Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség 45 év felett! - Próbálkozóknak és tapasztaltaknak fórum

Terhesség 45 év felett! - Próbálkozóknak és tapasztaltaknak (beszélgetős fórum)


2013. márc. 5. 15:50

Mint írtam a legelején a legkisebb lányomat 41 évesen szültem, akkor a legnagyobb már huszonéves volt.

31 éves voltam, amikor sérült gyermekem született....

Az idegeimről pedig annyit, hogy sokan irigylik...:)

Bármikor bárkinek születhet beteg gyereke. Ezt mindig be kell tudni vállalni....

64. 973d9d6ecf (válaszként erre: 59. - A94ac54e89)
2013. márc. 5. 13:43
na látod ez igaz...nem tudnám feldolgozni ..ha ilyen jellegű beteg gyermekem születne...de ezért jó,hogy minket véneket jól megvizslatnak.....
63. acuko (válaszként erre: 62. - Acuko)
2013. márc. 5. 13:06
Amúgy lenne lehetőségem egsézségileg, mert teljesen rendben vagyok, minden hónapban pontosan érkeznek az ünnepnapok, csak éppen a megfelelő társ hiányzik. De már amúgy is lemondtam róla. Mármint a 3. babáról. :)
62. acuko (válaszként erre: 61. - A94ac54e89)
2013. márc. 5. 13:05

Jaj, eszemben sincs meggyőzni!! Tudom, mi a helyzet. Igen, azért szűrnek, mert gyakoribb a beteg gyerek idősebb korban. Jaj, dehogy akarlak meggyőzni. Csak azt mondtam, amit hallottam. :)

Én nem vagyok később szülő párti, csak próbálom megérteni mindkét oldalt. Én 21 és 27 éves koromban szültem. Ma már nem tenném, ha lenne rá lehetőségenm, akkor sem. :)

61. a94ac54e89 (válaszként erre: 60. - Acuko)
2013. márc. 5. 13:01

Vajon miért kötelező szűrni?

Nem tudsz meggyőzni, az egészségügyben dolgozom.

60. acuko (válaszként erre: 59. - A94ac54e89)
2013. márc. 5. 12:59
Statisztikák bizonyitják (orvos mondta a TV-ben) hogy az idősebben szülő nőknél kisebb arányban fordul eló Down kór, mint a fiatalabbaknál, és éppen azért, mert 35 év felett kötelező erre szűrni, mig a fiatalokat nem. Vagyis az idősebb korban szülő anyáknak nem lesz nagyobb arányban ilyen beteg gyermekük. Ha mégis olyan gyermek született, ott orvosi hiba merül fel, mivel nem ismerték fel időben..
59. a94ac54e89 (válaszként erre: 56. - Acuko)
2013. márc. 5. 12:42

Ahogy telnek az évek, úgy egyre kisebb az esélye az egészséges gyereknek, mert (bármennyire is szeretnénk az ellenkezőjét) a női szervezet hamar öregszik. Fitten tartjuk magunkat,a lelkünk akár egy 20 évesé, pazar bőrfeszesítők akadnak már, stb. de a női belső szervek erre fittyet hánynak.

Sose felejtem a szomszéd Down - kóros kisgyereket, aki csak boldogan mosolygott a világra, de mindenki tudta, hogy önálló élete sosem lesz.

:((

58. 4c1a787e8f (válaszként erre: 56. - Acuko)
2013. márc. 5. 12:40

Alapvetően én is ez írtam, lehet..


Persze, hogy fiatalon is lehet, csak hát azért nem mindegy, hogy 1000-ból egy, vagy 1000-ből 70 az arány...


Amit meg a lelki alkalmasságról írtam, nem az én okosságom, komoly pszichológusok, orvosok írták le, és én csak alá tudom ezt támasztani, ahogy öregszem.. Tényleg nagyon változnak az igények, és a "normális" kor akkor is a 25-30 év lenne a gyerekvállalásra.. Persze, én is tisztában vagyok vele, hogy ma már a társadalmi nyomás olyan mértékű, hogy túlszárnyalja a biológiát a fontossági sorrendben, és egyre tolódik ki az időpont, ami tulajdonképpen érthető is..


De attól még az emberi faj nem sokat változott az utóbbi 10000évben, mert a társadalom igen..


Ettől még mindenki szüljön bátran, amikor akar, mondom, lehet, én is fogok. Csak arra ami fekete, nem mondjuk, hogy fehér..

57. kékpille (válaszként erre: 56. - Acuko)
2013. márc. 5. 12:39

Szerintem egy 40 körüli nő már sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb a babavállaláshoz, mint egy huszonéves. Sokkal több türelme van.


Na én erre mondanám, hogy emberi természete válogatja, és a tapasztalatom nem ezt mutatja..

56. acuko (válaszként erre: 54. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 5. 12:30

Szerintem egy 40 körüli nő már sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb a babavállaláshoz, mint egy huszonéves. Sokkal több türelme van. Igaz az is, hogy ugyanakkor nagymamakorban is van már. Ez az élet szépsége, ez a kettősség.

Az, hogy hoygan volt 50-60-70 évvel ezelőtt, akkor, amikor még háború is volt, és nagyon szegények voltak az emberek, szóval ezt nem lehet és nem is szabad összehasonlítani a mai helyzettel.

És hát mindenki máshogy éli meg a dolgokat. Van, akinek jó volt és van akinek nem volt jó az, hogy későn született. Hogy mit hoz az élet, sosem lehet tudni. Fiatalon is lehet beteg gyereket szülni és idősebb korban is lehet teljesen egészésges babát a világra hozni.

55. 171925f409 (válaszként erre: 49. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 5. 12:25
Nem 11 éve leszünk együtt és jól megvagyunk:))El sem tudnám képzlni korombeli srácokkal.Sosem jöttek be olyan kis éretlen komlytalanok.Páromnak meg már nem csak az jár az eszében tud máson is gondolkozni jobban megbecsül mint anno a többiek....:)
54. 4c1a787e8f (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2013. márc. 5. 12:23

Persze. Meg még egy rakás pszichológiai, társadalmi.. Meg hát azért tény, amit már írtam, hogy az akkori lélek dinamikája már másra van beállva.. Nem rosszabb az, csak mégis más.. Az már inkább az unokáknak jó, akik nem napi törődést igényelnek. Nagyon kevés jó példát láttam sajna erre. A gyerekek sokszor kicsit marslakónak érzik magukat az idősebb szülők miatt, hiába tök szupik egyébként. Egy közeli ismerősöméknél ez odáig fajult, hogy a kislányt - egyébként tök normálisak voltak - kivették a családi környezetből, és fiatalabb nevelőszülőkhöz kerül.. Mert annyira lement a kislány egója az édesszülei mellett, hogy nem szólalt meg.. Pedig kb 20 éve ismerem apját, anyját, és megvolt az az előny is, hogy apuka nyugdíjas volt, sokat ráért vele foglalkozni, és foglalkozott is..


Kb. egy jó példát tudok az ismeretségi körömből, és 3-4 rosszat ugyanerre a témára.. A rosszak közé tartozik még saját apám is, ő maga se örült annak, hogy késői gyerek volt. Ott az objektív ok a háború volt, de azért nagyanyám is cifra madártojás volt, az kétségtelen. Apámat se engedték úgy soha, mint a "többit", és ezt még ma is emlegeti..


De férre ne értsetek, nem gondolom ezt eleve rossznak, meglehet, hogy még én is fogok akkor szülni, mittom én... Nem akarok előre okoskodni.


Csak azért azt a mi veszély lehet, kár tagadni, már csak azért is, hogy minél több dologra fel lehessen készülni..

53. acuko (válaszként erre: 50. - Spinneli)
2013. márc. 5. 12:09
Na, látod, a másik meg 27 évesen 3 gyerkőccel öregnek mondja a 30 felettit. Van valami baj ott...
52. spinneli (válaszként erre: 51. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 5. 12:08

Ha már megszületik, mindegy, hogy mikor jött-senki sem tudja elképzelni, hogy másképpen mi lett volna...legalábbis erről csak ilyen véleményeket olvastam.

A 45 év feletti babavállalásnál maximum az eü. kockázatok, amiket meg kell fontolni...szerintem.

51. 4c1a787e8f (válaszként erre: 50. - Spinneli)
2013. márc. 5. 12:04

Én se. De lett. És azóta meg anélkül nem tudnám elképzelni, mert megismertem ennek előnyeit. Viszont éppen ezért írtam, hogy ugyanígy lehet ennek előnye később is. De mondjuk elsőt akkor vállalni azért rizikós. Persze, amikor jól alakul, akkor nincs gond, de akkor mi van, ha mégsem.. Akkor az most felelőtelnség volt? Vagy akkor most mi is a felelőtlenség, amivel ma annyira könnyen dobálózunk?


Szerintem élethelyzetek vannak, amiket a lehető legjobban meg kell oldani..

50. spinneli (válaszként erre: 40. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 5. 12:00
Szerintem meg abszolút típus kérdése-én el sem tudtam képzelni huszonévesen, hogy gyerekem legyen.
49. 973d9d6ecf (válaszként erre: 39. - 171925f409)
2013. márc. 5. 11:53
58 éves a párod???Hát hallod ...nem sok különbség ez egy kicsit...
48. acuko (válaszként erre: 47. - 171925f409)
2013. márc. 5. 11:53
Arra nem gondoltatok, hogy örökbe fogadjatok?? Lehet ez jó megoldás lenne.. :)
47. 171925f409 (válaszként erre: 45. - Acuko)
2013. márc. 5. 11:51

Régóta együtt vagyunk szeretjük egymást.És idáig benne volt a baba dolgoban de mióta nem jön össze nem maradt meg sosem a baba így azt mondta kész bele fáradt nem csinálja tovább.Azóta mondta ezt a kénylmesedik az idősebb ember szöveget.

Elhagyni nem tudnám:((


Igy vagy baba nélkül élek azzal akit szeretek vagy lelépek.Nagyon nehéz:((

Minden megvan szerencsére már csak a baba hinyoztt volna.

46. acuko (válaszként erre: 42. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 5. 11:49
Így van! :)
45. acuko (válaszként erre: 39. - 171925f409)
2013. márc. 5. 11:48

"Párom azt mondta ahogy az ember előre halad a korral úgy fog elkényelmesedni és már egy baba lehet nyűg lesz:( Ő 58 éves "


58 éves.. Már bocs, de ebben a korban már valóban inkább nyugalomra, otthonülésre vágyik az ember, (gondolom én), közel a 60-hoz...

De te még "csak" 30 éves vagy!!! Nehogy már hozzá öregedj a nálad 28 évvel idősebb párodhoz!!!

Ébresztő! A legjobb korban vagy!!!!!!!!

Mindnen szempontból.

Amúgy, ha belegondolsz, 10 év múlva is csak 40 leszel, meóig a párod már 70 felé közeleg.. Na, ez az elgondolkodtató...

44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Kékpille)
2013. márc. 5. 11:43

Úgy egyébként persze, hogy hüleséget mondott a csaj, vagy csak "nem a legfelsőbb" társadalmi rétegből jött.. Én egy "elitsuliba" jártam. Most 32 évesek vagyunk, és a 35 lányból hármunknak van egyátalán gyereke...

Ez egyetemi társaim közül se soknak..

43. 171925f409 (válaszként erre: 41. - Kékpille)
2013. márc. 5. 11:43

Igen.Sokan a nagy semmibe szülnek fitalaon csak, hogy elmondhassák, hogy van gyerek.Én is inkább megvártam mig a sulinak vége és utána biztos alapokra szültem volna ha a lehetett volna.(

Mondjuk nemtudom milyen lehet majd 50 évesen az oviban ott ülni anyukaként a huszon évesek mellett:(na itt lehett egy kicsit zavarna a dolog:(

42. 4c1a787e8f (válaszként erre: 37. - Acuko)
2013. márc. 5. 11:42

Ennek pontosan igaz lehet a fordítottja is...


Mondjuk a példában szereplő nőnek addigra a legkisebb gyereke is 13 éves lesz, akitől már rég lehet ismét dolgozni, fodrászhoz járni, fitnessbe járni, nyaralni menni az újra felfedezett férjecskénkkel.. Ez a korosztály már más jellegű törődést igényel..


Ezek nem annyira kortól, mint tipustól függenek..

41. kékpille (válaszként erre: 32. - 171925f409)
2013. márc. 5. 11:40

Ebben az esetben nem értek egyet a barátnőddel.

Főleg mostanában egyre elterjedtebb, hogy 30-as 40-es kismamák ülnek a váróban.

Abszolút nem ciki, "csak" meggondolandó.

2013. márc. 5. 11:39

Ezen a témán kár vitatkozni, meg itélkezni. Szerintem is jobb fiatalon szülni. Egyszerűen azért, mert más az élet, a lélek dinamikája 45 körül már. Akkor már más ízlik, más a tempó, más érdekel, mint 30 körül. Akkor már az lenne az ember feladata, hogy kamasz gyerekeivel újra felfedezze a világot.


De! Úgy vagyunk megalkotva, hogy akkor még mégis képesek vagyunk szülni. Valószínűleg ez se véletlen. Kétségtelenül lehet bája, amikor a már szinte felnőtt gyerek mellé születik egy kisbaba, netán anya és lánya együtt szülnek. Ekkor nyilván más értékek lépnek azok helyébe, amik fiatalon lettek volna..


Fiatalon kár erről ítélkezni, mert az élet nagyon meg szokta mutatni, hogy a dolgok nem mindig úgy alakulnak, mint ahogy azt gondoljuk, vagy előre tervezzük. Isten nem bottal szokott verni, de hasonló helyzetekkel, mint amiket előzőleg elítéltünk azzal igen...

39. 171925f409 (válaszként erre: 37. - Acuko)
2013. márc. 5. 11:38

Igen tudom:)

Sokszor úgy érzem még várnák is ababával pár évet de van amikor úgy érzem absszus már rég lehetne gyrekem.Nem tudom miért van ez a kettős érzés.Párom azt mondta ahogy az ember előre halad a korral úgy fog elkényelmesedni és már egy baba lehet nyűg lesz:(

Ő 58 éves azt mondta 30 éve Ő is máshogy látta a dolgot de most már kényelmesebb.

Persze egy nő más ha babát akar akor a vágy talán nem múlik el idővel.

38. 973d9d6ecf (válaszként erre: 37. - Acuko)
2013. márc. 5. 11:38
na ..teljesen igazad van....
37. acuko (válaszként erre: 32. - 171925f409)
2013. márc. 5. 11:35

Ez akkora butaság, már megbocsáss. A csaj, akinek 27 évesen már 3 gyereke van, az 40 évesen már egy lastrapált nő lesz. (Rosszabb esetben) Mig az, aki 40 évesen szül, fiatalos és fitt marad, mert a késői gyerek megfiatalitja. Arról nem is beszélve, hogy nem a gyerekei rabszolgája fiatalon, hanem éli az életét és akkor szül, amikor úgy érzi, eljött az ideje. Ha ez 30, akkor 30, ha 40, akkor negyven évesen.

Ne hallgass a buta 27 éves csajra, és főleg ne érezd magad öregnek. Ez nevetséges. :)

36. kékpille (válaszként erre: 31. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 5. 11:35
Természetesaen semmire nincs garancia...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook