Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti milyen feltétellel engedtek be takarítőnőt/bejárónőt a lakásotokba? fórum

Ti milyen feltétellel engedtek be takarítőnőt/bejárónőt a lakásotokba? (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. emi1206 (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2014. aug. 14. 00:18

Én azt is megértem, ha valaki lustaságból fogad takarítónőt. Én speciel utálok takarítani és sokszor a napi takarítani való is nehezemre esik. Mindennapos ruha és egyéb pakolgatása, főzés, mosogatás, legalább kétnaponta mosás, teregetés, vasalás. Felsöprés, felmosás, plusz én elég kétbalkezes vagyok (főleg, ha kapkodok) úgyhogy mindig valamit eltörök, kiöntök stb...

Úgyhogy szerintem semmi baj nincs vele, ha valaki megteheti és felfogad takarítónőt, akkor is ha lenne ideje takarítani. Egyébként meg nagyon sokan azért vállalnak takarítást, mert pl. nincs munkahelyük, kevés a nyugdíjuk vagy épp a gyes? (bocsi nem tudom most mi jár a kismamáknak, akik otthon vannak a gyerekükkel).

41. emi1206 (válaszként erre: 37. - Lilibe)
2014. aug. 14. 00:14
Én már azt is tervezgettem, hogy mi lesz, ha idős leszek és nehezen mozgok. Pl. szőnyegből sok kicsi lesz, amit elbírok (bár ez most se lenne rossz, mert a nagy szőnyeget mindig el kell cipelni valakihez, akinek kertje van. legalábbis nekem a takarítógép nem tűnik elég alaposnak, még úgysem, hogy hetente végig megyek a szőnyegen körömkefével). Az összes bútornak lába lesz, hogy ne kelljen elhúznom, hogy alatta és mögötte is kitakaríthassak. Addigra kitalálom azt is, hogy hogy lehetnének alacsonyabb bútorok, úgy, hogy ne nézzen ki hülyén a lakás. Egyedül a fürdőkád súrolása az, amit nem tudom hogy lesz, bár valószínű nem lesz kádam, idősként úgyis nehéz belemászni meg kimászni. :) Ja meg a sütő takarítása, arra valószínűleg segítséget fogok kérni, az amúgy is egy utálatos művelet.
40. 3da8f53e4a (válaszként erre: 23. - Kriszta773)
2014. aug. 13. 22:04

Nem jár hozzám senki takarítani - a gyerkőcöm segít be néha és ő bizony lusta visszapakolászni a dolgokat a helyükre.



...hátha pl fürdőszobába kell takarítani,ott azért biztos akad egy-két olyan dolog amit arrébb kell pakolni a tisztaság miatt is :)

39. 3da8f53e4a (válaszként erre: 22. - Kilimcs)
2014. aug. 13. 22:01
..olvasd el légyszi,hogy mit írtam :)
2014. aug. 13. 21:42
Sajnos nekem még nem kellett ezzel a "problémával" megküzdenem. :)
37. lilibe (válaszként erre: 25. - Forrest2010)
2014. aug. 13. 21:35
Nem, én abszolút nem szeretném. Az én házam, az én dolgom, nem szeretem ha más piszkutál a dolgaimhoz. Nem mondom, hogy soha, mert adódhat olyan helyzet is az életem során hogy igénybe kelljen vennem ilyen szolgáltatást, például majd 90 évesen :-), de amíg bírom, addig nem tudom elképzelni.
36. spinneli (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2014. aug. 13. 20:18

Nekem párszor segített be takarítónő.

Anyukám ajánlotta, az ő emberismeretében bízom, meg én is itthon voltam,mikor takarított.


Ha visszamegyek dolgozni, akkor lehet, hogy heti 1x elhívom, délelőttre, teljesen megbízom benne.

2014. aug. 13. 18:59

Én se szeretnék , de van akinek ez lelki szükséglet !!! van ilyen is ! higgyétek el !!!

/ Én úgy vagyok vele , ha lusta vagyok kitakarítani , akkor egyen + a kosz !!!!! dehát : se olyan munkám , se annyi pénzem , se olyan lehetőségem ! így aztán amennyit takarítok , annyi van elvégezve ! /

34. katie_rose (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2014. aug. 13. 18:56

Teljesen egyetértek.

Nekem sincs takarítónőm,de van is időm takarítani. Ha nem lenne időm és meg tudnám fizetni,akkor simán élnék ezzel a "lehetőséggel".

33. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - Lilibe)
2014. aug. 13. 18:54
én se
32. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2014. aug. 13. 18:52
Ha tele lennék lével akkor se lenne bejárónőm...
31. forrest2010 (válaszként erre: 27. - Emi1206)
2014. aug. 13. 18:02
Nincs a konyhánk 6 m2 , nem egy táncterem ! de a lányomé se nagyobb és olyan jól elrendezte , h tágasabbnak tűnik , pedig csak jobban végig van gondolva .
30. forrest2010 (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2014. aug. 13. 17:59
Persze ez is más tészta ! Az unokahugom könyvelő , rengeteget dolgozik , h fizetni tudja a sok fizetnivalóját , ő is úgy van vele , h megkeresi azt a pénzt , amit kifizet a takarításért , és addig is tudja végezni a saját munkáját , + jól jár a kisöreg is aki pótolni tud a cart se érő nyd-ához .
2014. aug. 13. 17:52
Szerintem ha valaki megteheti hogy segítséget fizessen, akkor abban semmi rossz nincsen. Amikor otthon éltünk, és kettesben voltam a gyerekkel + havi 10 ügyelettel, nagyon jó volt hogy takarított nálunk valaki. Ha nem lett volna ez a segítség, havi 300 óra munka és egy 4-6 éves gyerek mellett nekem nem ment volna. Gazdaságos is volt így, mert többet kerestem az alatt az idő alatt amíg ő kitakarított, mint amennyibe a takarítás került. Most hogy külföldön élünk és én nem dolgozom nyilván megcsinálom magam, de nem kizárt hogy itt is lesz segítség ha visszamegyek dolgozni. Aki jobban keres a munkájával, mint a takarítónő, és egyébként kevés a szabadideje, annak szerintem mindenképpen megéri.
28. kriszta773 (válaszként erre: 24. - Forrest2010)
2014. aug. 13. 17:25
ez aranyos, és még pénzt is kereshetett :))
27. emi1206 (válaszként erre: 26. - Forrest2010)
2014. aug. 13. 17:18
Én a konyhába csináltattam pultot a párommal meg az apukájával és így ki tudtam paterolni az asztalt. Meg van az asztal is csak szétszerelve, így ha jön valaki akkor a szobában összeszereljük, ha meg nincs vendég, akkor a pultnál vagy a számítógépnél eszünk.
26. forrest2010 (válaszként erre: 21. - Emi1206)
2014. aug. 13. 17:10
Tényleg sokszor van a jónál is sokkal jobb megoldás , nálunk a konyha az ami rettenetesen pici , kb 3-4 alkalommal volt átrámolva az egész és tényleg azt hittem , ennél jobban nem lehet , de lehet a lányom átrendezte / én + majdnem belepusztultam / de tényleg jobb lett ! és a kicsi se tűnik olyan kicsinek !
25. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Lilibe)
2014. aug. 13. 17:05
Nekem ilyen esetre még az volt nagyon szimpatikus , amikor az egyik ismerősnek már nehezére esett néhány takarítással kapcsolatos nehezebb munka , ezért keresett magának olyan emberkét , aki rendszeresen segített neki , segített ! de ő is csinálta .
24. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Kriszta773)
2014. aug. 13. 17:01
Persze ! értem én ! hiszen takarítást sem azok vállalnak , akik kényszeres takarítási mániában szenvednek ! 1x olvastam valahol egy aranyosat : valamelyik színészünk hálából szerzett a nagynénikéjének 1 bejárónőt , megkímélendő őt a takarítás nyűgétől ! de a nagynéni imádott takarítani , nem is akarta megsérteni az unokaöcsit , ezért aztán a felszabaduló idejében vállalt egy takarítást valakinél , a kecske is jóllakott , a káposzta is megmaradt , ő is takaríthatott kedvére , a jószándék is el volt ismerve .
23. kriszta773 (válaszként erre: 18. - 3da8f53e4a)
2014. aug. 13. 16:46

azt én sem bírnám, ha mindent átpakolásznának, de szerintem egy takarítnő nem rendezkedik, csak takarít, a tisztaságért felel, a cuccokat hagyja ott, ahol vannak :)


egy ismerősömnél a bejárónőnek kulcsa is van, hol otthon van valaki a családból, hol nincs, nem volt még semmilyen probléma se a takarítás minőségével, sem egyéb dologgal

22. Kilimcs (válaszként erre: 18. - 3da8f53e4a)
2014. aug. 13. 16:35

De miért ne a szokott ehlyükre kerülnének vissza a cuccok? Ez alap nem? nálunk ugyanoda teszi vissza a segítségünk, ahol a szokott helye van. Ha vmi új dolog van, meg megkérdezi, hol a helye. Sose kever el semmit.

De nem turkál semmiben. mondjuk nálunk vasalás pl nincs.

21. emi1206 (válaszként erre: 20. - 3da8f53e4a)
2014. aug. 13. 16:24
:) Én valamikor nyár elején rendeztem át utoljára a lakást, de ez most jól sikerült, úgyhogy úgy néz ki, hogy marad így. Amíg be nem kattanok újra és nem lesz egy még jobb ötletem az elrendezésre. :)
20. 3da8f53e4a (válaszként erre: 19. - Emi1206)
2014. aug. 13. 16:20

:D :D szerencsére nálam is kicsi a lakás -épp elég kettőnkre!

De tologatni :D :D örülök ha helyükön maradnak.

19. emi1206 (válaszként erre: 18. - 3da8f53e4a)
2014. aug. 13. 16:17

Na nálam ez nem gond. Én vagyok, aki mindig mindent más helyre tesz, meg bútorokat tologatok.

Kicsi a lakásunk és próbálok elférni. :)

18. 3da8f53e4a (válaszként erre: 14. - Lilibe)
2014. aug. 13. 16:13

Én meg tisztaságmániás vagyok:D :D, de azt nem bírnám elviselni,ha a cuccok nem a szokott"! helyükre kerülnének vissza.


Mikor a fiam takarít,mindent átpakol és semmi sem a helyére kerül vissza. Nem szólok mert örülök ha besegít, de pakolászom...... :)

17. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2014. aug. 13. 16:11

Hozzám sem jár senki. Anyukám viszont eljár egy családhoz, több éve takarít náluk péntekenként 4 órát. Épp mi szükséges. Nincs megszabva,hogy most ezt vagy azt csinálja. Eléggé rutinos az anyum,hogy tudja épp mikor kell ablakot és minden mást nagy takarítani.


Bizalmi. Kulcsa van a lakáshoz, a család nagy ritkán van csak otthon - járt már úgy,hogy tárva-nyitva hagyott mindent a család és elutaztak nyaralni - ő meg nem tudott róla.

Annyit kap, amennyiben megállapodtak...

16. kriszta773 (válaszként erre: 14. - Lilibe)
2014. aug. 13. 16:09
biztos előfordul, hogy a családtagokon kívül más is megfordul a házadban ;) értem, mire célzol, de szerintem egy bejárónő vagy takarítónő, aki rendszeresen besegít, az idővel már nem vadidegen senkinek sem, még ha nem is puszipajtás :)
2014. aug. 13. 16:05

Nekem az egyik ismerősöm jár takarítani. A nő akihez jár otthon van, amikor az ismerősöm megy, aztán otthagyja, de amikorra végez a takarítással, akkora hazamegy a tulaj.

Egyébként 100%-os biztonság nincs, sajnos még ismerőssel is előfordulhat, hogy egyszer olyan helyzetbe kerül, hogy meglop. El kell zárni az ékszereket, kis méretű értéktárgyakat, pénzt, nagyobb tárgyakat meg csak nem visznek el. Gondolom, hogy azért az ritka, hogy kipakolják az egész lakást.

14. lilibe (válaszként erre: 13. - Kriszta773)
2014. aug. 13. 15:25
Én nem vagyok tisztaságmániás, de nem bírnám elviselni, hogy egy idegen (nem családtag) mozogjon, tegyen vegyen a házamban, akármennyire is bízom meg benne.
13. kriszta773 (válaszként erre: 12. - Forrest2010)
2014. aug. 13. 15:02
szerintem a kényszeres tisztaságmániásokon kívül mindenki szívesen lepasszolná a takarítást (és még sokféle házimunkát), ha megtehetné :) és nem azért, mert leesne az aranygyűrű az ujjacskájáról, de olyan sok ideje felszabadulna az embernek, ha nem kéne nyomni a napi háztartási rutint
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook