Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Természetes dolog, ha egy férfi miután leadja a fizetését a közösbe, elszámoltatja a nőt? fórum

Természetes dolog, ha egy férfi miután leadja a fizetését a közösbe, elszámoltatja a nőt? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
79. michelle.r (válaszként erre: 75. - F8db0709b8)
2012. febr. 18. 20:24
Ezek a te szabályaid ;) Másnap másképpen működik. Egyébként csak Magyarországon hiszik azt az emberek, hogy attól jó a házasság és az jelenti a bizalmat, hogy mindenki a közös malacperselybe dobálja a pénzét :) Ami nem baj. Egészen addig, amíg nem állítjátok azt, hogy abnormális, ha valaki nem így gondolja.
78. 6b006fc769 (válaszként erre: 68. - Bcicus)
2012. febr. 18. 18:42
miután az én pénzemet egy az egyben viszi a bank, így a férjem ad a háztartásra pénzt. mondtam, hogy nem szükséges, intézheti ő a bevásárlásokat, de nem akarta:)
77. f8db0709b8 (válaszként erre: 76. - Bcicus)
2012. febr. 18. 18:39

Nálatok működik.

Gondolom,mert munkamegosztás is van....ha nem járna boltba,nem fizetne hidd el!

76. Bcicus (válaszként erre: 75. - F8db0709b8)
2012. febr. 18. 18:26
Lassan 7 éve vagyunk együtt van egy gyerekünk és most gyúrunk a másodikra, még is működik. Miért ne működne. Az fizet aki épp elöl van mondjuk bevásárlásnál vagy amelyikünk épp lemegy ha netán külön megyünk. Miért kéne valakinek hazadni a fizetését ha már együtt él valakivel. Apám se adta soha oda anyámnak pedig olyan 45 éve kb már együtt vannak, miért kéne. Amiért a férj dolgozik az csak a nőé ő dönti el, hogy mi kell mi nem a férfinek köze nincs hozzá. Ez nem normális.
75. f8db0709b8 (válaszként erre: 74. - Bcicus)
2012. febr. 18. 18:17
ne hari,de együtt járásnál okés,együttélésnél már más szabályok vannak!
74. Bcicus
2012. febr. 18. 18:13
Egyszóval nem mondtam, hogy egy fizetésből kell élni, de miért kell leadnia. Egyszer ő fizet egyszer én mikor hogy jön ki a dolog, mikor kimegy épp vásárolni.
73. Tücke (válaszként erre: 66. - Eritrea)
2012. febr. 18. 17:24
nem a legjobb érzés de valamit tenni kell ellene hogy jobb legyen és még ez a legegyszerűbb
72. f8db0709b8 (válaszként erre: 68. - Bcicus)
2012. febr. 18. 17:24
Neveljél gyereket,vezess háztartást,fizess ki mindent,egyél egész hónapban,ruhád is legyen,ja és a nem várt kiadásokra is legyen,egy fizetésből.hajrá!Ha sikerült várunk vissza!
2012. febr. 18. 17:24
Nem természetes ,mert a férfi keresi a pénzt a párja +kezeli.
70. Tücke (válaszként erre: 65. - Klarika5)
2012. febr. 18. 17:22
ez korrket
69. jozsi.38 (válaszként erre: 68. - Bcicus)
2012. febr. 18. 16:59
miért nem normális? talán vannak gyerekek nem csak a nő egyedül, de ha nincs is, miért a nő pénzéből kell(ene) élni?
68. Bcicus
2012. febr. 18. 16:56
Miért kell a férfinak oda adni a pénzt, már ez sem normális.
67. 92422a8764 (válaszként erre: 65. - Klarika5)
2012. febr. 18. 16:52
Ez jó és még el is hiszem :)))
66. eritrea (válaszként erre: 62. - Tücke)
2012. febr. 18. 16:52

:)


Egyébként sajnálom szegény hölgyet, mert megértem milyen rossz lehet a lelkének. Ezért lenne jó, ha megbeszélnék. Csak nehogy veszekedés legyen belőle.

2012. febr. 18. 16:51

Fejlődésünk története:

1. Közös kassza - mi az Istenre ment el ennyi pénz?

2. Apának cetli - ő vásárol mindent, ő oszt be.- Nem volt spenót. - Vettél sóskát helyette?- Nem. -Jó, akkor eszünk, amit hoztál.Többnyire csak tej és kenyér.

3. Felosztás: Apa fizeti a villanyt, gázt, kocsit...

Anya a telefont, tv-t, újságot,tisztálkodási szereket,kaját...Nagy beruházások fifti-fifti.

Megspórolt pénzből a saját ruházkodás, hobbi.

A gyereknek hol egyik, hol másik.

Mindkettőnknek van spórolt pénze, apának több, mert ő kisebb igényű,és faszaribb, anyának kevesebb, mert ő nagyszívű finomságokban és kényeztetésekben.

Ez működik viszonylag nyugalomban.

64. b235ac96d5 (válaszként erre: 58. - Bnedora)
2012. febr. 18. 16:51
Nálunk is így van, hogy a nagybevásárlást közösen csináljuk, látja az árakat és persze nem egyedül cipekedek:) Sokáig naplót is vezettem a bevétel és kiadásról, de egy ideje külön írom a rezsi kiadásokat. Én a csekkezésnél maradtam, mert az átutalásal +költség van, és volt már úgy hogy nekünk kellett igazolni bizonyos szolgáltató felé a befizetés megtörténtét. Az átutalással max. 3 hónapot tudok megnézni visszamenőleg. Így meg megvan a csekk, tudom bizonyítani. Ez mellé a nagyobb kiadásokat írom fel. Mint havi nagy bevásárlás vagy nagyobb érték (ruha, cipő stb) Persze, ha bevásárolok, mindig mondom, hogy mennyi volt. Ez nem rovancs, csak tájékoztatás, hogy képben legyen:)
2012. febr. 18. 16:50
nem macerás, egy kockás füzet és gémkapocs kell amivel összefűzi az ember a blokkokat :) így elég a végösszeget beírni a füzetbe a legtöbb blokkon pedig fle van tüntetve mit vesz és mennyibe kerül
62. Tücke (válaszként erre: 61. - Eritrea)
2012. febr. 18. 16:44
ez így igaz és a legjobb ha a blokkot is elteszi és akk nincs gond hogy valami nem stimmel
2012. febr. 18. 16:43

Valaki írta, hogy vezesse a hölgy mit vásárolt. Macerás, de talán sikerre vezet. Így a férfi láthatja, hogy ő is komolyan veszi a pénzköltést és megnyugszik. Ez amolyan "engedjünk kicsit", hogy érezze rajtunk mennyire fontos nekünk az ő megnyugtatása. Még az is lehet, hogy jól sül el és lehet valamin változtatni jó irányba.


Csak intelligencia és őszinteség önmagunkhoz, hogy tudjunk változtatni a rossz szokásainkon.

60. Tücke (válaszként erre: 59. - Arianne113)
2012. febr. 18. 16:42
nálunk is fenn állnak ezek a dolgok. Én pl ha colát veszek csak coca-t mert a többi az inkk szörp mint cola. De am egész jól megtanulta miből mi a jó.
2012. febr. 18. 16:38

nekem még az szokott tetszeni, amikor elküldöm a páromat vásárolni, és látom hogy sokmindenből másfajtát drágábbat vagy olcsóbbat vesz mint amit én szoktam, megszoktam.

de lassan már azért megtanulja miből mit szoktunk és mennyit venni.. :D

58. bnedora (válaszként erre: 45. - Macskanita)
2012. febr. 18. 16:37

Akkor pedig együtt kell menni bevásárolni, együtt kell átnézni a befizetéseket, összeadni a kiadásokat, akkor azonnal látható, hogy mennyi megy ki havonta, mennyi marad.

Amennyiben a továbbiakban is napi szinten megy az elszámoltatás, akkor át kell adni neki az intézéseket. Menjen bevásárolni, fizessen minden csekket, stb.

57. eritrea (válaszként erre: 51. - Air)
2012. febr. 18. 16:37

:)


Hát ez van. Most már okosabb lettem és közös számlánk is van a férjemmel, ahonnan leveszik a rezsit. Így mindketten megússzuk a csekkes sorban állást.

2012. febr. 18. 16:35
én sok év óta tavaly kezdtem el írni mire mennyit költök és a blokkokat is elteszem, így látja saját szemével. először összevesztem vele, mert szerinte hülyeségekre szórom a pénzt aztán leírtam megmutattam mire megy el, azóta nincs vita
55. 4c30444687 (válaszként erre: 47. - Eritrea)
2012. febr. 18. 16:35
A WC-papír vásárlás a férjemnek is nagy project :) Még nem sikerült ellesni a technikám, hogy már az előtt veszek, mielőtt elfogy. Általáben inkább én vásárolok, vagy együtt megyünk, így ritkán sikerül szarban hagynia magunlkat.
54. Tücke
2012. febr. 18. 16:34
hát én azon a véleményen vagyok hogy írd egy füzetbe hogy mennyit adott vezesd alá hogy mire költöttél abból a másikoszlopba meg az amit a sajátodból fizettél ki így egyértelmű a költségvetés és megnyugszik 2-3 hónap alatt hogy mire megy el a lóvé. ha látja lefektetve a szabályokat elképzelhető hogy utána megnyugszik ... nálunk is volt ilyen gond de megcsináltam ezt 3-6hónap között valahogy és utána nem cseszegetett ilyennel mert tudta hogy hányadán állunk.
53. e1ba0e35af (válaszként erre: 28. - E28ddc7c9b)
2012. febr. 18. 16:33
Hajjaj...,és mennyi minden kerül bele a kosárba,amit egyébként nem vennénk meg,vagy megfelelne az olcsóbb verzió is.)
52. pemete
2012. febr. 18. 16:32
De mi az, hogy leadja a fizetését? Nem értem! Nekünk közös számlánk van, arra jön mindkettőnk fizetése, senki nem ad le semmit sehová. Amelyikünknek épp van rá érkezése elmegy, feladja a csekkeket, amit kell elutalunk. A kajacsekkjeit mindenki magánál hordja, és minden pénz közös. Nincs sem leadás, meg elszámoltatás. Ha látjuk, hogy valami bibi van, akkor esetleg közösen számolunk, hogy hová is vertük el a pénzünket. Mivel egyenjogú partnerek vagyunk a kapcsolatban, ezért ez így működik. Ha együtt élek valakivel, akkor vele érzelmi, és anyagi közösséget alkotunk.
51. air (válaszként erre: 47. - Eritrea)
2012. febr. 18. 16:31
Ez jó ,én is így jártam .Nagyon unalmas volt a menü .:))))A vicc az volt ,hogy nem lett gazdagabb ettől :))
50. 4c30444687 (válaszként erre: 45. - Macskanita)
2012. febr. 18. 16:31
És akkor miért vállalja magára?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook