Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A felmentési idő alatt jár a fizetésemelés? fórum

A felmentési idő alatt jár a fizetésemelés? (beszélgetős fórum)


21. Amaunet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 6. 11:22

Taps, örömködés!


Véleményem még mindig az, hogy a fizetésemelés adható és nem jár - úgy általában.

Volt Közalkalmazottként örülj, hogy méltányosságból még megkaptad!

Rendelet szerint már nyugdíjas státuszban voltál/vagy.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2020. márc. 6. 08:22
jár a fizetésemelés,mert megkaptam
19. Amaunet (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 7. 19:50

A cikk közalkalmazottakról szól és abból idéztem a felmondási időalatti jogállást.


"d) a közalkalmazott a felmentés közlésének, illetőleg legkésőbb a felmentési idő kezdetének napján nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont]."

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2020. febr. 6. 08:22
felmentési idő ez a nők negyven évvel munkába menő közalkalmazottról szól
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2020. febr. 6. 08:20
ez nem öregségi,és a felmentés alatt még tart a közalkalmazotti jogviszony
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2020. febr. 6. 08:01
végkielégítés nem jár ,mert ez a nők negyven évvel nyugdíjba menés
15. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2020. febr. 6. 07:49
A felmondási idő egyik részét a dolgozó köteles ledolgozni, a másik részében pedig keresheti magának az új munkahelyet. Ezért is "felmentési idő... a munkavégzési kötelezettség alól" az egész pontos neve. Tehát a munkáltató még erre az időre is számfejt munkabért, és a munkaviszony is csak a teljes felmondási idő mindkét részének letelte után szűnik meg.
2020. febr. 6. 02:56
Munkahelye válogatja. Alapvetően az a gyakorlat, hogy erre az időre már nem adnak fizetésemelést, mivel a munkáltató éves fix keretből gazdálkodik és jól felfogott érdeke az, hogy az emelést a továbbra is termelő (hasznot hajtó) munkavállaló kapja. Az MT ezt alapvetően nem szabályozza, maximum a kollektív szerződés már amennyiben van a cégnél.
2020. febr. 5. 17:35

"d) a közalkalmazott a felmentés közlésének, illetőleg legkésőbb a felmentési idő kezdetének napján nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont]."


[link]


Úgy gondolom, hogy a felmentési idő alatt már nem áll fenn munkaviszony, így ha kötelező is a béremelés, akkor már nem esik az abban részesülők körébe.

Egyébként is be szokták határozni a feltételeket. pl. 1 éves munkaviszony és nem áll felmondás alatt.

12. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2020. febr. 5. 17:10
nem számolják újra
11. Lávli (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2020. febr. 5. 17:09
Az utolsó mondatodból indultam ki. A kötelező emelés ha jár, akkor jár arra az időre is.
10. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Lávli)
2020. febr. 5. 17:05

Felmentési idő alatt már nem végez munkát. A munkaviszonya meg fog szűnni.

Az utolsó munkában töltött napon kiszámítják és nagyrészt kifizetik a járandóságát. (végkielégítés, szabadság megváltás stb.) Csak a felmentési időre járó munkabért utalják havonta.

2020. febr. 5. 17:01
Amennyiben a jogszabály szerinti kötelező minimálbér-emelés napja bele esik a felmentési időbe, és a dolgozónak a korábbi bére annál az összegnél alacsonyabb, ez esetben szerintem kötelező megadni az emelt bért. Ha már egyébként is magasabb a munkabére, mint a kötelező minimum, akkor nem jár, csak adható.
2020. febr. 5. 16:03
Tart a munkaviszonyod, kapsz munkabért, a kötelező emelés szerintem ugyan úgy jár neked is, mint bármely más dolgozónak. A felmentési idő nem büntetés :)
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 5. 16:01
A fizetésemelés adható és nem jár.
2020. febr. 5. 15:51
mert a munkaügyön azt mondták igen jár,de annyi mindent nem jól tudnak
2020. febr. 5. 15:48
szerintem nem
4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 5. 15:37
nem
2020. febr. 5. 15:34
Szerintem igen.
2020. febr. 5. 14:33
közalkalmazotti jogviszony szerintem még nem szünt meg
2020. febr. 5. 14:30
A felmentési idő alatt a nők negyven évvel nyugdíjba vonuláskor,jár e fizetés emelés vagy sem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook