Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tesnevelés felmentés fórum

Tesnevelés felmentés (beszélgetős fórum)


18. asztanaviszta (válaszként erre: 9. - Channa*)
márc. 20. 13:58

A gond az, hogy úgy vezették be a heti 5 tesi órát, hogy a feltételek nem voltak adottak hozzá. (terem, tanár, stb)

Rengeteg iskola úgy oldja meg, hogy délutánonként (van, hogy este 6-tól) tart különböző sportfoglalkozásokat. Foci, kosárlabda, stb.

Nagy élmény egy gyereknek, hogy délután 2-3-ig órája van. Majd utána vagy hazamegy és vissza, vagy sokan a suliban dekkolnak, várva a délutáni tesit.

17. Hmkati (válaszként erre: 16. - Sirga)
márc. 20. 10:07
Ez hangzott el. A versenysportot űzők is csak akkor kaphatnak mentességet a mindennapos tesi alól, ha az edzés a időpontja a megegyezik a tesiével. Azaz nem hagyhatják ki a tesit ők sem, ezt is hozzá tették.
16. Sirga
márc. 19. 07:42

Épp tegnap hallottam, hogy már nem adnak felmentést a mindannapos testnevelés alól azoknak sem, akik rendszeresen sportolnak - kizárólag azoknak, akik versenysportot űznek.

Kedves FI! Sajnálom, úgy tűnik, kénytelen leszel végigcsinálni. De nincs már olyan sok a tanévből. Kitartás! :)

márc. 19. 00:59
hogy trestnevelesbol 2-est vagy 5-ost kapsz ez nem hinnem,hogy annyira nervado lenne!
14. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 20:05

Ha te igazán akarsz tanulni, akkor ebben a kötelező tesiórák biztosan nem fognak meggátolni.

Ha te tényleg jársz edzeni, akkor nem értem miért jelent neked problémát a tesi óra? Persze, ha csak sakkozol, akkor nyilván nehezedre esik megmozdulni...

márc. 18. 15:13
Nem hiszem, hogy megoldás a felmentés, mert jegyet úgyis kell kapnod évvégén, és akkor is rosszat fog adni. Nyilván az lenne a legkényelmesebb megoldás. De az életben nem lehet minden probléma elől elmenekülni. Az lenne a legcélravezetőbb, ha rendeznéd a nézeteltérésedet a tanárral. Ha meg nem megy, és úgy érzed, hogy alaptalanul bánt, akkor kérj segítséget az osztályfőnöktől.
márc. 18. 15:09
Sérülésre, mentális betegségre szoktak adni felmentést.
márc. 18. 14:29
Miért cseszeget?
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 14:15
Nem tudom most mi a helyzet, de amikor a gyerekem sulis volt, még sportklubi igazolással lehetett óraszámot csökkenteni. Éltünk is a lehetőséggel. Felmenteni mondjuk nem lehetett akkor sem.
márc. 18. 13:17

Hát nem tudom...

Tesiből felmentést azok szoktak kapni, akik betegek.

Azért senkinek nem jár felmentés, mert eljár máshová sportolni.


Nekem viszont roppant fura, hogy egy sportoló kibúvót keres a tesi alól. Mit sportolsz, hogy ez ennyire nem érdekel/nem megy?


Cseszeget a tanár? Engem is cseszegettet egy tanár, még sem kaptam matekból felmentést. Eszembe sem jutott. Inkább jól csináltam, hogy a cseszegetése ellenére ne tudjon négyesnél rosszabb jegyet adni. A végén már azért cseszegetett, mert nem tud megbuktatni, ráadásul még a bukás közelébe sem kerülök sosem:DDDD


Szerintem te is törekedj arra, mint sportoló, hogy a tesi feladatok ne okozzanak nehézséget és akkor egy idő után elmegy a kedve a tanárnak a cseszegetéstől...

8. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 12:27
Leírnád, hogy mivel "cseszeget"?
7. Sirga (válaszként erre: 2. - Dominós)
márc. 18. 12:06

Nem a mindennapos testnevelés alóli felmentésre gondol FI? Amit egyébként teljesen jogosnak is tartanék, hiszen - elvileg - ha heti 2 edzést leigazol a klub/egyesület, ahova edzésre jár, az felmenti a heti 2 tesióra alól. Én inkább azt nem értem, miért nem adnak ilyen igazolást.

Mivel cseszeget a tanár? Ok nélkül ad rossz jegyeket?

márc. 18. 11:51
Fiam, még a 90-es években a településünktől távol eső gimnáziumba járt. A vonat 6:30-kor érkezett, így hogy ne unatkozzon reggel, minden nap az uszodában kezdett, 1 órát úszott. Amikor ezt megtudta a tesi tanára, maga ajánlotta, hogy az akkor még heti 2 tesi órán nem kell részt vennie, ha nem akar. A fiam örömmel elfogadta és ő is tanult ez idő alatt.
5. globus (válaszként erre: 2. - Dominós)
márc. 18. 11:49
Persze, hogy ad. Kis csalás, kis korrupció.
4. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 11:33
Én egy lábsérüléssel értem el.
márc. 18. 09:46

Számomra is furcsa. Aktívan, versenyszerűen sportolsz.

Ha cseszeget a tanár, jó lenne tudni, miért?

Osztályfőnöknek, igazgatónak jelezném a helyedben.

márc. 18. 09:39
Ez de vicces! Sportolsz, edzésre jársz, és fel akarod magad mentetni? Orvos ad ilyent, nem? Valami betegségből kifolyólag.
márc. 18. 08:58

Hogy tudnék Gimibe tesi felmentést szerezni?


Nincs tartós problémám, csak cseszeget a tanár, és rossz jegyeket ad. Ráadásul a tesiórák alatt tudnék tanulni az érettségire. Viszont heti 7 óra edzésre járok, + havi egy verseny. A sportklub viszont azt mondta, hogy olyat ők nem tudnak adni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook