Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mit csináltok, hogy a porcukor ne kövüljön bele az üvegbe, amiben tároljátok? fórum

Ti mit csináltok, hogy a porcukor ne kövüljön bele az üvegbe, amiben tároljátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. Hannapanni (válaszként erre: 9. - Hamyka)
2013. máj. 2. 11:12

Nagy a darálóm és kicsit macerás nálam a mosogatás. Igazából nem foglalkoznék ezzel annyira, de kaptam a minap egy vaníliarudat és szeretném ha lenne jó kis vaníliás porcukrom, de így ugye nem az igazi. :-)

Annak idő kell, hogy együtt álljon.

10. c6973617d3 (válaszként erre: 7. - Hannapanni)
2013. máj. 2. 11:08
Én, van, hogy a zacskó száját begumizom és úgy sem keményszik be, az a lényeg, pára ne érje!
9. hamyka (válaszként erre: 6. - 9d7907a17a)
2013. máj. 2. 11:08

én is igy szoktam, nem szokásom tárolgatni a porcukrot, csak a kristálycukrot


annyi időnek meg lennie kell hogy megdaráld a cukrot mert gyorsan megvan :)

2013. máj. 2. 11:08
Elvileg én is frissen darálom, de szokott ilyenkor maradni és azt rakom be üvegbe, hogy ha hirtelen kell kéznél legyen, de beleállt. :-(
2013. máj. 2. 11:06

Ezek szerint a sima befőttes üveg (amiben nekem van) eleve rossz választás volt...

WS köszi a tüllzacskós tippet, mert ezen gondolkodtam már, de nem jutott eszembe semmi, hogyan is válogassam ki a rizsszemeket. :-)

Hold Viola! Miben záródik légmentesen?

A zacskó jónak tűnik, csak nekem pont azért tetszett az üveg, mert szép a formája. Esetleg zacskóval az üvegbe...

2013. máj. 2. 11:03
Nagyon ritkán használok porcukrot, akkor inkább megdarálom azt a keveset ami kell.
5. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Hannapanni)
2013. máj. 2. 11:01
elvileg a rizs segít valamennyit de sokat nem. viszonylag páramentes helyre kell tenni. messze a tűzhelytől amennyire lehet, jól lezárni. (egy kis tüll tasakba tedd a rizst ne bele XD )
2013. máj. 2. 11:01
Légmentesen zárom, ennyi, akkor nem keményszik be.
2013. máj. 2. 11:01
Én zacskóban tartom, így ha csomósodik, könnyen szét lehet morzsolni. Bár legtöbbször csak a felhasználás előtt darálom, boltit nem nagyon szoktam venni.
2013. máj. 2. 10:57
Én nem rakom üvegbe.
2013. máj. 2. 10:56

Sziasztok!

Ti mit csináltok, hogy a porcukor ne kövüljön bele az üvegbe, amiben tároljátok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook