Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti nőnek érzitek magatokat? fórum

Ti nőnek érzitek magatokat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
30. nana06
2011. aug. 17. 16:46
Kiskoromban rengeteget nevettem, és nagyon felszabadult voltam, de mindig rám szóltak, hogy ne nevessek hangosan mert apa fáradt, így nem tud pihenni...így szép lassan leszoktam a nevetésről, nagyon magamba voltam fordulva egész középsuliban. 12-ig egy olyan baráti kapcsolatot sem tudtam kialakítani akinek el tudtam volna mondani hogy mi bánt, mi az ami elszomorít.Volt egy év amikor annyira el voltam keseredve, hogy megpróbáltam öngyilkos is lenni. Aztán jött egy lány az osztályba és olyan jóban lettünk, hogy mindent meg tudtam vele beszélni, változott a hangulatom, minden teljesen más lett, együtt mentünk egyetemre is...ettől függetlenül még mindig bizonytalan vagyok az emberekkel, nem tudok megnyílni senkinek, és még mindig vannak olyan időszakjaim amikor visszaesem a régi érzelemvilágomba...Pontosan ezért vettem meg a könyvet, hogy változtatni tudjak ezen, hogy lássam hogy hol rontottam el...holott nem is én rontottam el..de ezt is végre látom, és fel tudom fogni...Én is pozitív gondolkodású embernek gondolom magam, és a legtöbb problémámat én is meg tudtam oldani, de vannak olyan emberek, mint én is, aki változtatni akar, és nem akarja azt, hogy csak úgy elsuhanjon mellette az élet...élni jöttünk a földre nem pedig lakni, és ehhez próbálom igazítani az egész életemet
29. 0401c46c9f (válaszként erre: 25. - 0d968f6820)
2011. aug. 17. 16:38
Nagyon jót írtál: "Tele kell tömni az életünket annyi jóval, amennyivel tudjuk"- ez tetszik. Én is ezt teszem és ettől az egész környezetem is jól érzi magát, meg én is.
28. CILUSKA (válaszként erre: 1. - Nana06)
2011. aug. 17. 16:37
Nem, mert férfi vagyok!
27. 0401c46c9f (válaszként erre: 18. - Nana06)
2011. aug. 17. 16:33

Szerencsére pozitív gondolkodású ember vagyok, mindenben megtalálom a jót. Egyelőre nem is akarok változtatni az életemen. Nem mondom, hogy nem voltak rossz időszakaim az elmúlt 33 évben, mert hát mindenkinek vannak, de valahogy mindig megoldottam, nem volt szükségem Csernus féle könyveket olvasgatni.

Én tényleg jól érzem magam a bőrömben.

26. 0d968f6820 (válaszként erre: 24. - 04e95f637a)
2011. aug. 17. 16:33

Én egyedül vagyok...akár bele is savanyodhattam volna...hogy ühümbühüm senkinek se kellek, meg elhagytak...

nagy sz**t...

Jól vagyok én egyedül is, vannak terveim elfoglaltságaim barátaim hobbym és családom...és egy nagy adag hitem, hogy az élet igenis szép és még sokmindent tartogat nekem:-)

25. 0d968f6820 (válaszként erre: 22. - Nana06)
2011. aug. 17. 16:31

Én anno összeírtam egy listára hogy mi mindent tettem eddig amire büszke vagyok.. legyen ez akár egy nyelvvizsga egy diploma egy munkahely megszerzése, és próbáltam heteken keresztül azt mondogatni magamnak hogy nem véletlenül tudtam megcsinálni, és hogy igenis ez mind mind az enyém... stb stb... sztem nekem onnantól kezdett önértékelésem lenni.. vagy valami olyasmi...

Kihúzni is csak akkor tudod magad ha tényleg elhiszed hogy értékes ember vagy...

No meg kell ahobby ami megerősít és jól érzi magát tőle az ember..

All in all.. sztem tele kell tömni az életünket annyi jóval amennyivel tudjuk:-)

2011. aug. 17. 16:29

Amint kiteszem a lábam itthonról Nő vagyok!

Abszolút férfias a viselkedésem itthon,kőkemény írott szabályokkal,amiket betartatok!Férfiakat megszégyenítő kemény magatartás jellemez,ami nem tudom hová fog vezetni? :)))

23. nana06 (válaszként erre: 21. - Vaczila)
2011. aug. 17. 16:29

Ezaz, hogy mindenki csak azért érzi magát nőnek, mert gyereket szül, mert eltartja az otthoniakat, meg főz,mos, takarít...figyel arra, hogy mindenki jól érezze magát az otthonában...de csak ezért vagyunk nők?

Igazatok van egy részből, mert ez is hozzátartozik, de ezeket egy férfi is meg tudná csinálni...akkor ők is nők?

22. nana06 (válaszként erre: 20. - 0d968f6820)
2011. aug. 17. 16:26

Én is örülök, hogy kezdem ezeket a dolgokat felfogni...és sokkal jobban is érzem magam, hogy rájöttem ezekre a dolgokra, mert nagyon fontos, hogy olyannak lássuk magunkat amilyenek vagyunk...ne rosszabbnak és ne is jobbnak...

És én sem nagyon tudom ezt elmagyarázni...én leginkább a kisugárzást hiányolom magamból...ma voltam városban, és mostanában egyre többet figyelem az embereket...és arra jöttem rá, hogy senki nem húzza ki magát, mindenki búskomor...mintha világvége jönne...persze sok a gond, a baj...de ezt mind maguknak okozták...valamiért kialakultak ezek a dolgok, és senki nem tud kilépni ebből a körforgásból...mindenki másra büszke:a gyerekeire, a férjére, stb...és magára ki büszke? senki?

2011. aug. 17. 16:23
Igen. Hisz állandóan sütök, főzök, mosogatok, takarítok, stb, stb.. :)))
20. 0d968f6820 (válaszként erre: 19. - Nana06)
2011. aug. 17. 16:20
igazából nekem is csak egy érzés.. megfoghatatlan.. próbálom most már tudatosan is előhozni...dehát fejlődőképesek vagyunk:-)
19. nana06 (válaszként erre: 17. - 0d968f6820)
2011. aug. 17. 16:19

:)

körülbelül nekem is ilyen kép kezd erről kialakulni :)

csak még nem tudom ezt létrehozni magamban...

18. nana06 (válaszként erre: 15. - 0401c46c9f)
2011. aug. 17. 16:14

Pedig pont az a lényege, hogy elbizonytalanítson, és tudj változtatni azokon a dolgokon az életedben amik nem biztos hogy jók...lehet hogy annak gondolod, de ha jobban szemügyre veszed, akkor egy idő után el fog múlni a szépsége, és lehet hogy amikor rosszra kezd fordulni akkor észre sem veszed, mert nem akarod észre venni, később mikor meg már zavar akkor sem fogsz kilépni mert akkor meg elfogadod hogy ennek így kell lennie, pedig nem kellene úgy lennie csak nagyon gyávák vagyunk tenni ellene...

én nagyon zárkózott vagyok, 20 éves vagyok és még egy normális kapcsolatom nem volt...nem tudok magammal mit kezdeni, rengeteg hullámvölgy van az életemben amin nehezen teszem túl magam...és ezért kezdtem el olvasni a könyvet, hogy hátha valami újat tud mondani...hát elég sok mindent elmond, és nagyon fel tudja nyitni az ember szemét...csak sokszor elég fájdalmas meglátni ezeket a dolgokat

17. 0d968f6820 (válaszként erre: 13. - Nana06)
2011. aug. 17. 16:06

nekem a kommunikáció...

kommunikáció magammal.. reálisan lássam magam.. tudjam min kell változtatnom.. elfogadom azt hogy vannak szarabb időszakok, és ezzel együtt is értékes ember (nő) vagyok.

kommunikáció másokkal, hogy alakítom az esetleges kialakult helyzeteket...

Egy ismerősöm még regen azt mondta erre a kérdésre, hogy szerinte nőnek lenni az maga a szeretet...

16. 1675f7fe54 (válaszként erre: 13. - Nana06)
2011. aug. 17. 16:06
finomság, lágyság, érzés, érzékenység, adás-kapás szeretet, család stb. nehéz ezt szavakkal leírni.És van amikor mindezt el kell nyomnod-tudatosan, mert olyan helyzetben vagy, vagy olyan poszton-ahol elbuknál ha ezeket szabadon engednéd magadból:)
2011. aug. 17. 16:05

Igen, én nőnek érzem magam.

Két csodálatos gyereket szültem, amire csak is egy nő képes és ezt szinte minden nap meg is köszöni a férjem. A férjem és mások szerint jól nézek ki, csinos vagyok, habár én még mindig úgy érezem, hogy van rajtam néhány kg súlyfelesleg, de rajta vagyok az ügyön. Szeretek nőiesen öltözködni, festem a körmöm, minden reggel egy kis halvány sminket is felviszek az arcomra. Szeretek a konyhában sürgölődni, finomakat főzni a családomnak, rendben tartani a lakást. Igyekszem minél több időt a gyerekeimre fordítani, jó anya lenni és jó feleség.

Ezektől mind, mind jól és nőnek érzem magam.

Igaz nem olvastam Csernus könyvét és, ha így elbizonytalanít egy nőt, nem is fogom elolvasni.

Neked mi a problémád?

14. nana06 (válaszként erre: 11. - Esztici)
2011. aug. 17. 16:04
Biztos, hogy akkor az leszel? És miért csak akkor leszel az? Most miért nem vagy az?
13. nana06
2011. aug. 17. 16:03
de én nem a kinézetre gondolok...hanem ott belül...legbelül mitől érzitek magatokat nőnek?
12. nana06
2011. aug. 17. 16:01
Nem azt kérdőjelezi meg, hogy valaki nő-e...ő pont azt magyarázza el, hogy a mai világban rengeteg olyan " nő " van, aki nem is tudja elmagyarázni hogy mitől nő? Szóval, ha most válaszolnom kell a kérdésre, csak azt tudom mondani, hogy melleim vannak, meg nőiesen nézek ki...de ahogy gondolkodom rajta, nem érzem magam annak...semmi kisugárzásom nincs,nem tudom kifejezni az érzéseimet rendesen...én magamat most a görcs korba sorolnám...most hogy végre olvasom, így nagyon sokmindent észreveszek, hogy ez miért is alakult így ki, és próbálok változtatni rajta, csak kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is :)
2011. aug. 17. 16:01
Inkább kislánynak érzem magam :) De ha beköltözik a kisbaba a hasamba végre, akkor leszek NŐ
10. 1675f7fe54 (válaszként erre: 9. - Re87)
2011. aug. 17. 16:00
Nem ettől nő a nő:D
9. Re87
2011. aug. 17. 15:59
Csak sminkben,frissen vasalt hajjal,csini ruhában,magassarkúban érzem magam nőnek.
8. Re87
2011. aug. 17. 15:57
Most nyomkodtam ki az arcom,büdös,izzadt vagyok,sportmelltartó van rajtam,a hajam kontyban....szóval nem:D.
2011. aug. 17. 15:55
van amikor igen-van amikor nem.
2011. aug. 17. 15:55

mikor utoljára megnéztem még az voltam :-)

Sacc 2 éve olvastam először A Nő-t

Érdekes, azóta sokminden változott:-) hál' a jó égnek...

szóval igen... annak érzem magam...

5. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Nana06)
2011. aug. 17. 15:54
... de 20 évesen én is még csak lyányka voltam! ;))
2011. aug. 17. 15:54
én igen. nőies a kinézetem, nőiesen viselkedem, bár férfi módjára vitázom. a könyben mi alapján kérzőjelezi meg azt, hogy valaki nő???
3. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Nana06)
2011. aug. 17. 15:54
abszolút! :)
2011. aug. 17. 15:52
nem
2011. aug. 17. 15:52

Lehet hogy kicsit furcsának tűnik ez a téma,de ez nagyon érdekel most engem...én szeretnék ízig-vérig nő lenni, de most egyeltalán nem érzem magamat annak, és igazából a környezetemben se látok nőket...

Most kezdtem el olvasni Csernus Nő című könyvét...eddig nekem eszembe se jutott megkérdőjelezni azt, hogy nő lennék..nem is gondolkodtam volna el ezen a kérdésen, mert "magától értetődő" pedig egyeltalán nem...És ha fel is teszem magamnak ezt a kérdést, hogy nőnek érzem magam? azt a választ adom rá hogy nem...

Ti nőnek érzitek magatokat?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook