Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség spermabankból fórum

Terhesség spermabankból (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. szept. 19. 15:53

nem is tudom...

nem vagy meddo, csak nincs kivel lefekudni...

a gyermeknek nincs joga senkihez?

inkabb keresnek egy szimpatikus tenyeszbikat, aztan kod elottem, kod utanam; de legalabb tudom, ki az apja; a hagyomanyos megoldasrol nem is beszelve;

ez igy nem orvosi eset;

108. mrea
2014. szept. 19. 15:51

Most jött el az idő, amikor megkérem azokat akik csak okoskodni tudnak hogy miért így és miért úgy .... kíméljenek meg a véleményüktől.


Mint leírtam, sajnos úgy alakult az életem.


Azok támogatását köszönöm, akik normális hozzáállással biztatnak.

Nincs ebben semmi rossz, erről meg vagyok győződve és a beszólogatók meg először a saját házuk táján sepregessenek.


Továbbra is várom azok tapasztalatát és véleményé akik már végigcsináltak ilyet vagy hasonlót illetve akik ezen gondolkodnak vagy e mellett döntöttek.


Köszönöm! :)

107. kisj (válaszként erre: 103. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 15:47
Felőlem legyen mindenki boldog.
106. mrea (válaszként erre: 97. - Kisj)
2014. szept. 19. 15:45

Nem, egy rossz nemtörődöm apa nem jobb.

Ezt saját tapasztalatból mondom.


Örülök, hogy neked nincs ilyen tapasztalatod.

105. mrea (válaszként erre: 90. - Syria)
2014. szept. 19. 15:43

Igen, syria normális vagyok.


Mit csináltam? Volt egy stabil párkapcsolatom, ami tönkrement. Ennyi.


De minek magyarázkodom neked?

Azt hiszem aki ilyen kérdést tesz fel az a nem normális.

Kicsit gondolkodj, mielőtt ilyeneket leírsz.

Nem kívánok neked rosszat, de ha hasonló cipőben járnál, kíváncsi lennék ugyan így beszélnél-e mint most? :/

104. mrea (válaszként erre: 84. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 19. 15:39

Több 10 millióm nyilván nem lenne .....még 2-3 millió sem. Pár százezret össze tudnék rá szedni.


Éppen ezért indítottam ezt a témát, hogy érdeklődjek ....hátha van valaki aki már végigcsinálta és tud tapasztalatokat, árakat mondani.


Egyébként saját tapasztalat (orvosi, de más területen), hogy ma már azért mert külföld, nem feltétlenül sokkal drágább mint Magyarországon.

Pl. családtagnak most végeztettünk egy kivizsgálást amit itthon 60e Ft körül csináltak meg,persze nem azt pontosan amit kellett volna, ezért Németországban újra kell csináltatni és 240 euróba kerül .....persze, több, de nem a többszöröse.

103. angelic smile (válaszként erre: 101. - Kisj)
2014. szept. 19. 15:38
És hányan nőnek fel így boldogan, mert van egy szerető anyjuk.......... Borzalmas! :D
102. angelic smile (válaszként erre: 100. - Kisj)
2014. szept. 19. 15:37

Persze, hiszen én a fórumindítóval ellentétben megtaláltam a párom. De ha nem találtam volna meg, akkor úgy gondolom, hogy hasonlóképpen járnék el, ahogy mrea és ahogy Grenelle.


Te valamit félreértettél. Nem azt értettem korral való haladás alatt, hogy ne legyen párom és spermabankhoz forduljak, hanem ha nincs párom, miért ne tehetném meg? Ha szeretnék életet adni egy gyermeknek, tisztességben felnevelni, szeretgetni, imádni, akkor miért ne tegyek meg mindent érte?

101. kisj (válaszként erre: 99. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 15:31
Te ismered az apjukat, ő pedig soha nem fogja megismerni.
100. kisj (válaszként erre: 98. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 15:30

Te hová haladsz a korral?

Hiszen Te is családban vállaltál gyereket.

99. angelic smile (válaszként erre: 94. - Kisj)
2014. szept. 19. 15:27
Más gyerekét? :OOO Most viccelsz? Hát nem ő hordja ki? Ilyen alapon az ikreim is más gyerekei. :D
98. angelic smile (válaszként erre: 90. - Syria)
2014. szept. 19. 15:26
Hűtsd le szépen magad! :) Szerinted mindenki megtalálja a párját? Hol tetszik élni??? :O Ez már a XXI. század! Tessék haladni a korral! :)
97. kisj (válaszként erre: 96. - Mrea)
2014. szept. 19. 15:23

Ezt egy 3-4 éves gyereknek elmondhatod, de ha nagyobb lesz, nem biztos, hogy fog tetszeni neki.

Egy rossz, nemtörődöm apa is apa, ráadásul hatalmas előnye, hogy valós, konkrét személy.


Távol álljon tőlem, hogy bele akarjak szólni a dolgodba, de nem árt a csecsemőkoron is túl gondolkodni.

96. mrea (válaszként erre: 73. - D1e807c461)
2014. szept. 19. 15:04

Ha csak úgy lefeküdne valakivel és teherbe esne, akkor mit mondana?


Egy gyerek csak gyerek, de nem hülye. Nem kell neki hazudni.


Meg lehet neki mondani, hogy anya nagyon szeretett volna téged, de nem volt olyan bácsi aki az apukád lehetett volna, ezért a doktorok segítettek neki, hogy te megszülethess és ezzel nagyon nagy boldogságot okoztak neki, mert nagyon szeret téged.

95. mrea (válaszként erre: 70. - D1e807c461)
2014. szept. 19. 15:01

Jones, igazad van, másként látjuk a dolgokat.


Én sem azért döntöttem ezen megoldás mellett, mert nem szeretnék a szó hagyományos értelemben vett családban élni. De sajnos úgy alakult a párkapcsolatom, hogy egyedül maradtam. Lehet hogy megtalálom a párom egy hónap múlva és együtt vállalunk közös gyereket. De ha mégsem, akkor sem szeretném kihagyni az életemből azt, hogy egy kis embernek adhassak életet. (még az is előfordulhat hogy már most is kifutottam az időmből, de egy próbát azért megér).

Az pedig hogy egy vadidegennel bújjak ágyba minden érzelem nélkül csak azért hogy teherbe ejtsen, nem szeretném. Nem tartom tisztességesnek. Az pedig hogy én közlöm vele, hogy csak azért kell, szerinted hány normális férfi mondana nemet? 100-ból 99 biztosan. A születendő gyermeknek ehhez a "donorhoz" sem lenne sokkal több köze, mint ha a spermabankból választok donort.

Valamint azért ez sem egy nagy hátrány, hogy a donortól való megtermékenyítés során az orvosi ellenőrzés és felügyelet egy sor egészségügyi problémát kiküszöbölhet vagy felfedhet. Ami, lássuk be 40 felé már inkább előnyt jelent.

94. kisj (válaszként erre: 92. - Virag32)
2014. szept. 19. 14:47
Én annyira azért nem értem meg, mert 40-en túl már jóval rizikósabb a terhesség, ráadásul így is "más gyerekét" nevelné, hiszen az apáról lila fogalma sem lenne.
93. virag32 (válaszként erre: 90. - Syria)
2014. szept. 19. 14:44
Mi az,hogy "normális vagy"? Jó,hogy nem már rohadjon meg, amiért gyereket szeretne, csak nem úgy hozta az élet egyelőre,hogy olyan párra találjon, akivel közösen is vállalná. Én se fogadnék örökbe soha, a saját gyerek az saját gyerek, minden nő arra vágyik elsősorban, és sokan el se tudják képzelni az örökbefogadás gondolatát.
92. virag32 (válaszként erre: 91. - Kisj)
2014. szept. 19. 14:41
Már elmondta,hogy sose nevelné más gyerekét. Tökéletesen megértem.
91. kisj
2014. szept. 19. 14:28

Inkább fogadj örökbe egy babát.

Azzal neki is jót tennél.

90. syria (válaszként erre: 1. - Mrea)
2014. szept. 19. 13:56

Ha jót akarsz, lemondasz a vér szerinti anyaságról.


Mi a tüdőt csináltál évtizedekig, hogy itt állsz 40 évesen férj, apajelölt nélkül? Normális vagy? Ha gyereket akarsz, akkor... Áh, elvetélt már az ötlet is.

Ha annyira vágysz gyerekre, fogadj örökbe. Bár, mint egyedülállónak az is göröngyös út lesz.


Hú, de felment az agyvizem. :(

89. angelic smile (válaszként erre: 88. - 9089b602ef)
2014. szept. 19. 13:38

Majd, ha anyuka leszel, ezt teljesen másképp fogod látni. Olyan dolgokért tudnak a gyerekek rajongani, amire nem is gondolsz.

Az, hogy nagyon, szinte mindennél jobban szeretnél egy gyermeket és ezért képes vagy erre, abból mi baj származhatna? Nem ölnél! Nem rabolnál! Nem okoznál kárt senkinek!

Hidd el, sokat számít a gyerekeknek, hogy ha elmeséli azt az anyuka nekik: annyira vágytam rád kislányom, szerettem volna, hogy megszülessél, már akkor nagyon szerettelek, amikor még meg sem születtél. Ha ezt szépen elmeséled neki, hidd el, annyira hálás lesz érte! :)

88. 9089b602ef (válaszként erre: 83. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 13:27

Mi lehetne belőle?

Baj...:(

Tudom, ezt nem lenne könnyű megmagyaráznia az óvodában/iskolában...nem tudom,tényleg nem jelentene-e problémát neki,hogy még erre is képes voltam,csak hogy ő meglegyen...nagyon nehéz kérdések ezek...

Igen,biztosan nem vagyok egyedül ezzel.És igen,fel merem vállalni.Bevallom, szeretnék gyereket, és ezért sok mindenre képes lennék...

Tisztelet?Ezért? Nem hiszem, hogy azt érdemelnék...

87. angelic smile (válaszként erre: 86. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 19. 13:04
Én itt olvastam: [link] :)
2014. szept. 19. 12:47
talan - elmeletileg; ismerosomek mar a 4 millional tartanak; szamukra mar nincs tovabb :(
85. angelic smile (válaszként erre: 84. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 19. 12:28
60 ezer forint. :)
84. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Mrea)
2014. szept. 19. 12:20
ha egyaltalan lenne is ra lehetoseg, volna tobb tizmilliod? hiszen nalunk sem olcso mulatsag, nemhogy kulfoldon
83. angelic smile (válaszként erre: 82. - 9089b602ef)
2014. szept. 19. 12:04

Mi lenne belőle? :D Mi lehetne belőle???

Miért tartaná azt problémának, hogy te ennyire akartad őt?

Azt hiszem, nem vagy egyedül ezzel a problémával. Te és a fórumindító annyiban vagytok mások, hogy mindezt fel meritek vállalni. Ezért pedig én személy szerint tiszteletet érzek irántatok.

82. 9089b602ef (válaszként erre: 81. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 11:55
Valamit biztosan mondanék...valószínű,hogy az igazat,mert nincs tehetségem a hazudozáshoz.Aztán hogy mi lenne belőle...az is más kérdés. Ez is egy olyan dolog, amin sokat tépelődik az ember,mielőtt döntést hoz...
81. angelic smile (válaszként erre: 75. - 9089b602ef)
2014. szept. 19. 11:07
Nyugodtan elmondhatod az igazat. Igaz, én most 34 vagyok, de a mai eszemmel ezért még jobban szeretném az anyámat. Hiszen, nem csak úgy jöttem, hanem igazán akart engem. Nem hiszem, hogy ezt másképpen gondoltam volna teszem azt 10 éves koromban. :)
80. angelic smile (válaszként erre: 77. - D1e807c461)
2014. szept. 19. 11:05

Persze, miért ne reagálhatnál? :)


Szülőkről beszélgetni? :DDD Mit beszélgetsz róluk? Hogyan születtél? Hogy csináltak meg? Menj már!

Az, hogy a gyerekednek elmondod, az nem azt jelenti, hogy az egész világnak ki kell kürtölni. És ha azt mondaná az a gyerek a többieknek (tételezzük fel, hogy arról beszélgetnek, hogy fogantak hehehe! :D), hogy édesanyám nagyon szeretett volna gyereket, de nem volt párja és ezért mesterségesen termékenyítették meg, akkor mi lenne? A te általad írt lehetőség, miszerint csináltassa fel magát, az jobb? Az erkölcseink ez esetben nem azonos szinten állnak. A te gyereked mit mond? Anyukám felcsináltatta magát valakivel?


Szerintem nem ártana ezen elgondolkoznod! Nem tudom, mennyi idős vagy, a fényképed alapján 26-28-nak tippellek, egy korábban felrakott alapján 33-35-nek. Igazán érdekes a felfogásod, tekintve, hogy egyedül vagy. De végül is ezért jó egy ilyen fórum. Megismerjük mások erkölcsi szintjeit, átgondoljuk, mennyit tudunk belőle elfogadni, magunkénak érezni és hát igen... Mások vagyunk!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook