Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tinilányból anyává lenni és mindezt egyetlen férfi mellett… fórum

Tinilányból anyává lenni és mindezt egyetlen férfi mellett… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tinilányból anyává lenni és mindezt egyetlen férfi mellett…

1 2 3 4 5 6 7
62. Zsu77 (válaszként erre: 61. - Gica6)
2010. márc. 22. 14:08
Beindult a verkli, csak óvatosan! Szép napot Neked is!
61. Gica6
2010. márc. 22. 13:39
Kezdődik a délutánom. Első leány megy -természetesen a város másik végébe- társastáncra. Aztán irány a két másik iskolásért, bölcsibe is, majd vissza táncra a lányért. Vacsorafőzés, fürdetés...mit hagytam ki? További szép napot mindenkinek! Este vagy holnap jövök.
60. toth0816 (válaszként erre: 41. - 116212323c)
2010. márc. 22. 13:30

De jó akinek ilyen egyszerű az élete én 2 aktiv kislegénnyel vagyok idehaza.Mindenre van időm,de elég keményen és nehezen hozzáteszem,az egyik fiam 3,5 éves a másik 28 hónapos és a séták sem mindig egyszerűek,a lakás tisztántartása mindennél fontosabb amikor csusznak másznak és még a védőnő is ugy jön be hogy megkérdezi nem gond ha nem veszi le a cipőét,na én persze rávágom nem,de amikor elmegy bizony fogom a felmosó vödröt és a fertőtlenitőt(ez van a higéniára adni kell,nem tudni miben járt a cipője)és mégis jut időm a 2 fiamra persze ők már keveset alszanak jó ha napi 2 óra jut nekem a dolgaim elvégzésére.

Ja és hozzá teszem a férjem külföldön dolgozik és egyedül küzdünk mindennel,és megy minden a maga rendjén,nem görcsölök de minden toppon van.Majd te is rájösz milyen fontos szerepe van hogy minig tiszta legyen a lakásod ha már a picid mászik és mindent megkostol.

59. Zsu77 (válaszként erre: 55. - Gica6)
2010. márc. 22. 13:16

6 ember után takarítani, 6 embernek főzni stb.....

Szerintem sem vethet meg senki. Nem egy gép vagy, de még egy gépnek is kell karbantartás!

58. Zsu77 (válaszként erre: 51. - 35c81b79eb)
2010. márc. 22. 13:12
Micsoda kép jelent meg előttem: Gyerekek udvaron játszanak, a kislány játék közben megszerzi apa fűnyíró olajozóját és dekormintákat fest anya frissen terigetett lepedőire, miközben anya már sikeresen kiásta a virágládákba rejtett játékokat:)))))
2010. márc. 22. 13:10
ez a cikk annyira egysíkú, hogy szóra sem érdemes...
56. 9242a6388c (válaszként erre: 55. - Gica6)
2010. márc. 22. 13:09
Senki nem vett meg!:D!
55. Gica6
2010. márc. 22. 13:05
Mindannyian mást hozunk otthonról pl. Az én anyukám alárendelte magát a családnak, háztartásnak. Rendesen elhanyagolta magát. Szenvedett is tőle. Én pl ezt nem akarom.Lassan már szégyenlem magam, mert másképp gondolom, mint jópáran. Mindamellett, mint írtam, egyedül vezetem a háztartást-párom dolgozik sokat. 4 gyereket fuvarozok ide-oda, legjobb barátom lett délelőttönként a porszívó. Meg a felmosó.És így tovább.Akkor sem hagyom el magam, mert az nem én lennék. Vessen meg, aki akar.
54. 9242a6388c (válaszként erre: 52. - Mikebubu)
2010. márc. 22. 13:04
Jól csinálod...tapasztalt vagy, ennyi.:o)
2010. márc. 22. 13:02

Szerintem nincs semmi baj a

fóruminditóval...általában a gyerek két-három éves lesz, az anyák egy részénél előjönnek ezek az érzések...akinek kisebb a gyereke az még nem érzi, illetve nem biztos, hogy mindenki megéli.

Már elfáradt, izzad, minden értelemben...pár hónapos babával az ember még lubickol....aztán már nem annyira...

De ez így normális, szerintem ne vonjuk kétségbe más érzéseit, hanem fogadjuk el. Esetleg tanuljunk belőle...:D

52. mikebubu (válaszként erre: 49. - 9242a6388c)
2010. márc. 22. 12:59
Igyekszik az ember lánya:O)
51. 35c81b79eb (válaszként erre: 46. - Gica6)
2010. márc. 22. 12:58

Most már két éve mi is kertesházban lakunk! :)

Igaz most lépcső nincs, de van egy bazi nagy terasz, udvar. :)

De ez már egyszerűbb, mert kijönnek velem a gyerekek is, aztán játék közben én csinálom a dolgom.

Picit nehezíti a dolgot, hogy a nagylányom nagyon "kreatív", tehát minden percben lesni kell, mert érdekes ötletei vannak, amiket meg is valósít. :)

A párom pedig néha lenyírja a füvet. :))

50. mikebubu (válaszként erre: 47. - 416b7aa963)
2010. márc. 22. 12:56
Nem vitázni akarok, de én ugyanazt csinálom mint te de 3 gyerekkel. Egy 3 hóssal, egy két és négy évessel. Mindennap takarítok, mindennap főzök, bevásárolok, sétálunk, játszóterezünk, van kutyánk macskánk, halunk, papagájunk, kertünk amit ápolunk, de ettől még....Ne vedd olyan vérkomolyan a háztartást, élvezd az életet kicsit. Ha pedig a férjed másképp néz rád, akkor nem a sok munka, a lomposság, a terhességtől elgyötört test, de még csak nem is a férjed a hibás. Valami neked nem kerek. Gondold át ebből a szempontból is.
49. 9242a6388c (válaszként erre: 48. - Mikebubu)
2010. márc. 22. 12:53
Szerintem ez egy tökéletes leírás...:o)
2010. márc. 22. 12:50
16 évesen jöttem össze a férjemmel, 24 évesen házasodtunk, most majdnem harminc és 3 gyerekünk van. A súlyom 52 és 102 közt ingázott, most épp félúton és lefele tart. Voltak nagyon gáz időszakaim, és csúcsformám is. Előfordult hetekigmelegítő és mindennapkiskosztüm időszak is. Látott a férjem színpadon táncolni ezer nyálcsorgató közt, és ott volt a szülőszobán, vérben verítékben. Mindenképp nő maradtam neki, mert én végig férfinak láttam őt.
47. 416b7aa963 (válaszként erre: 41. - 116212323c)
2010. márc. 22. 12:50

Szia!

Látom az adatlapodon, hogy 2009.10-hóban született a picid. Nos nagyon más a helyzet egy olyan gyerekkel aki még fekszik a kocsiban és tolod, mint egy 2 évessel, aki megy már9 hós kora óta és sose ül egyhelyben. Nem érted mit csinálok?Reggel felkelünk8kor , 9ig evés lakás rendberakása, majd elindulunk napi kajánakvalót megvenni sétálni, 11kor érünk haza, ő ebédel majd délben lefekszik, alszik3ig,felkel eszik és ujra egy 2 órás séte, játszótér, játszóház,este haza, játék apával majd7kor fürdés és8kor ágyban van.

Kb fél éves kora óta ez a napirendünk. Akkor főzök mosok takaritok mikro délben alszik 3 órát.

Tudod azért elég fárasztó és izzasztó délelőtt délután 2-2 órát rohanni a gyerek után, délelőtt mint a málhásszamár hazahozni a cuccot a boltból,minden nap főtt kaja van itthon páromnak itthon van az irodája, gélben és este is főzzkaja,állandó mosogatás és pakolás.

Hát nem tudom nálad nem igy van???Cska azért kérdezem igy mert te is igy etted fel a kérdést.

JA ÉS A másik. Én nem vagyok az a tipus aki napokig tudja nézni ha pl nincs feltakaritva, ahogy te irtad. Engem zavar ha nincsrend és tisztaság, minden nap porszivozok és felmosok, akonyhában többször is egy nap,hisz főzés közben akarva akaratlanul mellé megy ez avgy az. Ugyhogy lehet hogy azért nem érted amit irtam, mert egy pár hós gyeser az még közel sem olyan napi mozgásigénnyel rendelkezik mintegy 2 éves és ha nem is talkaritasz rendszeresen akkor meg pláne hogy van időd.

46. Gica6 (válaszként erre: 45. - 35c81b79eb)
2010. márc. 22. 12:47
Lehet ezért menekültem kertesbe?
45. 35c81b79eb (válaszként erre: 41. - 116212323c)
2010. márc. 22. 12:40

Igen, de ehhez kell egy olyan társ, mint a te férjed, aki segít, mert látja, hogy szükséged van rá. Magától is észreveszi.

Én egész nap egyedül voltam a gyerekekkel, soha nem panaszkodtam, ugyanúgy megcsináltam mindent, de így hat év után, bizony most érzem, hogy elfáradtam.

Nem egyszerű dolog egyedül,akár egy, akár két gyerekkel segítség nélkül, de szerintem mindenki megoldja.

Bár, mikor a 2. emeletre cipeltem a lányomat babakocsistól és a 3 évesem totyorgott a lépcsőn előttem felfele, a könyökhajlatomban lógtak a szatyrok, mert a boltból jöttünk, NA akkor rólam is szakadt a víz rendesen. :))

44. 87dcc92a81 (válaszként erre: 41. - 116212323c)
2010. márc. 22. 12:30

"..és én éjjel ugyanaz vadóc vagyok aki voltam, holott egész nap én is kifáradok! "

<- nem semmi vagy, sokan a szülés után elengedik magukat, fenntartva az áldott állapotban elért +20/30 kilot és állandóan nyafognak, hogy ez kell, meg az kell és hogy ő a gyerekkel foglalkozik. Holott nyafi nélkül, sokkal jobban megtenne a férfi dolgokat.

Tsiztelem a gondolkodásmódod ebben a kérdésben és irigylem a férjed, hogy ilyen nővel ajándékozta meg az élet.

No szmájli.


A.

43. Zsu77 (válaszként erre: 37. - Nikletty)
2010. márc. 22. 12:26

Meglátod, hihetetlen erők rejlenek benned is! Majd amikor megérkezik a baba, magad is megdöbbensz:)))))

Addig azért erősíts:))))))

42. Zsu77 (válaszként erre: 34. - Nikletty)
2010. márc. 22. 12:24

Mindenki másként lát dolgokat és ez így helyes. Nem baj mibe vagy, nem az a lényeg ki mit mond. Légy jóban magaddal. Majd, ha a pocaklakó beköltözik, úgy fogod magad érezni, hogy egy csodát élsz át. Persze a reggeli hányások, az a nyamvad vastabletta, ami kegyetlen szorulást okoz kicsit megviselik az embert.

Én is átestem ezeken, olyankor nem volt kedvem felkelni a legjobb barátom mellől akit naphosszat ölelgettem és wc csészének hívják, nemhogy még csininek lenni. Szaladtam be a patikába kissé lehányva, mert a kicsim menet közben lett rosszul. Mentünk már rohammentővel egy szál papucsban és pizsamában a tél kellős közepén.

2010. márc. 22. 12:24

szia cbrzoli

elolvastam a cikket és érdekesnek találtam...

de és itt ez a de...

Szerintem az élet velejáró természetes dolga hogy egyszer megszületünk élvezzük a gyermekkort a tinikort majd a fiatalfelnöttet és végül minden nő életében egyszer elérkezik az amikor igen már Ő fog szülni egy gyermeket---természetes hogy megváltozól, de miért rohansz?

én is szültem nem is rég de nem rohanok...ha nem jut idöm ma felmosni vagy akármi mást megcsinálni majd jut idő rá holnapután...

kint nyugodtan sétálunk 2-3órákat is egy másik anyukával és közbe útbaejtjük a boltot, nem nagy bevásárolunk csak megvesszük ami éppen kell, és ez elfér a babakocsi aljába

Ruházat az időjárásnak megfelelő ne izzadjunk de is fázzunk nem értem te mit csinálsz!?

pedig én is naponta fözök, mosogatok, sétálunk és jut idő a háztartásra is, amikor a gyermek itthon alszik! mert amikor ébren van minden pillanatot megragadok hogy vele legyek!

A párunk---igen eleinte beleszeret egy vidám az életerőtől kicsattanó fiatal nőbe, majd beleszeret az asszonyba akit feleségül vett és imádattal nézi a szabadidő nacis kócos nőt aki gyermekkel ajándékozta meg (az én párom szó szerint ezt mondta) soha életében mig együtt éltünk nem fogta meg a seprűt és a lapátot, de most megteszi mert látja szükségem van a segítségére...és én éjjel ugyanaz vadóc vagyok aki voltam, holott egész nap én is kifáradok!

Nem is értem amit irsz...nálatok ez nem igy müködik? vagy másoknál?

40. Gica6 (válaszként erre: 32. - Nikletty)
2010. márc. 22. 12:20
Hoppá. Elmentünk egymás mellett.Nem veszek minden hónapban én sem ruhát. Sőt! Általánosságban írtam a hozzáállásomról.Én is -mint írtam- magamnak elsősorban, aztán neki. Felelek meg.
39. Ymanie
2010. márc. 22. 12:19
Alig mnúltam 17,amikor összejöttem a párommal.Csinos,vidám,ugribugri kiscsaj voltam.Most 31 éves,három gyerekes anyuka vagyok,ugyanaz a férfi mellett.És egy nagy szó!!!Nekem is voltak időszakaim-főleg szülések után-amikor nem figyeltem magamra,slampos voltam,kócos,nemtörődöm.Fel is jött jópár kiló,amitől nehéz volt megszabadulni,de a nagyja már lement.Már nem vagyok olyan csinos,mint régen,de adok magamra.Fodrászhoz,műkörmöshöz nem járok,magam csinálom.De van,hogy megfordulnak utánam az utcán!És sokan csak lesnek,amikor mindhárom gyerekem velem van,hogy meg se látszik rajtam....
38. Gica6 (válaszként erre: 36. - Zsu77)
2010. márc. 22. 12:16
A te alkatoddal? Csúcs lehetett?
37. nikletty (válaszként erre: 36. - Zsu77)
2010. márc. 22. 12:15

:-)

Húha, azt hiszem el kell kezdenem gyúrni :D

36. Zsu77 (válaszként erre: 33. - Gica6)
2010. márc. 22. 12:09
Babakocsi+a karomon a baba+ pelusozótáska+ saját táska+ kabát+overál-nál mindegy volt mibe vagyok, mert a férfiak tátott szájjal bámultak és nem a lábamat, fenekemet stb., hanem a karomat: atyaég itt van Popeyné:)))))
35. Gica6
2010. márc. 22. 12:04
Megtettem. Rólam nincs fenn kép, mert még nem készült olyan, amit bevállalnék. Csak a lányokról. Meg teszek mindjárt fel a paliról is. Szerintem éertük megérte a küzdelmet.
34. nikletty (válaszként erre: 29. - Zsu77)
2010. márc. 22. 12:02
bocsi a nem konkrétan a magas sarkúval van a baj, akinek bírja a lába, tegye... csak valahogy azt a csoportot akartam megvilágítani akikről a cikk is írt... konkrétan akiről én irtam, babásan mai napig máköröm, szoli, fodrászat, nem igazán főz, hétvégente anyujánál van a baba, hogy neki ideje legyen... de az ő dolga... és mert pénze is van ezekre...
33. Gica6 (válaszként erre: 29. - Zsu77)
2010. márc. 22. 12:01
Jó stabil babakocsink volt. Botlás esetére is. Bár hálistennek, ilyen nem fordult elő.Most viccelni akartam ám. Csak nem úgy jött össze, mert a pali zaklat a kajájáért.A hosszú körmöt meg kifejezetten élvezi a fickó. Kellemesen lehet kapirgálni vele, szerinte.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook