Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Terhesség alatt jogsi megszerzése... fórum

Terhesség alatt jogsi megszerzése... (beszélgetős fórum)

1 2
2016. febr. 18. 06:58

Úgy tűnik megoldódott a problémám. Kaptam másik oktatót, aki többet tud velem foglalkozni, mert,a másiknak sok a tanulója, és attól tartott, hogy nem tudja velem befejezni a vezetést szülés előtt.

Köszönöm a hozzászólásokat :)

49. 388b941089 (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2016. febr. 16. 11:18

:DDD

Vanessza augusztusi:)és kertészgatyóban mentem mindig vezetni, emlékszem :) Akkoriban divat volt nagyon :)

48. youlcsi (válaszként erre: 44. - Banarial)
2016. febr. 16. 11:09

merrefelé laksz? ez a nem mindegy.


esetleg gyere át a másik topikba, ott sokan vagyunk. hátha vkinek van ötlete.

(volt kismama, aki talán már 7-8. hónapban volt, amikor vizsgázott... nem mindenhol kizáró ok ez)


[link]

47. gribedli*** (válaszként erre: 45. - 388b941089)
2016. febr. 15. 18:22
Pacsi, én is 2002-ben, de januárban, és nem látszott még semmi, mert a fiam szeptemberi(de az egyik vezetésnél kidobtam a taccsot, mégis hagytak levizsgázni). :D
46. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Banarial)
2016. febr. 15. 18:19
Nem értem, miért nem, hiszen nekik is van pedáljuk, fékezhet, lassíthat, amikor akar. Nem hinném, hogy akkora veszély lenne rád nézve, én is terhes voltam, amikor letettem.
45. 388b941089 (válaszként erre: 44. - Banarial)
2016. febr. 15. 18:09
Én 2002 májusban szereztem jogsit 6 hónapos terhesen. Soha senki nem mondta, hogy kizáró ok lenne a terhesség.
2016. febr. 15. 16:25

Kedves Hozzászólók!


Még sosem írtam fórumra, de most kíváncsi vagyok a véleményetekre, a témával kapcsolatban.

2015. márciusában KRESZ-vizsgáztam, azóta vártam, hogy mehessek vezetni. Idén januárban végre sorra kerültem. Az, hogy kismama vagyok, szinte kizáró ok volt a vezetésnél, mégis volt egy oktató aki elvállalt, akkor voltam 16 hetes, most a 21-ben vagyok. 18 órát levezettem, lehet, hogy kicsit lassabban mint mások, de igyekeztem nagyon :) Ma az oktatóm azt mondta, hogy ő ezt így tovább nem vállalja, leadja a kartonomat! Na de mit csináljak most? Vidéken lakom, így két gyerkőc mellett nehezen tudnám folytatni, nem véletlen szeretnék jogosítványt. A gyermekemet június végére várom, addig szeretnék végezni. Tudtok- e ajánlani olyan oktatót, aki így sem riad vissza tőlem, hogy kismama vagyok? Válaszaitokat előre is köszönöm!

43. anya4005 (válaszként erre: 42. - Valakivagyok1984)
2015. febr. 21. 15:55

Eleinte,azt hiszem,2 hétig csak itt,a kertesházak között vezetgettem,gyerek nélkül,de a párommal,és meg tudtam kérdezni mindent,ami felmerült bennem. Itt nem volt ciki,ha lefulladtam,és nem tartottam fel senkit.

A húgomnak is nemrég lett jogsija,autója nincs,hívtam,hogy gyakoroljon az enyémen,de nem hajlandó,ő is fél,pedig az oktatója mellett nem parázott,elsőre átment a vizsgán,szóval,őt nem is értem. De,ha nem gyakorol,ő is úgy jár,hogy jogsija lesz,de nem vezet soha.:-(

42. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 41. - Anya4005)
2015. febr. 21. 13:51
irigyellek...
41. anya4005 (válaszként erre: 40. - Valakivagyok1984)
2015. febr. 20. 16:11

Mikor megkaptam a jogsit és mellé a kocsit,minden alkalommal,mikor tudtam,aznap vezetek,a retyón ülve bólogattam a lavorba,olyan ideges voltam. Tudom,fura,de az áttörést az első ütközés hozta. Szerencsére egy üres,parkoló autónak tolattam neki (igaz,az totálkáros lett,az enyémen 2 karcolás),senki nem sérült meg,30 perc alatt lepapíroztuk,és azóta élvezem a vezetést!

Most kétszer akkora az autóm,biztonságosabb is,és mivel nem száguldozom (nagy forgalomban biztos nem:-)),szinte kizárt,hogy komolyabb baj legyen.

Sokszor,mikor egyedül megyek valahova,azt veszem észre,hogy énekelek is! :-)

40. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Enixa)
2015. febr. 20. 14:58
Na én megertelek! Anyosom fizette a jogsim tőle kaptam az autot mert nagyon nagy szukseg van rá.1,5 evig hallgattam h miert nem vezetek mar stb..es mostanraugy nezz ki megertettek.Egyszeruen nemtudom legyozni a felelmem,hiaba kenyszeritenenek nem megy! Aterzem abszolult!
2015. febr. 20. 14:55
Én szüles előtt 2 héttel raktam le a jogsit..sajnos nalam penz kidobas volt.Lassan 2 eves a jogsim es nem merek vezetni.Hiaba van autom kizart h kimenjek a főutra..
38. anya4005 (válaszként erre: 1. - Enixa)
2015. febr. 19. 16:55

Én a második babával voltam terhes,mikor elkezdtem a jogsit. Sajnos félbe kellett hagynom (2 órám volt hátra),mert nem fértem be rendesen az oktató autójába. Mikor 8 hónapos volt,akkor kezdtem újra,és vagy 20 órát vettem pluszban. Rengeteg pénz ment így el,feleslegesen. Ha elsőre befejezem,olcsóbban megúszom.

Szóval,amíg fizikálisan birod,szerintem csináld,mert ha nem vezetsz sokáig,akkor szinte minden kiesik,és gondolom,az lenne a cél,hogy mire megvan a baba,már tudj közlekedni.

37. manó2000 (válaszként erre: 1. - Enixa)
2015. febr. 19. 16:48
Én ugyanezért nem fejeztem be. Nagyon megbántam!
36. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Enixa)
2015. febr. 19. 16:12
Túl stresszes. Ebben az időszakban nyugalom kell.
35. Bocis
2015. febr. 19. 14:52
24 hetes vagyok és holnap megyek a 4.alkalommal vezetni. Engem nem stresszel, alig várom, hogy mehessek. Azt nem tudom fog-e sikerülni elsőre, de ezen nem is izgatom magam. Az oktatóm egy fiatal, nagyon nyugis pasi, nem érzem hogy aggódom kellene mellette. Most van időm letenni a jogsit, szerintem babával körülményesebb lenne. A párom éjszakás, muszáj, hogy legyen jogsi. Jobban aggódnék, ha nem lenne, mint hogy friss jogsival útnak induljak a babával. Szerintem folytasd!
2015. febr. 19. 14:00

Szia!

Én is terhesen fogtam hozzá. Nulla vezetési tapasztalattal. A Kresz-el nem volt semmi gond, a vezetés nagyon stresszes volt. Elég sok plusz órát kellett vennem, de ezt előtte is tudtuk. :) Akkoriban ráadásul nagyon sokat kellett a vizsgaidőpontokra is várni. 2 héttel a forgalom vizsga előtt váratlanul megszületett a korababám. Mikor kiengedték a kórházból, gyorsan vettem még néhány órát és mentem vizsgázni. Mondjuk kellett egy kis "okosság" is hogy elsőre meglegyen, de mondtam az oktatómnak, hogy a közeljövőben tuti nem tudom megoldani a pótvizsgát, úgyhogy segítsen elintézni.

Több mint fél évnek kellett eltelnie, hogy gyomorideg nélkül üljek be az autóba vezetni. Először mindig csak rövid távon és ismerős útvonalon vezettem, aztán ahogy egyre bátrabb lettem, úgy mentem hosszabb utakra is.

Úgyhogy hajrá, csináld meg, mert sokkal könnyebb lesz utána az életed. :)

2015. febr. 19. 13:54

Szia!

Én a második babámmal voltam terhes, amikor nekikezdtem a jogsi megszerzésének. Nekem is elsőre sikerült a kresz. Én 5 hónapos terhesen kezdtem a kreszt és az elsősegélyt. Szülés előtt másfél héttel volt a forgalmi vizsgám. Szóval semmi sem lehetetlen, ha akarja az ember. Engem még a családom is féltett.

Még valami. Én is nagyon féltem a vezetéstől és nem is nagyon szerettem vezetni. Most is leginkább országúton szeretek vezetni városban nem. Én is gondolkodtam rajta, hogy a terhesség miatt abbahagyom. De örülök neki, hogy vettem a fáradságot és összegyűjtöttem minden bátorságomat és nekiduráltam magamat és megcsináltam a jogsit. Gyerek mellett meg nagy szükség van a jogsira. Mi van, ha beteg lesz hirtelen a gyerek és senki más nem tudja orvoshoz vinni, csak te és nincs jogsid és nagy szükség lenne rá?

Ha van időd és az anyagiak is megvannak rá én csak biztatnálak arra, hogy megcsináld! Bátorság!!! :)

32. youlcsi (válaszként erre: 1. - Enixa)
2015. febr. 19. 13:32

Szia!

nincs kedved átjönni a másik tanulóvezetős topikba?

[link]

2015. febr. 19. 13:19
Csináld és ha kész a jogsi, akkor vezess rengeteget! Saját tapasztalat! Amikor elkezdtem tanulni vezetni nagyon rossz oktatót fogtam ki, meggyűlöltem az egészet, gyomrofájással keltem aznap, amikor menni kellett. Buktam is az egészet, mert nem bírtam megcsinálni. 5 évvel később összeszedtem a bátorságom, elemntem vezetni, nagyon jófej oktatóm volt, minden meg lett elsőre DE a félelem megmaradt. 5 éve van jogsim, azóta nem vezettem (néha utasként is félek) és nagyon-nagyon bánom. Egyrészt, mert kidobott pénz, másrészt meg tényleg szükség lenne rá.
2015. febr. 19. 13:00

Csináld meg. Ha már bele kezdtél ne hagyd félbe.

Anyukám félbehagyta, sok pénzt bele ölt, aztán minden veszekedés alkalmával feljön ez a dolog:S

Baba megérkezése után biztos, hogy nem lesz ilyesmire időd.

Persze ha nagyon stresszel akkor inkább hagyd, az egészségetek fontosabb, de ha úgy érzed, hogy megbirkózol vele, akkor menj.

Nekem 18 évesen lett jogsim, igaz, hogy nem voltam kismama, de én is féltem nagyon. Azóta már nagy rutinra tettem szert, szóval hajrá....

29. eperke.t75 (válaszként erre: 28. - Panka88)
2015. febr. 19. 12:56
Én pontosan így jártam. először 12 éve kezdtem el, terhes lettem, hányinger, húztam az időt. A forgalmi vizsga napján 6 héttel hamarabb a vártnál kórházba kerültem és onnantól nem fejeztem be a jogsit, pedig 1 db vizsga kellett csak. Gyerek mellett nem volt időm, kifutottam az időből és úgy gondoltam nekem csak nyűg. 10 év kellett, hogy újra neki vágjak és elpocsékolt 10 év volt, mint írtam lentebb imádok vezetni és a gyerekkel is könnyebb lett volna piciként rohangálni ide-oda, nem mindig a páromra várni.
2015. febr. 19. 12:52
Inkább most csináld meg, mert ha már meglesz a baba, nem biztos, hogy megcsinálod. Ha pedig a kresz vizsgától kifutsz a 2 évből (úgy rémlik ennyi), akkor az egészet kezdheted előről :)
2015. febr. 19. 12:36
Csináld, én ugyan így voltam, végig szenvedtem az egész tanuló időszakot, megfogadtam meg lesz a jogsim soha nem ülök autóba, béna vagyok, csak a csoda folytán lesz jogsim. Meg lett a jogsim, pár hónapra rá kaptam egy pici autót és elkezdtem vezetni, ma már nem lehet kirángatni az autóból. És ami a legfontosabb állítólag jól is vezetek. Nem a tanfolyam alatt tanultam meg vezetni, az kb. arra volt elég, hogy tudjam hogyan indul el az autó, meg stresszben legyek a vezetés gondolatától is. Utána egyedül mindig hosszabb és hosszbb távokat megtéve, megszereztem a rutint és mára már élvzem a vezetést.
26. *HoldViola* (válaszként erre: 1. - Enixa)
2015. febr. 19. 12:27

Én nagy pocakkal csináltam végig és szerintem a vizsgabiztos elnézőbb is volt velem emiatt úgyhogy hajrá! :) Való igaz, időd sem lesz a baba mellett és elévül a vizsgád..

Amúgy meg sokan így éreznek ahogy te, hogy sosem tanulják meg.. de ez nem így van, menni fog az, csak rutin kell.. ahogy mindenki másnak is.. :)

2015. febr. 19. 12:23

Anyukám 8 hós terhes volt velem, amikor TÉLEN letette a jogsit.

Hidd el, inkább most tanulj vezetni, oktatóval, mint majd kisbaba mellett, vagy vele a hátsó ülésen... Meg aztán, ha meglesz a baba, vagy ráhagyod valakire, ha tudod, vagy nem. Ess túl rajta - ha majd a gyereket sos-ben kell vinni valahova, nagyon fogsz örülni!

2015. febr. 19. 12:22
Ne érezd magad rosszul emiatt! Én egy rossz út óta csak Daedalonnal vagyok képes utazni, eszem ágában sincs letenni a jogsit. Most, terhesen a helyedben nem kínoznám, stresszelném magam, árthat a magzatnak. Amúgy is, még bármikot van esélyed, nem kötelező azonnal. :)
23. queenga (válaszként erre: 1. - Enixa)
2015. febr. 19. 12:22
Hello! Én úgyanígy voltam a vezetéstől ódzkodással; a különbség csak annyi, hogy már terhes voltam, amikor elkezdtem. Nem ment könnyen, sok pluszórát is kellett vennem; még a rutinon is megbuktam elsőre, annyira izgultam. Ez már majd 3 éve volt, akkor volt rutin is. A forgalom sem ment elsőre; a legutolsó lehetséges időpontban vizsgáztam, a 9. hónapban. Onnantól, hogy meglett a jogsi, nem vezettem. Mert igaz, hogyha meglesz a baba, sokkal nehezebb lesz, s akár évekig nem lesz rá időd; másrészt meg a babával mégkevésbé akarsz majd vezetni, hogy ne veszélyeztesd. Úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy ha nem fogod használni a jogsid, felesleges - a baráti körömben is vannak mások is, akik nem vezetnek, csak megcsinálták. Mert a vezetéstől való félelem nem múlt el.
22. csgybzs (válaszként erre: 19. - Enixa)
2015. febr. 19. 12:19

Én nem gyakorolnék otthon a helyedben. Mikor én tanultam vezetni 10+ évvel ezelőtt, szigorúan megtiltotta az oktatóm, hogy közben bárkivel, bárhol, bármit gyakoroljak.


Amúgy meg lehet attól parázol mégis, hogy bénázni fogsz. Ezen nem kell. Én együtt jártam a forgalomba egy 45 éves nővel, akinek egy A4-es lapot tartott az oktató a váltó fölé, hogy ne a váltót nézze, hanem az utat. Így volt, hogy 300-400 m-t is megtettünk egyesben, mert nem tudott kettesbe váltani.


Na remélem ő végül sose került ki a forgalomba... :S

21. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Enixa)
2015. febr. 19. 12:17
Én is terhesség alatt szereztem jogsit, 20-on pár hetes lehettem. :) Jó, mondjuk én előtte már vezettem egy éve, csak az engedély kellett. De, ha félsz az egésztől, az más tészta....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook