt bosszantja a szomszédot, és orgazmusa van, annyira élvezi.
66. vivo44 (válaszként erre: 23. - Aszparagusz)
2022. febr. 7. 14:29

Értelek.

Akkor kérjen birtokvédelmit, ahol majd ha bemérik a zajokat, akkor jól kinevetik, esetleg kiközösíti a társasház, s még viselheti a költségeit is.

Azt javaslom, akkor hívasson össze lakógyűlést, ahol megbeszélheti az összes lakó a trappoló családdal a problémát és ha sokakat zavar, akkor lehet lépni az ügyben.

Mindennek meg van a szabályszerű eljárása.

De akár vehet fotúszőnyeget is a delikvens családnak és akkor nem hallja őket.

A hányásra nincsen javaslatom, de azt gondolom, hogy ebből kiderül, hogy a társasház alul szigetelt!

Ezt pedig nem fogja megoldani egy birtokvédelmi eljárás.

A társasház azt jelenti, hogy tásaságban élünk és toleráljuk a különböző helyzeteket.

65. 55Judit (válaszként erre: 64. - Mézes-Krémes)
2022. febr. 7. 14:28
A felújítás egy teljesen természetes emberi dolog. Aki ez ellen ágál, az eleve nem normális. A felújítás nem az a kategória mint a kopogós papucs amit egyszerűen ki lehet cserélni a jó szomszédság kedvéért.
64. Mézes-Krémes (válaszként erre: 58. - Winter)
2022. febr. 7. 14:24

A felettünk lakót zavarja a madárcsicsergés. Reggel az is, amikor elindulunk az autóval. Mert hangja van. Zavarja a fűnyírás, mert poros lesz az ablaka.

2 éve fel kellett újítani a lakásunkat, ami bazi nagy zajjal járt valóban, kb. 4 héten keresztül. Viszont előre szólva lett nekik, és természetesen csak emberi időben zajongtunk. Mégis a dühtől remegve, őrjöngve jött hozzánk naponta egyszer, hogy azonnal fejezzük be amit csinálunk. Mi erre az intelligens és empatikus megoldás szerinted? Felfüggesztem a felújítást, és élek a burkolat nélküli csupasz falak között, mert őt zavarja a hang? Én a kiröhögést választom inkább. Nem járunk autóval, kilőjük a madarakat, és leszokok a főzésről meg a fűnyírásról? :) Az a baj, hogy én nem tudok nem érzéketlenül állni ezekhez a problémákhoz. De biztosan velem van baj.


Anno az exem akart rászólni a két gyerekre, akik a műanyag nyuszismotorral fel-alá robogtak az ablakunk alatt, nevetgélve. Csak ott volt olyan felület, ahol rendesen tudták tolni magukat a nyuszin. Mondtam neki, hogy meg ne merje zavarni őket. Had nyuszizzanak. Szép idő van, gyerekek, élvezik a motorozást. Ne vegye el tőlük, hanem viselje el, kösse le magát, mert közösségben van, ahol gyerekek is laknak. Ez az empátia számomra. Egymásra való odafigyelés, és egymáshoz való alkalmazkodás, elfogadás.

63. 55Judit (válaszként erre: 60. - Winter)
2022. febr. 7. 14:22
Szívás. Előre nem lehet mindent kivédeni szerintem se, de van amit igen. Azt pedig ha tudom hogy engem irritálnak mások zajai, üvöltözései, stb, eleve nem költözöm olyan helyre ahol túl közel élnek egymáshoz az emberek. Pl. én társasházba biztos nem költöznék, mert tudom hogy a hülyékkel kell harcolni, és belőlük van a több. Az én tűrési küszöböm pedig elég alacsony.
62. Winter (válaszként erre: 61. - 55Judit)
2022. febr. 7. 14:20
Ez az a hozzállás, ami intelligens emberre vall.
61. 55Judit (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2022. febr. 7. 14:18

nem kell azért túlzásokba esni. Senki nem várja hogy a szomszédja repülve közlekedjen. De valószínű mindenki tudja hogy létezik olyan szobacipő, mamusz és papucs is ami nem kopog. Egy intelligens, jó szándékú ember igenis gondol a szomszédjára is.


Itt, kertes házban is alkalmazkodunk egymáshoz. Pl. ha látom hogy szomszéd hálószobáján le van húzva nappal a redőny nem nyírok füvet, mert tudom hogy éjjel dolgozott, nappal alszik.

Aki ősszel szokott égetni a kertjében, akkor gyújt tüzet mikor nem a házak felé fújja a szél a füstöt. stb.

Szóval intelligens ember alkalmazkodik.

60. Winter (válaszként erre: 55. - 55Judit)
2022. febr. 7. 14:17

Valóban, elég szomorú, hogy még a bácsi lett meghurcolva. A törvény leginkább a gazembereket védi.

Az rendben van, hogy jobb, ha feltérképezi az ember, hogy hová, milyen lakók közé költözne. De mi van, ha melléd költözik alkalom adtán egy zajongó, bulis "emberke"?

2022. febr. 7. 14:13

FI !füldugóra még nem gondoltatok ?


Amikor a gyerek szobájából üvölt a zene, én bizony használok.

58. Winter (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2022. febr. 7. 14:12
Először tanuljatok szöveget értelmezni. Aztán, ha szorul belétek majd valamikor empátia, akkor térjünk vissza a témára.
57. Winter (válaszként erre: 52. - Mézes-Krémes)
2022. febr. 7. 14:09
Azért alpári, mert valószínűleg direkt, bosszantásból csinálja.
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 50. - Winter)
2022. febr. 7. 14:09
Igen, sajnos nagyon sok az érzéketlen ember, aki csak a saját igényeit tartja szem előtt, és még azt is megszabná, hogy a szomszéd hány órakor hányjon a saját WC-jébe. Szégyen és gyalázat, hogy már az is alpárinak számít, aki nem repülve közlekedik a lakásában.
55. 55Judit (válaszként erre: 50. - Winter)
2022. febr. 7. 14:07

Hab a tortán, hogy még a törvény is a primitív, viselkedni nem tudó, kártékony egyéneket védi. Ott van pl. a bácsi, aki sehogy nem tudta megvédeni a gyümölcsösét a tolvajok ellen, a feljelentés se ért semmit, mire ő végső elkeseredése okán áramot vezetett a kerítésébe. A tolvajokat megvágta, de a bácsi lett felelősségre vonva. Az jól van hogy nem szabad ilyet csinálni, de lopni se szabadna!!! Ha nem fogdossuk mások kerítését nem mindegy hogy van benne áram vagy nincs?


Szóval alaposan meg kell fontolni hova költözünk. Igényeink szerit előre fel kell mérni a terepet. Tudom, előre nem mindig tudható hogy zörög vagy őrjöng a leendő szomszéd, de azt tudjuk, hogy mennél közelebb vannak egymáshoz a családok, annál idegtépőbb lehet az élet, annál nagyobb a súrlódásveszély.

54. Winter (válaszként erre: 53. - Amaunet)
2022. febr. 7. 14:07
Az a primitív, érzéketlen, aki lesz.rja mások problémáját, és csak neki legyen jó.
2022. febr. 7. 14:03
És miért "primitív, érzéketlen "embert"", aki a véleményét le meri írni?
52. Mézes-Krémes (válaszként erre: 50. - Winter)
2022. febr. 7. 13:57
Miért alpári a szomszéd? Mert mászkál a lakásában, és hallatszanak a léptei? :)
51. Mézes-Krémes (válaszként erre: 48. - PöttyösPanka)
2022. febr. 7. 13:52

Az igen. :D Micsoda problémák, kéremszépen!


Kényes egy téma ez, és közel sem fekete-fehér... Ugyan ez a szomszéd képes hajnal 5-kor kalapálni a szőnyegét a teraszon. Érdekes, azt lehet, neki lehet. :)


Panelban vagy társasházban vannak átszűrődő zajok, és sokszor szagok is, amikor a másik főz. Tudni kell alkalmazkodni, és elviselni egymást. Vidéken ez nincsen. Ott a kakas kukorékol, meg folyton füvet nyírnak, fűrészelnek valamit, sütögetnek az emberek, stb. Ez az élet.

50. Winter
2022. febr. 7. 13:48
Te jó ég! Ennyi primitív, érzéketlen "embert"! Ezért tart itt a világ. A békés, normális lakó a hibás?! Joga van eltűrni az alpári szomszéd viselkedését, mi? Szégyen és gyalázat, hogy egyeseknek ez az értékrend.
2022. febr. 7. 13:47

Fölöttem évekig egy fiatal pár lakott. Soha, semmilyen zaj nem jött le tőlük. Vidékre költöztek és egy idős néni vette meg a lakást, aki bottal járt.

Első alkalmakat követően, mikor zavart a kopogása, hogy húzogatja a székeket felmentem hozzá egy tálca süteménnyel köszönteni, mint új beköltözőt. Megbeszéltük.

Vettem a székekre tappancsokat és egy hosszú, gumírozott szőnyeget az előszobába (ott kopogott, mikor jött-ment a szobából a konyhába). Azóta is jó viszonyban vagyunk.


Fi., ha birtokháborítási eljárást indítasz, akkor nem csak a lakásodban fogják mérni a zajt, hanem a szomszédaidnál is, a környezeti zajokat is és ehhez viszonyítva állapítják majd meg, hogy indokolt-e a panaszod. Lehet, hogy napjában többször kijár majd egy szakember mintát venni, de lehet, hogy készüléket telepítenek.

Ha nem tartják indokoltnak a panaszod (gondolom) az eljárás költségeit valakinek meg kell majd fizetnie.

48. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Mézes-Krémes)
2022. febr. 7. 13:24
A koliban is volt egy srác, aki arra panaszkodott, hogy a k.va madarak felébresztik. Az ő szobája az épület legcsendesebb zugában volt. A többi 900 ottlakó embert sosem zavarták a madarak, mert az ablak alatt elzúgó villamostól úgysem hallották.
47. Mézes-Krémes (válaszként erre: 34. - Channa*)
2022. febr. 7. 13:11
A felettünk lakó csajt még a madárcsicsergés is zavarja. Egyszer arra is panaszkodott. Nem tud aludni, mert hajnalban ébresztik őt azok a kuva madarak. :DDDDDD Vannak tipikusan idegileg gyenge emberek, akik állanódan sírnak, panaszkodnak valamin. Sokszor a közösségre, ami szerintük nem tartja tiszteletben a szabályokat. Közben valójában észre sem veszik, hogy ők maguk a totál alkalmatlanok arra, hogy közösségben létezzenek.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook