Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti CT vizsgálat veszélyes a magzatra? fórum

Terhesség alatti CT vizsgálat veszélyes a magzatra? (tudásbázis kérdés)


1 2
4. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 1. - Chillag)
2012. aug. 24. 19:29
És sok szerencsét, minden létező jót! Majd írj, hogy alakulsz!?
2012. aug. 24. 19:28

Nem tudom mit tennék.

Annyi biztos, hogy amíg nem volt ultrahang, addig röntgennel vizsgálták a magzat fejlődését.

2012. aug. 24. 19:28

Szia!


Beszélj genetikussal! Genetikai tanácsadásra a nőgyógyászod ad beutalót és menj el rá!

Azt hiszem egyébként, hogy én is olvastam már erről valamit, hogy talán nem mindegy, hogy miről volt ct. Tehát, hogy mennyire volt közel a méhhez.

És igen, a mindent vagy semmit elvről is hallottam. Hát....elképzelhető, de mennyire biztos?


Nézd!Nekem ez volt elmentve,


[link]


olvasd el! De én a genetikust ajánlom!

2012. aug. 24. 19:22

Sziasztok!

Kb. 3-4 hetes terhes lehettem amikor kontrasztanyagos(jódós) nyaki ct vizsgálatot csináltak. Sajnos csak utána derült ki hogy szeretne jönni a baba. Szóval nagyon megijedtem...azóta sok orvossal beszéltem mindenki azt mondta, hogy megtarthatom a babát valószínűleg nem lesz gond...A problémám a valószínűleg...Néhány orvos azt mondta itt még érvényesül a mindent vagy semmit elv...meg azt is, hogy a kontrasztanyagnak nincs jelentősége (nagyjából 1 óra alatt ürül ki a szervezetből) "csak" a sugárzásnak. Segítsetek! Ti mit tennétek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook