Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hogyan dolgozzátok fel lelkileg a halált, a gyászt? fórum

Ti hogyan dolgozzátok fel lelkileg a halált, a gyászt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
127. f66095b124 (válaszként erre: 123. - Borcsika)
2009. aug. 7. 00:04
Megnyugtat ha olvaslak...köszönöm...
126. borcsika (válaszként erre: 124. - Park)
2009. aug. 6. 23:56

Kedves park!


Együttérzek Veled. Rajtad múlik, hogy sokáig frissen tartod a sebet vagy engeded begyógyulni.

Te már rájöttél, hogy a közhely, miszerint az idő majd begyógyítja a sebet, nem igaz. Vannak, akik nem tudnak mást mondani, csak ezt.

Sírjál csak, az megtisztít - de mondd, van valaki, akivel tudsz beszélni édesanyádról, az érzéseidről? Fontos lenne.

2009. aug. 6. 23:48

Teregetés közben járt az agyam...

Lehet, azt gondoljátok - akinek nem inge, ne vegye magára -, mit papol ez itt nekünk, kicsit eltért az eredeti témáról, a gyász feldolgozásától. Pedig nem tértem el.


Nekem is vannak drága "hallottaim" - azért az idézőjel, mert valójában élnek ők - és az segített a gyász feldolgozásában, hogy abban a reménységben búcsúztam el tőlük vagy engedtem őket el, hogy ők az Istenéi. Úgy gondolok rájuk, mint akiket Isten egyik tenyeréből áttett a másik tenyerébe (antropomorfizmus tudom, de mi csak emberi jelzőkkel tudunk Istenről beszélni).


Nem mindenkiről lehet tudni, hogy megtért-e élete során. Ez is egy nagy téma, sokféleképpen juthat el az ember Istenhez... A lényeg, hogy akár tudom (mert mondta az illető), akár nem - abban a reménységben vagyok felőle, hogy Isten a kegyelmébe fogadja és üdvözíti őt. Így békesség tölti el a szívemet és megnyugszom Isten akaratában. Ez működik még akkor is, ha valaki érthetetlen módon, fiatalon halt meg - tapasztaltam!

124. park
2009. aug. 6. 23:47

Csak azon gondolkodom,meddig marad friss a seb édesanyám elvesztése után!

Még csak 10-hét telt el de egyre rosszabb!

Sírni eleinte nem is tudtam,most meg csak gondolnom kell rá és már bőgök......

123. borcsika (válaszként erre: 106. - Gyopárka)
2009. aug. 6. 23:15

Kedves gyopárka!


Köszönöm a válaszaidat. Felmerült bennem, hogy milyen jó lenne Veled beszélgetni, mert így neten keresztül nem az igazi. Sokszor elbeszélünk egymás mellett, vagy olvasáskor másképp értelmezhető az, amit a másik írt. Na, mindegy.

Nem ismerlek, de soraidból ítélve: jó úton haladsz.


Egy dolog, amit félreértettél: én nem félelmet akarok kelteni az emberekben. Szinte minden igehirdetésem Isten hatalmas szeretetéről szól meg arról, hogy Ő mindenkit üdvözíteni akar, hiszen Jézus minden emberért meghalt a kereszten. De mit gondolsz, nem a mi felelősségünk, hogy elmondjuk azoknak, akik elutasítják Istent, hogy ennek a döntésnek - mint mindennek - következménye lesz? Már itt a földi életben is és majd odaát is. Ez nem félelemkeltés, hanem figyelmeztetés az ő érdekükben, hogy megmeneküljenek. Hahó, emberek, ébresztő! Szakadék felé rohan a vonatotok, de még időben vagytok: le lehet szállni!

Különben a próféták is ezt tették régen: figyelmeztették az embereket. Persze sokan nem hallgattak rájuk, ahogy ma sem az ilyen beszédre figyelnek az emberek. De van, aki mégis... Na, őértük kell és érdemes mondani.

Pl. Keresztelő János, aki Jézus előfutára volt, mit "szajkózott" addig, amíg meg nem hallották? "Térjetek meg, mert egészen közel van az Isten országa! A fejsze már a fák gyökerére vettetett: kivágnak és tűzre vetnek minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt." Erre odamennek hozzá, megkeresztelkednek és utána azt kérdezik: "Mondd meg nekünk, mit tegyünk?" Változtatni akarnak az életükön - és ehhez, hogy ide eljussanak, arra volt szükség, hogy ezeket a kemény szavakat hallják. Egyedül ez rázta fel őket.

Ma is sokan csak akkor ébrednek fel, akkor néznek fel, akkor fohászkodnak Istenhez, ha kemény élethelyzetbe kerülnek...


Távol álljon tőlem, hogy kioktassalak Téged és azokat, akik olvassák soraimat, én csak azt adom tovább, amiben hiszek. Nem én találtam ki - mindent a Bibliából veszek.

Ahogyan az utolsó ítéletet is. Azt hiszed, ha nem beszélünk róla, akkor nem lesz? Olvasd el Máté evangéliumából a 25. részt. A tíz szűz példázatát, amikor öten kimaradtak a mennyegzőből, mert nem volt elég olajuk a lámpásukba. Vagy a talentumok példázatát és azt, amikor Jézus majd visszajön az ő dicsőségében és szétválasztja az embereket, ahogyan a pásztor elválasztja egymástól a juhokat a kecskéktől. Vannak, akik ezt hallják: "Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot. Mert éheztem és ennem adtatok..."stb (biztos ismered) A lényeg, ha segítünk valakin, jót teszünk valakivel, olyan, mintha Jézussal tettük volna - akár anélkül, hogy felismertük volna az illetőben Jézust.

És - akármilyen borzasztó - vannak, akik ezt hallják majd: "Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre. Mert éheztem és nem adtatok ennem, szomjaztam és nem adtatok innom, jövevény voltam és nem fogadtatok be"...stb. és mikor csodálkoznak, hogy mikor nem szolgáltunk neked? A válasz: "Bizony, mondom nektek, amikor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg. És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre."


Bocsi, hogy végül leírtam és az egész ilyen hosszú lett, de azért el lehet olvasni a Bibliában is. Ki hova tartozik, ki hova megy, nem a másik ember dönti el. Mi nem ítélkezhetünk. Az Örök Bíró színe előtt kell majd megállnia minden embernek.


Most megyek teregetni, mert rég lejárt a mosógép. :)

122. gyopárka (válaszként erre: 119. - F66095b124)
2009. aug. 5. 11:57
hát most 2 napja én is rossz hangulatban voltam,tegnap tetőzött a fájdalom és végre jól kibőgtem magam.Ilyen is van.
121. gyopárka (válaszként erre: 118. - Leticya)
2009. aug. 5. 11:55
nem vagy tolakodó,engem nem zavar, szeretem vesézni a témát.Én is azt hiszem a páromnak is, apukámnak is sok energiája van.Hát, nem ennyire kézzelfogható. Kommunikálni álmomban szoktam,és napközben érzem gondolatokat érzek, energiát, mintha nem lenne tér, idő csak gondolat, mintha a világok összemosódnának nálam, nem tudom ezt igazán megfogalmazni szavakkal,olyan is volt hogy vezettem az uton pl.és mintha a kezem ami a kormányt fogta az ő keze lett volna meg ilyenek.
2009. aug. 5. 00:38
nagyon nehéz túllépni egy szerettünk elvesztésén nekem anyukám10 éve halt meg eleinte nagyon sürün kijártam a temetőbe mostanában nembirok kimenni.még most sem tettem túl magam rajta.fogtam a kezét mikor meghalt,szörnyü.ami még nagyon megrázott a lányon egy nagyon aranyos osztálytársa 16évesen autóbalesetben halt meg akárhányszór szoba jön könybe lábad a szemem.nagyon nehéz sok erőt kivánok mindenkinek
2009. aug. 4. 23:26

Olvaslak benneteket folyamatosan, csak még írni nem tudok...nálam ez nem megy sírás nélkül :(

Ismét történt haláleset... (nem közeli de megvisel, hogy miért azt is leírom később.)

Vigyázzatok magatokra!

118. Leticya (válaszként erre: 90. - Gyopárka)
2009. aug. 4. 22:19
Na ezt eddig nem mondtad. Ez tok jo mert akkor mar o tenyleg jo helyen van. Itt azokkal van a gond akik meg nem tudnak ingazni nem voltak fent. A parodnak van energiaja nem kell maset hasznalnia. De ez tenyleg fantasztikus hogy tudsz kommunikalni vele. Honnan tudod hogy itt van? Latod, hallod, erzed? Bocs ha tul tolakodo lennek...
2009. aug. 4. 07:24
Jó reggelt mindenkinek!Hogy aludtatok?
116. szildikó77 (válaszként erre: 112. - Gyopárka)
2009. aug. 3. 16:07
Szia!Sajnos még nem tudom!Hogy vagy?És ti többiek hogy vagytok?Nem tudom ki hogy érzi,de nekem segít ez,hogy néha kibeszélhetem magamból a problémáimat olyanoknak akik ugyanabban a cípőben járnak,mint én!Köszönöm nektek,hogy meghallgattatok és befogadtatok!
115. gyopárka (válaszként erre: 114. - Écsanya)
2009. aug. 3. 14:27
megértelek, én is ilyeneket éreztem és még időnként most is előfordul.
114. écsanya (válaszként erre: 113. - Gyopárka)
2009. aug. 3. 13:55
Köszönöm. Nagyon nehéz és hihetetlen, hogy mindez velem történik, várom, hogy felébredjek ebből a szörnyű álomból, de tudom, hogy ez a kegyetlen valóság.
113. gyopárka (válaszként erre: 105. - Écsanya)
2009. aug. 3. 13:42
Ó, nagyon sajnálom,mostmár megértem a ragaszkodásodat. Ez a hirtelen kiszakadás nagyon rossz mindkét félnek. Légy erős,szeresd nagyon a gyerekeidet és támaszt találsz bennük. Ez a lelki része, de sajnos van az egésznek egy anyagi hátulütője is ami sokat nehezíthet a dolgon.Nagyon sok erőt kívánok neked sok-sok szeretettel
112. gyopárka (válaszként erre: 102. - Szildikó77)
2009. aug. 3. 13:35
fogalmam sincs mi lehet, megfejtetted azóta?
111. gyopárka (válaszként erre: 101. - Borcsika)
2009. aug. 3. 13:34
szép :))
110. gyopárka (válaszként erre: 100. - Borcsika)
2009. aug. 3. 13:31
Mária és a szentek nem Isten.Hogy az emberek istenitik őket? Hát én azt hiszem inkább hálásak nekik. Én például mindíg Máriához imádkozom ha nagy bajban vagyok és mindíg segített pedig nem keveset éltem már.Azért őhozzá,mert anya,aki a fia halálával megjárta a poklot,tehát ha bajban vagyok tudja hogy miről beszélek. És nem megváltást várok tőle a bűneimért, hanem segítséget mert bajban vagyok.
109. gyopárka (válaszként erre: 95. - Borcsika)
2009. aug. 3. 13:08

A lelkész személye csak olyan szempontból fontos, hogy nagyon sok embernek vezetőre van szüksége,támaszra,akire felnéz, aki megmagyaráz neki dolgokat, utat mutat, hús-vér emberre van szüksége hogy megerősítést kapjon.

A templomok. A reformátusban nincs szobor, kép, a katolikus tele van ezekkel.

A református ismerte az ember gyenge pontját, hogy minden apróság képes elterelni a figyelmét az igéről.De még így, ebben a közegben sem biztos hogy mindenki aki ott van alászáll önmagába hogy tisztán fogadja be az igét. Engem nem zavarnak a szobrok,képek,mert ha magamba szállok nincs külvilág csak Isten és én.DE ide hosszú út vezetett.Nem megy egyik napról a másikra.Legalábbis nekem nem ment. És sok embernek szüksége is van arra hogy lássa is akihez beszél, imádkozik.

108. gyopárka (válaszként erre: 96. - Borcsika)
2009. aug. 3. 12:51

Az ítélet szót sem használnám,mert ha valaki csupa szeretet mint Isten, az nem ítélkezik

Aki pedig legyint a dolgokra azzal hogy úgyis ujjászületünk, az semmit sem tud valójában az ujjászületésről,se a buddhista ujjászületésről,se a Jézusféle feltámadásról.

Hogy az életünk egyszeri-e ezen lehet vitatkozni, de nem ez a lényeg.Az egyszeri szó alatt érthetjük azt, hogy csak egyszer élünk a földön és soha többet, de érthetjük azt is hogy ilyen formában, ebben a testben és ezt az életet ami ehez a testhez kapcsolódik csak egyszer éljük.

De abban igazad van hogy itt és most kell dönteni: Istennel vagy Isten nélkül.De ennek mélyebb értelme van mint pusztán az hogy imádkozok,eljárok templomba és eget verő bűnt nem követek el.Ahoz hogy azt mondhassa valaki magáról Istennel él, ahoz a lelkében is tiszta,őszinte szeretetnek kell uralkodnia.Ez nagyon kevés emberben van meg,sokan közelítenek hozzá és nagyon sokan vannak ettől még nagyon messze.

2009. aug. 3. 11:15
Most el kell mennem,de majd jövök.
106. gyopárka (válaszként erre: 96. - Borcsika)
2009. aug. 3. 11:10

megpróbálok válaszolni

Azt írod: Jézus felfedi előttünk milyen is az örökkévalóság.Akik földi életükben nem törődtek Istennel azok az örökkévalóságot is Istennel való elszakítottságban élik meg és ez kínszenvedés lesz számukra /örökké Isten nélkül,szeretet nélkül élni/Az Istennel való élet - hit,remény,szeretetre épülő élet pedig a biztonságot jelenti, odaát is Istennel való létet,üdvösséget,kiteljesedést.

MInden úgy van ahogy Jézus mondta!De én úgy gondolom az elszakítottság szó és akínszenvedés szó nem a legmegfelelőbb amit az ember használ ennek a helyzetnek a leírására.Talán valamikor aki ilyen sarkosan fogalmazott elrettenteni akart.

De nincs szükség arra hogy az emberekbe félelmet keltsünk.Úgy gondolom Isten nem ezt akarja.Istent

szeretet veszi körül,csak jóindulatra és szeretetre kellene koncentrálnunk.Az én értelmezésemben, aki nem Isten utmutatása szerint, szeretetteljesen éli le az életét, hanem rosszindulatu,gonosz,rosszul cselekszik, az halála után sem élvezheti az Isten melletti szeretetteljes légkört,hanem külön e légkör hiánya nélkül kell léteznie és mivel ott már tisztán látunk,nincsenek a földi rossz szokásaink ezért ez a helyzet fájdalmas számunkra. Kínszenvedés? Én inkább csak úgy fogalmaznék szenvedés.

105. écsanya (válaszként erre: 71. - Gyopárka)
2009. aug. 3. 10:37

Sziasztok csak most tudtam jönni.


A férjem teljesen egészséges volt, hirtelen halt meg. A fiaim közül a nagyobbik akkor még nem töltötte be a 18. évét, rá két hetére volt a szülinapja, az írásbeli és a szóbeli érettségi között volt, a kicsi pedig 10 éves volt.


Nem tudom miért kellett így lennie?!

104. gyopárka (válaszként erre: 103. - F66095b124)
2009. aug. 3. 10:23
ez nagyon szép, teljesen a saját gondolataimat adja vissza.Köszönöm hogy beírtad. Én teljesen így érzem,erre a végső következtetésre jutottam,eszerint élem mostmár a mindennapjaimat és kevesebbet sírok.Próbáld meg Te is eszerint elfogadni a dolgokat.Mégegyszer köszönöm,ezt kirakom a hálónkban.
2009. aug. 2. 23:45

Ezt mindenkinek..., hogy nyugodjon meg a lelkünk...Én ma is sírtam.... :(


Szent Ágoston:

Ne sírj, mert szeretsz engem


Ne sírj, azért mert szeretsz!

A halál nem jelent semmit,

csupán átmenet a másik oldalra.

Az maradtam, aki vagyok, és Te is önmagad vagy.

Akik egymáséi voltunk, azok vagyunk mindörökre.

Úgy szólíts, azon a néven, ahogy mindig szoktál, ne keress új szavakat

Ne fordulj felém ünnepélyes arccal,

folytasd kacagásod, nevessünk együtt, mint mindig tettük!

Gondolj rám , kérj, mosolyogj rám, szólíts!

Hangozzék a nevem házunkban, ahogy mindig is hallható volt,

ne árnyékolja be távolságtartó pátosz!

Az élet ma is olyan, mint volt, ma sem más.

A fonalat nem vágta el semmi,

miért lennék a gondolataidon kívül...

Csak mert a szemed most nem lát engem,

nem vagyok messze, ne gondold.

Az út másik oldalán vagyok, lásd jól van minden.

Meg fogod találni a lelkemet és benne egész letisztult,

szép, gyöngéd szeretetemet,

Kérlek, légy szíves... ha lehet, töröld le könnyeidet,

és ne sírj azért, mert annyira szeretsz...

2009. aug. 2. 14:56
Sziasztok!Hogy vagytok?Sokat gondolkoztam amióta itt beszélgettem veletek!Én már elengettem az édesanyámat!Mégis néha itt van,legalábbis úgy érzem!Van egy új dolog ami azóta tünt fel!Nem tudom miért,ki miatt van de van!Ebben a házban ahol most lakunk(3 éve) itt élt a férjem édesanyja is aki sajnos már 16 éve meghalt méhnyak rákban!Egyik este azt vettem észre,hogy a gyerekszoba ajtón valmi forma van ami kivehetetlen és zölden világít!Szerintetek ez mi lehet?
2009. aug. 1. 23:37

Életem ott van Isten tenyerén, azért nem félek én.

Bármi fáj nekem: mosolyog a szemem.

Száz jajszó között bízom vakon, hitem fel nem adom.

Rám törhet vadul ezer baj, veszély,

Isten így szól:"Ne félj!"

Miért is, mitől is félnék én az Isten tenyerén?

2009. aug. 1. 23:36
Igazad van, gyopárka, nem a vallás számít, hanem a HIT. Csakhogy nem mindegy, KIBEN hisz az ember. A buddhistákkal kapcsolatban pl. mindig felmerül bennem a kérdés: miért egy embert istenítenek és az ő tanait követik? Mit tett értük Buddha? Megváltotta őket? Mert Jézus, aki ugyan emberként élt itt a földön, de az élő Isten Fia --> meghalt értem és feltámadt, bűneimből megszabadított és ma is él, ezért tudok vele beszélgetni és mindennapi kapcsolatban lenni, Vele élni. Én egy embert nem istenítenék, nem imádkoznék hozzá (ezért furcsa számomra a szentek és Szűz Mária imádása is), hiszen ember nem válthatja meg embertársát. Na, mindegy. Természetesen elfogadom, ha más másként hisz - az én családom is vegyes vallású (apu és öcsém r. katolikusok, anyu, húgom és én reformátusok), sőt a Ferencesekhez jártam gimibe, tehát abszolút képben vagyok a r.kat. vallást illetően.
99. f66095b124 (válaszként erre: 95. - Borcsika)
2009. aug. 1. 23:24
Én református vagyok...csak nem tudom gyakorolni a hitem(egy héten egyszer van Istentisztelet s Nekem azt érzem most kevés én több nap szeretnék) ezért járok a Bazilikába...
98. gyopárka (válaszként erre: 96. - Borcsika)
2009. aug. 1. 23:07

Bocs, most nincs időm, mert hajnalban megyek a gyerekekhez Pestre, amiket írtál ahhoz részletesebb választ szeretnék.Majd holnap ha hazajöttem.

Röviden csak annyit:semmiképp se szeretnék megbántani senkit hit ügyben,családunk vegyes,így volt temetés és mise katolikus,volt református.

Most épp Buddha életét olvastam ki. Velem az a baj, hogy nem fogadom el vakon az írást, mert azt is csak emberek vetették papirra.Csak a magot nézem nem a hozzá tartozó köritést.

A nirvána sem megsemmisülés vagy legalábbis nem olyan értelemben ahogy a Te írásodból kicseng.

A nirvána Istennel való lét, ugyanugy mint ahogy Te írod az üdvösségre. Te üdvösségnek hívod, ők nírvánának.És még számtalan összecsengés van a különböző vallások között,bár még én csak mostanában kezdtem tanulmányozni. Ezért nem is értem mi értelme van átmenni egyik vallásból a másikba, Isten csak egy van és a közelében lévő szeretet is ugyanolyan akár buddhista az ember, akár katolikus,vagy református.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook