Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tilos lesz láncra verni a kutyákat fórum

Tilos lesz láncra verni a kutyákat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
108. Derya (válaszként erre: 101. - E57e061615)
2012. máj. 10. 12:13
:-D
107. Derya (válaszként erre: 98. - M0ncsa)
2012. máj. 10. 12:12

nem azért, mert nem volt megkötve, hanem azért, mert nem vigyáztak rá, illetve nem hallgat a gazdájára. :-(

de ez semmiképpen sem a kutya hibája....

106. Derya (válaszként erre: 79. - B8ab2b075a)
2012. máj. 10. 12:09

"Mint mondtam, ha olvastad, nem ítélem el azt, aki megköti, mert nem tud vele mit kezdeni..."


én igen. :-(

105. Derya (válaszként erre: 75. - B8ab2b075a)
2012. máj. 10. 12:08
így van! egyetértek az eddig leírt gondolataiddal.
104. Derya (válaszként erre: 18. - 06718ca650)
2012. máj. 10. 12:02
szerencsére nem. :-)
103. Derya (válaszként erre: 1. - B8ab2b075a)
2012. máj. 10. 12:01

igen, én felháborítónak tartom.


de megleptél a fórummal, mert én úgy tudtam, hogy az állatkínzás már tilos volt eddig is....

102. M0ncsa (válaszként erre: 101. - E57e061615)
2012. máj. 10. 10:59
Pontosan errol van szo. Nem allandoan lesz lancon a kutya, hanem csak amig meggyogyul. Mert muszaj. Utana meg folytatodhat a "kikepzes" :D
101. e57e061615 (válaszként erre: 98. - M0ncsa)
2012. máj. 10. 10:50
Tölcsér sem kell alapjáratona kutya nyakára, de ha beteg, akkor szükséges lehet, ha elviseli magán. Akinél alapjáraton arra van a lánc, hogy ne menjen el az eb, annak meg nem is kellene tartani. Persze az én véleményem nem számít, mert nácisan szórom az emerbeket, a felét is simán eltanácsolnám szent Péterhez, mert nem tud viselkedni.
100. M0ncsa (válaszként erre: 99. - B8ab2b075a)
2012. máj. 10. 10:50

Te tenyleg nem erted a helyzetet, vagy csak nem akarod?

Mondom a kutya GIPSZBEN VAN, tudod, most nincs ido a kikepzesre, mert MOST kell nyugton maradnia, nem egy honap mulva. Latatlanban a legkonnyebb okoskodni.

99. b8ab2b075a (válaszként erre: 98. - M0ncsa)
2012. máj. 10. 10:35

Ez nem okosságon múlik, ha elolvastad amit írtam utoljára, te is beláthatod, hogy a kikötés, nem egy reális módszer. Tüneti kezelés, nem oldod meg a problémát ezzel. A kutya nem fogja fel, hogy miért kötöd ki. Meg lehet neki tanítani, hogy ne szökjön el. Egy biztonságos kertből/udvarból nem tud megszökni a kutya.

S igen, meg lehet tanítani a kutyát ara, hogy ne szökjön meg.

98. M0ncsa
2012. máj. 10. 10:28

Jaj istenem, de sok itt az okos.

En sem vagyok a megkotes hive, de neha muszaj.


2 hete pont, hogy a kutyat elutotte egy kamion, MERT NEM VOLT MEGKOTVE, es bar mindig hallgatott rank, ez egyszer nem - es maris itt a baj. Most gipszben van, elso heten karban cipeltuk ki pisilni is a 25 kilos kutyat.

Tegnap mar jobban volt, es elcsavargott egesz napra, GIPSZBEN, egesz nap kerestem, felhivtam a menhelyet is a fenenagy izgalomban. Estere a kutya elokerult, gipsz cafatokban, biztos nagyon jot tett neki a mozgas. Persze eleteben eloszor kikotottem sima porazzal a kertben (ami mellesleg 3000 nm-es). Reggelre SZETRAGTA a porazt, es megint meglogott. Most megyek lancot venni, es dobalozzon sarral, aki akar, tojok ra. Neha elofordul, hogy az allat nem tud magara vigyazni, es ilyenkor a gazdinak kell okosnak lennie. Errol ennyit...

97. Rena11
2012. máj. 10. 07:07
Nekem van egy Német juhászom, aki egész nap szabadon jár-kel, de éjszakára meg kell kötni, mert ha nem kötnénk meg, útnak indulna. Sajnos a szomszéd kerítése elég ramaty állapotban van, így nem nagy akadály számára, de valamiért napközben nem megy el. Talán mert jövünk megyünk mi is az udvaron..nem tudom. De volt már rá példa, hogy napokra eltűnt, ha nem lett megkötve éjszakára. Így amíg a szomszéd hajlandóztatik a kerítését megcsináltatni, ezt láttam a legjobb megoldásnak. Egyébként tök aranyos, mert ha este szedelőzködünk be a házba, már ő is megy a helyére, és tartja a nyakát. Én leszek a legboldogabb, ha nem kell majd megkötni éjjelre sem.
2012. máj. 10. 06:55

Helyes! El sem tudom képzelni, hogy az én drága kutyámat (német juhász) láncra verném. Akkor hogyan őrizné a házat pl? Most van egy pici is, de ha megnő, ő is szabadon garázdálkodhat szerte a hatalmas udvaron:)) És remélem, nagyon boldogok mind a ketten.

És a kutyagumit én is összeszedem, még itt az udvarban is. Mondjuk, falun lakunk, itt nem szokás a kutyát sétáltatni. Van elég helye mozogni:)

95. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - B8ab2b075a)
2012. máj. 10. 02:29
Felhaboritonak tartom, hogy Magyarorszagon ennyi allat szenved... :S Kerdezem en, hogy ki a fene fogja ellenorizni azt, hogy a halat milyen akvariumban tartjak??? Ki fog barmit is ellenorizni??? En a 15.000ft alap birsagot is kevesnek tartom, jobban szigoritanam az egesz rendszert. Nem engednem azt sem, hogy minden utcaban legyen egy "allattenyeszto" es ennyi kutya jojjon a vilagra, akiket aztan vagy agyon csapnak, vagy utcara kerulnek, vagy egy felelotlen gazdihoz!!! Valahogy szigoritanam ezt, mert ha kevesebb lenne a szuletesek szama, akkor nem lenne ekkora gond. Bevezetnem, hogy csak ugy lehessen barkinek kutyaja, ha bejelenti es ellenoriztetnem, hogy megfeleloen banik e az allattal.... Rengeteg olyan gazda van, aki nem jelenti be, hogy allatot tart, es igy ellenorizni se tudjak... ha csak az egyik szomszed nem veszi eszre, hogy mi tortenik.... Szoval szigoritanam az egesz rendszert, bar igazabol szornyunek tartom, hogy az emberekben nincs annyi josag, hogy ne banjon igy egy kutyaval :S :S Jah es azt sem ertem, hogy mert kell varni 2016-ig, hogy ez ervenybe lepjen????????? Es mit jelent a tartosan?? Eppen ellenorzik a gazdat es azt mondja, hogy most kotottem ide, akkor mar nem tartos.... Szoval nem igazan ertem ezt a tartos dolgot. Na mindegy sok baj van Magyarba, halas vagyok erte, hogy nem kell ott elnem.....
94. 37403e3af4 (válaszként erre: 91. - E57e061615)
2012. máj. 10. 02:25
Ezzel is teljesen egyetértek, nekünk két kutyánk van, mindkettő után becsületesen szedjük a szart, hozzáteszem, nálunk van is lehetőség a szelektív gyűjtésre, szép, kutyus mintázatú kukák képében :) Senki nem szeret "aknára" lépni, és a higiéniai szempontok sem utolsók, nem fantasztikus a rengeteg légy ami a kupacokra gyűlik, ráadásul ha lenne kis gyerekem, és mondjuk beletenyerelne, vagy ne adj'isten felszedné a földről, tuti rohadt mérges lennék. Aki kutyát tart, az tartsa felelősséggel, és igeni szedje fel utána a végterméket, figyeljünk egymásra! Szerencsére az állatvédelmi törvény is előírja ezt.
2012. máj. 10. 02:20
Szerintem a lánc nem rossz, HA futó, és jó hosszan tud rajta futni, és biztonságos, nem tud kárt tenni magában. Minden egyéb "megkötési" módot a végletekig elitélek!
2012. máj. 10. 02:14
Meg még annyit, hogy nyársalja fel magát, aki százalékban megszabta, hogy a bizonyos kutyafajok farkát mennyire lehet kurtítani. Fogalma sincs arról, hogy vmelyik fajnál a gyakori sebesedés miatt tették szokványossá, meg amúgy 10-20 cm ide vagy oda nem segít a fájdalomérzeten, ha már vágnak.
2012. máj. 10. 02:10
Különben szerintem nem szigorítani kellene, hanem kőkeményen megvágni az utcára szaratókat (amire már rég lenne törvényi lehetőség).
90. e57e061615 (válaszként erre: 1. - B8ab2b075a)
2012. máj. 10. 02:08

Nem ismerem a törvény tervezetet, de alapvetően helyes hogy ezzel foglalkoznak. Van ismert "láncra vert boldog kutya ismerősöm", kb. 2,5-3,5 méter hosszú a lánc egy irányban, hosszában kb. 40 méter futtatón (Rég láttam, talán túloztam). Kilehet szorozni gyorsan a négyzetmézerét, és a lakásunkkal összevethető. Nyilván nem ő az átlag. Én a kenneleket is szabályoztatnám. A kutyának sem jó, meg a szomszédnak is teher (lehet). A családban nákunk egy kutya sincs ilyen cudar körülmények között.


Cicával úgy vagyok, hogy remélem, megtarthatom ott, ahova költözünk majd, de ha nem, akkor a lakószabályzathoz tartanom kell magam. Kizárt, hogy törvényben szabályozva olyat hozzanak, ami kizárná, hogy macskát tartsak (mert nem zsúfolok, kínzok), .

2012. máj. 9. 22:26
Sok minden tilos volt eddig is, mégsem törődik vele a "kutya" sem. Ez után is lesznek, sőt ez lesz a legtöbb, hogy láncon lesznek a kutyák.
2012. máj. 9. 21:57
Szóval, senkit sem ítélek el, mert így vagy úgy tartja a kutyáját, nyilán ezt ismerik, ez egyszerű, más megoldást nem tudnak. Senki sem úgy születik, hogy tudja, mi fán terem a kutya és hogy kell kezelni. Ha lárcra kötünk egy kutyát, mert nem akarjuk, hogy elszökjön, egy megoldás, de csak tüneti kezelés, mert ettől a kutya még nem érti, meg, hogy azért van kikötve, mert nem szökhet ki. Nem lenne jobb, megértetni a kutyával, hogy ne szökjön el, hogy ne csinájon, olyat, amit nem szeretnénk? És meg lehet, csak meg kell tanulni hogyan. Aki szereti a kutyáját, megpóbálja ezt, pl. elolvas egy könyvet, mert ezt a kutya, és a gazdi/k érdeke is. Ha a kutya jól viselkedik, és még ki sem kell kötni, a gazdi boldog, és a kutya is jó érzi magát, érti, hogy mit szabad és mit nem. Ez nem ördöngősség, humbuk. A kutya nem tud beszélni, nem érti meg amit mondunk neki, nem érti, hogy miért kötjük ki. Kénytelenek vagyunk kutyául megtanulni, apró trükkük, amik nem nehezek, és amikor olvassa az ember, jéé, erre, nem is gondoltam... A lényeg következetesség, főleg makacs kutyáknál.
2012. máj. 9. 21:49
Ha valaki szereti a jó/érdekes könyveket: Tanuljunk meg kutyául - Harminc nap, hogy egy életen át megértse a kutyáját - Jan Fennel
86. b8ab2b075a (válaszként erre: 84. - Zamila)
2012. máj. 9. 21:45
Persze, például elolvas egy jó könyvet (ami még érdekes is), ami tökéletesen leírja, hogyan lehet még másképp kezelni a kutyát :)
85. b8ab2b075a (válaszként erre: 83. - Fisica)
2012. máj. 9. 21:44
Ez csak nekünk kényelmes, mivel az emberek többsége nem tudja mit tegyen ebben az esetben. És igen azért kötik meg, mert nem tudnak mit kezdeni a kutyával, mert csak ezt az egyetlen egy megoldást ismerik, ez egy mód, igen, a legegyszerűbb, de nem lenne az egyszerűbb, ha még megkötni se kellene? Sem bezárni kennelbe? Nem lenne jobb, ha a kutya magától akarjon a kertben amradni, ne akarjon kiszökni?
84. Zamila (válaszként erre: 82. - B8ab2b075a)
2012. máj. 9. 21:41
Az lehet,viszont van egy maximum,amit az ember nyújtani tud egy kutyának:)
83. Fisica (válaszként erre: 79. - B8ab2b075a)
2012. máj. 9. 21:40
basztikuli, nem azért kötik meg mert nem tudnak mit kezdeni vele. Ez egy egyszerű mondja a kutyatartásnak és ennyi. kenelben is senyvedhet kutya, nem csak láncon
82. b8ab2b075a (válaszként erre: 80. - Zamila)
2012. máj. 9. 21:40
Akkor nem elegendő a séta, hiperaktív kutya, többre lenne igénye.
81. b8ab2b075a (válaszként erre: 78. - Ylush)
2012. máj. 9. 21:39
Mint mondtam, ha olvastad, nem ítélem el azt, aki megköti, mert nem tud vele mit kezdeni, s igen, az emberek többsége nem ért a kutyájához, mert a kutya nem ért emberül, sajnos nekünk kell megtanulnunk kutyául, hogy megértse, hogy mit várunk el tőle, mit nem szabad tennie. De ez NEM azt jelenti, hogy szenved, vagy kínzod, vagy teljesen analafabéta a kutyaneveléshez, ugyanis senki sem úgy születik, hogy ért hozzá. Meg kell tanulni, ha azt szeretnénk, ha mi is értsük a kutyánki, és ő is minket.
80. Zamila (válaszként erre: 70. - B8ab2b075a)
2012. máj. 9. 21:38
Háát azért ez nem teljesen így van:) Ismerek kutyát,ha rájön,akkor szökik,persze haza is jön,pedig minden reggel együtt viszik oviba a család kislányát,tehát még az sincs,hogy séta nincs,vagy,hogy ne lenne kötődés,hisz(legfőképpen)a kislány mindene a kutya.Egyszerűen szökős.
79. b8ab2b075a (válaszként erre: 77. - Fisica)
2012. máj. 9. 21:38
Mint mondtam, ha olvastad, nem ítélem el azt, aki megköti, mert nem tud vele mit kezdeni, s igen, az emberek többsége nem ért a kutyájához, mert a kutya nem ért emberül, sajnos nekünk kell megtanulnunk kutyául, hogy megértse, hogy mit várunk el tőle, mit nem szabad tennie. De ez NEM azt jelenti, hogy szenved, vagy kínzod, vagy teljesen analafabéta a kutyaneveléshez, ugyanis senki sem úgy születik, hogy ért hozzá. Meg kell tanulni, ha azt szeretnénk, ha mi is értsük a kutyánki, és ő is mindket.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook