Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi toxémia fórum

Terhességi toxémia (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességi toxémia

1 2 3
2012. márc. 8. 12:13
Én is toxémiás voltam, magas vérnyomásos és terhességi magas cukros. Sajnos nem volt császár így most küzdünk a minden napokkal, mert Fefe oxigénhiányos lett.
2012. márc. 8. 09:57

Sziasztok!

Én is toxémiás voltam,csak én nem tudtam róla,és nem is kezeltek.170 es vérnyomással,és 2 keresztes vizelettel hazaküldött a védőnő,tanácsadáson(22.héttől kaptam napi 2x1 dopegytet)És a 31.hétre elvesztettem a kislányomat.Semmilyen kezelést nem kaptam.Ez az egészségügy!!!!Szerintetek mit tegyek?

Pereljem őket?(ha 1 hozzáértő ember is írna megköszönném)

52. picixy (válaszként erre: 51. - Vancsa1977)
2012. jan. 28. 16:36
Szia vancsa1977!Ismeretlenül írtam neked egy privát üzit.Kicsit más témában.Nagyon megköszönném,ha válaszolnál.
51. Vancsa1977 (válaszként erre: 50. - Zupa)
2012. jan. 28. 16:15
Nem várok babát.Szerintem nekem már nem is lehet...Nem tudom elsődleges,vagy másodlagos, de volt az biztos..
50. zupa (válaszként erre: 48. - Vancsa1977)
2012. jan. 27. 22:50
nekem a császár után két nap alatt kifolyt a katéteren át 10 liter víz! neked viszont másodlagos toxémiád volt/van(?) az nem ugyanez..talán nálam szerencsésebb, hogy kivédhető(bb) ! :P vagyis többet tudok ellene tenni, de nem mindent sajnos, mert ha akar a víz, akkor jön..és ha megint a szervezetem méreganyaggal válaszol a babára..azzal én se tudok mit kezdeni, de szerencsére a vérnyomásom nekem alapból hibátlan! ..és szerencsére még most is! Te is újra babát vársz??
49. zupa (válaszként erre: 48. - Vancsa1977)
2012. jan. 27. 22:47
na akkor jó, ha él! írtam, hogy 25 hetes vagyok :), de elhiszem, hogy átsiklottál felette..elég hosszú volt az írás..de még így is sok minden kimaradt! nekem anno a gyűrűket gyémántvágóval szedték le az ujjaimról...(elvágtak vagy 5 aranyat :))valamikor a 7.hónap után..mire észbe kaptam rádagadtak az ujjaim! :)
2012. jan. 27. 22:31

Szia.

Még él,élne a fórum.Én írogatnék,de nincs kivel.Hár jó sok mindenen keresztül mentél!!!!!!!Akkor most tulajdonképpen sponrán estél teherbe?Meg hányadik hérben vagy?Mert nem jött le nekem az írásból.

Én nagyon sokat voltam kórházban a terhesség alatt 2010-ben.Nekem még magas volt,és most is a vérnyomásom.Én a 22-25.-ik hét körül kezdtem el dagadni,úgy hogy már nem id tudtam a karika gyűrűmet hordani.A szülés urán rólam másnap lement cirka 12 kiló-ebben a 3,88 dekás volt a baba,de összesen 24 ment le 2 hét alatt.

Én nem szedtem semmi viramint,és nem is fogok,még ha fizetnének is érte....Mégis majdnem 4 kilós lett a fiam...

47. zupa
2012. jan. 27. 11:24
hehe..* szóval nem abbék azok, akik 4 kiló felett születnek a terhesvitaminoktól.., hanem babák :)
46. zupa
2012. jan. 27. 11:10
sziasztok! kisregénnyel nyitok, remélem él a fórum...tehát magamról: anno kiderült, csak lombikbébim lehet, mert mindkét oldalon el vagyok záródva! Második nekifutásra sikerült is és a 23. szülinapom előtt 2 órával és 42 perccel egy életmentő császárral ki is kapták belőlem :)- miért is menne minden simán, … valamikor ősszel kezdődött...okt. nov. voltam egyre vizesebb, kari előtt már fenyegetett a doki, hogy semmi só, mert befektet, de mivel nem tudtam milyen veszélyben vagyunk annyira nem tartottam be,..semmit nem tudtam erről..nem volt net, gondoltam ez csak víz, sajna ő sem ecsetelte mi lehet belőle!!!! szóval net se volt, hogy olvassam aztán csak dagadtam vízileg..és febr. 10. körül elkezdett fájni a jobb bordaívem! azt hittem beszorult a Pati lába, de utólag megtudtam a májam fájt már akkor..(egy ismerős ismerősének is fájt, de ő mire bement a baba már nem élt-szintén a terhesség végén) szóval 2-3 nap után bementem ügyeletre és ott előadtam a bordás beszorulósat! az ügyeletes orvos nem hülyézett le, de nem is mert nevetni..tudta mi van, egyből ctg meg minden, ki is nyíltam az ijedségre kicsit, de végül nem indult be a szülés..kaptam gyógyszereket, meg diéta és egy hétig húztam, amikor is elkezdtem este sugárban hányni, majd tolószékkel levittek ..és ctg...és hívták a dokim, mert szar volt már a szívhang, majd toltak a műtőbe úgy, hogy menet közben borotváltak...és a dokim pár perc alatt ott volt, nem tudom honnan jött, de örök hála neki! az gáz amúgy, hogy még húzták nálam egy hétig..visszagondolva kockáztatták az életünket, mert simán kivehették volna, 37-38 hetesen is ! mikor megszületett már semmi nem volt szerencsére ...10/10/10-es apgar és semmi baj, se inkubátor se semmi! be se sárgult -- na ..és most----- minden évben szóba került kistesó, de ugye a lombikra el kell magad szánni ..és mindig közbejött valami! De tavaly év végén döntöttem! Nem várok tovább! Májusban kivetettem a mandulámat , mert gócos volt aztán szeptemberben beültetés! Ja, de az állam lekorlátozta a Kaáliban a havi beültetések számát-mármint amit a TB finanszíroz—így majd egy éves időpontot kaptunk, nov. végére!! Mandulaműtét után jöttek a bajok, nem jött meg, cisztát találtak a petefészkemben, kaptam a Kaáliban gyógyszert, attól megjött, majd mennem kellett volna a köv. rendes mensinél UH-ra és hormonvizsgálatra, de nem jött meg megint…kétségbe voltam esve, hogy majd ez is keresztbe húzza a beültetésemet! elmentem újra a kaális dokihoz találtak egy foltot a méhemben, majd vettek vért és fél óra múlva közölte velem, hogy”gratulál, terhes vagyok, befejeztük a kezelést”(el se kezdte!!) CSODA TÖRTÉNT megfejteni sose tudjuk, de kit érdekel…szeptemberre akartam a pocaklakót hát jött…:) na de most! Nagyon profin rutinosan indultam, rettegve a víztől! Az a stressz, ami anno ért most jött ki, hiszen már csak utólag tudtam meg , hogy életveszélyben voltunk mindketten, most dolgozom fel és rettegek! A létező összes tanulmányt elolvastam neten a toxémiáról , hellp szindrómáról!(doktorálhatnék! :)) Elvileg nekem elsődleges van-aki jártas ebben tudja az melyik-.-de hiába második baba ugyanattól az apától, 11 év után első terhességnek felel meg , tehát a szervezetem ugyanúgy reagálhat! 7.hét óta sódiéta van (25 hetes vagyok) napi 2,5-4 liter folyadékot iszok meg( többnyire csapvizet-ásványvíz sem jó, köti a vizet!!) mindig felpakolt lábbal alszok (2 nagypárna) de már a 10.héten volt egy kis víz.! Tapasztalat: ha egy picit nem figyeltem és nem ittam eleget, de közben persze akadt sós kaja is karácsonykor máris sokkal jobban dagadtam! A kezeimben valami ideg be van szorulva, műteni kellene, de tünetmentes –volt!!-míg az ödéma nem nyomta..ami azt jelenti a 10enakárhanyadik héttől éjjel vállig zsibbadtak a karjaim, és nagyon fájt az egész kezem, 1 hónapja éjjel csuklómerevítőkkel alszok, nagyon bevált és amint újra figyeltem a napi sok liter vízre, lement a dagadás döntő többsége ..a kezeim bár gyengék és sokat fájnak de tized annyira! Vérvétel májfunkció 2 hetente, vizeletfehérje is! ..vérnyomásmérés napi 3, de…nekem anno se vérnyomás bajom nem volt , se fehérje egészen a 37.hétig, csak töménytelen (12 liter ) víz, tehát ennyi volt az előjel! Elevit! ELDOBNI!! Anno végig hánytam a 9 hónapot—összefügghet a toxémiával.. kiszáradás közelben a szervezetem pánikszerűen tartotta vissza a vizet! A mostani babánál elkezdtem szedni, majd másnap hánytam, 2 hét hányás után utána olvastam, kiderült nem vagyok egyedül vele, abbahagytam és másnap már nem hánytam és azóta se! Az elevit és társai is iszonyatosan kötik a vizet! ma már sok védőnő és orvos is ellenzi!! 4kiló feletti abbék tömege születik ezektől a cuccoktól!!
2012. jan. 18. 15:32
Ne félj tudsz otthon mit csinálni!!!!Pakolászhatod a babacuccokat.Meg addig pihenj,míg tudsz!!!!!
2012. jan. 18. 11:07
Most kicsit könnyebben megy a munka február végéig szeretnék még dolgozni, gyakorlatilag már csak 5-6 hetem van.Van mikor várom már de ha bele gondolok mit csinálok 1 hónapig otthon....
43. Vancsa1977 (válaszként erre: 42. - 71c9045211)
2012. jan. 16. 18:23

Igen jól vagyunk.Azt hittem 1 kicsit,hogy babám lesz,mert tisztára azt produkáltam,mint amikor terhes lettem,de megjött 3 napja....



Mlg mindig dolgozol?

2012. jan. 15. 19:33
Szia!!! A legutobbi labor vizsgáalton zsufolva volt a vizeletem fehérjével a vérnyomásom ingadozik.A doki azt mondta várjunk.Néhány napja annyira fáj a jobb lábam alig birok dolgozni.Majd 23 án megyek tanácsadásra akkor leszek 28 hetes.Ti jól vagytok?
41. Vancsa1977 (válaszként erre: 40. - 71c9045211)
2012. jan. 14. 12:22
Hogy vagy mi újság veled??
40. 71c9045211 (válaszként erre: 39. - Vancsa1977)
2012. jan. 3. 12:41
A gyerekeim nagyon várják a picit,eddig nem féltékenyek rá és azt gondolom nem is lesznek hiszen ők már lassan felnöttek:)A gyürüjeimet már én sem hordom mert reggelre teljesen bedagad a kezem.Terheléses cukor vizsgálaton voltam ott minden rendben, majd még a héten kell mennem egy vizelet vizsgálatra megint.
39. Vancsa1977 (válaszként erre: 38. - 71c9045211)
2012. jan. 2. 15:23

Akkor nagy lesz a különbség a "gyerekek"között.Nem féltékenyek?

Nekem is bedagadt a kezem,kb. 5 hónapos terhesen kezdődött.Először a lábamon kezdődött,utána a kezemen.Ott olyan volt,hogy a zöldséget,és a krumplit is alig tudtam meghámozni.Meg a karikagyűrűmet is le kellett vennem,mert nagyon szorította az újjamat.

Engem Miskolon "elkapott" a terhességi cukorbetegség is,de amikor hazajöttem Ózdra itt meg 2 hétig minden leletem negatív lett...

Ott ahol laksz hogy csinálják a terheléses cukrot?Mert itt Ózdon a zsemlés,tejeset csinálják,Miskolcon meg a cukros löttyöt itattak meg velem.És azt mondták,hogy az ózdi már elavult módszer.

38. 71c9045211 (válaszként erre: 37. - Vancsa1977)
2012. jan. 2. 14:04
A lányom 20 éves lesz a fiam 17 az idén emiatt is parázok a szüléstől.Remélem ez hamar le fig zajlani. max. ha nem kérem császározanak meg.Most még aránylag jól mozgok nagy pocakkal de egyre hamarabb elfáradok de ki kell birni ezt a kisidöt, a bokám nekem is dagad, de most inkább az ujjaim.
37. Vancsa1977 (válaszként erre: 36. - 71c9045211)
2012. jan. 2. 12:05

Hát elhiszem,hogy dolgoznod kell...Nekünk is a baj forrása az anyagiak...

Nem semmi 18 órás vajúdás..Én nem bírtam volna,főleg utána még szüljem ki magamból a babát.A második baba után van a 17 év mostanihoz?

Fúúúú nem semmi,hogy terhesen kórházban dolgozni!!!!Főleg ambulancián!!!!Minden tiszteletem a tiéd!!!!!!Tudom mi működik ott,itt Ózdon is ez van.Nekem is estére hatalmas volt a bokám.Olyan,mint a vádlimmal egyben lett volna.Reggelre nekem is lejjebb megy.

36. 71c9045211 (válaszként erre: 35. - Vancsa1977)
2012. jan. 2. 11:56
Pénteken voltam a laborban megint volt fehérje a vizeletemben:(a nögyógyász azt mondta most még megfigyel aztán majd meglátjuk mi lesz.A másik két gyereket spontán szültem de a fiam (akit 17 éve)18 órai vajudás után lett meg és borzalmas volt az egész.Ezért is félek nagyon mert azóta eltelt 17 év és azt mondják ilyenkor olyan mintha elsönek szülnénk.Dolgouznom sajnos mindenképpen kell,még legalább február végéig az anyagiak miatt.De nekem is dagad a bokám reggelre meg mindkét kezem.Az én munkám egyébként is strapás kórházban ambulancián dolgozom napi 50-60 beteget láttok el.
35. Vancsa1977 (válaszként erre: 34. - 71c9045211)
2012. jan. 1. 09:47

Szia.

Én szinte gyerekkortól kövér vagyok-voltam.Én 115-tel kezdtem-ezt 3 hónapos terhesen kezdték el mérni.6 Hónap alatt 6 kiló ment rám,de mivel befektettek 2 héttel a szülés előtt ott le is ment 5 kiló,a beállított diéta miatt.

Engem a 140/80-90 miatt fektettek be.Meg a kövérség is + baj volt.Komplikált esettnek lettem beállítva.

Már ne haragudj,hogy ezt írom,de pihenni kellene sokat!!!!!!Nem tudnád abbahagyni a munkát?Nekem itthon annyitól bedagadt a lábam,hogy csináltam félórai házimunkát,vagy egy kis internetezésől.

Elhiszem,hogy félsz a szüléstől...Az 2 másik gyereked simán született?Mert nekem császár lett,mint írtam.

34. 71c9045211 (válaszként erre: 33. - Vancsa1977)
2011. dec. 31. 14:23
Szia!! Én 41 éves vagyok 3 babát várom.Én nem voltam /vagyok kövér 176 cm /65 kg val lettem terhes és most az 5 hónapban 5 kg hiztam.A vizeletemben folyamatosan van fehérje:(a vérnyomásom folyton ingadozik,volt olyan hogy éjjel 1 kor iszonyú fejfájásra ébredtem a RR:160/100 volt éjjel az ügyeletre kellett mennem.A nögyógyászom azt mondta még megfigyel de lehet a baba hamarabb fog megszületni.Jelenleg még dolgozom és még 2 hónapig szeretnék is ha egészségileg jól leszek.De félek a kora szüléstől.
33. Vancsa1977 (válaszként erre: 32. - 71c9045211)
2011. dec. 31. 10:22

Szia.

Én 34 éves vagyok.5 éve van magas vérnyomásom.Tavaly szültem meg a fiamat,aki hálistennek egészséges.

Sajnos sokat voltam a kórházban a vérnyomásom miatt.10 hetesen vették észre,hogy terhes lettem,és a 16.-ik héten is be kellett feküdnöm,és szinte egész nyáron.Elvittek Miskolcra is,mert fulladtam,de nem szülesztettek ott meg.Itt Ózdon befektettek 2héttel a szülés előtt,és már a szülésig benn voltam.2 hétig jó volt a leletem,de 1 nappal a szülés előtt szólt az osztályvezető,hogy rosszak a leleteim,meg sok fehérje van a vizeletemben.Mivel betöltöttem a 37.-ik hetet,és nem akart szombatig várni amiíg be nem töltöm a 38.-ik hetet,másnap szerdán megcsászároznak.

Én csak azt akarom írni,hogy számíts te is több megfigyelésre,és kórházi kezelésre.

Mondjuk én alapból is kövér voltam+magas vérnyomásom is.

Legyen sószegén az étrended mindenképp!!!

Első baba?Vagy már van több is?

2011. dec. 27. 12:42

Sziasztok!!!


24 hetes kismamam vagyok és 41 éves a vérnyomás ingadozik, és a vizeletemben fehérjét találtak nagy a gyanu a toxémiára.Mire számithatok?

2011. nov. 22. 20:13
Sziasztok! Szintén toxémiás terhességeken vagyok túl. A nagyobbik fiammal a terhesgondózóban vették észre, hogy 220/160 a vérnyomásom, a vizelet vizsgálaton +++genny és túrós fehérjét találtak. A "kedves" aszisztensnő szólt, hogy meghalt bennem a gyerek, várnak a szülőszobán.Még én kezdtem el győzködni, hogy a gyerkőc él, mert rugdos! Nézett egy szívhangot, majd meglepődve közölte: Jé, tényleg.Azonnal a műtőbe kerültem, császároztak.A 34. héten született a fiam, 1750g súllyal. Jelenleg 19 éves, egészséges. :) A második terhességemnél a 8.hónap végén kezdett emelkedni a vérnyomásom, az orvosom azonnal kórhzba küldött. A következő 1 hónapot bent töltöttem megfigyelés alatt. A kicsi már időben született, 3100g súllyal, szintén császárral. Egészséges, 11 éves jelenleg. Most ismét terhes vagyok...szigorú megfigyelés alatt vagyok. A körzeti dokim, a védőnőm, a nőgyógyim is szemmel tart. Hetente 3 alkalommal mérnek vérnyomást, súlyt, a kezdetektől. Bízom benne, hogy minden rendben lesz...
2011. nov. 21. 22:21
Sziasztok! Én is toxémia miatt szültem meg a kisbabámat 32 hétre, magas vérnyomás és fehérje a vizeletben. Ez volt a 2 ok először.A 32 héten ultrahangon észrevették,hogy nem úgy fejlődik ahogy kell. Mentővel átszállítottak egy másik kórházba ahol koraszülött babát is eltudják látni,miután a kórházba értem ott is megcsináltak egy pár vizsgálatot és ultrahangon az orvos azt mondta, hogy még aznap megkel császározni, mert nem hogy hízik, hanem sorvad. Mivel az előző kórházban a magas vérnyomásom miatt előrelátóak voltak így 3 nappal előtte kaptam tüdő érlelőt. 1290 gr-al és 39 cm született meg a lányom,csak a súlyával volt egy kis probléma,na de hála az égnek hamar össze szedte magát.Most 20 hónapos és hála az égnek egy égetni való gyermek.
2011. febr. 1. 21:53
Sziasztok!Én is toxémia miatt szültem meg 31.hétre a legkisebb fiamat.5 terhesség után a 6.ban lepett meg ez az állapot.Egyik napról a másikra bő 1 hét alatt lezajlott minden.csütörtökön észrevettük 150/90volt a vérnyomásom védőnő vizeletet nézett fehérje puff neki.Következő héten szombaton megszületett zsombi kisfiam mert én ugyan helyre jöttem,de ő már kezdett besokalni 170et vert a szive alapjáraton és úgy döntöttek kiveszik.1490gr-al és 40cm-el született.Ma már 16 hónapos 10kg és mindent tud amit egy ilyen idős babának tudnia kell.Ja és konkrétan vizes nem voltam.
28. Kittyi (válaszként erre: 18. - Dalya)
2011. jan. 21. 18:13

Szia!

Hidd el van az a mértékű vizesedés amire már semmi gyógyír nincsen. 10 kiló víz volt rajtam, ami csak a szülés utáni hetekben ment ki a szervezetemből. Hiába polcoltam a lábamat, mert mindenhol annyi víz volt rajtam, hogy már a szemeim is alig látszottak.

A vérnyomásom is magas volt, csak fehérjét nem találtak, ezért várták meg,míg megszülöm spontán.

27. Patria76 (válaszként erre: 25. - Bettike2007)
2010. dec. 22. 18:42
:( iszonyatos lehet. erőt és egészséget nekik. s kívánom minnél hamarabb "kárpótolja" őket a sors.
26. bettike2007 (válaszként erre: 22. - Fd1afef558)
2010. dec. 18. 09:00
detto magas vérnyomás vizesedés a 40hét végén megindították a szülést nálam zöld volt a lányom vize.
25. bettike2007 (válaszként erre: 23. - Patria76)
2010. dec. 18. 08:59
még szerencsések vagytok!!Tényleg.Barátnőmnél is 32hét végén jött ki a toxemia nem vették észre levált a méhlepény a baba nem élte túl.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook