Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vákuumos terhességmegszakítás előtt milyen vizsgálatokat csinálnak? fórum

Vákuumos terhességmegszakítás előtt milyen vizsgálatokat csinálnak? (beszélgetős fórum)


1 2
36. piggy35 (válaszként erre: 32. - Mvkriszta)
2011. nov. 7. 21:27

Szia!

Tudom, hogy nem túl friss már a hozzászólásod, és ne haragudj, ha esetleg feltépem a sebeket (sajnos én is átéltem már), de elárulnád, hogy melyik kórházban alkalmazták nálad ezt a tágító kapszulát?

Előre is nagyon szépen köszönöm, ha válaszolsz!

Piggy

2011. aug. 7. 16:23

Mindenütt más a szokás.

Hol csinálnak 2 naposat?

Elvileg laborokkal, illetve vércsoport meghatározással kell odamenni és fontos, hogy nálad legyen a családsegítő által kiadott csekk is.

Bemész, feltesznek egy lamináriát, kb: 3-4 óráig fenn marad (nem fáj, enyhe menstruációs görcs-szerű érzés), aztán bevisznek a műtőbe, elaltatnak és ennyi.

Ha felébredtél, még 2 óra megfigyelés, aztán mehetsz haza.


Milyen gyógyszereket szedtél, ami miatt azt tanácsolta??? Hány hetes kismama vagy?

2011. aug. 7. 16:18
zizike babu megkérdezhetem milyen gyógyszert szedtél ami miatt ezt javasolta a dokid?
33. vanilia75 (válaszként erre: 32. - Mvkriszta)
2011. aug. 6. 20:38

Sziasztok,

mvkriszta, elmondanád hol és melyik kórházban műtöttek pontosan. csak azért kérdezem, mert úgy tudom a legtöbb kórházban lamináriát használnak, de ez a tágító kapszula picit jobban hangzik. van valakinek tapasztala arra vontkozóan, hogy melyik kórházban használnak még ilyet. a válaszokat előre is köszönöm.

2011. jún. 14. 19:43

Sziasztok!

Gondoltam megosztom én is az "élményemet".

Egy éve próbálkoztunk, kiderült, hogy a peteérésemmel van gond,ezért stimuláltuk gyógyszerrel (closti). Második hónap kúra után végre megjelent a két csík a teszten. Hatalmas öröm, stb. Dokinál 5 hetesen voltam, minden ok. Majd a 10.héten, kiderült, hogy nincs a picinek már kb 1 hete szívhangja... Magyarázat zéró. :-(( Szörnyű napokat éltünk át. A beavatkozás a kiderüléstől számítva egy hétre volt!! Reggel felhelyeztek egy tágító kapszulát, majd lefeküdtem és vártam a soromra. Addig éhen, szomjan, kb délután 2 körül műtöttek. Rövid altatásban, semmit nem éreztem. A műtét után 2-3 óra alvás + pihi, majd irány haza. Este fél hétre már otthon is voltam. Utána 3-4 napig enyhe vérzés és ennyi...

Nem mondom,hogy kellemes érzés, főleg lelkileg viseli meg az embert, de csak ajánlani tudom a tágító kapszulát a rettegett laminária helyett.

Tudom, furán fog ez így hangozni, de rájöttem, talán jobb is ez így, még az elején kiderült, hogy gond van. Később, 4-5 hónaposan elveszíteni egy babát már koránt sem ilyen könnyen kezelhető ügy.

Minden hasonló helyzetben járó társamnak kitartást és sok erőt kívánok! Fel a fejjel csajok, van remény! Bízzatok abban, hogy a természet tudja, mit miért csinál!

Kriszta

31. 171925f409 (válaszként erre: 30. - Zizike babu)
2011. máj. 5. 07:52
Sajnálom tényleg:(kitartást kívánok.Pihenj most sokat nekem eltartott a vérzés 2 hétig is:(A laminária felhelyezése nekem mindig nagyon fájt borzalmas volt azt mondta a doki nekem legutoljára nem fog fájni olyan lesz mint egy sima rákszürés ja persze azt hittem megőrülök úgy fájt szúrt feszített.Az utána való éjszakai görcsökről meg nem is beszélve.Kívánom, hogy a következő terhességed probléma mentes legyen.Ja és nekem 3 hó pihit mondtak sex és baba gyártással kapcsolatban
2011. máj. 4. 19:39
Túl estem rajta, és a lelki fájdalom utána nagyobb volt mint bármikor elötte, és nem akar múlni. Görcseim még vannak me ma 4 orakkor délután mütöttek, tegnap meg a laminária felhelyezése iszonyatosan fájt. akkorát orditottam fájdalmamban hogy azthitték szülök. A többi fizikailag nem volt vészes de lelkileg annál jobban. :'( hormonoktol kezd kitisztulni az agyam de igy is felfoghatatlan ami történt... :'(
29. 6752c58fe3 (válaszként erre: 26. - Mari20)
2011. máj. 3. 09:09

Jó nagy paraszt volt az orvosod.

Hülyeséget meg ne beszélj! Erős orvosi ajánlás miatt megy abortuszta.

28. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Zizike babu)
2011. máj. 3. 07:39
Nem értem. Ha holnap elvégzik a műtétet akkor már megvannak a herce hurcák. Nem?
27. b73e24f31f (válaszként erre: 26. - Mari20)
2011. máj. 3. 07:38
De jó fej ez a doki! Hogy mer egy ilyen bunkó ítéletet alkotni bárki felett?
26. Mari20
2011. máj. 3. 07:15

elolvastam a hozzá szólásokat

én is átéltem ilyen mütétet...


féltem, a doki azt mondta "akkor félt volna amikor csinálta"


és azt mondta, ha egészséges gyeretet akar mág valaha, akkor 5 évig ne találkozzunk...


szófogadó voltam 5 évvel később egészséges Lányom született.....


igaz haragudtam a világra, még a gyerekekre se tudtam sokáig nézni....


és most valóban azt gondolom a megelőzés fontos lenne, sokat gondolkodom rajta, hogyan lehetne a lányokat felvilágositani, úgy hogy azzal ne sérüljön, és mégis profitáljon belőle....


volt egy barátom, aki arra tanitott, mindig azt csináld ami szivből a te döntésed, ha csak 1 % félelem, hát? nem is tudom? érzés van benned akkor NE TEDD mert akkor megbánod.

2011. máj. 2. 23:00
megyek tentizni majd 2-3 nap mulva jövök... Köszönöm a jokivánságokat és a megértéseteket. Joéjt lányok puszi
24. 171925f409 (válaszként erre: 23. - Zizike babu)
2011. máj. 2. 22:23
én sajnos mindig 7 hetesen kerültem a műtőasztalra talán ilyen korban még nagyon nagyon picike nem érez úgy fájdalmat nagyon sajnálom
2011. máj. 2. 22:20
8. holnap
22. 171925f409 (válaszként erre: 21. - Zizike babu)
2011. máj. 2. 22:19
Hány hetes vagy megkérdezhetem?
2011. máj. 2. 22:17
drukkoljatok holnap, holnapután me nagyon félek... és remélem a picinek se fog fájni télleg.
20. monstro (válaszként erre: 17. - Zizike babu)
2011. máj. 2. 22:07
Túl lehet....erősek vagyunk mi nők... a pasik ezt úgysem érthetik, vagy érezhetik át.
19. 171925f409 (válaszként erre: 17. - Zizike babu)
2011. máj. 2. 22:07
Az idő a legjobb gyógyír ezt tudom.Próbáld úgy nézni, hogy jobb így mint egy beteg kisbaba
2011. máj. 2. 22:06
Lelkileg sokkal rosszabb lesz, mert nekem is feltettek előtte valami tágítót, de az egyátalán nem fájt. Majd elaltattak és jött a műtét.Aztán utána mikor kitoltak - amire én nem emlékszem - ugyebár felkeltenek hogy minden ok-e.Na én akkor állítólag ordítottam a dokival hogy hogy volt képes megölni a gyerkemet.... Ezt a férjem mesélte igaz csak rá kb fél-egy évre mikor már a második gyerekünket vártuk.
2011. máj. 2. 22:06
Hogyan lehet ezt tulélni?
2011. máj. 2. 22:00
nekem a műtét utáni hetek voltak nagyon nehezek akkor éreztem igazán, hogy már nincs velem sokszor eszembe jut és elkezdek sírni nagyon nehéz:(Tudom erősnek kell lenni.Kívánom, hogy a következő terhességed probléma mentes legyen:)
2011. máj. 2. 21:58
Én meg ugy bögök hogy taknyom nyálam egybefolyik... Tök számalmas.
14. e5aa3f34d6 (válaszként erre: 1. - Zizike babu)
2011. máj. 2. 21:57
ja és elaltatnak ne izgulj!!!! sokkal rosszabb lesz lelkileg hidd el! Én bőgtem mikor nekem csinálták.mármint amikor felébredtem:Na az volt maga a pokol!!!!! Kitartás Drága ne izgulj!!!
2011. máj. 2. 21:56
este befeküdtem másnap délután már haza is mehettem
2011. máj. 2. 21:55
Nekem 2 hónapja volt és mivel nem szültem még feltettek egy laminária nevű pálcikát ami reggel kitágitott (nagyon nagy görcseim voltak tőle:( )És reggel már meg is csinálták a műtétet kb 5 perc alatt végeztek is
11. Zizike babu (válaszként erre: 9. - Garkata82)
2011. máj. 2. 21:54
Az orvos tanácsolta, én szeretném nagyon a picit. És majd megszakad a szivem hogy ezt kell tennem vele :'(
2011. máj. 2. 21:51
2 naposra megyek de már eddig is maga volt a pokol és félek nagyon hogy mi vár még rám?!
9. garkata82 (válaszként erre: 1. - Zizike babu)
2011. máj. 2. 21:51
Szerintem nem lesz több Uh!:(Ha nem vagyok indiszkrét,akkor megkérdezhetem,h ez saját döntés, vagy valami miatt nem tanácsos orvosi javallatra megtartanod?!
2011. máj. 2. 21:50
szerintem még azon sem! nekem mikor csinálták bár az már 13 éve volt,akkor már nem csináltak semmilyen vizsgálatot! először feltöltenek zselét a hüvelyen keresztül,utánna le kell feküdnöd vmennyi ideig,és már tolnak is! Nagyon fontos ne járkálj ha már feltöltötték a zselét,mert veszélyes,és lehet nem lehet többé gyereked!!!!
2011. máj. 2. 21:48
Szerintem tesznek fel egy bizonyos"pálcát"is.Nem fáj,ez a méhszájtágító.Persze csak ha 2naposra mész be.Ez azért kell,h ne izomból feszegessék szét a m.szájadat.A későbbi terhességet is még tartania kell,és ez így kíméletesebb!Ne félj!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook