Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti egyetértettek azzal, hogy minden olimpiai bajnokunk a 35. élet éve után életjáradékot kapjon, ami most 198 942 forint havonta? fórum

Ti egyetértettek azzal, hogy minden olimpiai bajnokunk a 35. élet éve után életjáradékot kapjon, ami most 198 942 forint havonta? (beszélgetős fórum)

117. spinneli (válaszként erre: 113. - 97e35043a4)
2009. okt. 28. 10:39
nem nagyon értem ezért miért kell fanyalogni.
116. 40163fd81d (válaszként erre: 112. - Rékus73)
2009. okt. 28. 10:34
...és ne felejtkezz el a kétkezi munkásokra,akik leszedik neked a paradicsomot,meg megfejuk a tehenet,meg kicsontozzák a csirkemellet!:))))
115. 40163fd81d (válaszként erre: 109. - Rékus73)
2009. okt. 28. 10:31

A sport az egy játék,élmény ,és arra szolgál,hogy jobban érezzük magunkat nemde?:))

Amiről te beszélsz, az nem sport,nem játék,hanem üzlet.

Ha valaki erre áldozza az életét ,akkor tegye,fel is nézek rá,büszke is vagyok ,de ennyi.

Ők tudják mit miért tesznek és azt is mi az ára .

Ha ezt választották ,akkor tegyék ,meg is kapják érte ami jár.

114. 97e35043a4 (válaszként erre: 112. - Rékus73)
2009. okt. 28. 09:04

Azért köszönöm, hogy az adómból sikerült egy diplomát megszereznem... Mert azért vonnak ám tőlem is, nem is keveset...


Azért a szakember többet ér az országnak, mint az olimpiai bajnok (Mondjuk már ebben is kételkedem, mert itt lehet jó szakember valaki, ha nincsenek "olyan" ismerősei, akkor nehezen jut valamire is....). De szívemből gratulálok annak, aki olimpiai éremhez jutott, mert a céljait elérte, amire sok ember csak vágyhat egy egész életen át, legyen az bármilyen cél...

113. 97e35043a4 (válaszként erre: 110. - Spinneli)
2009. okt. 28. 08:58
Gratula :S
112. rékus73 (válaszként erre: 108. - 97e35043a4)
2009. okt. 28. 08:46

De van már egy államilag finanszírozott diplomád nem? Lehetnék demagóg, és mondhatnám, hogy azt meg a magyar emberek finanszírozták meg neked.Olyanok, akiknek közük nincs az egyetemhez. Valóban nincs már lehetőség ingyen másoddiplomára.

De nem leszek demagóg, mert a diplomásra, szakemberre ugyanolyan szükség van, mint az olimpiai bajnokra.

111. spinneli (válaszként erre: 109. - Rékus73)
2009. okt. 28. 08:44
összefoglaltad helyettem is.
110. spinneli (válaszként erre: 106. - 97e35043a4)
2009. okt. 28. 08:43

ahhoz képest a FIFA alapított egy címet neki pár hete, oda se neki.

:)

109. rékus73 (válaszként erre: 103. - 97e35043a4)
2009. okt. 28. 08:42

Iszonyú áldozatokkal jár már gyerekkorban az élsport útján járni. Nincs szabadidő, nincs osztáűlykirándulás, nincsenek bulik, haverok.

Csak a kőkemény munka.Ekkor még senki nem fizeti meg őket. Csak azt látja, amíg a többiek szórakoznak, lógnak, ő edzésre hétvégén versenyre jár. Hidd el, ez nem a könnyű boldogulás útja. Sok tehetség ekkor hagyja abba.Aki kitart, az továbbra is így él. Aztán vagy lesz belőle bajnok vagy nem. Négyévente kb. 10 bajnokunk van.(most 3 volt). Ez a pénz sok lenne azért a rengeteg örömért, amit százezreknek okoznak?

Mikor abbahagyja a sportot, ott áll minden tapasztalat és esetleg képzettség nélkül. Mert ő eddig edzett. Ez volt a munkája.Lehet, hogy ekkor elkezdené képezni magát, de nem tudja, mert nincs miből megéljen. Ördögi kör.Szerintem igen, kell hogy ennyi megbecsülés járjon egy olyan embernek, aki évtizedeken kersztül dolgozott valamiért, amiért egy egész ország lehet rá büszke. Akkor és még nagyon sokáig. Lsd:Puskás, Papp Laci, Egerszegi stb. Nekem ez sokat jelent. Néhányunknak nem. Ez van, sosem leszünk egy állásponton.

Elmentem sziasztok.

108. 97e35043a4 (válaszként erre: 105. - Rékus73)
2009. okt. 28. 08:35

Másoddiplomára szerettem volna jelentkezni, de sajna még véletlenül sem találtam olyan fősulit, ahol a tandíjat meg tudtam volna most fizetni...


Abban igazat adok, hogy inkább sportoljon valaki, mint lopjon. Azt a pénzt, amit elherdálnak ott fent, egy "kis" részéből inkább támogathatnák az elkallódó sportolni vágyó magyar fiatalságot... Sok fiatalra, kisebbségire ráférne valami elfoglaltság...

107. 40163fd81d (válaszként erre: 101. - Rékus73)
2009. okt. 28. 08:33

Félre értesz.Én szeretem az olimpiát,meg a sportot is,baromira tudok szurkolni,és tényleg lélekemelő ,amikor valaki feljut a csúcsra!:))

Bárki,akárki.

Az összes ember ,aki fellép a dobogóra fantasztikus.

Nincs bennem nemzeti büszkeség,csak büszkeség van ,hogy egy ember,mire nem képes!

De ez tök független a pénztől,legalábbis annak kellene lennie.

Ha egy ember erre teszi fel az életét,akkor tegye,nem hinném ,hogy minden egyes országbelinek kötelessége lenne sponzorálni élete végéig.

Ugyanúgy kellene gondolkozniuk ,mint bárki másnak.

Ennyit keresek,kb 5 évig,akkor ha utána kiöregszem,akkor be kell osztanom.

Még egyszer mondom,nem sajnálom tőlük a milliókat,amit az érmekért kapnak,sem az elismeréseket,de osszák be ugyanúgy ,mint más dolgozó ember.

106. 97e35043a4 (válaszként erre: 101. - Rékus73)
2009. okt. 28. 08:29

Hát, én nem nézem ezeket a sportteljesítményeket, csak esetleg a híradóban... És nem ájulok el a büszkeségtől, mint mondjuk te... Nekem van saját munkám, saját életem, amiben helyt kell állnom, és vannak saját büszkeségeim a családban.


És Puskás Ferit sem ismerik annyira, mint híresztelik. Ezt is csak a média verte nagy dobra...


Azért sajnos nem a sportteljesítményünkkel érünk el hírnevet a nagyvilágban (de főleg Európában), hanem a politikai baklövéseinkkel, meg a magyar bűnözéssel...

105. rékus73 (válaszként erre: 100. - 97e35043a4)
2009. okt. 28. 08:25

Tandíj egyenlőre nincs az egyetemen, ha államilag finanszírozott képzésre jársz.Ehhez azonban meg kell ütni az egyetem(főiskola) felvételi mércéjét.Ez bizony nem egyszerű.

A sport felemelkedési útja is lehetne sok nehézsorsú gyereknek. Van akinek nem való a tanulás, de esetleg magasabbra ugrik, gyorsabban fut, mint a többiek.valamiben tehetségesebb, mint a többiek. Itt lenne a lehetőség a boldogulásra.

104. spinneli (válaszként erre: 84. - Kingi7)
2009. okt. 28. 08:24

mert megdolgoztak érte.

Egyszerű kérdésre egyszerű válasz.

:)

103. 97e35043a4 (válaszként erre: 97. - Rékus73)
2009. okt. 28. 08:23

Ő választotta ezt az életet! Tudta mivel jár! És ha jól teljesít, meg is kapja érte a fizetését... Nem???


Másrészt pedig lesz ideje bőven képezni magát, hisz nem 60 évesen megy nyugdíjba, nem???? Vagy ők talán az agyi melót nem bírják, csak a fizikait????

102. 40163fd81d (válaszként erre: 97. - Rékus73)
2009. okt. 28. 08:22

Bocs ,a végét most olvastam!:))

198000 forint vegetálásra??

Ezt ne igen híreszteld egy nyugdíjasnak,aki mondjuk 40 ezerből lébecol,a hátralévő életében,pedig mondjuk 40 évet keményen dolgozott...na de nem akarok demagóg lenni:))

101. rékus73 (válaszként erre: 99. - 40163fd81d)
2009. okt. 28. 08:20

Ha ő nem ezt az életet választotta volna, nem lenne kire büszkének lenni négy évenként. Mrghallgatni a himnuszt, megnézni ahogyan felhúzzák a zászlónkat.

Valóban sokaknak ez semmit nem jelent, nem érdekli őket a sport.

Az ország nagy része azonban az olimpia lázában ég abban a két hétben. Ez segíthet sokaknak, hogy a mérföldes gondok, megélhetési harcok közepette egy kicsit jobban érezzék magukat, esetleg még büszkék is legyenek a magyarságukra.

Ha téged ez nem lelkesít, valóban nincs közöd hozzá, és a te szempontból igazad van. De véleményem szerint kisebbségben vagy az olimpia és sport iránti érdektelenségedben.És ne felejtsük el, sok gyereknek példát és utat mutatnak.Olyanoknak, akik az életben elkallódnának. Lsd. a boxolók között sok a romagyerek. Ők edzésre járnak nem lopni, és nem segélyért.

egyébként pedig talán ez lehetne az egyik útja annak, hogy ne cigányként emlegessenek minket a nagyvilágban.

A legismertebb magyar egyébként Puskás Ferenc :)

100. 97e35043a4 (válaszként erre: 91. - Stulika)
2009. okt. 28. 08:19

Azért ne szállj el magadtól!!!

Van, akinek egyszerűen nincs pénze magát továbbképezni, mert magasak a tandíjak, sőt, őrülten magasak... Nem kell azokat leszólni, akik nehéz anyagi helyzetben vannak/kerültek, nem tudhatod mi miatt, és miért is nem tudnak kitörni belőle. De ha a környező országokban szétnézel, akkor láthatod, hogy jelenleg nem éppen az élvonalban állunk, hanem söpredék ország lettünk, a legtöbb környező ország lenéz minket... És erről nem az állampolgárok tehetnek...

99. 40163fd81d (válaszként erre: 97. - Rékus73)
2009. okt. 28. 08:12

És ,mi közöm nekem ehhez?:))

Ő ezt az életet választotta,akkor éljen a szerinte választott életéből úgy ,ahogy bárki más.

98. 97e35043a4 (válaszként erre: 73. - Stulika)
2009. okt. 28. 08:10

Hát azért el ne ájulj az áradozásaidtól!!!!


Másrészt én két országban is dolgoztam az utóbbi időben, ahol úgy ismerik a magyarokat, hogy :prostik, vagy cigányok, vagy a szabadidőgatyások (slampetok). Hiába nyerünk akár mit is az olimpián, a magyarokat nem az szerint ítélik meg...


Én nem is igen nézem az olimpiákat, mert nem érdekel... De a családban amúgy is kevesen nézik... És ha az ország még szarabb állapotban lesz, akkor lassan a családoknak már lehetőségük sem lesz, hol nézhessék, mert nem lesz min...

97. rékus73 (válaszként erre: 94. - 40163fd81d)
2009. okt. 28. 07:55
Egy élsportoló életébe nem fér bele, hogy az edzések és edzőtáborok mellett civil életet is éljenek. (tisztelet a kivételnek).Értsd: nagyon ritka az az olimpiai bajmok, aki egyetemre jár, vagy szakmát szerez. De még ha ez meg is van, mivel nem dolgozik a megszerzett szakmában , miután befejezi a sportot ott áll tapasztalat nélkül. Mit csináljon? Szerinted méltó az, hogy a büszkeségeink( akiket egy ország ünnepel amikor nyernek),munkanélküli segélyből éljen, vagy szegényházban végezze élete végén? Egyébként a 198 000 Ft nem túl acélos jövedelem bruttóban. Ebből nem fog luxusban élni. Arra elég, hogy elvegetáljon, esetleg megszerezze a hiányzó tapasztalatot vagy szakmát anélkül, hogy éhen halna.
96. 40163fd81d (válaszként erre: 95. - Stulika)
2009. okt. 28. 07:54

Az én gyerekeimet soha nem kényszeríteném ilyen dolgokra,csak ha kedvük van hozzá,és játékként élik meg, nem holmi háború és harcként,a pénzért és dicsőségért!:)


De ,pontosan te vájkálsz más zsebében,hogy mennyi adót,és egyebeket fizet.



Egyszerűen felvázolva ,ha a sportolóság munka,akkor addig jár a fizetség amíg dolgozik.

Mint mindenki másnál.

Ahhoz ,hogy amíg dolgozik mennyit keres ,nincs közünk,és kapjon csak annyit amennyit csak adnak.

De miután nem dolgozik nem jár neki semmi.

Vagy ilyen elven ,mindenkinek jár ,aki valamiért nem tud dolgozni,úgyhogy nem tudom mi bajod a szociális segéllyel?

Annyi jár a volt sportolóknak is ,ha berozsdásodnak az ízületeik!:)

95. stulika (válaszként erre: 94. - 40163fd81d)
2009. okt. 28. 07:46

És biztos így gondolnád akkor is, ha a gyerekedről volna szó?


Egyébként szerintem nem én vájkálok más emberek zsebében, hanem ti. Csupán rávilágítottam, hogy jórészt azok az emberek ellenzik a járadékot, akik maguk is valamilyen szociális ellátásban részesülnek.

94. 40163fd81d (válaszként erre: 92. - Stulika)
2009. okt. 28. 06:57

Nem vagyok irigy:)

Csak a tényeket nézem.

Azért jár fizetség ,amiért megdolgoznak.

Ha 35 év után nem versenyeznek miért járna pénz?

93. 40163fd81d (válaszként erre: 92. - Stulika)
2009. okt. 28. 06:55

Akkor miről beszélsz?:))

Miféle magyar büszkeségről?


Vagy üzlet,vagy játék,a kettő nem fér össze.

A pénz pedig miért járna nekik,hisz minden pénzt megkaptak amíg dolgoztak,nem de?:))

92. stulika (válaszként erre: 88. - 40163fd81d)
2009. okt. 28. 06:48

Én büszke magyar vagyok, akinek abszolút nem tetszik a magyar irigység. Attól, hogy szeretek valamit, valakit, a hibáit is láthatom, azzal együtt is szerethetem :D:D:D


"Amiről te beszélsz,az kő kemény üzlet.

Amiket a sportolókkal csinálnak,az nem más ,mint adok,veszek,kereskedek velük,csapkodom őket a jobb és jobb teljesítményért,és természetesen a pénzért." Hát ezt mondom én is, és az állam így fizeti meg a kiváló sportolók teljesítményét :) Ki is beszél mellé? Javaslom, hogy olvassatok utána, miről szól a kapitalizmus. Bár régen voltam gimnazista, de a fülembe cseng "A kapitalizmus fő célja a profit szerzés". És nem csak a társadalmakra igaz, de a benne élő emberekre is, rád is és rám is. Hiszen ebből tartjuk fenn magunkat. De ha te irigyled őket, senior kategóriában esetleg még nagyot alkothatsz saját és országod dicsőségére :D:D:D Sok sikert hozzá!

91. stulika (válaszként erre: 84. - Kingi7)
2009. okt. 28. 06:38

Szerintem pedig te ugyanolyan írigy vagy, mint az ellenzők közül nagyon sokan. Nem is a véleményeddel van baj, hanem a mögöttes negatív érzelmekről, szinte a gyűlölet süt a szavaidból. Azt hiszitek, hogy az a jó, ha mindenkit magatok mellé rángattok a sárba, a tócsa közepére (emlékeztek a régi mesére, amikor a kisfiú és a kislány egymást akarja kihúzni a sárból?), pedig az is megoldás lehetne, ha ti másznátok ki a pocsolyából... :) Annyit megsúghatok, hogyha Ők nem kapnak járadékot, a te jövedelmed attól nem lesz nagyobb.


Tudod, nem hiszem, hogy én valami őrületes nagy dolgot csinálnék, csak teszem a dolgom, mint minden normális gondolkodású ember. Dolgozom, képezem magam, ha szükségét látom, nevelem a következő generációt, segítek a előző generációnak. Szerinted ezzel kérkedni kell? Nem hiszem, hiszen véleményem szerint ennek kellene a természetes dolognak lennie. Nekem ez a természetes, ezt láttam a szüleimtől, nagyszüleimtől. Az én életemtől nem kell beájulnia senkinek, még neked sem. Abszolút nem érzem magam sem természetfeletti lénynek, sem mártírnak, sőt boldog, kiegyensúlyozott életet élek. Viszont azt átlátom, amit sajnos véleményem szerint még igen kevesen, ha nem megfelelő az életem, azon csak én tudok változtatni. Ne a többi embertől várjam el, hogy kikaparja a szükséges gesztenyémet, amikor nekem is van karom, lábam. Csak el kell indulni. Tudod, ha éhes vagy, két dolgot tehetsz : lefekhetsz, és várhatod az éhhalált, vagy fogod az ásót, kapát és megtermeled magadnak az élelmet. Ha lefekszel, lehet, hogy közben néha valaki oda-oda vet egy darab élelmet, de ez csak arra jó, hogy a haldoklásod meghoszabbítsa. És az is igaz, hogy az egyik ember kevesebbet, a másik többet teljesít, de akkor nem kell csodálkozni, ha ez meglátszik az életminőségen. Miért nem a befektetett munkát, energiát irigylitek a sikeres emberektől (és itt nem csak a sportolókra gondolok), miért csak a javakat? Mindenki előtt a lehetőség, hogy sikeres lehessen, csak az ehhez való utat saját magának kell megtennie.

Befejezésűl még annyit, és részemről ezzel le is zárom a témát : én nagyon megalázónak tartanám hogy az államtól kolduskenyeret várjak, kapjak. Ha valaki fizikailag, egészségileg fogyatékos, de az agyával nincs baj több év alatt miért nem képezhetné át magát olyan szakterületre, amit teljes emberként el tud látni. És akkor fiatal ember létére nem kellene a megalázó járadékokat, segélyeket várni, hanem lenne fizetése, amiből mégiscsak másként élhetne. És még sikeres is lenne, mert magáért tett valamit, és nem a társadalomtól várja az alamizsnát. Csak úgy látom a környezetemben, hogy könnyebb bizonyos dolgok mögé bebújni, közben kiröhögni a minden forintja után adózó embert, mint beállni a csatasorba, és CSAK TENNI A DOLGÁT. Hát nekem meg ez a véleményem, tudom sokan felkapják a vizet rajta, de abban biztos vagyok, nem azok az emberek, akikkel közösséget alkotok, mármint az igát húzó, adózó "hülye" állampolgárok. Azért, ha mi nem lennénk, nem lehetne adni senkinek semmiféle juttatást sem, ebben megegyezhetünk...:)

2009. okt. 28. 06:16
Hja,a magyar mentalitás téged sem került el...már értem!:))))))
89. 40163fd81d (válaszként erre: 79. - Stulika)
2009. okt. 28. 06:15

Mi köze ehhez bárkinek is ,SEMMI:))))))

De neked sem másokéhoz,akkor miért turkálsz más pénztárcájába?:))

88. 40163fd81d (válaszként erre: 73. - Stulika)
2009. okt. 28. 06:03

MAGYAR mentalitás,MAGYAR irigység....hmm,most akkor te büszke magyar vagy,vagy inkább lehúzol minket a klotyón?:))

Döntsd el:)

Amiről beszélsz ,az nem a játék szellem és a büszkeség,bármennyire is ebben a köntösben próbálod tálalni.

Amiről te beszélsz,az kő kemény üzlet.

Amiket a sportolókkal csinálnak,az nem más ,mint adok,veszek,kereskedek velük,csapkodom őket a jobb és jobb teljesítményért,és természetesen a pénzért.

A szülők,az edzők,az állam ,mind befektetést lát a gyerekben,hogy majd valamikor megtérül,kamatos kamattal.

Mert a lényeg a haszon!Gazdaságilag,büszkeségileg ,pénzileg,ugye kedves Stulika.

Aki ezt vállalja,az finanszírozza is.

Finanszírozza a saját gyerekét,aztán önmagát,ha ebből akar megélni,de mi közöm nekem mindehhez?

Semmi!


Az egész egy cirkusz.Oké ott is van beléptidíj,de csak egyszer,amikor szórakozom rajta.Utána a bohóc letörli a sminket ,és ugyanúgy teszi a dolgát,mint más ,fizetség nélkül:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook