Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Természetes dolog, ha egy férfi miután leadja a fizetését a közösbe, elszámoltatja a nőt? fórum

Természetes dolog, ha egy férfi miután leadja a fizetését a közösbe, elszámoltatja a nőt? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
49. Macskanita (válaszként erre: 46. - Klarika5)
2012. febr. 18. 16:31
a nő is, és a férfi is rendelkezik saját jövedelemmel, csak a nőre van bízva a háztartás vezetése (is)
2012. febr. 18. 16:31
Én úgy gondolom, hogy ha a bizalom megvan és a férfi odaadja teljes fizetését, (nem tudom a nőnek van-e jövedelme) akkor a kiadásokat közösen kell megbeszélni. Ha pedig a pénz elúszik, akkor jogosan vetődik fel, hogy hol van? Ez nem elszámoltatás, szerintem. Viszont, ha a nő bizalmat kapott a férfitől a pénz kezelésére, nem élhet vissza vele. Csak egy ötlet: háztartási napló vezetése. Az árak folyamatosan emelkednek, az ember észre sem veszi is már el is fogyott a pénz. De aki pénzt ad a közösbe, joga tudni, mire megy el, így pedig egyértelmű lesz, hogy mire.
2012. febr. 18. 16:30

Utálok tanácsot adni, de akár meg is lehetne fordítani a dolgot, kezelje a pasi a pénzt... vásároljon és fizesse be a csekkeket.


(Mondjuk ezt a volt férjemmel már csináltam, hol a wc papír fogyott el, hol a mosogatószer. Bármilyen ételt akartam csinálni, mindig hiányzott valami. Fél évi paprikáskrumpli evés után (az mindig volt a pincében) megunta és hagyott vásárolni végre.)


Egyébiránt nem baj, ha megkérdezi mire költ a nő... csak az elszámoltatás elég fura..

2012. febr. 18. 16:29

Ha fordítva történne: én adnám le a fizetésemet a páromnak, azért én sem hagynám annyiban a dolgot - hol tartunk, mennyi ment ki, mennyi a megtakarításunk. Felelőtlen az, aki mindent a másikra hagy, vagy lőcsöl. Aztán ha sok év után kialakult a bizalom, s tudom, hogy a szekeret egyformán és egy irányba húzzuk, akkor a "közös kassza" közös felelősséget is jelent.

De ez nem elszámoltatás, hanem érdeklődés.

45. Macskanita (válaszként erre: 43. - Bnedora)
2012. febr. 18. 16:29
megy a rágódás, viszont nagyon kikészítő dolog, ha minden áldott nap ez a téma.
44. kisj (válaszként erre: 34. - Macskanita)
2012. febr. 18. 16:28
én semmi megalázót nem látok ebben
43. bnedora (válaszként erre: 34. - Macskanita)
2012. febr. 18. 16:27
Ezen a nőnek is rágódnia kellene, főleg, ha kevés a pénz, és igencsak be kell osztani.
42. Macskanita (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2012. febr. 18. 16:27
előbbi hozzászólásban írtam, hogy nincs szó ilyenekről...egyszerre írtunk szerintem:-)
2012. febr. 18. 16:26

a többiek jól írták. néha én is bevásárlólistát adok a párom kezébe, amikor nincsen időm nekem elmenni, vagy pont főzök és kellene valami, és ő maga szokta mondani hogy kevés dolgot vett mégis sokat fizetett.

Szóval adjál csak a kezébe egy kis listát meglátja ő is hogy mi mennyibe kerül.

40. kisj
2012. febr. 18. 16:26

Ha annyira akarja, akkor le kell neki írni tételesen és akkor talán megnyugszik a kis lelke.

Ez a leírás arra is jó lehet, hogy a nő is látja, ha esetleg ő költ feleslegesen.

39. 4c30444687 (válaszként erre: 34. - Macskanita)
2012. febr. 18. 16:26
Ha olyan megalázó, akkor passzolja le a feladatot.
2012. febr. 18. 16:26
Esetleg felmerül az a kérdés, hogy van indokolatlan kiadás a nő részéről; megélhetési gondok; akkor nem éppen indokolt a kozmetikus, a műköröm és a ikszedik leárazott csizma.
2012. febr. 18. 16:25
nincsenek felesleges kiadások..sem fodrász sem kozmetikus, sem új ruha.
36. eritrea (válaszként erre: 32. - 4c30444687)
2012. febr. 18. 16:24
Ezzel egyetértek, simán ott lehet hagyni sok ezret, mégha alap dolgokat is veszünk.
2012. febr. 18. 16:23
Nekem nagyon furcsák ezek a dolgok, amiket nap, mint nap olvasok a fiataloktól. Anno, amikor házasságkötésre került sor, természetes volt (legalábbis nálunk), hogy mindkét fél a közösbe rakja a fizetését, hiszen egy család lett, közös volt a jövő, meg sem fordult a fejünkben, hogy szétmegyünk. Ma már, amikor sok helyen csak együttélés van, bármikor meggondolhatja magát az egyik fél, akkor szerintem megállapodás kérdése kell, hogy legyen a közös pénz. Az elszámoltatás, ha nem mindennapos, sok a fölösleges kiadás, egyéb problémák adódnak, akkor jogosnak tűnik.
2012. febr. 18. 16:23
A férfit állandóan az foglalkoztatja, hogy elég lesz e a pénz a következő fizetésig...napi szinten rágja magát, ezért az állandó vita...de ez könyörgöm, szerintem több mint megalázó egy nő számára.
2012. febr. 18. 16:20

Hááát, fura.


Talán lehetne erről egy higgadt, érdeklődő beszélgetést indítani és megkérdezni mi a baj, miért van ez. Talán mind tévedünk. A hölgyet nyilván bántja ez a dolog, olyan mintha nem bíznának benne.

32. 4c30444687 (válaszként erre: 15. - Macskanita)
2012. febr. 18. 16:20
Ez egy kicsit túlzás. Bevásárló listát a kezébe, aztán akkor mindenről tudni fog pontosan.
31. Pen80 (válaszként erre: 28. - E28ddc7c9b)
2012. febr. 18. 16:19
Az biztos, mert nekik valahogy mindig tovább tart - legalábbis az én családomban :)
30. Arianne113 (válaszként erre: 26. - Arianne113)
2012. febr. 18. 16:19

pont most kérdeztem meg a páromat, hogy mi lenne ha a tudta nélkül vennék egy ruhát magamnak.

Azt mondta hogy akkor ne csak egyet vegyek, kettőt is nyugodtan :D


de általában együtt megyünk vásárolni, noha tudom a pasik nagy része utál, de nálunk valahogy ez sem így van. mi szeretünk együtt lenni, bolyongani kaját venni.

29. Pen80 (válaszként erre: 26. - Arianne113)
2012. febr. 18. 16:19
Nálunk is így van.
2012. febr. 18. 16:19

Amúgy anno 30 ennyihány évvel ezelőtt "életemértelmetlensége" elkezdett tobzódni, hogy hova a búsba teszem a fizetés, mikor semmire sem kell költeni.

Na azóta együtt járunk bevásárolni, csekket fizetni, vagy kapja a listát.

Azóta nem kérdezi, hogy hova lesz a pénz.

És bár a férfiak BÜSZKÉN állítják, hogy utálnak vásárolni, de valahol a "szívük mélyén" élvezik.

27. 4c30444687 (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2012. febr. 18. 16:17
Mivel a férfi pénze, ő dolgozott meg érte, nyilvánvaló, hogy joga van tudni, hogy mire lett elkölktve, de ha folyton ez izgatja, akkor bizalmatlam és szarrágó is.
2012. febr. 18. 16:17

nálunk ilyen nincsen...

minden pénz közös. Ha veszünk valamit azt úgyis elmeséljük egymásnak mindenféle elszámoltatás nélkül, kivéve a kis meglepiket ( egy csoki vagy ilyesmi )

de ha ruhát vennék se zavarná a páromat, de általában tudom mikor telik rá, mikor kell. ez mindíg meg van beszélve.

25. 2a69f78972 (válaszként erre: 15. - Macskanita)
2012. febr. 18. 16:16
Lehet, hogy csak egyszerű kíváncsiság, meg akarja beszélni a dolgokat. Mert valami köze neki is van hozzá ugye?
24. Pen80 (válaszként erre: 23. - Eritrea)
2012. febr. 18. 16:16

Esetleg egy zsugori és tudni akar minden fillérről, de akkor miért nem ő kezeli a közös kasszát?

:)

2012. febr. 18. 16:15

Amúgy lehet, hogy nem tud bánni a pasi a pénzzel, de kíváncsi és nincsen a kérdéseiben rosszindulat.

Esetleg a feleség kezéből folyik a pénz és ezekkel az "elszámoltatásokkal" próbálja a költekezést kontrollálni..

2012. febr. 18. 16:13

Ha már leadja a pénzt, akkor pszt a neve.

Örüljön hogy nem neki kell járni a boltba vásárolni, meg a postára a csekekkel.

Addig semmi joga hozzá szerintem míg minden nap kaját és tiszta ruhát kap, illetőleg nem kapcsolnak ki víz vagy fűtást vagy bármi mást.

Mire fel is kérné számon?! Nevetséges szerintem!

2012. febr. 18. 16:13

Attól függ, ha te úgy kéred a fizetését, hogy bérelszámolólappal együtt, az utolsó fillérig adja le, akkor igen.

Ha fifti-fifti álljátok a havi költséget, akkor igen.

Ha csak valamennyivel beszáll a közösbe, akkor nem.

Egyébként megegyezés kérdése.

Ja és ez természetesen mind az ön saját maszek véleményem.

20. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - Eritrea)
2012. febr. 18. 16:13
Ez sem egy rossz kérdés!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook