Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mit gondoltok arról, ha házasságkötéskor a férfi is felveszi a feleség leánykori nevét? fórum

Ti mit gondoltok arról, ha házasságkötéskor a férfi is felveszi a feleség leánykori nevét? (beszélgetős fórum)


1 2
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2020. júl. 29. 20:33
Teljesen egyetértek. Viselje mindenki, ahogy neki tetszik, ne kötelességből, elvárásból.
14. NomNom
2020. júl. 29. 20:27

Tegye 👍

Mi nem cifráztuk, senki nem vette fel senkiét. Leginkább praktikussági okokból: okmányok, külföld stb., de vszeg Mo-n sem vettem volna fel.

Számunkra nem ez jelenti a szerelem kinyilatkoztatását vagy a romantikát.

Néha már belezavarodok, hogy szinte mindenkinek kötőjeles neve van. 🤷‍♀️

2020. júl. 29. 20:17
Szerintem ebben semmi rossz nincs! A papucsságot nem ebben mérik!Nálunk pl. nem változott semmi! Én sem vettem fel az ő nevét! Amilyen névvel születtem, azzal távozok is! :D
12. timycat (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. júl. 29. 20:12

Nekem több olyan ismerősöm van ahol felvették egymás vezetéknevét kötőjellel. A gyerekeknél volt olyan pár hogy bár ők egymás nevét felvették a gyerek csak a férj vezetéknevét viseli, de van olyan pár is akiknél szülőknek, gyereknek ugyanaz a vezetékneve. Nincs ebben semmi.


Olyat nem ismerek, hogy csak a férj, elhagyva a saját vezetéknevét felvette volna a feleség vezetéknevét. De én ebben sem látok kivetnivalót. Pláne ha a feleség neve bármi miatt is extra vagy szép vagy a férj vezetékneve egyébként gáz és házasság útján lecseréli.

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 29. 19:59

Szerintem egy nő vezetékneve is ér annyit, mint egy férfié.

Az apám családja sem rosszabb, mint a férjem családja, ha így vesszük.

10. tsfmvk (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. júl. 29. 19:55

Ismerek ilyen "férfit". A felesége nevét a sajátja elé tette. Mondjuk rendőr a lelkem, na nem a normális fajta, hanem a rendőrvicces. Saját apját megbüntette...

Szóval szerintem az ilyen az nem papucs, hanem MAMUSZ!

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. júl. 29. 19:54

Volt egy sztori, amikor felvette a felesége nevét, közben félrelépett, és a szerelmük gyümölcse a még el nem vált felesége nevét kapta.


Egyébként szerintem nincs ezzel semmi gond, miért lenne rosszabb, mintha a nő veszi fel a férje nevét?

Akkor aki felveszi bármilyen formában a férje nevét, akkor az is ezzel a lépésével, a férje csicskása lesz? Na, ne már!

8. Guruljka (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. júl. 29. 19:53

Én ismertem, de német fiatalember volt, ő készült úgy nősülni, hogy a felesége vezetéknevét veszi fel.

Végül nem tudom, mi lett, mert véget ért a kinti munka.

7. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. júl. 29. 19:40
Nem gyakori, ami példát tudok Deutsch-Für Tamás. Igaz a házasságnak már vége.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. júl. 29. 19:38
Ismerősőm pusztán azért vette fel a felesége nevét mert megakart szabadulni a családjától mindenhogy.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. júl. 29. 19:38
Nekem 8
4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. júl. 29. 19:12

Nekünk előbb jött a gyerek utána a házasság.

Gyerek kötőjelesen mindkettőnk családnevét viseli.

Házasságkötéskor így megoldhattuk volna hogy mind a hármunknak ugyanaz legyen a neve, de neeeeem!

Én vettem fel a férjem családnevét de úgy hogy a leánykori nevem elé. Azaz xné y Juliska.

2020. júl. 29. 19:05
Nem ismerek ilyen férfit. Tudom, hogy van ilyen lehetőség, de így sem. :)
2020. júl. 29. 19:05
ha a férj a nőét, az t kicsit furcsállom, legalább 2-ik névnek vegye fel
2020. júl. 29. 18:59
Szerintem nagyon romantikus, párom szerint meg aki ezt teszi igazi papucs. Szerintetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook