Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti mit használtok, hogy a mosógépben mosott fehér ruha ne legyen szürke? fórum

Ti mit használtok, hogy a mosógépben mosott fehér ruha ne legyen szürke? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. ápr. 14. 22:38

semmilyen ecetet, domestost ,más vegyszert nem öntök a gépbe.

Mosni tökéletesen lehet jóféle mosóporokkal/-gélekkel.

2009. ápr. 14. 22:37

nagyon sokáig Persil Goldot használtam, mert fehér cuccokra nagyon jónak tartottam.

Azán egyik nagyon kedves ismerősöm (enyhén szólva piperkőc fiú!) javasolta a Tix Tide-ot.

Kipróbáltam, és nagyságrendekkel jobb, mint a Persil!

2009. ápr. 14. 21:55

Sziasztok!

Ti nem féltek, hogy az alább említett szerektől károsodik a mosógép? Persze nem a főbb alkatrészek, de mondjuk a gumitömítéseknek nem hiszem, hogy jót tesz bármilyen sav...nem?

43. 454db8ee37 (válaszként erre: 36. - Tundek)
2009. márc. 24. 18:14
A Tomi mosóportól felfelé minden mosóporban benne van a vízlágyító, felesleges és drága még mást is (trisót vagy calgont) hozzátenni.A csomagoláson ez rajta is van. Bár a trisó olcsó, legfeljebb zsíroldásra jó használni, ha ki akarod tisztítani a mosógéped.Arra viszont príma!
2009. márc. 24. 18:05
Én olcsó ( 6-800 ft/3 liter) folyékony mosószert használok, mert a por nem mindig oldódik fel teljesen, és hozzáöntök 1 dl 20%-os ecetet a szagtalanítás és vízlágyítás miatt, fertőtleníteni és ragyogó fehéren tartani pedig szűk 1 dl domestost.Sokkal olcsóbb, mint az Ariel,és hatékonyabban tartja fehéren a ruhát.(Arielt is használtam , de pl. a lestrapált konyharuhát, amit a férfiak használtak főzéskor,azt nem tisztította ki rendesen.Vagy a gyerek fehér zokniját..)Egy próbát megér!!!
41. MelisUK (válaszként erre: 40. - Barackmag)
2009. márc. 24. 11:08

Valószínű, hogy akkor nem közepes minőségű, hanem közepes árú mosóport használsz. Az ár és a minőség nincs mindig egyenes arányban. Nekem a Lidl-ös mosópor nem jött be, a Persil se teljesen, de egész jó, viszont amióta az Ariel-t kipróbáltam, azóta le nem cserélném másra. Vagyis van még, amit használok, a Bold, ez is ugyanolyan jó, de ez szerintem Mo-on nem kapható. Ebben vízlágyító is van.

Én is akkor veszem mindig a mosóport, amikor akciós, akkor többet is veszek belőle, így az úgymond drága Ariel és Bold sem olyan drága. Akció idején mindig fölpakolok belőlük.

2009. márc. 24. 11:01
fehér ruhákat mindig külön mosom, közepes minőségű mosóport használok rá, sajna jobbra nem telik, de a 3 gyerek után hordott ruha is hófehér még. Előbb szakad el, mint beszürküljön. Habár az anyag minőségén is múlhat a dolog talán.
39. MelisUK (válaszként erre: 38. - Cbc7d5fe99)
2009. márc. 24. 10:48

:P Nem a sötét ruhával való keverés miatt lesz szürke a ruha. Gondolom mindenki szétválogatja a ruhákat.

A mosópor sz@r minősége, a kemény víz és a megtömött mosógép a felelős a fehér ruhák szürkülése miatt.

2009. márc. 24. 10:45
én fehéreket csak fehérrel mosok így soha nem szürke!!
2009. márc. 24. 10:43

Jó minőségű mosóport kell használni, akkor nem fognak szürkülni a ruhák. Ha túl "kemény" a víz, akkor több mosóport vagy vízlágyítót kell használni. Magyarországon pedig eléggé "kemény" a víz. Az Ariel a legjobb mosópor szerintem, ettől gyönyörűek a ruhák. A színeseken 30, a fehéreket 40 fokon mosom vele és elég.

Ha kemény a víz, akkor érdemes a mosóporon kívül ecetet is önteni az adagolóba, így lágyulni fog a víz, puhábbak lesznek a ruhák és a mosópor hatékonysága is nő - és elég kevesebb mosóport használni. Az öblítőt pedig szokásosan kell használni.

Az adagolását egyébként a mosóporos doboz oldalán meg lehet nézni. Rajta van, hogy mennyi kell lágy, közepes és kemény vízhez, plusz a koszosság szintjéhez.

Nálunk lágy a víz (Skócia), így nekem a legkisebb adagot kell egy mosáshoz tenni, de még így is teszek ecetet hozzá, hogy még lágyabb legyen a víz. Isteni finom puhák a ruhák és a törölközők.

36. tundek
2009. márc. 24. 08:14

Sziasztok én már régen trisót használok. Minden mosáshoz. Én csak ariellel mosok szineset és fehéret is. megveszek egy kiló trisót és azt belekeverem a 10kiló mosóporba. De ha csak ilyen kisadagot veszel akkor abba elég fél kiló. Én vízlágyító helyett kezdtem el használni a mosógép védelmére. De már ezt az oldalát is hallottam, ohgy nagyon szépek tőle a ruhák. Hát nekem mindig szépek lehet ettől mert benne van a poromban.


Bármilyen háztzartási boltban és sokhelyen ABC-ben is lehet kapni.

35. pintyőke72 (válaszként erre: 32. - 9ac093e955)
2008. nov. 18. 18:26
igen,ma kipróbáltam,nagyon szépek lettek. :)
2008. nov. 18. 14:54
sziasztok!azt szeretném kérdezni h a trisó csak fehér ruhánál jó, vagy ha fehér alapon mintás ruhám van akkor is?a mintákat nem bántja??
33. Beathryche (válaszként erre: 18. - Raniko)
2008. nov. 18. 01:28

Szia Anikó!

Bocsáss meg, csak most olvastam az üzenetedet. Tökéletesen megfelel a 100%-nak mondott :) üveges is. Én mindig azt használom. Nem is lenne szívem igazi citromot használni, azt annál jobban szeretem.

32. 9ac093e955 (válaszként erre: 31. - Pintyőke72)
2008. nov. 16. 22:55
Szívesen! Remélem szép fehérek lettek a ruháid.Én éppen ma mostam a fiam ruháit,hát gyönyörű lett.
31. pintyőke72 (válaszként erre: 30. - 9ac093e955)
2008. nov. 16. 12:26
Köszi.Én tegnap nem mertem kipróbálni a mosószer adagolóba téve. Akkor ráteszem közvtlenül a ruhára.
2008. nov. 15. 22:02

A trisót a fehér ruhára kell tenni 2-3 evőkanál.

Biztos siker,a fiam szakács,és gyönyörű fehérek a ruhái,pedig gondolhatják,hogy nézhet ki mikor hazahozza.

29. aniani63 (válaszként erre: 26. - Forzsoka)
2008. nov. 15. 20:37
Bármelyik mosószert árusító boltban kapsz.DM,Rossmann,super-hiper market,de talán egy kisebb háztartási boltban vagy akár az élelmiszerben is találsz.(fehér doboz-kék kupak)
28. pintyőke72 (válaszként erre: 21. - Jolie)
2008. nov. 15. 20:30
Ma vettem,de hová kell önteni és mennyit?
27. pintyőke72 (válaszként erre: 26. - Forzsoka)
2008. nov. 15. 20:29
tegnap én is kerestem a C..aban, nem volt,ma vettem az Au....ban.
26. forzsoka (válaszként erre: 21. - Jolie)
2008. nov. 15. 20:19
Én nem látom az üzletekben a Trisot, ti hol veszite?
25. forzsoka (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2008. nov. 15. 20:17
Ez csodás lehet, biztos jó ott élni is.
2008. nov. 15. 18:02
Arielt és lágy vizünk van (Skócia). Soha nem szürkültek még be a ruháink.
2008. nov. 15. 17:46

Ma kipróbáltam a trisót nagyon szépek lettek a ruhák.

Köszi a tanácsot

22. jolie (válaszként erre: 13. - Beathryche)
2008. nov. 15. 17:37
Az tény hogy az ecet és a citromlé az edények tisztántartásában is nagy segítséget nyújtanak, így elképzelhető hogy a ruháknál is ez van. KIPRÓBÁLOM! Köszi
21. jolie (válaszként erre: 12. - Aniani63)
2008. nov. 15. 17:31
A Trisót én is merem ajánlani. Nagyon jó. Nem drága és nem sok kell belőle.
20. jolie (válaszként erre: 9. - Forzsoka)
2008. nov. 15. 17:29
A tomi kristály talán olcsóbb. Én ezt vagy arielt használok. Illetve clorox, fehér domestos, dm-es folttisztító. Én pékségben dolgozok, így a fehér ruháim mindig nagyon koszosak és besárgulnak. Nekem ezek a szerek beválltak. Hófehérek a ruháim.
19. forzsoka (válaszként erre: 18. - Raniko)
2008. nov. 11. 18:54
Hé csajok, hogy ti milyen jo tippeket adtok,köszike.
18. raniko (válaszként erre: 14. - Beathryche)
2008. nov. 11. 17:43

Kedves Beathryche!

A citromlé csak a gyümölcsből vagy esetleg jó a "100%" mondott üveges is?

2008. nov. 11. 13:26
A fehér ruhákhoz csak mosószer+ clorox,és nincs öblítő. Tapasztalt kolleganőm így mos már régóta...kipróbáltam,és tényleg ...fehér a fehér!...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook