Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi toxémia fórum

Terhességi toxémia (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességi toxémia

1 2 3
24. Patria76 (válaszként erre: 23. - Patria76)
2010. dec. 18. 01:48
s még annyit, az sem tűnt fel a dokimnak hogy rohamosan hízok, a 32hétre 25kg híztam. a védőnőm hiába küldött be az ambulanciára a kórházba kerülés előtt egy héttel, hazaküldtek.
2010. dec. 18. 01:46
én is toxémiás lettem, csak éppen az orvosom/orvosok nem vették észre.nyaralás alatt kerültem kórházba, s végül már 4x2 dopegyt és 2x2 ispotin segített 170-180-nál tartani a vérnyomást. aztán jött a fehérje, és egy rossz horter eredmény után azonnali császár. 32 hétre született a kislányom,(1980g) akivel elég sokat jártunk kórházba. most 4,5 hónapos, most kezd helyrejönni ő is. a legnagyobb fájdalom, hogy nem merünk újabb babát vállalni.a mai napig álmatlanul forgolódok és én nem magamat hanem a fizetett orvosomoat hibáztatom.
2010. okt. 19. 00:06

Sziasztok!!

Sajna én is részese voltam a preeklampszia-ban...

33.héten derült fény rá igy azzal a slunggal korhátba is kerültem...1,5 hétre.Dopegyt-et és Doxilek-et szedtem amivel a vérnyomásom kordában volt tartva.....utána ujra bekerültem a 35.héten ,mert begörcsölt az epém,bár ezt akkor még nem tudtuk utobb derült ki hogy epeköveim vannak,dehát ezerrel diétáztam...aztán 38.héten ujra a toxémia miatt kerültem felvételre mivel ujra sok fehérje volta vizeletemben...és a 40.hétig benn feküdtem...ahogy betöltöttem a 40.hetet meginditották a szülést ,ami nem volt egyszerü menet......rengeteget szenvedtünk a kislányommal de végül megszültett...3500gr-al...a magzatvize már kakis volt,,,majd utolag kiderült hogy a méhlepény már 24 órája nem működött és a lányom oxigénhiányos állapotba került...

de hál isten itt van 1,5 éves ép és egészséges csoda szép kislány...s most várjuk a tesokáját...és csak merem remélni hogy nem leszek ujra toxémiás...és végre ki tudom hordani és megszülni ezt a babát minden gond nélkül!

2010. aug. 18. 14:58

Sziasztok!

Nálam is jelentkezett a toxémia. Az utolsó 3 hétben nagyon vizesedtem. A vérnyomásom 150 körül volt. De nem fektettek be a kórházba. Amikor kijöttek rajtam a toxémia bőr kiütései akkor a főorvos mondta, hogy másnap megindítják. Aznap csináltak vizelet vizsgálatot, 3+ keresztes lett a fehérje, és aceton is volt a vizeletemben. Ezektől függetlenül hagytak vajúdni. De sajnos nem tudtam a babámat megszülni, így megcsászároztak. Nem lett semmi bajunk. Csak nem értem, hogy miért nem császároztak azonnal?

20. Ella89
2010. aug. 18. 13:32
Közben a nőgyógyászom és a védőnőm is 100%-ra mondta, hogy nem lehet toxémiám, mert alacsony a vérnyomásom.
19. Ella89
2010. júl. 27. 17:27

Sziasztok!


Olvasgatom a történeteket és sokszor a sírás fojtogat.


Pviki!

Nagyon sajnálom, hogy ez történt. Remélem sikerül egy egészséges terhességed kihordanod!


Lányok, az lenne a kérdésem, hogy lehet akkor is terhességi toxémiám, ha normális a vérnyomásom? 100/60. Csak mert második alkalommal találtak fehérjét a vizeletemben (a 7. és a 16. héten), most már keton és bilirubin kíséretében. Nem vizesedek, de a dokim szerint amúgy is csak a 20. hét után jön elő ez a tünet, aki előtte vizesedik, azt nem a toxémia okozza. Szóval lehet terhességi toxémiára számítani, ha a vérnyomásom normális? Első terhességem alatt sem volt magas a vérnyomásom, de ott sosem találtak fehérjét. Lehet így toxémiám vagy más a probléma oka?

18. dalya (válaszként erre: 5. - Edit78)
2010. júl. 17. 11:48
Szia én is vizesedtem a lányommal, de ilyenkor ugyan úgy kell inni a napi előírt folyadék mennyiséget. A vizesedés ellen só szegény étkezésekkel tudsz segíteni. És nekem nagyon jót tett a lábam fel polcolása.
17. Pandrea1 (válaszként erre: 14. - Pviki)
2010. júl. 17. 11:31
Kívánom, hogy legyen egy szép és egészséges babád.
2010. júl. 17. 11:30

Sziasztok!


Nekem is elég korán magas lett a vérnyomásom, gyógyszeres kezelés, toxémia, terhességi diabétesz, majd kórházi fekvés (szó sincs kezelésről) ahol csak eldurvultak ezek. Amikor mondtam a nővérkének, hogy ez csak egyre jobban dagad és olyan furi minden mert érzem hogy megy fel a vérnyomásom, erre annyit mondott hogy ne lógassam a lábam. Na nem lógattam addig sem hisz akkora volt a pocakom hogy ülni sem tudtam.

A lényeg hogy a 35. héten megindult a szülés, és szerintem az is közrejátszott a nagy bajban hogy a lábaimat nem bírtam megfogni úgy be volt dagadva mindenem. A szülés után kb 1 hétig még szedtem a gyógyszereket aztán abbahagytam.

15. c6560fb39d (válaszként erre: 13. - Lemi09)
2010. júl. 17. 11:21

Nem ,nem lett több gyerkőc,valahogy mindig is kettőt akartunk van egy fiú,egy lány harminc fölött már nem akartam szülni,közben a munkámat sem mertem kockára tenni...Nem is tudom mit javasolt volna a doki,ha netán még akartunk volna babát,de az tuti,hogy veszélyeztetett lettem volna,vagy kitudja én tulajdonképpen semmire nem kaptam választ ott, akkor.

Egyébként akkoriban nem tudom miért,de nem indítottak meg szüléseket még a 40-41 hétben sem,sokan voltak túlhordással vagy éppen ellenkezőleg korábban szülők,érdekes a két véglet,passz,hogy mi okozhatta.

14. pviki
2010. júl. 17. 11:12

Én is nagyon kíváncsi lennék mások véleményére, tapasztalatára.


Nekem a 23. hétben alakult ki a preeclampsia, alig pár nap alatt, de az orvosok már egy hete küzdöttek a 160-170/100-ea vérnyomásomma, míg végül 220/130 már mennem kellett a szülőszobára, másnap meg is császároztak. (De minden le van írva a naplómban ha érdekel valakit a történet) 4 napig élt a kislányunk és azt mondták az orvosok, hogy ne próbálkozzak ezzel mégegyszer főleg, hogy már egyszer 19 évesen is leállt a vesém, valószínú most is leállhat, ha nem halok épp bele. :(


De én nem tudom mit kezdhetnék az életemmel gyermek nélkül, mindenképpen meg szeretném próbálni még egyszer utóljára, most sokkal szigorúbb orvosi felügyelet mellett. Van már orvos aki vállalt és egy orvos csapat aki majd segít, de most meg az életkörülményeim nem adják meg a lehetőséget a kezdésre.

13. Lemi09 (válaszként erre: 12. - C6560fb39d)
2010. júl. 16. 22:45

Hát, ez nem semmi!

Neked legalább 2 napig még próbálták lenyomni a vérnyomást... Nekem semmit sem vacakoltak ezzel, azonnal császároztak. Pedig utólag a dokim is megmondta, hogy nem voltak olyan hihetetlen rosszak az eredményeim, még legalább 2 hétig bent tarthatták volna a lányom.

Lett utána harmadik babád? Kíváncsi lennék...

2010. júl. 16. 19:16

Sziasztok!

Nekem is volt részem ebben a finom dologban 11 éve.

A kisfiam 5 éves volt,és jött a hugi,a fiammal semmi problémám nem volt,rögöve mentem szülni,a második terhességem annál nehezebben indult,már 4 hónapos terhesen nem tudtam biciklizi,keményedett a hasam....

A 36 hetes vérvételes papírokért,és amúgy is mentem tanácsadásra,a vérnyomás mérésnél rákérdezett a védőnő,hogy siettünk,nem...majd újra méri,a papírokkal volt elfoglalva,majdnem ráfelejtettünk a vizelet vizsgálatra,még szerencse,hogy nem így volt ugyanis 2 ++ fehérje volt benne,újra vérnyomásmérés 160/90, jócskán vizes is voltam,azonnal telefon a kórházba a dokimnak,délután 3-kor értünk be,már 5 perces fájásaim voltak,a dokim sehol az ügyeletes fogadott,de így jobban jártunk.

Ez egy pénteki nap volt,35 hetes voltam adtak egy injekciót amitől elálltak a fájások,ultrahangot csináltak,vérnyomáscsökkentőt ami nem hatott,rám tették a vérnyomásmérőt amit a következő 2 napban viseltem napi átlagot néztek,de nem mondtak semmit,azért láttam ,hogy mennyit mutat a gyógyszerek ellenére 180/100 körül mozgott a fejfájáson kívül nem volt gondom.Az esti viziteknél csak a fejfájásomat mondtam,vasárnap este tusolás után sok apró pontot láttam,ezt csak úgy mellékesen említettem a vizitnél,úgy kikapott az ügyeletes doki(mert a fogadott orvosomat nem láttam a bent töltött 2,5 hét alatt sem) az ágyból,hogy csak repültem azonnal szülőszoba kiáltással,nem tudtam miért,csak utólag a szikralátás miatt is,a lépcsőfordulóban néztünk egy vérnyomást 245/140 volt,kérdezte a doki,hogy hogyan vagyok még talpon,észnél...csak a fejem fájt. Megcsászároztak, 35 hétre született meg a kislányunk 2000grammal,egészségesen.:)(Ő már pénteken kikívánkozott.)

Reggel az orvosok körbekaptak és arról kérdezgettek,hogy volt-e vese problémám,soha nem volt semmi bajom,nem tudták az infúzió hová tűnik,mert a katéteren keresztül nem távozott.

Napi 3-4 liter folyadékot kellett innom,így napok alatt lement a víz,helyre jöttem.A babával nem volt semmi gond,szopizott csak lassabban érte el a súlyhatárt amivel haza engedhetnek.

Nem tudták mitől alakult ki a toxémia.

11. Lemi09
2009. márc. 20. 15:15

Nekem pre-eklampszia miatt "fejezték be" a terhességemet 2 hete (Vérnyomás 200/100 Hgm). 35+4 hetes volt akkor a kislányom. Rengeteget sírtam amiatt, hogy ő még nem is akart kijönni és miattam kellett sokkal kisebben megszületnie, mint a többi baba, egy hetet az intenzíven töltenie, és most tápszeren élnie, mert meg sem indult a tejem - hisz nem lehettünk együtt és agyon vízhajtóztak, hogy lemenjen a lábamról az ödéma és így a vérnyomásom is normalizálódjon. Én mégis szerencsésnek érezhetem magam, mert ilyen "sokáig kihúztuk"! Eszembe jutnak azok a pici (2 kg / sokszor 1 kg!/ alatti) babák, akiknek a szülei hónapokig járnak az intenzívre és ezalatt már a legszörnyűbb dolgok is megfordulnak a fejükben, hogy "mi lesz, ha XY szerve károsodott"?


Nekem csak azzal kell megbírkóznom, hogy valószínűleg nem adhatok testvérkét neki - pedig nagyon szerettünk volna - mert elsőre is életveszélyben voltunk. És a pre-eklampszia az esetek 30%-ban visszatér. Mindketten rámehetünk - árvává téve a kislányom és a férjem - vagy lehet egy nagyon koraszülött 2. babám, akinél elvinne a lelkiismeretfurdalás! :(

10. beikem
2008. aug. 13. 16:44
ja tényleg ezt már Help szindrómának hívják!
2008. aug. 13. 16:43

Sziasztok!


Azt hiszem. én vagyok legkülönlegesebb egyike...

Az orvosom szerint 40 éves praxisa alatt 3 ilyen nővel találkozott. Mind akét lányomat toxikózissal "hordtam ki". A nagyobbikat sikerült 39 hétig, igaz úgy néztem ki, mint egy vizes hordó, de a kicsivel már nem voltam ennyire "szerencsés". 33 hetesen már befektettek, a vérnyomásom 160 körül játszott, ami nálam normál esetben jó ha a 90-et eléri, a lábamra pedig már semmilyen papucs nem jött fel, de még ez lett volna a legkisebb probléma. A 35-dik héten elkezdett "égni a gyomrom". Végigszenvedtem a napot, de már estére meg se bírtam mozdulni. Amikor az orvos meglátott megijedt, végül kiderült hogy nem a gyomrom ég, a májam kezdi felmondani a szolgálatot. (én aki nem iszik alkoholt!) Rohammaentő vitt át egy másik kórházba ahol volt koraszülött ellátás. Addigra kiderült, hogy a vesémnek se sok kell, és kivonta a véremből a trombocitát. Pillanatok alatt megcsászároztak, megszületett a kicsi lányom 1830grammal, akit azonnal átvittek a korára. Nem volt eléggé kifejlődve a tüdeje. 3 napig voltam az intenzíven, azután közölték hogyha ezt a kettőt felakarom nevelni többet ne próbálkozzak... Ennek 8 éve, a lányomnak bármi baja volt, mindig magamat hibáztattam amiért képtelen voltam kihordani.

Hálistennek úgy néz ki mostmár mindenen túlestünk, és kinőtt mindent.

Nem merek újabb babát vállalni, de értük újra végigcsinálnám az egészet!

2008. aug. 13. 16:43

Sziasztok!


Azt hiszem. én vagyok legkülönlegesebb egyike...

Az orvosom szerint 40 éves praxisa alatt 3 ilyen nővel találkozott. Mind akét lányomat toxikózissal "hordtam ki". A nagyobbikat sikerült 39 hétig, igaz úgy néztem ki, mint egy vizes hordó, de a kicsivel már nem voltam ennyire "szerencsés". 33 hetesen már befektettek, a vérnyomásom 160 körül játszott, ami nálam normál esetben jó ha a 90-et eléri, a lábamra pedig már semmilyen papucs nem jött fel, de még ez lett volna a legkisebb probléma. A 35-dik héten elkezdett "égni a gyomrom". Végigszenvedtem a napot, de már estére meg se bírtam mozdulni. Amikor az orvos meglátott megijedt, végül kiderült hogy nem a gyomrom ég, a májam kezdi felmondani a szolgálatot. (én aki nem iszik alkoholt!) Rohammaentő vitt át egy másik kórházba ahol volt koraszülött ellátás. Addigra kiderült, hogy a vesémnek se sok kell, és kivonta a véremből a trombocitát. Pillanatok alatt megcsászároztak, megszületett a kicsi lányom 1830grammal, akit azonnal átvittek a korára. Nem volt eléggé kifejlődve a tüdeje. 3 napig voltam az intenzíven, azután közölték hogyha ezt a kettőt felakarom nevelni többet ne próbálkozzak... Ennek 8 éve, a lányomnak bármi baja volt, mindig magamat hibáztattam amiért képtelen voltam kihordani.

Hálistennek úgy néz ki mostmár mindenen túlestünk, és kinőtt mindent.

Nem merek újabb babát vállalni, de értük újra végigcsinálnám az egészet!

2008. márc. 8. 23:03

Sziasztok!


Én 3 hetet töltöttem kórházban toxémia miatt. Magas volt a vérnyomásom, az utolsó napokban már alig láttam, mivel az ödéma az arcomat is "érintette"..a lábaimról nem is beszélve! Végülis megindították a szülést a 38. héten,de mivel a kisfiamnak nem bírta a vajúdást, elfogytak a tartalékai, végül császármetszéssel segítették világra.

6. Hoxa
2006. jún. 25. 18:48
Kuksizd meg a tudásbázist ebben a témában:
Kattints ide!
2006. jún. 25. 17:48

sziasztok.

én még nem vagyok toxémiás, de eléggé vizesedik a lábam. az orvosom sószegény diétát, lábfelpolcolást javasolt. ez megy is többé-kevésbé, de így 50 fokban nem az igazi. csalánteát iszom, napi 1 filter=1 csészével + Na szegény bubimentes vizet+a párom maszírozza alábfejemet.van tippetek, hogy mivel csökkenthetném a vizesedést?

2006. máj. 14. 19:39

Sziasztok!

Én is toxémiás lettem a 39. héten, így az utlsó napjaimat a kórházban töltöttem. Spontán szülésem volt a terminus után két nappal. Azt hiszem én szerencsés voltam.

2006. ápr. 8. 18:01
Szia.én is toxèmiàs voltam.37-ik hèten surgossègi csàszàrom volt.Nem volt egy kellemes èlmèny,de most van egy gyonyoru 3 èves kisfiam.
2006. márc. 26. 22:00
én toxémiás voltam, ismert vesebetegségem miatt (valszeg, de nem biztos). a 36. héten kezdődött, és 37hét 3 naposan szültem, szerencsére spontán. van itt még valaki ilyen (nem túl kellemes)tapasztalattal?
1. Hoxa
2006. jan. 25. 10:40
A toxémia csak az emberi fajra jellemző. Tünetei a terhességben előforduló magas vérnyomás, melyhez fehérjevizelés, ödéma és egyéb elváltozások kapcsolódhatnak. A szülés után az anyai tünetek jellemzően megszűnnek.
Az oka még nem ismert, de a kialakulásában szerepet játszanak az immunológiai okok, pl. ugyanannak a nőnek nem minden terhességében alakul ki toxémia, vagy a nő második férjétől viselt várandóssága alatt nem alakul ki. Elképzelhető, hogy a bizonyos gének is örökítik a hajlandóságot, van, hogy a kismama anyjánál is felismerték a toxémiát.

Ugrás a teljes írásra: Terhességi toxémia
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook