Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hinnétek a pasinak? fórum

Ti hinnétek a pasinak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. márc. 6. 15:10
Nem szekálom én, ált kinn bagózik bent sosem, csak olyan rossz, hogy ezzel a kamu dumával jön, mondhatná egyszerűen, hogy gyenge hozzá, hogy leszokjon és kész...
2016. márc. 6. 14:41

Korábban, mikor még nem volt ilyen nagy propagandája a dohányzás ellenzésének családok nőttek fel úgy, hogy legalább egy szülő dohányos volt. Nálunk csak apám dohányzott gyermekkoromban, de mindig kint az udvaron, soha nem gyújtott volna rá mellettünk.

Ha visszagondolok, lehet, Ő volt az egyik példa, hogy később dohányos lettem. A másik a tinédzserkori barátok.

Januárban tettem le a cigit. Korábban napiegy dobozzal szívtam el.

Sokkal jobban érzem az ízeket. Nem büdösek a ruháim, valami eddig ismeretlen tisztaságérzés vesz körül azóta.

Azoktól kérdezem, akik a dohányzás után fogmosással, rágóval próbálják eltüntetni a szagokat: nem könnyebb lenne letenni? Hiába mostok fogat, a ruhátokban, hajatokban ott van a szaga.

Nem utolsó sorban... gondolom, mindenki életében lenne helye annak a pénznek, amit cigarettára költ.

29. 9829024220 (válaszként erre: 7. - Manyi8)
2016. márc. 6. 14:34

Ez egy akkora marhasag,hogy ki tudnek szaladni a vilagbol,mikor allitolag orvos ilyet mond.

Az elso gyerek elott dohanyoztam,nem is keveset,napi egy-masfel dobozzal szivtam.Eszem agaban nem volt leszokni,szerettem cigizni.

Aztan pozitiv lett a teszt,elmentem orvoshoz es attol a pillanattol kezdve,hogy megkaptam az elso leletet,hogy terhes vagyok,soha tobbe nem gyujtottam ra.

Szenvedtem,szar volt igen,de ez alap,hogy terhesen nem bagozik az ember.

Aztam mar a szules utan sem szoktam vissza,ennek mar majd 9 eve.

28. 301ae9b789 (válaszként erre: 27. - 2ab16d5612)
2016. márc. 6. 14:13
Igen, okozhat a cigi fulladást is, ez a másik véglete a hatásnak. Sehogy se jó dolog, az az igazság.
27. 2ab16d5612 (válaszként erre: 26. - 301ae9b789)
2016. márc. 6. 14:10
én úgy befulladtam mint az állata cigitől... ezért tettem le.. azóta kutya bajom..
2016. márc. 6. 14:06
Régebben gyártottak az asztmásoknak asztmacigarettát.Magyarországon is volt ilyen forgalomban. A cigaretta kitágítja a hörgőket, ezáltal könnyebben vesz levegőt az asztmás.Én is az vagyok, nálam is így hat. Ha rohamom van, egy cigi után könnyebb sokkal. DE az is igaz, hogy az élettani hatásai nagyon károsak hosszabb távon. Csakhogy akinek volt már asztmás rohama, az tudja, hogy abban a pillanatban nem érdekel egy esetleges húsz év múlva bekövetkező tüdőbaj vagy egyéb, hanem AZONNAL levegőt akarunk kapni. Nem jó dolog a dohányzás, nálunk sem szeretik és elítélik a gyerekek szerencsére. Nyilván kimegyek, fogat mosok stb. én is. Leszokni pedig vagy akar az ember, vagy nem. Nem kell magyarázni.
2016. márc. 6. 14:03

Nem nagyon akarom elhinni, hogy ezt mondta az orvos.

Az mondjuk teljesen alap, még gyerekmentes környezeten is, hogy ha a velünk élő(k) nem bagóznak, akkor nincs benn a lakásban dohányzás.

24. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Nekemmindegy)
2016. márc. 6. 13:49
....mert a dohányzás egy káros szenvedély , van aki sose tudja többé letenni ! ....többek között akaraterő kéne hozzá ! / + valahol bölcs belátás , h az elfüstölt pénznek 1000-nyi jobb helye is lehetne ! Az egyik ismerősék nevetve számolgatták , h egy ház árát elfüstölték életük során . /
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Vacsa)
2016. márc. 6. 13:47

De vajon miért ad elő ilyen hülye dumát?

Lehet ezt várják tőle?

A fórumindító lehet, hogy kiszekálja a lelkét is....

22. vacsa
2016. márc. 6. 13:46
Nem a cigi a baj, hanem ez a hülye kamu duma...
21. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Nekemmindegy)
2016. márc. 6. 13:43
Dehát ne engedd neki , h a lakásba dohányozzon ! ha nincsen elég akaratereje leszokni ! sokaknak nincs hozzá akaratereje !
20. Channa* (válaszként erre: 15. - Babyapocakban)
2016. márc. 6. 13:43

Hát igen, biztos büdös, de miért ment oda hozzád?


Persze, kicsit védem őket, mert én is cigizek.

Ha az alapvető higiéniát betartjuk, akkor nem annyira zavaró. Én kb. 3x-4x megyek ki cigizni. A cigi után alaposan kezet mosok és kiöblítem a számat, majd rágózok. Persze érezni lehet rajtam így is, de nem annyira töményen....

19. vacsa
2016. márc. 6. 13:39
jutott
18. Channa* (válaszként erre: 13. - Nekemmindegy)
2016. márc. 6. 13:38

Nem érted, sosem dohányoztál, ugye?


Szerintem nem kellene így felfújni a dolgot. Nem akar leszokni és biztos nehéz is lenne. Ne szekáld. Ennyi hibája neki is lehet, nem?

Egy dolgot viszont követelj meg tőle: ne bent dohányozzon. És ennyi.

17. vacsa (válaszként erre: 13. - Nekemmindegy)
2016. márc. 6. 13:38
Ez picit későn jutot eszedbe.
16. 4fe6ec7f77 (válaszként erre: 1. - Nekemmindegy)
2016. márc. 6. 13:33
Ekkora badarságot :) nem szégyellte ezt mondani neked?
2016. márc. 6. 13:29

Érdemes már most leülni vele és megkérdezni, mit tud vállalni a te és a babád egészsége érdekében. Ha nagy dohányos, akkor biztosan nagy elvárás tőle, hogy azonnal tegye le, ezért inkább védekezésből mond ilyeneket. Mondd el neki, hogy az az alap elvárásod, hogy a lakásotok füstmentes legyen, ha nem tudja letenni a bagót, akkor az a minimum, hogy többet bent nem dohányzik, csak kint.

Egyébként aki dohányos, az a cigarettázás után, amikor bejön, akkor is ontja magából még a bűzt. Nekem volt már, hogy a gyomrom forgott, amikor egy dohányos rögtön a cigiszünete után hozzám hajolt. Mondtam neki, hogy ha nem akarja, hogy odabroáfoljak rá, akkor menjen arrébb, mert terhes vagyok és a szagát sem állom a cigarettának.

2016. márc. 6. 13:24
Nem.
2016. márc. 6. 13:19

nem értem miért ennyire nehéz letennie... :(

nem fontosabb neki a baba és én?

ez olyan önző dolog, remélem másban nem lesz ennyire önző

12. Channa* (válaszként erre: 8. - Nekemmindegy)
2016. márc. 6. 13:16

Küld ki majd a cigivel.

Pont erre gondoltam, hogy nem ő lesz terhes. Dohányozni neked nem kell, ő szívhatja, de ne a gyerek és te melletted.

Ennyi....

11. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Nekemmindegy)
2016. márc. 6. 13:15

most mondjam azt hogy az az orvos nem egészen normális???

józan paraszti ésszel felmérve is egy 8osztályT kijárt ember rávágja azonnal,hogy egy asztmásnak nem jó a dohányzás,orvosi diploma nélkül...az ilyeneken le tudok hidalni :S

10. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Manyi8)
2016. márc. 6. 13:14
Majd lesz, kèsobb
9. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Nekemmindegy)
2016. márc. 6. 13:13
Haha, mekkora sz.rrr 😂😃
2016. márc. 6. 13:04

mondjuk az én párom nem lesz terhes :)

mert én vagyok az :)

de azért nem szeretném, ha a pici mellett bagózna, nem hiszem hogy az jót tesz neki

2016. márc. 6. 13:02

Sziasztok, mi még a babaprojekten dolgozunk, de azzal tisztában vagyok, hogy választanom kell egy egészséges baba és a cigi között. Én az elsőt választom, és bár még most szívom, de már valahol készülök arra, hogy igen igen le kell tennem nemsokára végleg.

Viszont, amikor az orvosommal beszéltem erről, azt mondta nekem, hogy ha a teherbeesés idején még szívom, akkor azonnal nem szabad letenni, csak szépen fokozatosan. A 4. hónapra kellene eljutni oda, hogy egyáltalán nem szívom.

Volt egy asztmás ismerősöm, terhes volt, és végig dohányozta a terhességet. Az haggyán, hogy folyton befulladt, és sokszor kórházban kötött ki, sokszor vérzés miatt kellett kórházba rohanniuk, végül a baba asztmásan született, és küzdöttek az életéért. Mára már jól van, 5 éves, és az asztmán kívül nincs más baja.

6. 2ab16d5612 (válaszként erre: 1. - Nekemmindegy)
2016. márc. 6. 12:58

ezt a szar dumát XD


jelentem nem, nem jobb.. attól hogy tüdőtágulatot kaphat attól nem lesz jobb neki.. :D

a füst miatt viszont több váladékot termelnek a hörgők emiatt több a görcs is.

Szóval a kedves párod szimplán nem akar leszokni, de érvelhetsz azzal hogy a kis fickóira viszont cseppet sincs jó hatással, ha másért nem hát ezért érdemes volna.

2016. márc. 6. 12:56

kamuzik akkor szerintetek is...

hátha a baba miatt legalább leszokna...

4. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Nekemmindegy)
2016. márc. 6. 12:54
Nem tudott mást kitalálni, hogy miért nem hagyja abba a dohányzást:)
2016. márc. 6. 12:54
szerintem is... életemben nem hallottam még ilyet orvostól...
2016. márc. 6. 12:53
asztmásnak jobb, ha nem dohányzik...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook